MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 09.11.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum Newsów 2016 grudzień

ParaPabianice

Po raz pierwszy w Pabianicach wraz z turniejem amatorów odbył się turniej parabadmintona. Wzięło w nim udział 16 zawodników w 5 klasach parabadmintona. Klasy SL3 i SL4 połączono ze względu na małą ilość zawodników. Na zawody pojechały dzieci MOSiRowskie i Denis. Tym razem zawodnicy grali w swoich klasach. W WH1 Julka zagrała z Jakubem Sikorskim uczestnikiem ME, Zuzia i Kamil mieli okazję zmierzyć się z Katrzyną Ziębik i Tomaszem Szwedo, a Dominika z Bartkiem Mrozem. Ważna była w tych zawodach część sportowa, ale równie ważna integracja i możliwość poznania się wszystkich polskich parabadmintonistów.
Pomysłodawczynią tego turnieju była Dorota Gawrońska-Popa, która działa na rzecz parabadmintona w województwie łódzkim.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

50/50

W Głubczycach, również 5 listopada Igor Jasek rywalizował w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików Młodszych. Rozegrał 4 spotkania. Dwa wygrał i dwa przegrał. Jeden przegrany mecz był w singla i jeden w debla. To właśnie debel lepiej wyszedł naszemu zawodnikowi, który grał wraz z Jakobem Toczkiem z Mazańcowic. Choć wystąpili razem po raz pierwszy, walczyli bardzo zacięcie ze swoimi przeciwnikami w grupie. Ostatecznie zajęli w turnieju 4 miejsce.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Mini Silesia Cup 2016

W sobotę 12 listopada w Głubczycach odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Mini Silesia Cup. To największy w Polsce turniej dla dzieci. Po raz pierwszy rozegrana została również kategoria parabadmintona. Tym razem startowała tylko trójka parabadmintonistów. Na podium złoty medal odbierał Kamil Taranda, druga była Dominika Tomańska a trzecia Zuzanna Jerzyk. W turnieju żaków startował Jacek Matula, który zajął 23 miejsce, natomiast Hanna Banaszak po wygraniu grupy i przejściu pierwszej rundy pucharowej, uległa w 3 setowym pojedynku i zajęła 9 pozycję w U-11. Hania miała jeszcze szczęście w losowaniu nagród na koniec turnieju, wygrywając koszulkę firmy FORZA sponsora turnieju.
Na tym turnieju zapadła też decyzja z inicjatywy Bożeny Haracz - prazes OOZBad, o włączeniu kategorii parabadmintona do wszystkich opolskich turniejów dzieci i żaków. Będą to zawody w tym sezonie dla zawodników do rocznika 2001.
Kolejny turniej 3 grudnia. Będzie to turniej mikołajkowy. Każdy uczestnik zagra w czerwonej koszulce.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

OK w SBL

Ogólnopolski Turniej Młodzików Młodszych SBL Cup w Bieruniu 26.11.2016r. miał jednego naszego przedstawiciela. W singlu oraz w deblu wystąpił tam Igor Jasek.
W singlu wylosował grupę 4-osobową z faworytem tego turnieju. Igor pokonał dwóch rywali i ostatecznie zajął 11 miejsce. W deblu zagrał w parze z Igorem Ulańskim z Bierunia. Po wygraniu grupy doszli do strefy medalowej i na koniec zawodów odbierali brązowe krążki.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Medellin - Parabadminton
Już w najbliższy wtorek Bartek Mróz rozpocznie zmagania o kolejne tytuły i medale w parabadmintonie. Tym razem stawką są trofea w Kolumbii. W Envigado, dzielnicy Medellin rozpoczyna się 1st Colombia Para-Badminton International z udziałem 84 zawodników. W turnieju wezmą udział wszyscy znaczący zawodnicy Ameryki, ponieważ rozgrywają już swoje mistrzostwa kontynentalne i zostają na miejscu. Europę będzie reprezentować Polska, Rosja, Francja i Szwajcaria. Swój udział zapowiedzieli też Japończycy. Z jednym z nich Tetsuo Ura, Bartek będzie grał w debla.
Wyjazd do Medellin rozpoczynamy w sobotę trasą Warszawa-Amsterdam-Bogota-Medellin. Wyjazd jest możliwy dzięki Urzędowi Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz firmom Grupa Azoty i Atlas S.A. a także PZBad

.

.


________________________________________________________________________________________________________

Mikołajki w Głubczycach

Ósemka młodych badmintonistów i parabadmintonistów startowała w sobotę 3 grudnia w Głubczycach w turnieju mikołajkowym. Dwa mecze w grupie wygrał Jacek, a po jednym Hania, Miłosz i Tomek, dla którego to już 3 dobrze punktowany turniej. W kolejnej fazie zawodów wszyscy trafili na mocniejszych od siebie i na tym etapie zakończyli zawody. U parabadmintonistów, reprezentujących MOSiR, kolejny turniej nie przyniósł niespodzianek. Na pierwszym miejscu Kamil, druga Dominika, trzecia Julka i czwarta Zuzia. Widać jednak że mecze są bardziej zacięte i wyrównane. Najdłuższy, między Julką a Dominiką trwał blisko 30 minut.
Kolejne zmagania w tych kategoriach 14 stycznia.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Medellin

Po blisko 30 godzinach dotarliśmy do hotelu w Medellin. Lot z Bogoty do Medellin jedyny opóźniony i z powodu sporego zachmurzenia przypominał jazdę wozem drabiniastym po kocich łbach. Na miejscu czekali na nas zawodnicy z Francji i Anglii na wózkach, z którymi razem pojechaliśmy do hotelu. W niedzielę czas na odpoczynek i aklimatyzację.

Jutro o 12.30 oficjalny trening a potem wszystkie procedury związane z dodatkowymi zgłoszeniami gier podwójnych i losowanie.
________________________________________________________________________________________________________

Comienzo

Po niedzielnym aktywnym wypoczynku, przyszedł czas na testowanie hali w Envigado, gdzie odbędą się po raz pierwszy Międzynarodowe Mistrzostwa Kolumbii. Co do obiektu, to jest tu klimat południowoamerykański. Dzisiaj podczas rozgrzewki, wysoko grane lotki niejednokrotnie leciały tam, gdzie je podmuch z powodu przeciągu posłał. Drugą „atrakcją” są przelatujące gołębie z jednej strony hali na drugą, którym zdarza się zgubić własne upierzenie. Może od jutra będą miały zakaz lotów.
Przedpołudniowy trening Bartek odbył wraz z zawodnikiem z Surinamu Bryanem L. I. Kliwonem – aktualnym mistrzem panamerykańskim. Nim się jednak trening rozpoczął, pojawiła się w hali ekipa telewizji Canal Une, żeby przeprowadzić wywiad z naszym mistrzem. Bartek pytany był o rady dla kolumbijskiego parabadmintona, aby się dobrze rozwijał, oraz o cel sportowy przylotu na turniej. Odpowiedź na drugie była prosta: 10 i 11 medal w 2016 roku.
Bardzo intensywne i krótkotrwałe opady deszczu w Medellin są teraz codziennością. Wracając z hali do hotelu, mieliśmy okazję zobaczyć jak w czasie ulewy z ulic znikają motocykliści, których tu są tysiące. Dla nas niecodziennym widokiem była spora grupa, która zatrzymała się na ulicy pod estakadą.
Wieczorem tradycyjnie odbył się manager meeting z udziałem wszystkich trenerów oraz sędziego głównego i zastępcy: Jeana Louisa Kehlhoffnera (FRA) i Heather Crump (ENG), a także delegatów technicznych: Carmen Martinez Villanueva (ESP) i Enrique Charadan (CUB). Po krótkich korektach zgłoszeń, zostało opublikowane losowanie. We wtorek Bartek Mróz gra 2 mecze. O 12.00 z Ricardo Cavalli (BRA) i o 16.00 z Jean Paul Ortiz Vargas (COL). Aby na bieżąco śledzić mecze należy dodać 6 godzin. Wstępnie zapowiadamy transmisje na żywo. Link będzie zamieszczony na fb Bartka Mroza


________________________________________________________________________________________________________

Dzień pierwszy

Rano organizatorzy robią co mogą aby dowieźć zawodników na halę. Czas przejazdu to 20 minut, ale nie na warunki kolumbijskie, gdzie stoi się co chwila w korku. Zauważyliśmy, że motocykliści muszą mieć na kaskach wymalowane numery rejestracyjne swoich pojazdów. Okazuje się, że władze kolumbijskie w ten sposób wydały walkę porachunkom karteli, ponieważ nie udawało się ustalić personaliów zamachowców, którzy na motorach bez kasków na głowach dokonywali zabójstw.
Po wczorajszej ulewie, dziś w hali panowała wysoka wilgotność. Hala nie ma okien, tylko otwarte przestrzenie, którymi wchodzi powietrze z zewnątrz. Zaraz po przyjeździe do hali podpisaliśmy deklarację fair play, która towarzyszy nam już na kolejnych zawodach.
O 12:00 rozpoczął się dla nas turniej.
6,9,5,2 to nie jest wynik losowania gry liczbowej, tylko punkty zdobyte przez dzisiejszych rywali Bartka Mroza w Medellin.
Pierwszy mecz z Brazylijczykiem Ricardo Cavallim, był raczej rozruchem dla Bartka. W drugim dzisiejszym spotkaniu rywal z Kolumbii Jean Paul Ortiz Vargas, również nie sprostał naszemu parabadmintoniście. W jednym i drugim meczu Bartek zaprezentował świetna grę, a specjalnie dla publiczności pokazał parę trików technicznych.
W środę zaplanowane są tylko mecze deblowe z udziałem Bartka, o 9.30 z Kolumbijczykami, o 11:00 z Brazylijczykami i o 12.30 z para brazylijsko-peruwiańską.


________________________________________________________________________________________________________

Nominacja #2

Koniec roku to czas podsumowań sezonu w BWF.
Bartek Mróz po raz drugi został doceniony znalazł się na liście nominowanych zawodników do nagrody roku w kategorii zawodnik parabadmintona. Rozstrzygnięcie podobnie jak przed rokiem zapadnie w Dubaju 12 grudnia. Trzymamy kciuki. INFO BWF
________________________________________________________________________________________________________

Dzień drugi

Pomału sytuacja w turnieju się klaruje. Jesteśmy już na etapie pucharowym. Bartek Mróz już zapewnił sobie 2 medale.
W czwartek zagra o 13.00 półfinał singla ze zwycięzcą meczu Eduardo Oliveira (BRA) – Manuel Del Rosario (CUB), oraz półfinał debla o 15.10 z parą kubańsko-surinamską Manuel Del Rosario/Bryan L. I. Kliwon.
Dzisiejsze 3 deble były dla Bartka i Tetsuo spacerkiem. We wszystkich trzech meczach rywale nazbierali łącznie 19 punktów. Kilka punktów rywale zdobyli dzięki panującym w hali przeciągom. Niestety organizatorzy poprawiają zasłony, te jednak podnoszą się przypominając spinaker w żaglówce.
Środowe mecze dla nas zakończyły się już o 13.00, aby nie czekać 4 godzin do wyjazdu pierwszego autobusu, skorzystaliśmy z taksówki. Tu jeżdżą głównie żółte matizy. Jazda taka jest ekstremalnym wydarzeniem, ale bezpiecznym. Kierowca przeskakuje z pasa na pas, trąbi, śpiewa, nadaje i odsłuchuje wiadomości i na końcu trasy pyta gdzie to jest? Cena na koniec zachęca do ponownego skorzystania z tego wynalazku.


________________________________________________________________________________________________________

Dzień trzeci

W czwartek Bartek Mróz rozegrał dwa półfinały, oba zwycięskie. W półfinale singla zmierzył się z Brazylijczykiem Eduardo Oliveira. Tylko na początku pierwszego seta rywal próbował nawiązać walkę. Wykorzystując wysokie zagrania Bartka, smeczował celnie przy linii. W sumie nazbierał 13 punktów. W drugim secie Bartek zagrał bardziej dynamicznie i pozwolił rywalowi na zdobycie 10 punktów.
Jedno zagranie było kuriozalne – lotka z serwu Brazylijczyka zgodnie z kierunkiem uderzenia , powinna spaść niedaleko linii środkowej, ale podmuch wiatru posłał ją na aut ok. 0,5 metra w bok od tej linii. Wokół hali trwała silna burza z ulewnym deszczem i silnym wiatrem, co mimo osłon, momentami wprawiało w zdumienie zawodników i sędziego. Gra mimo to była kontynuowana.
Półfinał debla z Bryanem L.I. Kliwonem i Manuelem Del Rosario, trwał krócej i skończył się wynikiem 21-9, 21-8 dla pary Bartłomiej Mróz/Tetsuo Ura. W piątek pierwszy będzie finał singla o 10:10, gdzie rywalem będzie partner deblowy Tetsuo Ura, a finał debla o 12:10 z Brazylijczykami Ricardo Cavalli/Eduardo Oliveira


________________________________________________________________________________________________________

Bartlomej fija su obsesión en ser el número 1

Bartlomej fija su obsesión en ser el número 1
Tak napisał dziennik kolumbijski El Colombiano (tu ) w wydaniu 9.12.2016r., zapraszając jednocześnie do hali w Envigado, żeby zobaczyć na żywo "el polaco de 22 años".
Każdy, kto przyszedł mógł zobaczyć jak Bartek zdobywa złote medale.
Najpierw o 10:10 pokonał po dobrej grze Japończyka Tetsuo Ura 21-17, 21-14, by za 2 godziny triumfować również w deblu, pokonując wraz z Tetsuo Ura, Brazylijczyków Ricardo Cavalli/Eduardo Oliveira 21-5, 21-4.
Podczas niektórych finałów było wesoło, gdy zawodnicy zgłaszali potrzebę przetarcia kortu. Powodem były siedzące na konstrukcji sufitu gołębie, które nie przejmowały się rangą zawodów, bombardując co raz jakiś kort.
Ceremonia medalowa, podczas której Bartek dwukrotne stawał na podium, zakończyła tegoroczne zmagania parabadmintonistów na świecie. Kolejny turniej w hiszpańskiej Alcudii w marcu 2017r.
Mieliśmy również jako Polacy udział w złotym medalu Amerykanina z USA w klasie SS6. Jego mama poprosiła mnie o konsultacje przed finałem. Danh Trang trenuje od niedawna i ma jeszcze spore braki. Rano po przyjeździe do hali poświęciliśmy godzinkę na parę zagrań taktycznych, jak się okazało ze znakomitym skutkiem, bo w finale Danh pokonał Brazylijczyka Dhiego Guimarãesa 22-20, 23-21. Tydzień wcześniej Danh w Mistrzostwach Panamerykańskich był dopiero piąty.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Dzień Dobry TVN

Dzisiaj (13 grudnia) w programie DDTVN została zaprezentowana sylwetka naszego zawodnika. Bartek Mróz, wraz z trenerem Tomaszem Zioło w studio na żywo opowiadali o początkach kariery i sukcesach. Nasz najlepszy parabadmintonista nawiązał też do swojej idolki Natalii Partyki. Mamy nadzieję, że do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020, wszyscy w Polsce będą wiedzieć kim jest Bartek.
Do obejrzenia: Bartłomiej Mróz - kurs na Tokio 2020!
________________________________________________________________________________________________________

Rok minął

Dla wszystkich naszych młodych zawodników, niewątpliwym wzorem jest Bartek Mróz. W tym roku zdobył 11 medali w zawodach międzynarodowych. 5 złotych , 3 srebrne i 3 brązowe. Został Mistrzem Europy, Międzynarodowym (podwójnym) Mistrzem Kolumbii, Mistrzem Turcji a co najbardziej cieszy - Mistrzem Indonezji, której zawodnicy są najlepsi na świecie (od tego roku po Bartku).
________________________________________________________________________________________________________

Trening przedświąteczny

Dzisiaj w czwartek na naszych ostatnich zajęciach mieliśmy gości.
Największą niespodziankę sprawił nam Wojtek Poszelężny, nasz wychowanek, który od blisko 10 lat mieszka i trenuje w Anglii. Już rzadziej gra, a więcej pracuje jako trener. Jako zawodnik w Polsce, był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, a także drużynowym wicemistrzem Europy w kategorii U-17. Drugim gościem był mistrz Opolszczyzny U-9 Bartek Blachucik, którego mama, wykładowca na wydziale WF na Politechnice Opolskiej, przygotowuje publikację nt. parabadmintona. Przyjechał też oczywiście Bartek Mróz z medalami i nasz były zawodnik Grzegorz Krawiec , który za chwilę kończy studia na wydziale architektury.
Dzieciaki, które przyszły na ten ostatni w roku trening miały okazję pograć z mistrzami, zobaczyć medale i zdobyć autograf na koszulkę.
Miło spędziliśmy to czwartkowe popołudnie, a na dodatek jeszcze niektórzy zostali aby poodbijać ze swoimi rodzicami.


________________________________________________________________________________________________________

Bartek nie zwalnia
O 5 pobudka, 6.30 w Opolu w redakcji TVP3 i mamy kolejny wywiad:

A potem trening otwarty w Komprachcicach.

Link1, Link2
________________________________________________________________________________________________________

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie