MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 09.11.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum Newsów 2016 kwiecień - czerwiec

Konya po raz pierwszy

3 zawodników i trener MMKS reprezentują Polskę na Międzynarodowych Mistrzostwach Turcji, które po raz pierwszy rozgrywane są w Konyi w centralnej części tego kraju. W składzie mamy w klasie WH1 Jakuba Sikorskiego, SL4 - debiutanta - Denisa Grzesiuka i w SU5 - mistrza- Bartka Mroza.
Podróż samolotem rozpoczęliśmy o 14.55 w Warszawie. Pierwszy etap do Istambułu przebiegł bezproblemowo, potem kilkugodzinne oczekiwanie na przesiadkę i po północy wylądowaliśmy na miejscu.
We wtorek mieliśmy okazję zobaczyć Konyię i odbyć pierwszy trening na hali zawodów.
Wieczorem odbyło się spotkanie w sprawie klasyfikacji, na którym szef klasyfikatorów dr Syamsul Rizal Abu Amin z Malezji podał plan klasyfikacji. Polscy zawodnicy rozpoczynają o 11.30. Po pomyślnie zakończonym procesie zawodnicy otrzymują licencję uprawniającą do startu we wszystkich zawodach parabadmintona.


________________________________________________________________________________________________________

Po klasyfikacji

Denis Grzesiuk dzisiaj został pełnoprawnym zawodnikiem parabadmintona. Komisja klasyfikacyjna potwierdziła, że może grać w klasie SL4. Najpierw lekarze badali i opisywali niepełnosprawność, a potem przeprowadzili obserwację zawodnika na korcie, w trakcie wykonywania dojść do 8 punktów na obwodzie.
Dwukrotnie byliśmy też na treningu. Rano, przed klasyfikacją wg planu dla każdej reprezentacji, oraz po południu, aby potrenować z zawodnikami innych państw, z którymi nasi grają gry podwójne.
Jutro rozpoczynamy o 9:00 turniej. Bartek Mróz w turnieju gra singla, debla z Ilkerem Tuzcu (TUR) i mixta z Katarzyna Ziębik. Jakub Sikorski singla, debla z Avni Kertmen (TUR) i Brigitte Seyer (AUT). Denis Grzesiuk singla oraz debla z Jeremie Gourves (FRA).
Nasza jedyna pani w reprezentacji, Kasia Ziębik z Warszawy, gra oczywiście singla, ale o klasę wyżej niż jej własna, oraz debla, też wyżej, w parze z Zehra Baglar (TUR) i mixta z Bartkiem .


________________________________________________________________________________________________________

Turecki czwartek

Czwartek był pierwszym dniem naszych zmagań w Konyi.
Rano, po otwarciu strony turniejowe,j poznaliśmy przeciwników. Pierwsze wrażenie: losowanie w paru przypadkach mogłoby być lepsze. W pierwszym polskim pojedynku wystąpił Jakub Sikorski grający debla z Avni Kerment. Za siatką byli rodacy Avniego, Hazret Korkmaz/Aslan Sahin którzy wygrali 21:15, 21;16. Drugi deblowy mecz, tym razem z Hiszpanami Javier Fernandez/Roberto Galdos, trochę lepszy ale też przegrany: 21:17, 21:16.
Po emocjach deblowych, mieliśmy 4 mecze singlowe. Dwa przegrane pojedynki miał debiutant Denis Grzesiuk, z Fuat Soruklu [TUR] 21;13, 21;13, oraz z Lucasem Mazurem [FRA] – aktualnym mistrzem Europy i wicemistrzem świata 21:6, 21:11. W meczu tym, choć widać było kto ma przewagę, to Denis zagrał bardzo ambitnie, wykorzystując nieliczne błędy rywala. Szczególnie jedna, długa akcja przyniosła owację, w której Denis po upadku przy siatce, podniósł się i dalej walczył o zdobycie punktu. Dodać trzeba, że Lucas Mazur 3 lata temu podobnie jak Denis miał 16 lat i był nikomu nie znanym zawodnikiem.

Trzeci i czwarty singiel to już lepszy nastrój w zespole. Pierwszy za sprawą Bartka Mroza, który odprawił zawodnika tureckiego Burak May 21;7, 21:6, a drugi Jakuba Sikorskiego, który pokonał Turka Hakan Kulak 21;12, 21:10. To kolejny wygrany mecz singlowy naszego wózkarza w zawodach międzynarodowych.

Trzeba jeszcze z kronikarskiego obowiązku odnotować wydarzenie – ceremonię otwarcia, która za każdym razem podczas zawodów parabadmintona ma bardzo uroczysty charakter. Tym razem po powitaniu sportowców przez gospodarzy Konyi, oglądaliśmy występ zespołu muzycznego w tradycyjnych tureckich strojach, złożonego z osób z niepełnosprawnością intelektualną.


________________________________________________________________________________________________________

Turecki piątek

W piątek nasi parabadmintoniści rozegrali 11 spotkań. Bilans: 7 przegranych i 4 wygrane.
Bardzo blisko wyjścia z grupy był Jakub Sikorski WH1. Po doskonałym, wygranym pierwszym secie przez Kubę, rywal Hazret Korkmaz taktycznie poprawił grę i zwyciężył w drugim secie. W trzecim było dość nerwowo po stronie Jakuba, i na przerwę wynik brzmiał 11:5 dla Turka. Uspokojenie gry pomogło w częściowym odrobieniu strat na 14:12, ale kolejne zagrania autowe znów dały rywalowi 5 punktowe prowadzenie. Ostatecznie Korkmaz wygrał 21:18.
W poprzednim meczu obu zawodników podczas Mistrzostw Świata Korkmaz wygrał z Kubą Sikorskim do 13 i14.

W swoich meczach deblowych nieźle zaprezentował się nasz debiutant Denis Grzesiuk z Jeremie Gourves. Obaj byli bliscy urwania seta bardziej doświadczonym rywalom. Chłopcy mieli nawet lotkę setową w meczu z Turkami,ale jej nie wykorzystali i przegrali 21:16, 24:22. Oba swoje mecze singlowe wygrał Bartek Mróz, tym samym awansując do półfinału, gdzie zmierzy się z Francuzem Colinem Kerouantonem.

Najbardziej czekaliśmy na grę naszego nowego mixta. Wymóg regulaminowy zakłada, że z zawodnikiem klasy SU5 takim jak Bartek Mróz może grać partnerka - Katarzyna Ziębik z klasy SL3 o najmniejszej mobilności na korcie. Zawodnicy o średniej mobilności z klas SL4 mogą tworzyć pary ze sobą. W pierwszym meczu mixta, Polacy trafili na Lucasa Mazura i Faustine Noel, którzy oboje w singlu prezentują się bardzo dobrze. Jako para są równie dynamiczni i zgrani. Polacy walczyli dzielnie, jednak nie dali rady silnym rywalom, przegrywając 21:10, 21:12.
Po takim meczu już tylko mogło być lepiej. Kolejnymi rywalami był turecki mixt Sedat Tuemkaya/Halime Yidiz. Dobre ustalenia taktyczne przyniosły spodziewany rezultat w postaci zwycięstwa 21:11, 21:13 . Kolejne, sobotnie zwycięstwo może nam zapewnić pierwszy medal w grze mieszanej w tej klasie.

Po wszystkich meczach jak i wieczorem w hotelu, swoją pracę wykonuje nasz fizjoterapeuta Łukasz Baran. Jego zabiegi usuwają ból i zmęczenie po wysiłku na korcie, jak również przeciwdziałają kontuzjom i mikro urazom bardzo skutecznie.


________________________________________________________________________________________________________

Turecka sobota

Potrójny sukces medalowy odniesie w tym turnieju Bartłomiej Mróz, który po raz pierwszy wystąpił w grze mieszanej. Dla Katarzyny Ziębik, partnerki mixtowej, to pierwszy turniej parabadmintona i od razu zdobyty medal.

Dobrze też zaprezentował się dzisiaj Jakub Sikorski z Brigitte Seyer w grze mieszanej WH1-WH2. W grupie pokonali po 3-setowym pojedynku Turków H. Korkmaz/M. Korkmaz 21:18, 12:21, 21:11. Kluczem do sukcesu były bardzo precyzyjne i kąśliwe serwy oraz dokładnie grane długie uderzenia. Porażka w kolejnym meczu z innym mixtem tureckim rozstawianym z nr 3 spowodowała, że Jakub z Brigitte ostatecznie uplasowali się na miejscach 5-6.
I na zakończenie najlepsze wiadomości. Bartek Mróz awansował w singla i debla do finału turnieju.

W półfinale singla błyskawicznie w pierwszym secie rozprawił się z Francuzem Colinem Kerouantonem 21:6. W drugim na przerwę Bartek prowadził 11:6 i od tego momentu Colin znalazł sposób na Bartka, doganiając go na 15:15. Jednak kolejne akcje pokazały, że to było wszystko co mógł rywal zrobić. 6 następnych punktów dla Bartka zakończyło mecz.

W finale Bartłomiej Mróz zmierzy się ze swoim partnerem deblowym Ilkerem Tuzcu. W deblu po raz drugi na tym turnieju zagrają z parą angielsko- niemiecką: Bobby Griffin/Jan-Niklas Pott, których pokonali wcześniej 21:10, 21:12.
W półfinale mixta rywalami Polaków będzie para angielsko-norweska: Bobby Griffin/Helle Sofie Sagoy
________________________________________________________________________________________________________

Turecka niedziela

Zakończył się 2nd Turkish Para-Badminton International ENES CUP 2016.
Polska ekipa wraca z 4 medalami. Dwa brązowe krążki zdobyli po raz pierwszy w mixta Bartłomiej Mróz i Katarzyna Ziębik. Dwa kolejne przypadły Bartkowi: srebrny w singla i złoty w debla.
Sprawa kolorów medali była dzisiaj otwarta. Pierwszy odbył się finał singla SU5. W pierwszym secie Bartek był bardzo dynamiczny i od razu objął kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymał do końca seta wygrywając 21:14. W drugim również miał przewagę, ale pojawiało się więcej udanych akcji rywala. Na przerwę było 11:10 dla Bartka. Ilker Tuzcu, grając u siebie, w rodzinnym mieście koniecznie chciał wygrać i z akcji na akcję grał lepiej. Doping publiczności zrobił też swoje i kolejne dwa sety wygrał Turek 21:15 i 21:14. Tym samym powtórzył się scenariusz sprzed 3 lat na ENES CUP w Antalyi.

Kolejnym naszym meczem był półfinał mixta z parą angielsko-norweską Bobby Griffin/Helle Sofie Sagoy. Oboje przeciwnicy są z klasy SL4, więc teoretycznie mobilnie lepsi od naszej pary składającej się z zawodników SU5 i SL3. Bartek Mróz z Kasią Ziębik przystąpili do gry bez respektu przed rywalami. Pierwszy set był przegrany 21:14, ale gra pozwalała myśleć o lepszym wyniku. W drugim secie nasi okazali się lepsi wygrywając 21:18. W trzecim secie otarliśmy się o zwycięstwo, bo zabrakło 3 punktów do pokonania rywali i gry w finale. Set zakończył się wynikiem 21:18. Jest natomiast po tym meczu widoczny spory potencjał naszej pary, który przez wspólne treningi powinien zostać uruchomiony.

Ostatnim naszym finałem był mecz debla Bartłomiej Mróz/Ilker Tuzcu przeciwko parze Bobby Griffin/Jan-Niklas Pott. Byliśmy pewni o wynik, bo wcześniej debel polsko-turecki rozgromił przeciwników w grupie. Dzisiaj jednak przeciwnicy bardzo dobrze grali na siatce i w drugim secie gdzie były wymiany punkt za punkt szykowała się niespodzianka, bo pod koniec seta wynik brzmiał 18:18. Doświadczenie „naszej” pary wzięło górę i po trzech wymuszonych błędach przeciwników cieszyliśmy się złotym medalem Bartka i Ilkera.

Podsumowując wstępnie występ Polaków w Konyi, to widać postęp. Po pierwsze mamy dwoje kolejnych zawodników, których przygotowanie nie odbiega od zawodników z innych krajów startujących od 2 sezonów. Kasia niestety nie miała okazji zagrać w swojej klasie SL3 bo jest jak na razie jedyną Europejką. Wygrała natomiast jeden mecz z rywalką z wyższej klasy. Po drugie zawodnicy bardziej doświadczeni uzyskują lepsze rezultaty z tymi samymi rywalami.
Kolejnym sprawdzianem dla kadry będzie Irish Para-Badminton International w Antrim. Ale tam wystartują tylko ci, których wspierają sponsorzy lub oni sami.

WYNIKI

Radio Opole , NTO, niepelnosprawni.pl, NTO
________________________________________________________________________________________________________

Zapowiedź soboty

Bardzo ciekawie zapowiada się sobota 16 kwietnia. Bartek Mróz otrzymał zaproszenie na coroczną galę Badminton Europe do Słowenii do miejscowości Podcetrtek. Kilka miesięcy temu został nominowany do nagrody parabadmintonisty roku w Europie. Już sama nominacja to ogromne wyróżnienie, które spotkało 4 zawodników. Zaproszenie na galę zwiastuje coś więcej. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty, które zostaną podane wieczorem.
Wszystko do sprawdzenia tu

Drugim wydarzeniem będzie po raz pierwszy w Polsce turniej dla dzieci z udziałem najmłodszych parabadmintonistów. Weźmie w nm udział czworo naszych zawodników: Zuzia, Paweł, Julka i Dominika.

W czwartek, na wspólnym treningu z Bartkiem była też okazja do odebrania nowych strojów, w których w sobotę wystąpimy na turniejach w Strzelcach Opolskich i Bieruniu.
________________________________________________________________________________________________________

Bartek zawodnikiem roku!!!!!!!!!!!!!!

Z małymi perturbacjami, ale na czas dotarł Bartek do Słowenii, aby odebrać nagrodę BEC (Badminton Europe Confederation) zawodnika roku 2015 w kategorii parabadminton.

Relację z gali można oglądać: TU


________________________________________________________________________________________________________

Frost & Frost , Mróz & Mróz

W Słowenii podczas gali BEC doszło do spotkania Bartka i Mortena. Obaj mają nazwisko znaczące to samo. Polak Mróz, Duńczyk Frost.
Morten Frost to legenda światowego badmintona, zawodnik który, jako jedyny w latach 80-tych, miał sposób na azjatów. Obecnie ma kontrakt trenerski z reprezentacją Malezji do 2020 r. W Słowenii otrzymał prestiżową nagrodę, wpisania do sali chwały.
________________________________________________________________________________________________________

Złoty debel

Ze złotymi medalami wróciły z Bierunia Kasia Bomba i Karolina Żygadło, które w debla U-15 zajęły 1 miejsce. W singla obie wygrały jeden mecz co nie pozwoliło jednak na dalszą grę o wyższe pozycje.
Młodsi młodzicy Ola Żygadło i Mateusz Strzelczyk, w mxta odnieśli jedno zwycięstwo grupowe, natomiast Ola w singla dwa, a Mateusz jedno.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Parabadkids

W trakcie Mistrzostw Województwa Opolskiego Dzieci i Żaków w Strzelcach Opolskich 16 kwietnia, została rozegrana po raz pierwszy kategoria parabadmintona. Trener kadry narodowej Tomasz Zioło obecny podczas zawodów, przedstawił wszystkim uczestnikom zawodników i wartości płynące z uprawiania badmintona przez niepełnosprawnych. W czasie zawodów obecni byli jeszcze inni kadrowicze: Dariusz Supel - uczestnik Mistrzostw Świata oraz Denis Grzesiuk, który niedawno debiutował w zawodach w Turcji a w Strzelcach Opolskich sędziował swoim młodszym kolegom mecze.

W zawodach startowało czworo najmłodszych adeptów parabadmintona. Wszyscy są zawodnikami MMKS Kędzierzyn-Koźle. Ze względu na to, że dzieci reprezentują różne klasy parabadmintona, zawody dla nich były zorganizowane tak, by pole gry było zgodne z rodzajem klasy.
Zawody były podzielone na 2 fazy. Pierwsza to gry każdy z każdym. Druga to faza play off: półfinały i finał. Wszystkie mecze są dostępne do obejrzenia tu.
Zwycięzcą Mistrzostw została Julia Bolibrzuch, jedyna w tej grupie zawodniczka na wózku, ale jednocześnie najdłużej grająca w badmintona. Srebrny medal wywalczyła Dominika Tomańska. Na 3 stopniu podium stanęli: Zuzanna Jerzyk i Paweł Jahn.


________________________________________________________________________________________________________

Mistrzostwa Dzieci i Żaków

Ostatnim turniejem wchodzącym do klasyfikacji sezonu 2015/2016 były Mistrzostwa Województwa Dzieci i Żaków. Zawody odbyły się w sobotę 16.04. w Strzelcach Opolskich. Na starcie stanęło 8 naszych zawodników. W tym gronie było 2 debiutantów, uczestników zajęć integracyjnych.
Zawody były bardzo emocjonujące, a wiele setów kończyło się wynikiem 15:14. Jedne z nich na szczęście kończyły się dla nas, ale również były takie na nasze nieszczęście dla przeciwników.

Jedyny medal dla naszego klubu zdobył Igor Jasek, którego mecz ćwierćfinałowy to prawdziwy horror. W trzecim secie losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej chwili. Po wygraniu 15:13 wszyscy odczuliśmy ogromną ulgę i radość wspólnie z Igorem.
Tuż za podium uplasowała się Hania Banaszak. Tu też była szansa na przedłużenie gry. W drugim, i jak się okazało ostatnim secie meczu, rywalka wygrała 15:14. Widać jednak ogromny postęp w grze i dużo lepszą taktykę.
Miłosz Mikołajczyk, jeszcze grał w rundzie pucharowej, ale bez zwycięstwa. Jacek Matula i Dominika Główka odnieśli po jednym zwycięstwie w grupie 4 osobowej i nie awansowali dalej. Bez zwycięstwa zakończyli zawody: Paweł Jahn, Kamil Taranda i Dominika Tomańska, której też, ale w trzecim secie przytrafił się wynik 14:15.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

MMM 2016
W Głubczycach 23 kwietnia rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które są jednym z elementów "Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży". Na zawody pojechała 4 z naszego klubu. Zawodnicy, którzy dotrą co najmniej do ćwierćfinałów, uzyskują punkty do współzawodnictwa. W naszym przypadku w ćwierćfinale wystąpiła w singlu Katarzyna Bomba, w deblu Katarzyna Bomba/ Karolina Żygadło oraz mixta Mateusz Strzelczyk/ Aleksandra Żygadło. Tym samym nasz klub uzyskał 3 pkt.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Maraton z rekordem
Na zaproszenie naszych przyjaciół z Zakopanego braliśmy udział w I Zakopiańskim Maratonie Badmintona, będącego imprezą towarzyszącą biciu rekordu Guinessa w najdłuższej grze w badmintona. W Maratonieco godzinę następowała zmiana grupy turniejowej. W kategorii klas 4-6 wystartowała Julia Bolibrzuch. Nasza zawodniczka na wózku zajęła 6 miejsce pokonując jedną rywalkę, a w innym meczu jednym punktem minimalnie przegrała. W grupie gimnazjalistów zagrał Denis Grzesiuk, który pokonał 3 rywali i ostatecznie uplasował się na 3 miejscu. To było późnym wieczorem w sobotę.

A w niedzielę rano jednym z punktów Maratonu był trening dla dzieci niepełnosprawnych z zakopiańskiego klubu HANDICAP, który przeprowadził trener Tomasz Zioło. W treningu asystował Jarosław Suwała, wychowanek Tomasza Zioło , który w roku 2000 zdobył tytuł Mistrza Polski w deblu U-15, a potem wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski w kolejnych kategoriach. Obecnie jest trenerem, prowadząc klub w Lublinie. Ostatnim turniejem Maratonu był turniej dla sportowców, w którym też wystartował Denis. Tu też zajął 3 miejsce ale pokonał w nim wczorajszego zwycięzce turnieju gimnazjalistów.

Na zakończenie, po tym jak specjalna komisja uznała, że został ustanowiony Rekord Guinessa, który od niedzieli wynosi 24 godziny i 33 minuty gry singlowej w badmintona, nastąpiło podsumowanie wszystkich turniejów i wreczenie nagród, których głównymi fundatorami były firmy YONEX i 4F
Cieszymy się, że mogliśmy być tam i dopingować dwóch niesamowitych badmintonistów Krzysztofa Wiśniowskiego i Zbigniewa Szczerbę, którzy zrobili coś wyjątkowego dla promocji badmintona i jednocześnie zostawili kawał zdrowia na korcie grając 159 setów do 21 pkt.


________________________________________________________________________________________________________

Człowiek roku
Bartek zwyciężył w plebiscycie na Człowieka Roku w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Wszystkim głosującym dziękujemy.

Plebiscyt zorganizowała NTO. Na dalszych miejscach znaleźli się: starosta - p. Małgorzata Tudaj i prezes kędzierzyńskich Azotów p. Adam Leszkiewicz.


________________________________________________________________________________________________________

W Szczebrzeszynie...
nocowaliśmy w drodze na turniej do Zamościa. Oczywiście każdy pamięta, że z tym miejscem związany jest wiersz Jana Brzechwy .

W Zamościu początek dobry. Na 13 gier rozegranych mamy 10 wygranych. Ola z Mateuszem zagrają w finale mixta.

Medale już czekają.

Ostatnia akcja finału wygranego przez naszych wyglądała tak:

Karolina wywalczyła brąz i tak samo brąz wywalczył debel dziewcząt Kasia Bomba i Karolina Żygadło.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Debel, mixt i singiel
W trzech grach zakwalifikowali się nasi zawodnicy do Mistrzostw Polski.
Już w najbliższy czwartek do Suwałk jadą deblistki Kasia Bomba/Karolina Żygadło na Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików. W Suwałkach Karolina Żygadło zagra także w singla.
W kolejny weekend odbędą się w Kobierzycach Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. Tu nasz klub będzie reprezentować mixt Mateusz Strzelczyk/Aleksandra Żygadło.


________________________________________________________________________________________________________

Wywiad

foto: GRUPA AZOTY ZAK

Bartek Mróz został stypendystą Marszałka Województwa Opolskiego. W tym samym czasie ukazał się wywiad z Bartkiem. TU
________________________________________________________________________________________________________

IMPM Suwałki

Pierwszy mecz z udziałem naszych za nami. Mimo, że rywalki jako singlistki są 3 i 9 w rankingu PZBad, to Kasia z Karoliną walczyły jak z równy z równym. Gdyby nie parę błędów na początku seta, to pierwszy byłby dla nas. W drugim secie do przerwy rywalki prowadziły 2 punktami, jednak im bliżej końca seta tym ta przewaga wzrastała. Ostatecznie wynik brzmi: 21-18, 21-13.

W drugim naszym pojedynku na Mistrzostwach Polski wystąpiła w singlu Karolina Żygadło. Jej rywalką była zawodniczka z Białegostoku Aleksandra Radziszewska. W pierwszym secie przegranym 21:8, przeciwniczka narzuciła swój styl gry z wysokimi serwami i dokładnymi skrótami, z którymi Karolina nie mogła sobie poradzić. W drugim secie ustaliliśmy taktyke, która zaczęła przynosić dobre efekty. Na przerwę Karolina prowadziła 11:9. Po przerwie cały czas utrzymywało się nasze prowadzenie jedno lub dwupunktowe. Od stanu 16:16 gra siadła i do następnej rundy awansowała zawodniczka Hubala Białystok.
Na pocieszenie taki fakt, że Karolinę od przeciwniczki, która jest nr 3, dzieli prawie 30 pozycji w rankingu PZBad

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Kwalifikacja
Ola Żygadło wystąpi również w singla podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w Kobierzycach.
Dzisiaj ukazała się lista zakwalifikowanych wraz z losowaniem. Mimo odległego miejsca na liście, Ola zmieściła się w gronie 32 zawodniczek.
Pierwszy mecz rozegra z Joanną Podedworny z Bierunia.
Mixt Mateusz Strzelczyk/Aleksandra Żygadło w pierwszym meczu zagra z parą Tomasz Tyrka/Natalia Wietecka klub Gawra Niedźwiedż
________________________________________________________________________________________________________

IMPMM Kobierzyce

Jutro zaczynamy gry w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Kobierzycach. W hali trwają jeszcze przygotowania. Rozłożonych będzie 5 mat LI-NING. Pierwszy mecz Mateusz z Olą zagrają na korcie nr 2 o godz. 9.30.

Otwarcie, hymn, zdjęcia i do boju.

Niestety dołączyliśmy do zacnego grona uczestników, dla których zaznaczenie udziału było jedynym efektem startu w Mistrzostwach Polski. Wydawałoby się, że droga do ćwierćfinałów mixta jest dla naszych prosta. Jednak Mistrzostwa pokazały, że każdy tu może odnieść zwycięstwo. Mimo, że nasi fruwali nad kortem, to nie potrafili pokonać rywali. Oba sety mixta skończyły się wynikiem 21:18.
W pierwszym na przerwę było 11:6 dla Mateusza i Oli, a w drugim 11:9. W singla Ola zdobyła w pierwszym 8 a w drugim 13 punktów.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Gość z Katowic

W poniedziałek na zajęciach integracyjnych mieliśmy gościa z Katowic. Odwiedził nas Marcin Batko, który jest instruktorem w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Jest utytułowanym zawodnikiem unihokeja na wózkach, reprezentantem Polski. Postanowił również spróbować badmintona. To dzięki Julce, która bierze udział w zajęciach FAR w Katowicach, Marcin zainteresował się naszą dyscypliną. Jego przyjazd to oczywiście udział w treningu. Najpierw wziął udział w prostych ćwiczeniach rozgrzewkowych z każdym z obecnych zawodników. Potem już był normalny indywidualny trening techniczny. Po zgłębieniu podstawowych informacji o rozmiarach kortu i samej grze, przyszedł czas na sparingi.
Nasz gość wyjechał od nas zadowolony i chętny do kolejnych spotkań z badmintonem.
________________________________________________________________________________________________________

52 Mistrzostwa Polski

Dziś ruszają gry w 52 Yonex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w Białymstoku. W eliminacjach singla mężczyzn występuje Bartek Mróz. Aby zagrać w turnieju głównym musi wygrać dwa mecze. Pierwszy dziś o 15.00, a drugi 16:30. Bartek zagra również mixta z Agatą John (Gdańsk) , z którą grał gdy był uczniem SMS Głubczyce. Mecz mixta zaplanowany jest na czwartek 14:30. Tu jeśli wygrają pierwszy mecz, to kolejnymi rywalami będą olimpijczycy rozstawieni z nr 1 Robert Mateusiak/Nadia Zięba
Mecze mistrzostw są transmitowane w internecie.
TRANSMISJA

Bartłomiej MRÓZ [3] - Bartosz MARKIEWICZ [MLKS Solec Kujawski]
21-17 21-12

Bartłomiej MRÓZ [3] - Adrian Jaśkowiak [UKS Baranowo]
21-16 21-23 21-16

I już w turnieju głównym 20.30 :

Bartłomiej MRÓZ - [2] Maciej Ociepa [BKS Kolejarz Częstochowa]
16-21 19-21

Na świeżo po meczu Bartek napisał na swoim fb:

Pierwszy mecz turnieju głównego zakończony porażka z @Maciej Ociepa . Mimo wyniku jestem mega zadowolony z gry jaką zaprezentowałem w grze singlowej . Jutro rozpoczynamy gry mieszane
________________________________________________________________________________________________________

Kręgle
Zajęcia w czerwcu wyhamowują. Na treningach dominują gry sportowe i mecze. Graliśmy kilka razy w unihokej i piłkę nożną. Natomiast mecze singlowe i deblowe poprzedzone kilkoma ćwiczeniami technicznymi, mają wzmocnić jeszcze tych, którzy mają przed sobą ostatnie zawody przed wakacjami. W sobotę w Kędzierzynie grają Hania i Miłosz, a w środę do Belfastu wylatuje Denis Grzesiuk oraz nasi dwaj pozostali parabadmintoniści: Jakub Sikorski i Bartłomiej Mróz wraz z trenerem Tomaszem Zioło. Każdy z trójki zawodników przygotowuje się do Mistrzostw Irlandii oddzielnie. Wspólnie odbędą trening w Pabianicach w sobotę 18.06. w ramach Dnia Otwartego Parabadmintona.

W środę cała grupa spotkała się na kręgielni na ostatnim wspólnym treningu. Najpierw każdy z zawodników otrzymał dyplom z informacją o ilości treningów ze swoim udziałem i wynikami zawodów. Potem podzieliliśmy się na 3 drużyny i przyszedł czas na rywalizację w kręgle.
Ostatecznie zwyciężyła drużyna 'Mateusze" uzyskując 532 pkt, drudzy byli "Ludożercy" 468 pkt a trzeci "Profecjonaliści" 342 pkt.


________________________________________________________________________________________________________

Mixt w Białymstoku

Dzisiaj Bartek Mróz i Agata John rozegrali na Mistrzostwach Polski swój pierwszy i jak się okazało jedyny mecz. Rywalami byli Maciej Dąbrowski [UKS Hubal Białystok]/ Kinga Haracz [LKS Technik Głubczyce]. Byli zbyt mocni dla naszych, wygrywając 21-12 , 21-8

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Dwa kędzierzyńskie turnieje.
W czwartek i w sobotę odbyły się dwa turnieje dla dzieci i żaków. W pierwszym, pierwsze miejsce zajął Igor Jasek, w drugim Hania Banaszak była piąta a Miłosz Mikołajczyk dziewiąty.

.

.

.

.


________________________________________________________________________________________________________

Parabadminton w Pabianicach

Na zaproszenie klubu Korona Pabianice pojechaliśmy na Dzień Otwarty Parabadmintona. Do Pabianic pojechała trójka naszych parabadmintonistów: Denis Grzesiuk, Dominika Tomańska i Zuzia Jerzyk. Na miejsce dotarli jeszcze dwaj kolejni nasi zawodnicy: Bartek Mróz i Jakub Sikorski.
W Pabianicach była okazja aby aktualni kadrowicze poćwiczyli z nowymi adeptami parabadmintona. Zmierzyli się też z maszyną wyrzucającą lotki.
Wprawdzie nie było tłoku na zajęciach, ale najważniejsze że przyszły tam osoby zainteresowane naszą dyscypliną.
Popularyzacja i zachęcenie kolejnych osób zaskutkuje w końcu możliwością rozegrania zawodów w każdej z 6 klas parabadmintona .
________________________________________________________________________________________________________

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie