MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 09.11.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum newsów 2014 czerwiec - wrzesień

Kłodnica Open.
Pierwszy turniej tego sezonu za nami. III Turniej Dzieci i Żaków Kłodnica Open odbył się w Hali Azoty, gdzie na co dzień trenujemy. Obsada turnieju była międzynarodowa, dzięki udziałowi młodych czeskich badmintonistów. Nasi nie mieli problemu z wyjściem z grup, dominując w meczach z rywalami. Schody zaczęły się w rundzie pucharowej. Wiktor Zimny trafił na rywala z Bierunia i uległ w dwóch setach. Laura Nippe i Patryk Daroń stoczyli z rywalami trzysetowe pojedynki. Najbliżej zwycięstwa była Laura, która w ostatnim secie prowadziła już 8:0.
Początek rywalizacji w tej kategorii pokazał, że stać nas na miejsca na podium, tylko trzeba wprowadzić do gry więcej pewności siebie.

________________________________________________________________________________________________________

Witamy w klubie.
Ostatni weekend przed Mistrzostwami Europy Bartek spędza na Opolszczyźnie. W czwartek pojawił się na treningu. Najpierw poodbijał z najmłodszymi, potem ćwiczył własną technikę, a na koniec zajęć każdy mógł Bartka czymś zaskoczyć. Po jednej stronie nasz mistrz, a po drugiej wszyscy zawodnicy. Gra w "młynek" dała kilku osobom satysfakcję wygrania swojej akcji. Najdłużej wytrzymał Dawid Słotwiński, który w nagrode zagrał z Bartkiem krótki mecz, ulegając 3:2.
________________________________________________________________________________________________________

Nagrody z wspieram.to.
Już dobiega końca czas na przekazanie nagród za wsparcie Dominiki na portalu wspieram.to. Każdy za przekazaną kwotę otrzymał wybraną nagrodę. Najbardziej wartościową otrzymała dziś w Warszawie Zosia Sochacka. Bartek osobiście wręczył Zosi swoją koszulkę , w której zdobywał tytuł wicemistrza świata.
Zostały jeszcze do wysłania pocztówki z Los Alcázares (Murcia) i nalepki z limitowanej serii: "wspieram parabadminton"

________________________________________________________________________________________________________

TVM.


Telewizja Miejska w Kędzierzynie-Koźlu postanowiła przybliżyć mieszkańcom sylwetki Bartka Mroza i Grzegorza Jednakiego. Okazją były niedawno zakończone Mistrzostwa Anglii w Parabadmintonie, podczas których Grzegorz debiutował, a Bartek zdobył 2 medale. Wywiad do obejrzenia w cotygodniowym programie Telemix lub na youtube . ________________________________________________________________________________________________________

Fakty.
Kolejna redakcja TV zainteresowała się parabadmintonem. Tym razem reportaż o Grzegorzu Jednakim przygotowały Fakty wrocławskie. Duża promocja parabadmintona i zawodników zdecydowanie pomaga w osiaganiu sukcesów na polu pozyskiwania kolejnych zawodników oraz sponsorów, którzy coraz częściej z nami współpracują.
Audycja ukazała się 12 lipca. Fragment o Grzegorzu rozpoczyna się w 7min 20sek.


Video i tekst ________________________________________________________________________________________________________

Teleexpress.
W iście ekspresowym tempie potoczyła sie sprawa wózka dla Julki. Dzisiaj informację o Julce podał Teleexpres o 17.00 , a już za pół godziny mama Julki dostała wiadomość, że znalazła sie fundacja, która sfinansuje wózek sportowy dla naszej zawodniczki.
Szczegóły wkrótce.

________________________________________________________________________________________________________

Co nowego słychać?.
Wakacje wakacjami, a niektórzy nie mają odpoczynku.
W Hali Śródmieście odbywają się zajęcia zorganizowane przez MOSiR pod nazwą Letnia Akademia Badmintona (skąd my tą nazwę znamy?). W treningach z naszej grupy, bierze udział Dominika Tomańska i Hania Banaszak. Pozostałe dzieci to początkujący badmintoniści.
W piątek na treningu pojawiła się Julka, o której TVP OPOLE przygotowywała reportaż "Marzenie Julii".
Materiał ukazał się w Kurierze Opolskim.


Powstała też nowa strona o parabadmintonie, parabad.pl którą postanowił założyć i administrować nasz parabadmintonista Grzegorz Jednaki. Mają tu być wszystkie informacje, w związku z tym stanie się ona oficjalną stroną polskiego parabadmintona. ________________________________________________________________________________________________________

England Para-Badminton Championships 2014.

Za nami już kolejne zmagania sportowe. England Para-Badminton Championships 2014 przeszedł do historii. To pierwszy turniej międzynarodowy, w którym wystąpił Grzegorz Jednaki - trzeci polski parabadmintonista.
Turniej zakończył sę sukcesem Bartka Mroza, który potwierdził przynależność do czołówki światowej. Ostatnie dwa turnieje potwierdziły, że na mistrza świata Liek Hou Cheah nie ma mocnych. Pozostałe miejsca są do zdobycia, a o kolorze medalu decyduje dyspozycja dnia.
2 medale zdobyte w Anglii - srebrny w deblu i brązowy w singlu, powiększą kolekcję trofeów parabadmintonowych Bartka.


Przed naszymi zawodnikami teraz przygotowania do Mistrzostw Europy, które we wrześniu odbędą się w Murcii w Hiszpanii.
Oglądając inne reprezentacje narodowe, widać, że zwiększa się ilość zawodników startujacych. Za tym idzie też większe wsparcie dla zawodników, aby mogli uczestniczyć w tego typu zawodach. W Polsce na razie wsparcie MSiT jest skierowane na udział w ME dla 2 zawodników. Każdy kolejny musi szukać sponsorów aby móc wystartować.
WYNIKI


BWF, Radio Opole, badmintonzone.pl ________________________________________________________________________________________________________

Niedziela 29 czerwca.

Dzisiaj mamy tylko jeden mecz, ale bardzo ważny, o złoto w deblu. Bartek i Tay Wei Ming zmierzą się z Malezyjczykami. W parze tej gra aktualny mistrz świata Liek Hou Cheah. Początek meczu 12.10 czasu polskiego

11:10 SU5 MD Bartłomiej Mroz [1] [POL] Wei Ming Tay [SIN] - [MAS] Liek Hou Cheah [2] [MAS] Hairol Fozi Saaba

Trofea już czekają na swoich właścicieli. Mecze będą się odbywały na 2 matach i 2 kortach na parkiecie dla zawodników na wózkach. Zaplanowano 4 serie meczy finałowych.


Bartek już się przygotowuje do swojego finału.

Bartek i Tay rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani. Gra się na początku układała po ich mysli. Jednak świetna gra w obronie Malezyjczyków dała im prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta. W drugim było podobnie. Do przerwy Bartek i Tay prowadzili jednym punktem. Potem do stanu 14:14 mecz był wyrównany. Kolejnych kilka punktów zdobyli rywale, odskakując na bezpieczne 3 punktowe prowadzenie. Bartek smeczował seriami, ale przeciwnicy wszystko bronili i przechodzili do kontrataku zdobywając kolejne punkty. Ostatnia akcja pokazała mistrzostwo Cheah. Po zagraniu w tył kortu, intuicyjnie podszedł pod siatkę, spodziewając się właśnie takiej odpowiedzi. Szybki smecz na siatce w efektowny sposób zakończył ten pojedynek.
I znów Malezyjczycy są niepokonani. Po finale Bartek wraz z Tay Wei Ming, odebrał na podium srebrny medal .Czekamy teraz na dekorację w singlu SU5.

________________________________________________________________________________________________________

Sobota 28 czerwca.

Dzisiaj w Loughborough typowa angielska pogoda. Chłodno i deszcz. Mamy na dziś do rozegrania conajmniej 8 meczy. Każdy z zawodników po 4. Grzegorz gra tylko deble, natomiast Bartek 3 deble i jeden singiel.
Po zwycięskich meczach zagra jeszcze półfinały debla i singla. Plan na dziś z miejscowym czasem rozpoczęcia gier:
10:20 SU5 MS Thongchai Koanboonyasri [THA] - [POL] Bartłomiej Mroz [2]
Oznacza to, że Bartek ma już conajmniej brązowy medal mistrzostw.

11:40 SU5 MD - Group A Bartłomiej Mroz [1] [POL] Wei Ming Tay [SIN] - [IND] Batri Narayanan Ramasamy [IND] Sanjeevaiah Talari

13:00 SU5 MD - Group A Bartłomiej Mroz [1] [POL] Wei Ming Tay [SIN] - [ENG] James Binnie [KOR] Gi Yeon Kim
13:40 SS6 MD Robert Laing [SCO] Chun Yim Wong [HKG] - [IND] Mark Joseph Dharmai [POL] Grzegorz Jednaki
14:20 SU5 MD - Group A Bartłomiej Mroz [1] [POL] Wei Ming Tay [SIN] - [ISR] Eyal Bachar [FRA] Colin Kerouanton
15:00 SS6 MD Krysten Coombs [ENG] Jack Shephard [ENG] - [IND] Mark Joseph Dharmai [POL] Grzegorz Jednaki
15:40 SU5 MD semifinal Bartłomiej Mroz [1] [POL] Wei Ming Tay [SIN] - [THA] Chawarat Kitichokwattana [THA] Thongchai Koanboonyasri

Jutro Bartek i Tay walczą o złoto

16:20 SS6 MD Mark Joseph Dharmai [IND] Grzegorz Jednaki [POL] - [ENG] Isaak Dalglish [ENG] Andrew Martin
21:10, 21 15
17:00 SU5 MS Colin Kerouanton [FRA] - [POL] Bartłomiej Mroz [2]

Półfinał stał na bardzo wysokim poziomie. Najpierw Bartek dosyć gładko pokonał Francuza w pierwszym secie 21:12, choć na początku Colin prowadził nawet 8:4. W drugim secie gra była bardziej wyrównana i na przerwę było 11:10 dla Bartka. Potem od stanu 14:14 rywal odskoczył, wygrywając 21:16. W ostatnim secie Francuz na przerwę schodził z 3-punktową przewagą, którą powiększał do 5 punktów. Jedna wygrana akcja Bartka, była na przemian z wygraną Colina. Bartek walczył do ostatniej lotki, ale tym razem w singla Francuz był lepszy. Jutro Bartek stanie na podium odbierając brązowy medal.
17:40 SS6 MD Mark Joseph Dharmai [IND] Grzegorz Jednaki [POL] - [ENG] Rebecca Bedford [ENG] Rachel Choong


Zakończylśmy sobotnie gry. Grzegorz mimo porażek jest zadowolony z udziału w turnieju. Na pewno dla niego była to okazja, żeby mieć punkt odniesienia do swoich umiejętności. Rywale Grzegorza to zawodnicy trenujący już od wielu lat, którzy na zawodach odnoszą sukcesy zdobywając medale na każdej imprezie parabadmintonowej. Już teraz zapowiada, że chciałby za dwa tygodnie wystąpić w turnieju w Liverpoolu. Potrzebne jest ogranie, żeby móc wymagać od siebie jeszcze więcej.
Jeden set Grzegorz wygrał w całych zawodach, ale pozostałe przegrane sety kończyły się również tylko kilkupunktowa przewagą rywali. Wszystko to, to dobry prognostyk do walki w kolejnych turniejach parabadmintona oraz jak mamy nadzieję, w Mistrzostwach Europy w Murcii we wrześniu.
Bartka dzisiejszy występ na wysokim poziomie. Rywale pracują i widać, że również robią postępy. Francuz już na siebie zwrócił uwagę na ostatnich mistrzostwach świata. Jest wysoki, dobry technicznie i wytrzymały. Popełnie jednak błędy w szybkich wymianach, ale udało mu się narzucić Bartkowi swój styl gry, polegający na długich wymianach i grze głównie na tył kortu.
Dobra komunikacja Bartka z Tay Wei Mingiem doprowadziła obu do finału debla, w którym mam nadzieję, że przerwą hegemonię Malezyjczyków. Trzymamy w niedzielę kciuki i dopingujemy Bartka od 12.10 czasu polskiego.
________________________________________________________________________________________________________

Piątek 27 czerwca.


Na halę przyjechalismy tuż przed 11. Nie ma, jak na dotychczasowych turniejach oficjalnego, uroczystego otwarcia. Punktualnie o 11.00 zostały wywołane pierwsze mecze i turniej się rozpoczął.
Kolejnym novum jest akredytacja na fotografowanie i filmowanie. Trzeba było przy stoliku sędziowskim złożyć wniosek o możliwość rejestracji zawodów i otrzymaliśmy na każdy aparat specjalne nalepki identyfikacyjne.


Dzisiejsze mecze:

12:10 SU5 MS - Group B Bartłomiej Mroz [2] [POL] - [ENG] James Binnie

16:50 SS6 MS - Group A Grzegorz Jednaki [POL] - [ENG] Rachel Choong
17:25 SU5 MS - Group B Bartłomiej Mroz [2] [POL] - [GER] Leo Hastrich
18:00 SS6 MS - Group A Andrew Martin [1] [ENG] - [POL] Grzegorz Jednaki

Gdyby patrzeć tylko na wyniki punktowe, to można by odnieść wrażenie, że starcie Grzegorza z wielokrotnymi medalistami mistrzostw świata i Europy, było jednostronnym widowiskiem. Na pewno nasz zawodnik bardzo przeżywał swój start i miało to swój wyraz w niedokładnych serwach i zagraniach na tył kortu, granych częto w środek pola. Tak doświadczeni rywale skrzętnie wykorzystywali te sytuacje, gromadząc punkty na swom koncie. Grzegorz walczył o każdą lotkę, biegając po boisku by zdążyć do kolejnych zagrań przeciwników.
Dopiero 4 set grany dzisaj pokazał, na co stać Grzegorza. Po pierwszym wysoko przegranym secie z Andrew Martinem, w drugim nawiązała się równorzędna gra. Akcje robiły się dłuższe i Andrew zaczął popełniać więcej błędów wymuszanych przez skuteczniejszą grę Grzegorza.
Debiut Grzegorza w singla wypadł bardzo dobrze, choć dla niego samego, na pewno lepiej byłoby zagrać z rywalami, którzy trafili do innych grup.
Piątkowy występ Bartka jak zwykle dostarczył widzom wielu wrażeń. Najbardziej widowiskowe były zagrania przy siatce w meczu z Niemcem. Kilkukrotnie Bartek kończył akcję smeczem przypominającym wbijanie gwoździa w podłogę, czym wprowadzał widownię i sędziego w stan rozbawienia.
W sobotę rozpoczynamy meczem ćwierćfinałowym Bartka z przeciwnikiem z Tajlandii. Początek o 10.20 czasu miejscowego.
Radio Opole

________________________________________________________________________________________________________

Reprezentacja w komplecie.


Rano z Kędzierzyna-Koźla rozpczęliśmy z Bartkiem wyprawę do Anglii. Pierwszy etap do Wrocławia, potem lot do East Midlands, a na koniec krótka podróż do Loughborough. Wszystko do lądowania było zgodnie z planem. Oczekiwanie na lotnisku na busa się wydłużało, aż zadzwonił telefon i ktoś z organizatorów powiadomił nas, że odbiorą nas za ok. 2 godziny. Postanowilismy wykorzystać kilkudniową obecność Grzegorza w Anglii. Po kilku minutach dał nam znać, że przyjedzie po nas za chwilę złoty jaguar i że to nie żart. Faktycznie, z lotniska odebrał nas bardzo miły Anglik Lez, u którego Grzegorz nocował po przylocie.
Teraz jesteśmy w komplecie i witamy się z kolejnymi ekipami. O 18 odbyła się odprawa, sprawdzono jeszcze raz zgłoszenia i dokonano losowania.
Grzegorz w singla w grupie będzie miał wicemistrza świata oraz mistrzynię świata, ponieważ były zgłoszone tylko 2 kobiety i one zagrają z mężczyznami. Natomiast w debla jest pięć par i grają każdy z każdym.
Bartek w singla został rozstawiany z nr 2 i zmierzy się w grupie z Anglikiem i Niemcem. W debla wraz z Wei Ming Tay z Singapuru zagrają z parami: angielsko-koreańską, izraelsko-francuską i hinduską.
Początek zawodów w piątek o 11.00

________________________________________________________________________________________________________

Koniec sezonu.


Na ostatnim treningu frekwencja była raczej wakacyjna. Nie wszyscy wytrwali do ostatnich zajęć.
Ci co byli otrzymali tradycyjnie dyplom z informacją o wynikach zawodów oraz ilością odbytych treningów.
Potem była okazja żeby zagrać ostatnie mecze. Każdy zagrał też z Julką. Żeby zrównać szanse, rywale Julki siedzieli na krześle. Było sporo śmiechu, ale też każdy mógł sprawdzić, że badminton na siedząco nie jest prosty. Julka odniosła jedno zwycęstwo - z Hanią.
Natomiast najmłodsza Hania, na stojąco grając, miała rywali grających mniej sprawną ręką.
Trening zakończyły życzenia udanych i bezpiecznych wakacji.

________________________________________________________________________________________________________

Grzegorz Jednaki z licencją.
Wiadomość goni wiadomość. Grzegorz jest już po klasyfikacji. Został trzecim licencjonowanym parabadmintonistą polskim. Dziś rano pozytywnie przeszedł klasyfikację, przed komisją:
• Chief Classifier - Dr Shamsul Azhar Shah (MAS)
• Classifier - Becky Bailey (ENG)
• Classifier - Dr Phitsanu Suntornpiyapan (THA)
Został dokładnie zmierzony, żeby nie było wątpliwości, że rzeczywiście jest nieduży. Otrzymał status zawodnika w kategorii SS6. Przesłał też wieści z hali. Pomału hala zmienia swój wygląd. Już są przygotowane 4 korty na matach i 4 korty na parkiecie dla zawodników na wózkach. Na razie jest niewielu zawodników, ale może odbyć zajęcia treningowe z tymi, którzy też przyjechali wcześniej. W czwartek od rana do wieczora będą się odbywały oficjalne treningi poszczególnych ekip.

________________________________________________________________________________________________________

Podziękowania.

Rano z Bartkiem pojechaliśmy do Nędzy do szkoły Dominiki. Tam spotkaliśmy się z pania dyrektor Marią Czerwińską i panią Agnieszką Drost, która na miejscu trenuje Dominikę oraz z panią Sabiną Mostek z Urzędu Gminy, która bardzo nagłośniła w mediach projekt realizowany dla Dominiki . Po podziękowaniach z naszej strony za wsparcie i realizację naszego pomysłu, przyszedł czas na Dominikę. Nasza zawodniczka otrzymała koszulkę ufundowaną przez firmę LI-NING. Radość była ogromna, a rodzice, którzy już zdeklarowali przyjazdy na kolejne treningi w Kędzierzyna-Koźla w lipcu, byli bardzo dumni ze swojej córeczki.

.

NOWINY ________________________________________________________________________________________________________

Koszulki jeszcze w Polsce.


Grzegorz w Anglii, a koszulki w Polsce. Ale wszystko jest pod kontrolą.
Nasz parabadmintonista Grzegorz Jednaki w poniedziałek poleciał z Wrocławia do East Midlands aby wziąć udział w swoich pierwszych zawodach. Turniej England Para-Badminton Championships odbędzie się w Loughborough w kompleksie uniwersyteckim. W hali znajduje się slogan na ścianie „Where History Begins” , który doskonale pasuje do Grzegorza: „gdzie historia się zaczyna” .
Każdy nowy zawodnik przed startem musi zdobyć potwierdzenie dające prawo gry. Licencję uzyskuje się przechodząc klasyfikację przed komisją medyczną. Ta procedura odbędzie się w środę od rana.
Do ostatniej chwili udział naszych zawodników w tym turnieju stał pod znakiem zapytania. Z uwagi na brak środków z MSiT próbowaliśmy zdobyć potrzebne dofinansowanie poprzez portal polakpotrafi.pl .
Zbyt krótki termin do zawodów sprawił, że uzbierana kwota stanowiła zaledwie 10% potrzebnej sumy. Poszukiwaliśmy również niezależnie od tego innych sponsorów. Udało nam się zminimalizować koszty udziału w zawodach dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz firmy TEAM Marek Pasierbski z Długołęki, dealera Jaguar i Land Rover. Grzegorza również wsparła firma Yonex. Nadruki na koszulkach i dresie w ciągu jednego dnia wykonała pani Iwona z firmy Matuszewski-Reklama z Kędzierzyna-Koźla, na co dzień współpracująca z naszym klubem.
My z Bartkiem wyruszamy do Anglii w czwartek. Nastawienie w zespole jest bojowe. Będziemy walczyć o miejsca na podium. W deblu nasi zawodnicy grają z partnerami zagranicznymi. Bartek z Singapurczykiem Wei Ming Tay a Grzegorz z Hindusem Mark Joseph Dharmai. ________________________________________________________________________________________________________

Dominika robi postępy.

Ostatnią sobotę w tym sezonie Dominika Tomańska spędziła na treningu w Kędzierzynie-Koźlu. Z tygodnia na tydzień widać postępy w umiejętnościach. Wiele osób zaangażowało się we wsparcie Dominiki, aby mogła systematycznie ćwiczyć. Dziś tu jest okazja aby wszystkim podziękować. Dominika uczyniła to w video a my dziękujemy tu na naszej stronie tym, którzy poprzez portal WSPIERAM.TO poznali naszą zawodniczkę.
Małgorzata Topolewska frytaboss burak1000.pp Aleksandra Duda Dominika Polok Spokid opl Przemek Jankowski Karolina Łukasiewicz Katarzyna Szorc Joanna Bomba Piotr Lochyński Piotr HS Konrad Sosiński Agata Marcin Mateusz Kudrański Jacob Zaborski Piotr Szumlas Piotr Fatyga Magda Szostak Filip Ciara Magdalena Herbeć Monika Kubrycz Radoslav Struczyk Małgorzata Daroń Michalina Gancarz Grzegorz Gawlik Angus Parvis Monika Plata Agnieszka Ciechowicz Izabela Jóźwik Ula Stańczyk Krystyna Nahlik Adam Karwowski Zosia Sochacka Grzegorz Jednaki Sebastian Sado Andrzej Kowalczyk Agnieszka Pugacewicz Maciej Poulakowski Ewa Smolik Arkadiusz Firus Beata Zadworna Joanna Stelmach Iwona Rutkowska Robert Bieganowski Magdalena Kuta Kasia Woiwodzka Sabina Mostek Kamil Popławski Ewa Ogrodnik Monika Plata Ewa Buzo-Dziedzic Andrzej Szałaj
to wspaniali ludzie, którzy zaufali nam i wierzą tak jak my, że Dominika będzie podobnie jak Bartek Mróz odnosić sukcesy.
W lipcu i sierpniu Dominika pojedzie na 2 obozy sportowe do Ustki i Olsztyna k/Częstochowy, dzięki współpracy z klubem BKS Częstochowa. Opiekunem Dominiki będzie Kasia Mysłek, która poznała Dominikę podczas wspólnych treningów. Dziewczynka już z niecierpliwością czeka na pierwszy wyjazd na prawdziwe sportowe wakacje.
Pamiętamy również o innych, którzy w podobny sposób pomagają, ale bezpośrednio współpracując z klubem, chcąc pozostać anonimowym.
Podziękowania dla Łukasza Barana z Orthoreha za działania fizjoterapeutyczne oraz Jerzego Kazimierczaka z firmy Bad4You, przedstawiciela LI-NING za koszulkę dla naszej zawodniczki. Szczególne podziękowania należą się Agnieszce Drost, która pracowała z Dominiką w jej szkole, w Nędzy. ________________________________________________________________________________________________________

OOM Sobótka.

Ostatnimi krajowymi mistrzostwami jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która wyłania mistrzów Polski w kategorii juniorów młodszych. Do Sobótki pojechały najstarsze zawodniczki: Magda Korejba i Dominika Mróz. Dzięki dodatkowym zgłoszeniom, oprócz debla mogły również zagrać w grach pojedynczych.
W deblu dziewczyny uplasowały się na 9 miejscu, a w singlu odpowiednio: Dominika na 17m., a Magda na 9m.
WYNIKI ________________________________________________________________________________________________________

Podsumowanie Indonesia Open.
Mistrzostwa Indonezji w Solo przeszły do historii. Pod względem organizacyjnym była to najlepsza, jak do tej pory impreza parabadmintonowa, na której byliśmy. Warunki do gry natomiast były najtrudniejsze, patrząc na dotychczasowe turnieje. Te specyficzne, tropikalne warunki panujące na hali, praktycznie nie różniące się od tego, co poza nią, zostały także zauważone przez zawodników pierwszej kadry narodowej, przebywających od tygodnia w Jakarcie, przygotowujących się do swojego turnieju Indonesia Open.
Treningi a szczególnie mecze, rozgrywane w tropiku, są ogromnym wyzwaniem dla zawodników europejskich, nie przyzwyczajonych do takich temperatur, połączonych z wysoką wilgotnością powietrza.
Włączenie w hali w Solo klimatyzatorów w trakcie turnieju miało walor komfortu, ale jedynie dla kibiców siedzących w pobliżu tych urządzeń.


Parabadminton staje się coraz bardziej popularny. Kolejne kraje azjatyckie dołączają do grona startujących w tych zawodach. Im bardziej badminton jest popularny w danym kraju, tym łatwiej jest zorganizować przez krajową federację grupę parabadmintonistów, którzy już na początku swoich startów są doskonale przygotowani.
Tak jak Bartek 2 lata temu zaskoczył wszystkich w Dortmundzie, podczas swoich pierwszych zawodów, zdobywając srebrny medal ME, tak w Solo zaskoczeniem była cała reprezentacja Indonezji, która na 9 kategorii turniejowych zwyciężyła w 6, a na 36 przygotowanych medali, zdobyła 19. Pokazuje to jaki potencjał mają jeszcze inne kraje. Gdy badminton zostanie włączony do igrzysk paraolmpijskich przypuszczam, że ilość zawodników zdecydowanie się zwiększy a na pewno dołączą Chińczycy, których do tej pory nie było na naszych turniejach.
Bartek w Solo zajął 5 miejsce w singla i 5 miejsce w debla. W deblu, gdzie dużo zależy od partnera Bartek był zawodnikiem dominującym w swojej parze. Pozostali mocni zawodnicy startowali w parach narodowych, więc nie było możliwości ustawienia Bartka w innej konfiguracji. Mimo, że Bartek z Tajem grali ze sobą po raz pierwszy, to w kolejnych meczach szło im coraz lepiej, uzyskując jedno zwycięstwo.

Gry singlowe to zdecydowanie domena Bartka. Na pewno szkoda przegranego pierwszego meczu. Pierwsze miejsce w grupie dawało już miejsce w półfinale. Przed ostatnią rundą gier w grupie wiedzieliśmy, że o pozycji będą decydowały małe punkty. Wszystko było możliwe jeszcze. Nam zależało na wysokim zwycięstwie nad zawodnikiem z Hong Kongu i Bartek zrobił to z nadwyżką pokonując rywala do 3 i 8. Z niecierpliwością czekaliśmy na wynik równolegle granego meczu przez dwóch Indonezyjczyków. Wiadomo już było, że tylko jeden z nich razem z Bartkiem wyjdzie z grupy. Mecz Indonezyjczyków toczył się o pozycję, która dawała Indonezji medal. Mecz wygrał Arya Sadewa, ale to nie on awansował. Każde jego zwycięstwo nie dawało mu 1 pozycji. Jego rywal Imam Kunantoro żeby wyjść z grupy na 1 miejscu musiał wygrać jednego seta. Wynik tego meczu to: 21:16, 14:21, 21:16. Zdecydowanie takie mecze powinny odbywać się jako pierwsze w grupie, aby pozbyć się jakichkolwiek sugestii. Przed meczem z Bartkiem podszedł do mnie Shu Yuen Wong z Hong Kongu, wyrażając wątpliwości związane z tym, że mecz Indonezyjczyków zdecyduje o końcowym układzie tabeli.
Jak już wiedzieliśmy, że Bartek ma 2 miejsce i zagra w ćwierćfinale z Wei Ming Tayem, sędzia dokonała dodatkowego losowania ćwierćfinałów wskazując na fakt, że 3 Indonezyjczyków - czyli wszyscy, którzy wyszli z grup byliby w dolnej połówce. Tak więc Bartek zagrał z Oddiym Kurnia, który ostatecznie zajął 2 miejsce w turnieju.
Praca sędziów ogólnie była dobra, ale zdarzały się przypadki wyjątkowe. Dotyczyły meczy z udziałem Cheah Liek Hou - mistrza świata z gospodarzami. Tu, jeden z sędziów liniowych, miał kilka razy inny punkt widzenia, co spowodowało gwałtowną reakcję trenera Malezji po kolejnym autowym zagraniu Indonezyjczyka, wskazanym przez sędziego jako pole. Kuriozalna sytuacja miała miejsce gdy Cheah w finale miał lotkę meczową przy stanie 20:19 i rywal zagrał wyrażnie w aut, za linię końcową, lniowy wskazał boisko, a prowadzący mimo dezorientacji wcisnął 20 punkt dla Indonezyjczyka. Po krótkiej rozmowie przy siatce obu zawodników, którzy dokładnie widzieli gdzie lotka spadła i po podaniu sobie ręki, sędzia zakończył mecz, a na wyświetlaczu pozostał wynik 20:20.

Bartek sam, jako zawodnik ocenia swój start dobrze i jest zadowolony z możliwości rozegrania meczy z parabadmintonistami, z którymi do tej pory nie grał. Zbieranie takich doświadczeń sytuuje go w czołówce światowej, pozwala obserwować różnice między europejskim i azjatyckim badmintonem i wykorzystywać je w swojej grze.
Już od 27 czerwca będzie okazja do pokazania się w kolejnym turnieju England Para-Badminton Championchips 2014.

WYNIKI, BWF News, NTO.pl, FLESZ ________________________________________________________________________________________________________

Wracamy.
Na podsumowanie turnieju Indonesia Open przyjdzie czas po naszym powrocie.
Dzisiejsze finały i ceremonia zamknięcia pokazały, że badminton jest sportem narodowym Indonezji. Mają wspaniałych kibiców, działaczy i sportowców, którzy na każdym kroku pokazywali pełny profesjonalizm.
Nami przez cały czas opiekowała się Stevia Descarenza, która dbała o to, żebyśmy niczego nie zapomnieli, wszędzie byli na czas i mieli wszystko czego byśmy potrzebowali. Bardzo miła i kontaktowa, dołączyła do przygotowania nagród dla wspierających projekt dla Dominiki Tomańskiej, którymi były widokówki z Indonezji. Najpierw objeździła z nami kilka miejsc, żeby w ogóle kupić widokówki, które tu na miejscu nie są tak popularne jak w innych krajach, potem na pocztę po znaczki, a na koniec wpisywała też pozdrowienia oczywiście po Indonezyjsku: YANG TERHORMAT, STEVIA. To taki bonus od nas dla naszych przyjaciół. Do końca czerwca powinny dojść do każdego, kto podał nam adres wysyłkowy.
A od nas dla Stevii: TERIMA KASIH BANYAK. SAMPAI JUMPA.

________________________________________________________________________________________________________

Ćwierćfinał.
Ćwierćfinał rozpoczął się o 14.00. Indonezyjczyk Kurnia Oddiy zajął w swojej grupie 1 miejsce pokonując rozstawionego z nr 3 Wei Ming Taya 21:15, 21:17. Zapowiadał się więc ciężki pojedynek.
Od początku Indonezyjczyk objął prowadzenie, powiększając je po każdej akcji. Bartek nie dawał sobie rady z bardzo silnymi smeczami granymi bardzo bisko linii bocznej. Po chwili było już 7:0. Kilka kolejnych akcji przynosiło punkty raz jednemu raz drugiemu. Bartek szukał sposobu na rywala. To testowanie zaczęło przynosić pomału rezultaty. Z dużego prowadzenia, zrobił się remis 15:15. Potem Bartek objął prowadzenie i znów był remis 19:19. Świetna wymiana, która sprowadziła przeciwnika do siatki miała Bartkowi przynieść 20 punkt, ale na nasze nieszczęście rywal nie trafił w lotkę która opadała po jego stronie, a Bartek intuicyjnie przy siatce wysunął rakietkę do obrony i dotknął siatkę, gdy już wiadomo było, że lotka spodnie u przeciwnika. Przy ostatniej lotce tego seta zaryzykował smecz po serwie rywala i niestety minimalnie chybił. Ogromnie dużo sił kosztował Bartka pierwszy set. W drugim Bartek ciągle gonił wygrywającego Indonezyjczyka. Coraz częściej widać było, że zmęczenie nie pozwala grać dokładnie. W czasie przerw na wytarcie kortu siadał, co mu się nie zdarza. Osłabienie organizmu spowodowane odwodnieniem nie pozwoliło już na taką walkę jak w pierwszym secie. Ale mimo przegranej 21:17 mecz zakończyła owacja publiczności. Ale z sukcesu cieszył się Indonezyjczyk.

________________________________________________________________________________________________________

Ostatnie mecze grupowe.
O 10.00 Bartek przystąpił do ostatniego meczu grupowego. Przeciwnikiem był zawodnik z Hong Kongu . Bartek rozpoczął mecz bardzo skoncentrowany i z jasnym celem, stracenia jek naj mniejszej ilości punktów, które będą ważne w ostatecznym układzie miejsc w grupie. Indonezyjczycy grają równolegle i za chwilę rozpoczną 3 set, natomiast Bartek dosłownie rozjechał swojego rywala 21:3 i 21:8, prowadząc w pierwszym secie do przerwy 11:1. Widać po przebiegu tego spotkania, że dzisiaj skutki zmiany strefy czasowej były już niewidoczne. Pojawiły się natomiast lekkie problemy żołądkowe, charakterystyczne dla tego regionu.

... i pozamiatane ...

Bartłomiej MRóZ (POL) [2] - Shu Yuen WONG (HGK) 21:3 , 21:8 0:11

W trzecim i ostatnim meczu debla Bartek i Montree nie dali rady rywalom z Indonezji, przegrywając w dwóch setach 21:5 , 21:12 .


W ćwierćfinale singla rywalem Bartka będzie Kurnia Oddiy z Indonezji. Wskazał na niego rzut monetą przez Carmen Martinez - sędzinę tych zawodów.

________________________________________________________________________________________________________

Pierwszy dzień turnieju Indonesia Open.

Na halę jechaliśmy w asyście policyjnej, żeby nie stać w korku. Przez wszystkie światła i inne skrzyżowania przejeżdżaliśmy błyskawicznie. Pierwsze gry rozpoczęły się dziś o 8.00.
Już wczorajsze gry treningowe zwiastowały, że gospodarze przygotowali wszystkim niespodziankę w postaci doskonałych zawodników. Z pewnością musiano dotrzeć do zawodników niepełnosprawnych grających w swoich klubach, aby stworzyć tak mocną ekipę. Przy milionach grających wyczynowo lub rekreacyjnie wyłoniono tych, którzy reprezentują Indonezję w tym turnieju.
Wszyscy zawodnicy rozstawiani napotkali na swojej drodze silnych rywali. Mistrz świata Liek Hou Cheah z Malezji potrzebował 3 seta żeby wygrać pierwszy mecz, Bartek Mróz oraz Wei Ming Tay z Singapuru musieli pogodzić się z jedną porażką w grupie.
W pierwszym meczu Bartka widać było brak precyzji i większe zmęczenie. Ciężko zniósł Bartek różnicę czasową. W nocy sen nie przychodził i zmęczenie się nałożyło. Po meczu była okazja do 2 dłuższych przerw i Bartek wykorzystał je chyba prawidłowo, bo kolejne spotkania były coraz lepsze.
Pierwszy mecz deblowy, to sporo pomyłek ustawienia i błędów z tym związanych. W drugim pojedynku deblowym, widać już było więcej współpracy. Ten mecz para polsko-tajska wygrała w 3 setach.
Jak zwykle na takich turniejach gra Bartka przyciągnęła do kortu wielu kibiców. Mecz z 16-letnim Indonezyjczykiem Sadewa Arya, w pierwszym secie przebiegał pod dyktando Bartka, choć przewaga przez cały czas wynosiła 2-3 punkty. W końcówce Bartek wygrał 21:19. W drugim secie było podobnie do 15, gdy rywal objął prowadzenie. Potem prowadził już 18:16. Dobre zagrania Bartka wyprowadziły go do meczbola. Indonezyjczyk jednak walczył i zrobił się remis 20:20. W tym momencie oczy wszystkich na hali skupiły się na tym pojedynku, bo pozostałe mecze grane równolegle skończyły się i sędzia czekał na rozpoczęcie nowej rundy.
Zagrania po obu stronach siatki były nagradzane brawami. Bartek miał kolejno 5 meczboli, z których przeciwnik się wywinął. Kolejne 2 lotki kończące seta miał Sadewa Arya, ale Bartek świetnie zaatakował i uratował seta. Gdy było po 28 emocje były ogromne. Gospodarze dopingowali swojego, a nasi przyjaciele Bartka. 29 punkt dla Bartka uzyskany zwodem. Walka o kolejny punkt trwała kilkanaście odbić, by w końcu lotka przy błędzie rywala wylądowała na aucie.
Po 49 minutach gry ogromna radość i dużo satysfakcji za kolejne już pochlebne opinie o naszym zawodniku z ust rywali i menagementu turnieju.
Tak więc pierwszy dzień zakończył się 50/50.

Wyniki z disiejszych gier:
Imam Kunantoro (INA) - Bartłomiej Mróz (POL) [2] 21-15 21-15 0:31
Wai Hwa Kelvin Pung / Wei Ming Tay (SGP) [2] - Thailand Montree Changsorn (THA) / Bartłomiej Mróz (POL) 21-12 21-12 0:21
Bartłomiej Mróz (POL) [2] - Sadewa Arya (INA) 21-19 30-28 0:49
Robini Suhaimi / Abd Samat Syahrulfeezwan (MAS) - Thailand Montree Changsorn (THA) / Bartłomiej Mróz (POL) 13-21 23-21 17-21 0:47
________________________________________________________________________________________________________

Otwarcie Indonesia Open.

Po południu zaczęła się część oficjalna zawodów. Najpierw miting przed losowaniem, na którym jeszcze raz spzrawdzano zgłoszenia i dokonywano korekt, oraz zgłaszano do gier podwójnych zawodników poszukujących partnerów. My,wspólnie z Tajskim trenerem zgłosiliśmy Bartka Mroza i Montree Changsorn do debla.Po skontrolowaniu każdej kategorii sędzia techniczny dokonywał losowania. Po godzinie było już wszystko wiadomo.A wieczorem o 19.00 w sali konferencyjnej na 12 piętrze hotelu, sąsiadującego z naszym, rozpoczęła się ceremonia otwarcia Para-Badminton Indonesia Open. Były przemówienia i występy tancerek w regionalnych strojach. Przedstawiciel każdej ekipy wraz z opiekującą się osobą wniósł na salę flagę narodową. Biało-czerwoną niósł Bartek a towarzyszyła mu Stevia z tabliczką POLAND.

Szef Indonezyjskiego Komitetu Paraolimpijskiego uderzeniem w gong dokonał otwarcia turnieju. Ceremonię zwieńczyła uroczysta kolacja z potrawami kuchni indonezyjskiej z udziałem oficjeli i zawodników. ________________________________________________________________________________________________________

Pierwszy dzień w Solo.
Na dzisiaj zaplanowane są treningi od rana do 17.00. Nasza pora na zapoznanie się z halą wypadła od 8 do 10. Po śniadaniu obeszliśmy najbliższą część ogrodu hotelowego, w którym nie brakuje atrakcji i miejsc gdzie można się wyciszyć.

Nasz trening ma się odbyć wspólnie z zawodnikami z Singapuru, więc Bartek poćwiczy również ze swoim partnerem deblowym na England International.
Tuż przed 8.00 przyjechała Stevia z naszymi bagażami i możemy już jechać na halę. Każda ekipa ma busa lub samochód z kierowcą do poruszania się między hotelem i halą. W hali w której w 2011 r. rozgrywano Thomas i Uber Cup jest strasznie parno.Po chwili rozgrzewki i kilku odbiciach Bartek ma już mokrą koszulkę. Po zakończeniu treningu, koszulkę i spodenki można wykręcać, a w butach chlupocze.
Poszukiwaliśmy jeszcze partnera do debla i znaleźliśmy zawodnika z Tajlandii. Wspólne ćwiczenia udały się tylko parę minut, ze względu na strój Bartka z którego tak kapało na podłogę, że trzeba by było cały czas wycierać. Na wyposażeniu hali są klimatyzatory, które mamy nadzieję zostaną włączone na czas turnieju. 2 godzinny pobyt w hali udał się z jeszcze jednego powodu: kibiców Bartkowi na pewno nie zabraknie.


cdn... ________________________________________________________________________________________________________

Pozdrawiamy z Solo.
Jesteśmy już w Solo. Na lotnisku czekali już na nas gospodarze, żeby nas zawieźć do hotelu. Jednak gdy jako ostatni staliśmy po bagaż i taśma się zatrzymała, podszedł do nas pracownik lotniska oznajmiając, że naszego bagażu nie ma. Torby zostały w Jakarcie, gdyż lecąc z Dohy mieliśmy ponad godzinne opóźnienie i na lotnisku nie zdążyli przewieźć naszych bagaży do terminala krajowego. W Solo spisano protokół, zadzwoniono do Jakarty i mamy zapewnienie, że jutro pierwszym lotem torby będą.
Bardzo miła Stevia, która po nas przyjechała i zawiozła do hotelu Lor In, zajmie się również przywiezieniem z lotniska naszych rzeczy.

Cała podróż choć męcząca przebiegła bez niespodzianek. Jesteśmy pod wrażeniem nowego terminala w Katarze. Jest tam co oglądać. Myśmy mieli tam 7 godzin przerwy i nie można się nudzić.
Zarówno w Katarze jak i w Indonezji już po godzinie 18 robi się ciemno. W ciągu dnia jest 33C a wieczorem spada do 25C jednak wilgotność powietrza daje wrażenie dużo wyższej temperatury i duchoty. Tylko w klimatyzowanych pomieszczeniach można odetchnąć. We wtorek rano zaczynamy trening (jak rakiety dojadą i reszta ekwipunku) a potem o 15 ostateczne układanie par do geir podwójnych i losowanie.

________________________________________________________________________________________________________

Przgotowania do Indonezji.

Minął pierwszy dzień konsultacji w Hali Azoty przed wylotem na Parabadminton Indonesia Open. Na porannym treningów pojawiła się ekipa TVP OPOLE, która przygotowuje materiał promocyjny dla projektu na polakpotrafi.pl "Bitwa o Anglię". Na tą okazję do hali przyjechali wszyscy parabadmintoniści związani z Kędzierzynem-Koźlem. Każdy miał możliwość do krótkiej wypowiedzi dla telewizji. Potem dla wszystkich odbył się trening.
Popołudniowe zajęcia Bartek odbył wspólnie z najstarszymi zawodnikami klubowymi. Trening techniczny był nastawiony na atak oraz grę przy siatce.

.

.

W piątek i sobotę ostatnie szlify techniki i taktyki, precyzji odbić podczas długich wymian. Gry z zawodnikami klubowymi.I jesteśmy już gotowi do podróży.
Wyjazd z Kędzierzyna-Koźla w niedzielę o 5.30, a na miejscu w Solo będziemy w poniedziałek o 18.00. Podróż zajmie nam prawie 28 godzin. Strefa czasowa w Solo to nasz czas +5 godzin.
I jeszcze o Dominice. Dzisiaj Dominika zagrała swój pierwszy mecz na punkty. Odniosła pierwsze zwycięstwo, pokonując swoją koleżankę Hanię 15:14.
Bardzo cieszymy się, że projekt dla Dominiki zakończył się sukcesem i dziewczynka pojedzie na 2 obozy z zaprzyjaźnonym klubem pod opieką jednej z zawodniczek. ________________________________________________________________________________________________________

Dzień Dziecka na sportowo.
Sportowy weekend z Dniem Dziecka w tle z udziałem naszych najmłodszych.
Najpierw w sobotę Laura Nippe, Wiktor Zimny i Mateusz Strzelczyk pojechali do Bierunia na Otwarte Mistrzostwa Śląska Dzieci i Żaków.

Na podium stanęli w swoich kategoriach Laura oraz Mateusz , zdobywając srebrne medale.
Kto pozostał w sobotę w domu i nie pojechał na zawody do Bierunia, miał okazję najpierw do gier a potem do strącania kręgli. W swoich grupach najlepsi byli Karolina oraz Mateusz, a wicemistrzami kręgielni zostały Hania i Julka, dla której była to gra pierwszy raz w życiu.

Rano w niedzielę pojechaliśmy pięcioosobowym składem grającym oraz trzyosobowym opiekuńczo-kibicowskim do Wrocławia na II Otwarte Mistrzostwa City Sports
Zawody w prawdzie nie wchodziły do rankingu PZBad, ale zgromadziły na starcie ok. 70 zawodników.
Z medalami wróciły: złotym - Laura Nippe oraz brązowym - Kasia Bomba.

WYNIKI

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie