MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 09.11.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum newsów 2015 wrzesień-grudzień
Święta i Nowy Rok.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku - Merry Christmas and Happy New Year - Selamat Natal dan Tahun Baru - Frohe Weihnachten und Glückliches neues Jahr - Veselé Vánoce a Štastný Nový Rok - Vrolijk Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar - Nollaig Shona agus Bliain Nua Shona - Glædelig jul og Godt Nytår - 圣诞快乐新年快乐 - Merry Krismas dan tahun baru gembira - மெர்ரி கிறிஸ்துமஸ் மற்றும் புத்தாண்டு - Joyeux Noël et Bonne Année - God Jul och Gott Nytt År - Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet - Vesel božič in srečno novo leto - Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta - Buon Natale e felice anno nuovo - Veselé Vianoce a Šťastný Nový Rok - Mutlu Noeller ve mutlu bir yeni yıl - Čestit Božić i sretna Nova godina - Sretan Božić i sretna nova godina - عيد ميلاد سعيد وسنة جديدة سعيدة

I na koniec klubowe życzenia dla wszystkich odwiedzających naszą stronę:

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2016 ROKU

________________________________________________________________________________________________________

Medal z choinki.
Igor Jasek zajął 3 miejsce w Międzynarodowym Świątecznym Turnieju Badmintona w Kępnie, rozgrywanym w sobotę 19 grudnia. To już ostatni turniej przed świętami i w tym roku. Uczestnicy zawodów, dzieci z polskich i białoruskich klubów mogły na zawodach poczuć święta dzięki choince i Mikołajowi, który otaczał swoją obecnością zawodników na podium. Przed ceremonia zamykającą zawody, wszystkie medale wisiały na choince jako jedne z wielu ozdób. Na zakończenie powędrowały oczywiście na szyje medalistów, brązowy na szyję Igora.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Shuttle Time.
Opolski Okręgowy Związek Badmintona zorganizował w dniu 10.12.2015r. w Głubczycach na hali ZOKiS turniej badmintona podsumowujący program Światowej Federacji Badmintona (BWF) Shuttle Time ,czyli wprowadzenie badmintona na lekcje wychowania fizycznego. W programie w I etapie wzięły udział szkoły z powiatów: opolskiego, brzeskiego, nyskiego, strzeleckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i głubczyckiego. 12 szkół, w których zostały przeprowadzone zajęcia dla ponad 250 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, otrzymało darmowy sprzęt do nauki gry w badmintona.
Turniej w Głubczycach zgromadził na starcie ponad 80-ciu uczniów. Rozegrano 130 pojedynków w grach pojedynczych chłopców i pojedynczych dziewcząt, systemem grupowo-pucharowym, osobno dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Na najwyższym stopniu podium w grupie U-11 stanął nasz Miłosz Mikołajczyk, który przez 3 miesiące uczęszczał na zajęcia w swojej szkole PSP nr 3 w Azotach.


________________________________________________________________________________________________________

Kurs edukacyjny.

W holenderskim Veenendaal od piątku 11.12. do niedzieli odbywa się 1st BEC Para-Badminton Education Course. Biorą w nim udział trener Tomasz Zioło i zawodnik Bartłomiej Mróz. Polskę reprezentuje jeszcze Dorota Gawrońska-Popa z Pabianic. Jest z nami również Katarzyna Krasowska, która jest tu z ramienia Cypryjskiego Związku Badmintona. Kurs ma na celu prezentację krajowego dorobku parabadmintona, wymianę doświadczeń, pomysłów na rozwój i integrację trenerów.
W pierwszym dniu następował przepływ informacji, dotyczących sukcesów i porażek, określenia celów rozwojowych i strategicznych działań. Trójka trenerów: z Norwegii, Holandii i Włoch przedstawiła krótkie prezentacje dotyczące swojej pracy i zamierzeń na przyszłość. Po nich wystąpiła 4 zawodników, wśród nich nasz Bartek. Każdy z uczestników kursu mógł na dużym ekranie obejrzeć prezentację przygotowaną przez trenera, w której widać jaką przeszedł Bartek drogę od młodzika do wicemistrza świata.

Drugi dzień kursu, to zajęcia praktyczne na hali. Najpierw trenerzy poznawali charakterystyki każdej z 6 klas w parabadmintonie, oglądali na wideo fragmenty meczów, na żywo z udziałem zawodników-uczestników szkolenia, a na końcu omawiania danej klasy każdy mógł spróbować gry z zawodnikiem. W przypadku klas na wózkach (WH1 i WH2), zajęcia obejmowały przygotowanie krótkiego zestawu ćwiczeń dla obecnego zawodnika na wózku, pod kątem wybranego elementu techniki.
Bartek spełniał się w roli nagrywającego lotki w ćwiczeniach.
Wszystko co było zaprezentowane w części poświęconej nauce techniki gry na wózku, robimy od dawna również u nas.

W ostatnim dniu podsumowanie i plany na rozwój parabadmintona w każdym z krajowych związków. Zapisaliśmy całą kartkę (100cmx70cm) i postanowiliśmy, że to zrealizujemy.
Kurs zakończyło uroczyste rozdanie certyfikatów, które wręczał João Matos wiceprezydent Badminton Europe.


________________________________________________________________________________________________________

Mikołajki 2015.

Tradycyjnie co roku mamy w klubie badmintonowe Mikołajki. Każdy miał do wykonania 8 zadań, które Mikołaj przygotował. Były serwy do celu, podbijanie lotki, biegi, skoki i wiele innych badmintonowych konkursów. Kto wypełnił wszystkie zadania mógł sobie zerwać lizaka ze świątecznego drzewka.
Potem każdy z kim chciał, rozegrał mecze wg normalnych zasad. Obecni na zajęciach rodzice mogli zobaczyć swoje pociechy w akcji a także pomóc przy sędziowaniu meczy.


________________________________________________________________________________________________________

Bartek, Bartek, Bartek.
Już w tą sobotę, 5 grudnia nasz Bartek będzie bohaterem wywiadu, który ukaże się w dodatku do Gazety Wyborczej WYSOKIE OBCASY. TU KLIKNIJ
Prasa jest obok internetu i telewizji tym medium, które dociera do ogromnej liczby mieszkańców naszego kraju, a także po za niego. Przebieg dotychczasowej kariery Bartka oraz jego sukcesy a także wiele ciekawych przemyśleń znajdzie się w wywiadzie.
Drugim wydarzeniem z udziałem Bartka będzie 19th 2016 UNOSDP Youth Leadership Programme - w dniach 9-21 lutego 2016r. w Hamburgu. To szkolenie dla młodych ludzi, którzy wyróżnili się swoją aktywnością i zostali zaproszeni do udziału w programie przygotowującym animatorów działających poprzez sport na rzecz pokoju. Szkolenie to odbywa się pod auspicjami ONZ
Trzecie wydarzenie to nominacja Bartka przez Światową Federację Badmintona (World Badminton Federation, BWF) do tytułu Parabadmintonisty Roku. Do tej nagrody nominowano zaawodników i zawodniczki po raz pierwszy w dziejach.
Nominowani do tytułu Parabadmintonisty Roku to: Malezyjczyk Cheah Like Hou (kat. SU 5), Koreańczyk Lee Sam Seop (WH 1) i Bartłomiej Mróz (SU 5). Nominowane do tytułu Parabadmintonistki Roku to: Angielka Rachel Choong (SS 6), Norweżka Helle Sofie Sagoy (SL 4) i Dunka Julie Thrane (SU 5).
- Jestem zaskoczony i bardzo mi miło. Jest to zaszczyt być nominowanym do takiej nagrody. Tytuł zawodnika roku jest ogromnym sukcesem i docenieniem całorocznej pracy nie tylko na treningach i zawodach ale i też pracy nad rozwojem dyscypliny — stwierdził w wypowiedzi dla BadmintonZone.pl Bartek .
Z kolei trener kadry narodowej w parabadmintonie Tomasz Zioło powiedział : - Z ogromną radością i dumą przyjąłem wiadomość, że Bartek otrzymał nominację jako jeden z trzech zawodników do nagrody i tytułu zawodnik roku w kategorii parabadminton.
Sama nominacja, której dokonuje BWF, jest już ogromnym wyróżnieniem. Bartek realizuje scenariusz bycia najlepszym w swojej dyscyplinie, pracuje na to z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Ma wokół siebie osoby wspierające go w tym wysiłku. To trenerzy, począwszy od klubowych, później w SMS Głubczyce a skończywszy na trenerach w ośrodku kadry narodowej w Warszawie, ale przede wszystkim to rodzice, pomagający w każdej chwili i przeżywający każdy jego start. To także sponsorzy, bez których Bartek nie byłby w stanie tak szeroko rozwinąć skrzydeł. BWF nominując Bartka do nagrody dała sygnał: Bartek, jesteś dobry, jesteś dobrym człowiekiem, twój wysiłek idzie w dobrym kierunku i my to doceniamy.
Polski parabadminton, a dzięki temu też badminton ma świetną markę, to Bartłomiej Mróz z Kędzierzyna-Koźla.

Na koniec o nagrodzie otrzymanej przez Bartka na uczelni - AWF w Warszawie 30 listopada. Z rąk rektora otrzymał nagrodę za wybitne wyniki sportowe uzyskane w 2015r.
Relacja: AWF

Z ostatniej chwili: Podczas gali przed turniejem w Dubaju, nagrody dla zawodnika roku 2015 w kategorii parabadminton odebrali: Norweżka Helle Sofie Sagoy oraz Koreańczyk Lee Sam Seop
________________________________________________________________________________________________________

Parabadminton w Dobrzeniu Wielkim.

Na zaproszenie organizatorów Wojewódzkich Drużynowych Igrzysk LZS Osób Niepełnosprawnych dwójka naszych młodych parabadmintonistów Julia Bolibrzuch i Denis Grzesiuk z trenerem pojechała do Dobrzenia Wielkiego. Wraz z nami zaprezentowała się Maja Bartusz - zawodniczka kadry narodowej. My przygotowaliśmy pokaz gry oraz przedstawiliśmy osobom niepełnosprawnym ruchowo i intelektualnie i ich opiekunom, walory zdrowotne badmintona. Razem z dziesiątką ochotników przeprowadziliśmy zajęcie, podczas którego pokazaliśmy jak trzymać rakietkę, serwować i odbijać lotkę. Wszystkie ćwiczenia wykonaliśmy z wykorzystaniem balonów. Nasi uczestnicy świetnie się bawili i bardzo chętnie wykonywali wszystkie zadania. Wielu dopytywało, kiedy i gdzie można się nauczyć kolejnych elementów techniki i jak grać w badmintona. Dla nas było to nowe doświadczenie bo naszą prezentację mieliśmy przed publicznością składającą się z blisko 200 osób. Tak jak uczestnicy zawodów, również nas na zakończenie obdarował prezentami Mikołaj, który w trakcie zmagań sportowych dopingował i zabawiał wszystkie ekipy. Cieszymy się, że mogliśmy też pograć chwilę z Mikołajem oraz z Wicemarszałkiem Województwa Opolskiego panem Grzegorzem Sawickim.
Wspólny obiad zakończył te wyjątkowe zawody. Za zaproszenie nas i umożliwienie nam pokazania badmintona serdecznie dziękujemy panu Donatowi Przybylskiemu z Radia Opole.
________________________________________________________________________________________________________

Solec Kujawski.

Wracamy z Solca z dwoma medalami. Z brązowym w singla Mateusza Strzelczyka oraz ze srebrnym mixta Mateusz Strzelczyk/Aleksandra Żygadło.
O pechu, albo braku szczęścia może mówić Ola Żygadło, która zagrała świetny mecz z zawodniczką z Bytowa Weroniką Niklas, aktualnie 12 w rankingu czyli o 11 pozycji wyżej niż Ola. W pierwszym secie Ola była lepsza o 3 punkty. W drugim przytłoczyła rywalkę już od samego początku, schodząc na przerwę z wynikiem 11:1. Ostatecznie set zakończył się 21:13. Każda z trzech dziewcząt w tej grupie, miała po jednym zwycięstwie. O miejscu i awansie do półfinału decydowały małe punkty. O drugim miejscu Oli w grupie zadecydował brak 1 punktu. Nawet sędzia przyznał, że z taką sytuacją jeszcze nie miał do czynienia.
Również Karolina Żygadło startująca w singlu młodziczek miała podobną sytuację, lecz tu o kolejności zadecydowała ilość wygranych setów. Jedna z jej rywalek przegrała mecz w trzech setach i dzięki temu jednemu zwycięskiemu setowi miała lepszy bilans na koniec i awansowała do półfinału. Nam natomiast pozostała radość z dobrej gry Karoliny.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Szkolenie narybku.

Dzisiaj na zaproszenie trenerów z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji gościliśmy w hali sportowej AWF w Katowicach na zajęciach sportowych dla dzieci na wózkach. Jak nam powiedziała organizatorka comiesięcznych spotkań, Marta Wadelik, dziś padł rekord frekwencji. Na zajęciach pojawiło się 36 dzieci. Magnesem stał się badminton, o którym napisano w zapowiedziach zamieszczonych na fb.

My jako jedyny klub w Polsce mamy doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i chętnie się tym dzielimy z innymi. Do Katowic pojechał trener Tomasz Zioło oraz dwójka zawodników stojących Kasia Bomba i Marcin Wołkowicz a także Julka Bolibrzuch na wózku. Z Zakopanego przyjechał nasz zawodnik Jakub Sikorski z żoną Anią.
Po rozgrzewce przygotowanej przez trenera FAR, my przejęliśmy grupę. Zrobiliśmy kilka typowych ćwiczeń rozgrzewkowych dla badmintona, a następnie w 5 stanowiskach ćwiczyliśmy z dziećmi podstawowe odbicia, łącznie z serwami.

Maluchy i młodzież chętnie odbijała, niektórzy ze względu na głębokość schorzeń, potrzebowali pomocy wolontariuszy, których obecność to jeden z ważnych elementów takich zajęć.
Najwięcej radości przyniosły uczestnikom ćwiczenia z balonami. Odbijaliśmy indywidualnie i w parach. Na koniec Kasia i Marcin zagrali mecz pokazowy, który wzbudził u dzieci zachwyt. Każda akcja była nagradzana brawami. W tej części zajęć również trener z Jakubem Sikorskim pokazali różnice między badmintonem stojącym a tym na wózku.
3 godziny zajęć szybko minęły, a dzieci choć zmęczone to bardzo zadowolone z nowego sportu. Wspólne zdjęcie i deklaracja, że spotkamy się znowu zakończyła nasz pobyt w Katowicach.


________________________________________________________________________________________________________

Mini Silesia Cup.

Po raz kolejny w Głubczycach w międzynarodowej obsadzie, rozegrany został największy w Polsce turniej dla najmłodszych kategorii U-9 i U-11, Mini Silesia Cup. Na starcie stanęło blisko 150 adeptów badmintona z Polski i Republiki Czeskiej. Nie zabrakło na nim naszych zawodników: Igor Jasek U-11, Miłosz Mikołajczyk U-11, Dominika Tomańska U-11, Hanna Banaszak U-9 i Jacek Matula U-9.
Z turnieju na turniej widać postępy w grze, jednak nie zawsze przekładają się one na wyniki. U Igora jeden mecz zaważył na tym, że zajął dopiero 17 miejsce, choć przy pewnej dozie większego spokoju, udałoby się dotrzeć na podium, jak uczynił to jego rywal.
Najdalej zaszła dzisiaj Hania, która uplasowała się na 5 pozycji. To najlepszy jej wynik w tym sezonie. Widać u Hani dużą poprawę kilku elementów techniki. Miłosz i Jacek wygrali po jednym meczu grupowym i obaj uplasowali się na 17 miejscu.
Na 25 miejscu zakończyła zawody Dominika, która miała okazję w grupie zagrać z późniejszą mistrzynią dzisiejszych zawodów.
Tradycyjnie na zakończenie, po rozegraniu prawie 250 meczów, każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz torbę z upominkami.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Na Podbeskidziu.

Po raz pierwszy klub KS Set Mazańcowice zorganizował turniej ogólnopolski. Zawody odbyły się w hali z czterema kortami. Dla niewielkiego turnieju liczba wystarczająca.
Nasza trójka młodzików zaczęła dobrze. Pierwsze 5 meczy i 5 wygranych, wszystkie po 2:0.
Marcin Wołkowicz jeden mecz wygrał ale niestety kolejne 2 mecze przegrał. Pozwoli mu to jednak na zajęcie 3 miejsca w singla. Również 3 miejsce w singla zajęła Karolina Żygadło. Tutaj po dwóch świetnych wygranych meczach nastąpił trzeci, zupełnie nieudany i przegrany. W grach podwójnych poszło dużo lepiej. Mixt Marcin Wołkowicz/Katarzyna Bomba, uplasował się na drugiej pozycji, choć od zwycięstwa w turnieju dzieliło ich zaledwie 2 punkty. Trzeci set finałowego meczu zakończył się 22:20.
Najlepiej wypadł debel Katarzyna Bomba/Karolina Żygadło. Dziewczyny pokonały wszystkie rywalki i zajęły pierwsze miejsce.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Gratulacje od Li-Ning.
Sponsor sprzętowy Bartka Mroza, firma Li-Ning pogratulowała na swojej stronie www.li-ning-europa.de naszemu zawodnikowi sukcesu osiągniętego w Peru.


________________________________________________________________________________________________________

Spotkanie w UM.

Dzisiaj mieliśmy okazję podzielić się z panią prezydent miasta Sabiną Nowosielską i wiceprezydentem Wojciechem Jagiełło informacjami z tegorocznych występów parabadmintonowych. Pani prezydent jest od pierwszych startów Bartka Mroza , mocno zainteresowana jego rozwojem sportowym. To za jej sprawą zainicjowane zostało wsparcie talentu Bartka przez ZAK, a później Grupę Azoty ZAK.
Bartek opowiadał o turniejach roku 2015, planach na przyszły rok jako zawodnika i jednocześnie instruktora badmintona. Jako jedyny zawodnik światowej czołówki, wziął udział we wszystkich zawodach, jakie były w tym roku w kalendarzu imprez BWF. Było to możliwe dzięki wsparciu sponsorów. Jednym z nich jest miasto Kędzierzyn-Koźle. Serdecznie podziękowaliśmy za to. To wsparcie przełożyło się na 11 medali: 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe. Słowa podziękowania padły też w kierunku Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki, dzięki któremu możemy być ambasadorami naszego miasta w najodleglejszych zakątkach świata. Była też okazja aby podkreślić wzorową współpracę z MOSiRem, gdzie wspólnie realizujemy projekt integracji poprzez badmintona. W zajęciach, których wagę dostrzegła pani dyrektor Zenona Kuś, biorą udział dzieci i młodzież niepełnosprawna wspólnie z pełnosprawnymi rówieśnikami. Dzięki temu następcy Bartka mają stworzone bardzo dobre warunki treningowe.
Na pamiątkę spotkania, Bartek podarował gospodarzom miasta swoje zdjęcie z medalami z Mistrzostw Świata wraz z autografem.
________________________________________________________________________________________________________

Mistrz Badmintomanii.
Ruszył kolejny sezon warszawskiej Badmintomanii. Tak jak w ubiegłym sezonie z naszego klubu startuje Igor Jasek. Już w pierwszym turnieju pokazał, że tytuł mistrza z poprzedniej edycji nie był przypadkiem. W niedzielę stanął ponownie na najwyższym stopniu podium. Stolica kolejny raz okazała się szczęśliwym miejscem dla naszego badmintonisty.


________________________________________________________________________________________________________

Doble campeón del Perú.
Turniej 1-st Peru Peru-Parabadminton Internacional dobiegł końca. Dzisiaj Bartek Mróz kolejny raz potwierdził, że należy do światowej elity parabadmintonistów.
Pierwszy raz zaprezentował się przed amerykańską publicznością i jak zwykle ze znakomitym rezultatem, nie tylko sportowym. Ilość zdjęć zrobionych z Bartkiem przez kibiców, sędziów i innych zawodników świadczy o ogromnej popularności naszego zawodnika.
Sponsorzy Bartka: Grupa Azoty i Atlas mogą być dumni, że postawili na bardzo dobrego, utalentowanego młodego sportowca.

Po ostatnim meczu odbyła się ceremonia medalowa. Dwukrotne na najwyższym stopniu stawał Bartek Mróz, odbierając złote medale za mistrzostwo Peru w singlu oraz w deblu wraz z kubańczykiem Manuelem Alejandro Del Rosario Pargas.

Do domu wracamy z kolejnym doświadczeniem, które ugruntuje wysoką pozycję polskiego parabadmintona. Przez to też jesteśmy już kolejny raz namawiani do zorganizowania turnieju Polish Inernational w parabadmintonie, który wpłynie na pewno na większą popularność badmintona wśród niepełnosprawnych.

________________________________________________________________________________________________________

Domingo.
Przed nami ostatni etap udziału Bartka Mroza w 1-st Peru Para-Badminton Internacional w Limie. Jako trzeci mecz licząc od godziny 10.00 rozpocznie się finał gry pojedynczej mężczyzn SU5. Zaprosiliśmy na tą okazję przedstawicieli Ambasady RP w Limie aby podkreślić rangę wydarzenia i przysporzyć trochę radości Polakom w Peru.
Sędziowie w komplecie, medale czekają... mozna zaczynać.

Po 18 minutach gry w finale, Bartek Mróz zwyciężył, zdobywając drugi złoty medal po raz pierwszy na kontynencie amerykańskim.

Bartłomiej Mroz - Geraldo Da Silva Oliveira [BRA] 21-10 21-3

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Sábado.
Dzisiaj rozgrywane będą wszystkie gry, tak by w niedzielę odbyły się już tylko finały.

Manuel Alejandro Del Rosario Pargas [CUB]/ Bartłomiej Mroz - Ysabelino Apaza Chambilla/Esteban Isael Juarez Yangua [PER] 21-6 21-1

Długie oczekiwanie na kolejny mecz Bartek wykorzystał na popularyzację badmintona wśród dzieci peruwiańskich oraz na rozdaniu gadżetów przygotowanych przez Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz sponsorów Grupa Azoty i Atlas

Ostatni mecz decydujący o złotym medalu w deblu był bardzo emocjonujący. Przebiegał podobnie jak wczorajszy. Kubańczyk miał wiele niedokładnych zagrań i wiele akcji Bartek uratował, ale pierwszy set padł łupem rywali. Zmieniliśmy ustawienie na mixtowe i teraz gra zaczęła układać się po naszej myśli. Więcej ataków z głębi pola przysparzało kłopotów rywalom, a naszym punktów. Jeszcze było trochę nerwowo w końcówce 2 seta, a w trzeciej części meczu już Bartek i Manolo od początku do końca prowadzili i tym samym pierwszy złoty medal w Peru został przez Bartka zdobyty.

Manuel Alejandro Del Rosario Pargas [CUB]/ Bartłomiej Mroz - Brian Lesley Irmo Kliwon[SUR]/Eduardo Oliveira [BRA] 17-21 21-18 21-14

Mistrz Ameryki pokonany. W meczu mieliśmy sceny jak z Matrixa. Jutro wszyscy kibicujemy w finale.

Bartłomiej Mroz - Brian Lesley Irmo Kliwon[SUR]21-10 21-9

________________________________________________________________________________________________________

Turniej rozpoczęty.

Pierwszy mecz turniejowy zagrał Bartek z zawodnikiem gospodarzy Esteban Isael Juarez Yangua. Był to 15-minutowy spacerek, po którym czekamy na kolejny pojedynek do godz. 15.00

Bartłomiej Mroz - Esteban Isael Juarez Yangua[PER]21-2 21-4

W międzyczasie o 13.00 odbyła się ceremonia otwarcia z pięknym pokazem tańca w wykonaniu grupy młodzieżowej. 2 bardzo dynamiczne układy wymagały od tancerzy dobrej kondycji. Pełny profesjonalizm: w tańcu uśmiechnięci, a po występie tchu nie mogli złapać. Klikając w zdjęcie będzie można zobaczyć fragmenty występów.

W drugim singlowym pojedynku na przeciw Bartka stanął Brazylijczyk Geraldo Da Silva Oliveira. Mecz tylko o kilka minut dłuższy niż pierwszy.

Bartłomiej Mroz - Geraldo Da Silva Oliveira[BRA]21-7 21-4

Ostatni pojedynek to debel. Było trochę nerwowo w pierwszym secie. Mimo prowadzenia i 3 meczboli nie udało się zakończyć seta i to Brazylijczycy go wygrali 23:21. Widać było, że partner Bartka jest strasznie spięty i większość zagrań mu nie wychodzi, chociaż w singla pokonał swoich rywali. Troche zabiegów uspokajająco-relaksujących pomogło i drugi i trzeci set były raczej formalnością.


Manuel Alejandro Del Rosario Pargas [CUB]/ Bartłomiej Mroz - Ricardo Cavalli/Geraldo Da Silva Oliveira [BRA] 21-23 21-9 21-6
________________________________________________________________________________________________________

El Cóndor Pasa.
Wchodzimy coraz bardziej w peruwiańskie rytmy, które nadają tempo naszemu turniejowi. W piątek Bartek ma zaplanowane 3 mecze, dwa singlowe i jeden deblowy:

11:00 MS SU5 - Group A Bartłomiej Mroz - Esteban Isael Juarez Yangua[PER]
15:00 MS SU5 - Group A Bartłomiej Mroz - Geraldo Da Silva Oliveira [BRA]
16:30 MD SU5 Manuel Alejandro Del Rosario Pargas [CUB] Bartłomiej Mroz - Ricardo Cavalli/Geraldo Da Silva Oliveira [BRA]


________________________________________________________________________________________________________

Pierwsze treningi.

Hala od wczoraj została udostępniona do treningów. Pierwszy trening wieczorem i drugi dziś rano. Spoza Ameryki Południowej są zawodnicy z Indii, Kanady i Polski. Nas szczególnie interesuje zawodnik z Surinamu, który jest aktualnym mistrzem swojego kontynentu. Niestety nie przyleciał na Mistrzostwa Świata do Anglii i nie wiadomo nam na razie jak gra i czym może nas zaskoczyć.
Dzisiaj była okazja dobrać Bartkowi partnera do debla. Będzie nim Kubańczyk Manuel Alejandro Del Rosario Pargas. Przećwiczyliśmy kilka zagrywek, ustawień i na koniec sparing. Powinno być dobrze, choć zawodnik, widać że nie ma tak dużego doświadczenia turniejowego jak Bartek.
Dzisiaj też już hala została wstępnie udekorowana, stoją już reklamy i wiszą flagi. Na próżno jednak szukaliśmy naszej. Zamiast niej, wisiała austriacka. Jest podobna w kwestii kolorów, ale ma 3 pasy, a nie dwa. Jutro ma już wisieć flaga polska.

A o 20.00 odbyła się odprawa trenerów, podczas której sędziowie i delegat techniczny, przypomnieli o najistotniejszych regulacjach i wymogach dotyczących strojów, zachowań zawodników i trenerów podczas meczów. Po raz pierwszy sędzią w zawodach parabadmintona jest Kubańczyk Enrique Charadan, natomiast zastępcą sędzina z dużym doświadczeniem, sędziująca również zawody w Polsce, Hiszpanka Carmen Martinez. Co ciekawe to nie sędziowie dokonują losowania, a delegat techniczny, którym tu w Peru jest równie doświadczony Günter Klutzke z Dortmundu.


________________________________________________________________________________________________________

Peru .
Wyprawa do Peru rozpoczęta. 19 godzin i będziemy na miejscu. Różnica czasu to czas polski -7 godzin.

Niestety w naszym hotelu internet ma słabą przepustowość i wszystkie informacje i zdjęcia będą z pewnym opóźnieniem.
________________________________________________________________________________________________________

Złoty Solec Kujawski.

Drugi raz z rzędu mixt Mateusz Strzelczyk/Aleksandra Żygadło stanął na najwyższym stopniu podium. Tym razem Ola i Mateusz pokonali 4 inne pary, w tym parę mixtową, aktualnie zajmującą 1 miejsce na liście rankingowej.
W singla tylko Ola Żygadło wraca ze statuetką za 3 miejsce.
Trzecie miejsce również zajęły Kasia Bomba i Karolina Żygadło w deblu młodziczek.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Konferencja sponsora:Grupa Azoty ZAK.

W piątek w Kędzierzynie-Koźlu o godz. 10.00 rozpoczęła się konferencja poświęcona kwestiom odpowiedzialności społecznej biznesu i działalności Grupy Azoty ZAK w tym zakresie.
A jest się czym pochwalić. Zaproszono do prezentacji trzech beneficjentów których wspiera Grupa Azoty. Jako pierwsza zaprezentowała się orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, drugim mówcą był dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych w Sławięcicach (dzielnica Kędzierzyna-Koźla). Jako trzeci i ostatni , zapowiadany jako wisienka na torcie wystąpił Bartek Mróz. W czasie gdy na telebimie zgromadzeni mogli zobaczyć wszystkie sukcesy i tytuły zdobyte od 2012r., kiedy to rozpoczęła się przygoda z parabadmntonem, Bartek opowiadał o swojej karierze, prezentował medale i przedstawiał swoje plany i marzenia sportowe. Cała sala zgotowała Bartkowi gorącą owację, podziwiając jego zapał, wytrwałość, a jednocześnie skromność. Bartek oczywiście nie zapomniał o czymś osobistym dla pana prezesa Adama Leszkiewicza. Podarunkiem była koszulka, w której Bartek wystąpił na ostatnich Mistrzostwach Świata, zdobywając 2 srebrne medale.
Konferencja zgromadziła bardzo dużo mediów, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Bartek staje się doskonałym ambasadorem badmintona w Polsce.
Wkrótce będzie tu można obejrzeć całe spotkanie.
________________________________________________________________________________________________________

Memoriał w Komprachcicach.
Opolskie turnieje dzieci i żaków mają już swoją renomę. Są największe w Polsce. Każdy na starcie gromadzi ponad setkę zawodników. Każdy też turniej staje się międzynarodowy, z uwagi na bliskość do granicy, co wpływa na udział dzieci z pobliskich czeskich klubów.
Komprachcicki turniej jest poświęcony pamięci trenera Mariana Krasowskiego, który przez wiele lat, najpierw w Opolu a potem w Komprachcicach, popularyzował badminton. Każdy z uczestników zawodów otrzymał dyplom, na odwrocie którego mógł się dowiedzieć kim był trener Marian Krasowski.
Z naszego klubu, w turnieju wzięło udział pięcioro najmłodszych. Każdy walczył na korcie jak potrafił najlepiej. Nikt na podium z naszych nie stanął, ale wrażenia z turnieju na pewno pozostaną na długo i pomogą, w jeszcze bardziej wytrwałym wykonywaniu ćwiczeń na treningach. Kolejne zawody w połowie listopada w Głubczycach. Będzie to tradycyjnie Międzynarodowy Turniej Dzieci i Żaków Mini Silesia Cup.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Lista nr 150.

Mateusz Strzelczyk z Olą Żygadło na czele listy klasyfikacyjnej nr 150 !!!
Nasi przewodzą stawce mixtów młodzików młodszych. Wygranie turnieju w Słupcy wywindowało naszą parę na czoło tabeli.
Indywidualnie Ola jest na 4 miejscu, jeden pkt. traci do trzeciej, Mateusz natomiast zajmuje 8 miejsce.


________________________________________________________________________________________________________

Kłodnica Open 2015.
Początek września to tradycyjnie czas, kiedy odbywa się w hali gdzie trenujemy, turniej Kłodnica Open. Najmłodsi mają wtedy okazję do zagrania po raz pierwszy w zawodach badmintona. Turniej ma formułę otwartą, więc startuje każdy kto ma czas i ochotę. Jak co roku, również teraz w zawodach, oprócz polskich,brały udział dzieci z Czech i Słowacji.
Nasz klub reprezentowała dwójka: Dominika Tomańska i Igor Jasek. W zawodach swój pierwszy krok badmintonowy zrobiły dzieci, biorące udział w treningach integracyjnych badmintona: Jacek, Dominik, Hania i Dominika.
Każdy rozegrał kilka meczy i wynik nie jest tu najważniejszy, a udział w zawodach. Umiejętność poradzenia sobie z emocjami po wygranym i przegranym pojedynku dla najmłodszych jest pierwszym doświadczeniem na początku kariery sportowej. Już niebawem 3 października kolejne zawody dla dzieci i żaków w Komprachcicach.

.

.

.

.

.

.

.
________________________________________________________________________________________________________

4 x podium.

Na drugi w tym sezonie turniej pojechaliśmy do Słupcy. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie medale są w kształcie lotki. Na zawody wyruszyła 5 młodzików i młodzików młodszych. Najlepiej z całej grupy spisał się Mateusz Strzelczyk, który zagrał w dwóch finałach. Wraz z Olą Żygadło triumfowali w grze mieszanej zdobywając złote medale, a w singlu Mateusz odbierał srebrny, a Ola brązowy.
Na podium stanęła jeszcze, ale w kategorii młodzików Karolina Żygadło, która rozegrała doskonały mecz aby wejść do strefy medalowej. Ogromny wysiłek poniesiony aby wygrać ten ważny mecz, trwający 3 sety spowodował, że w półfinale nie miała już sił na nawiązanie równorzędnej walki z przeciwniczką.
W grach podwójnych młodzików, deblowi K. Bomba/K.Żygadło zabrakło jednego zwycięstwa aby stanąć na podium, a mixtowi M. Wołkowicz/K. Bomba dwóch.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Sezon rozpoczęty.

Sezon 2015/2016 już rozpoczęty.
Silesia Cup w Głubczycach był pierwszym naszym turniejem po wakacjach. Grupa nam się skurczyła, ale do Głubczyc mimo tego pojechała piątka zawodników. Graliśmy w kategorii młodzików i młodzików młodszych.
Jedno miejsce na podium wywalczyły dziewczyny w deblu - Katarzyna Bomba i Karolina Żygadło. Nasza para uplasowała się w młodziczkach na 2 miejscu.
Drugie miejsce w grupie zajęła Karolina. Może byłoby i pierwsze, ale w decydującym meczu wysiłek był tak ogromny, że nasza zawodniczka ledwo dyszała. Set mimo prowadzenia 20:16 przegrany po przedłużeniu 24:22. Ostatecznie zajęła 5 miejsce. Również na 5 ukończyli turniej indywidualnie oraz w mixta Mateusz Strzelczyk i Aleksandra Żygadło . W singla oboje wygrali swoje grupy.
5 miejsce również było udziałem naszego starszego mixta: Marcin Wołkowicz/Katarzyna Bomba .
Nasi niedawni zawodnicy zakończyli swoje zmagania na turnieju w Głubczycach dużo szybciej.

WYNIKI

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie