MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 09.11.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum newsów 2013 listopad-grudzień

Kalendarz .
Kalendarz Sport Champions to inicjatywa medialna Grupy Azoty, która wspiera wybitne indywidualności z dziedziny sportu.
Wśród nich jest również nasz zawodnik, nasz mistrz Bartek Mróz. Nie jest pewnie przypadkiem wybór miesiąca z wizerunkiem Bartka. To sierpień, kiedy Bartek będzie obchodził 20 urodziny.

Kalendarz 2014
________________________________________________________________________________________________________

Życzenia świąteczno-noworoczne.


więcej
________________________________________________________________________________________________________

Z Warszawy.
Od niedawna możemy dowiedzieć się tego, jak wyglądał przebieg posiedzenia sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki, na której Bartek odbierał gratulacje za sukces z Dortmundu. Na stronie Sejmu dostępny jest zapis .
7 grudnia w Warszawie, Bartek brał udział w światowym dniu osób niepełnosprawnych. W ramach obchodów zorganizowane zostały sportowe mikołajki, podczas których dzieci uczestniczyły w różnych formach aktywności. Jednym ze sportów tam dostepnych, był badminton, a prezentującym zasady gry Bartek Mróz, oblegany przez najmłodszych sympatyków rakietek i lotek. O tym wydarzeniu informuje PZBad
________________________________________________________________________________________________________

Natan 2 razy na podium w Lublińcu.

Ostatni w tym roku turniej dla naszych zawodników z kategorii młodzików, odbył się w sobotę w Lublińcu. Na zawody pojechał tylko Natan Vogt, aby przed eliminacjami do Mistrzostw Polski nazbierać jeszcze punkty, które dadzą lepszą pozycję w losowaniach.
W Lublińcu w singlu w grupie spotkał się z niedawnym brązowym medalistą IMPMM - Janem Lewandowskim z Częstochowy. Z tego i kolejnego pojedynku, Natan wyszedł ze zwycięstwem. Ostatecznie w singlu uplasował się na 3 pozycji.
Losowanie mixta wskazywało, że turniej w tej grze odbędzie się systemem pucharowym. W pierwszym pojedynku, przeciwnikami Natana i Pauliny Klimek MKS Strzelce Opolskie byli - jej kolega klubowy Jakub Gireń, grający z Weroniką Kościółek. Jeden raz obie pary spotkały się przed ponad miesiącem i lepsi wtedy okazali się rywale. Tym razem Natan z Pauliną postarali się o zwycięstwo, a niesieni sukcesem, dotarli do finału turnieju. Tu spotkali się z turniejową "jedynką", parą Kobylnik/Foryta, z którą niestety w meczu o złoto przegrali.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

MIKOŁAJKI 2013.

Tradycyjnie, jak zawsze na początku grudnia, odbyły się klubowe Mikołajki. Najpierw najmłodsza grupa wzięła udział w grach, zabawach i konkursach badmintonowych. Maluchy biegały z lotką na rakietce, przenosiły lotki, rzucały do celu i na odległość, podbijały lotkę i odbijały pojedyncze lotki. We wszystkich konkurencjach pomagały pomocnice Mikołaja - Magda i Dominika. Na zakończenie, jak już na sali było pełno pomocników Mikołaja, każdy odbijał z młodszym kolegą lub koleżanką. Wszyscy najmłodsi odebrali dyplomy potwierdzające udział w mikołajkowych konkursach, a z drzewa lotkowego zrywali słodycze. Starsza grupa rozegrała turniej, w którym nasz prawdziwy Mikołaj i Laura mieli ułatwienie, ponieważ rywale grali lewymi rękami. Pierwsza trójka turnieju Mikołajkowego to: Natan, Magda i Laura. Dziękujemy panu Radkowi Kościółkowi za świąteczne wiaderka, które każdy zabrał do domu, żeby Mikołaj jeszcze tam napełnił je prezentami.                                                                                                                                                       Blanka w akcji

________________________________________________________________________________________________________

Bartek z gratulacjami od posłów.
Na razie posłużymy się tekstem ze strony badmintonzone.pl, której fotoreporter Paweł Staręga był obecny podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki: Posłowie gratulują Bartkowi W środę (4 grudnia) o godz. 10.00 w gmachu Sejmu RP odbyło się spotkanie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki z wicemistrzem świata w parabadmintonie, zawodnikiem MMKS Kędzierzyn-Koźle — Bartkiem Mrozem (fot. 1). Odbyło się ono z inicjatywy posła Zbigniewa Dolaty, przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona. Podczas spotkania Bartek dzielił się wrażeniami z mistrzostw świata, dziękując jednocześnie za pomoc w zdobyciu finansowania na wyjazd do Dortmundu — również za pośrednictwem oryginalnych kubków ze swoim autografem (fot. 2). pola Fot. © Paweł Staręga (live) GALERIA
________________________________________________________________________________________________________

3 dzień, 4 miejsce.
Tuż za podium uplasował się mixt Natan Vogt/Paulina Klimek. Turniej w regulaminie zakłada obligatoryjnie rozegranie meczy o 3 miejsce. W ćwierćfinale Natan z Pauliną wygrali z bardzo dobrą parą w 3 setach. Ostatni set wygrali 21:11, czyli zdecydowanie lepiej kondycyjnie wytrzymali ten mecz. W pojedynku o medal spotkali się z mixtem ukraińskim i niestety tu rywale okazali się lepsi.
Zagadkowa jest na tę chwilę pozycja Natana w grze pojedynczej. W prawdzie grał o dalsze miejsca, ale przed ostatnim meczem, który pozostał Natanowi z przeciwnikami z 2 miejsc w grupach, jest puste miejsce i brak rywala.
Dokumentacja meczy wogóle budzi wiele zastrzeżeń, które również są formułowane przez innych. Wyniki nie pełne podczas dni turniejowych i nawet po turnieju brak jeszcze wyników z kilku spotkań nie wystawia sędziom dobrej oceny.
Jak na razie, krajowe turnieje potrafi właściwie sędziować wykorzystując stronę tournamentsoftware.com tylko sędzia z okręgu opolskiego.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Sobota festiwalowa.
Obaj nasi zawodnicy wygrali w singla po jednym meczu w grupach i w niedzielę będą grać w rundzie pucharowej z zawodnikami z pozycji drugiej w grupach. Marcin Wołkowicz występujący w U-13 pokonał zdecydowanie reprezentanta Ukrainy Maksyma Orobko i uległ zawodnikowi z Zamościa.
Mecze Marcina.
Natan Vogt w U-15 stoczył oba mecze grupowe po trzy sety. Występując w deblu z Maksymem Ponomarenko z Ukrainy, byli blisko pokonania w grupie rywali z Płocka rozstawianych z nr 3/4. Po zwycięskim pierwszym secie, musieli uznać wyższość przeciwników w dwóch kolejnych setach. Drugi mecz grupowy, Natan z Maksymem zdecydowanie wygrali. Również w niedzielę będą grali tak jak w singla z rywalami z drugich miejsc w grupach.
Mecze Natana
________________________________________________________________________________________________________

Festiwalowe emocje.
Ogromne emocje podczas 10 Warszawskiego Festiwalu Badmintona towarzyszyły piątkowym meczom w grupie #8, w której grają Natan Vogt i Paulina Klimek. Każda para wygrała po jednym meczu. Natan z Pauliną w pierwszym spotkaniu pokonali faworytów tej grupy, rozstawianą z nr 5-8 parę z Suchedniowa. Kolejny mecz miał być formalnością, bo grali z rywalami z Głubczyc, z którymi przed dwoma tygodniami Natan wygrał. Jednak coś nie wyszło i głubczycka para wygrała. W ostatnim spotkaniu faworyci z Suchedniowa wygrali swój mecz. I tak o pierwszym miejscu w grupie, dającym awans do kolejnej rundy, decydowały małe punkty, czyli lotki. Poniższa tabela obrazuje dramatyzm całej rywalizacji w tej grupie. Kolejny raz zawodnicy mieli okazję na własnej skórze przekonać się, że każda akcja w meczu jest bezcenna:

Mixt U15 - Group 08             Punkty      Gry         Mecze        Sety        Lotki
1 Natan VOGT Paulina KLIMEK                     1            2            1 - 1         2 - 2       76 - 74 2 Michał ŚLUSARCZYK Katarzyna ZIĘBA                     1            2            1 - 1         2 - 2       74 - 73 3 Maciej SIEMIGINOWSKI Laura BERESTECKA                 1            2            1 - 1         2 - 2      71 - 74

WYNIKI gr #8
W niedzielę grają w ćwierćfinale z Norbertem Świerkiem i Idą Wiśniewską, którzy wyeliminowali w swojej grupie turniejową "dwójkę"
________________________________________________________________________________________________________

Bartek na Komisji.
Z zapowiedzi ze strony Sejmu RP:

4 grudnia 2013 (środa) 10:00 —
Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki (KFS)
sala 14/bud. G
Informacja Ministra Sportu i Turystyki na temat oceny funkcjonowania ustawy o sporcie.

Właśnie na obrady tej Komisji został zaproszony Bartek Mróz wraz z przedstawicielami PZBad, aby o swoim sukcesie móc opowiedzieć.
Spotkanie odbędzie się z inicjatywy posła Zbigniewa Dolaty, bardzo zaangażowanego w promocję badmintona a w szczególności sukcesów Bartka.
Bardzo pewne jest spotkanie odchodzącej ze stanowiska minister Joanny Muchy oraz nowo powołanego Andrzeja Biernata.
Dla gospodarzy spotkania przygotowaliśmy wspólnie z CeWe Color kubki z wizerunkiem naszego wicemistrza.
________________________________________________________________________________________________________

Za dwa srebra - złota i brązowa.
W sobotę w Warszawie odbył się zjazd delegatów Polskiego Związku Badmintona, na którym Zarząd PZBad zdał relację z pierwszego roku kadencji. Na wstępie obrad prezes Marek Krajewski wraz z Marleną Szkudlarczyk wręczyli trenerowi Tomaszowi Zioło złotą a Bartkowi Mrozowi brązową odznakę za zasługi dla badmintona.
W kilku słowach usłyszeliśmy podziękowania za osiągnięty sukces na Mistrzostwach Świata i życzenia, aby w kolejnych zawodach było co najmniej tak samo.
Również podziękowania za pracę społeczną na rzecz PZBad przyjęła Edyta Richter odpowiedzialna w Związku za parabadminton i Marlena Szkudlarczyk zajmująca się m.in. współpracą z mediami.
Miło nam było słyszeć w prezentowanych sprawozdaniach i planach o sukcesach Bartka i rozwoju parabadmintona oraz zaangażowaniu się wielu czynników związanych z parabadmintonem w promocję badmintona.
Przepraszano w wystąpieniach za błędy i zamieszanie z listami klasyfikacyjnymi. Padła ważna deklaracja z ust Arkadiusza Kaweckiego, że od nowego roku lista już będzie wydawana co tydzień i w bardzo nowoczesnej formie.
Oczywiście czekamy na to z niecierpliwością.
badmintonnews.pl


Wyróżnieni, w towarzystwie Edyty Richter i Marka Krajewskiego

________________________________________________________________________________________________________

Podziękowania.

Po każdym wydarzeniu, przychodzi czas na podsumowanie. Uczestniczyliśmy w imprezie sportowej, która dla wielu sportowców i trenerów jest w sferze marzeń. Do tego osiągnięcia, bez precedensu w historii polskiego badmintona. Celowo piszę badmintona a nie para badmintona. Od roku nie ma już Światowej Federacji Para Badmintona. Jest jedna organizacja:

BWF promotes a “one sport – one team” philosophy – badminton and para-badminton.

Tak też zaczęło się dziać u nas. Mimo, że jeszcze rok temu nie mieliśmy z PZBad wspólnego poglądu co do miejsca para badmintona w strukturach Związku i ścieżki rozwoju naszego jedynego i wybitnego zawodnika Bartka Mroza.
Determinacja w dążeniu do celu sprawiła, że wokół Bartka zgromadziły się osoby, które wspólnie z nami uznały, że dołączenie para badmintonisty do najlepszych polskich zawodników trenujących w ośrodku kadry narodowej to najlepszy pomysł.
Dotychczasowy przebieg kariery sportowej Bartka i jego rozwój, gwarantował, że znalezienie się w nowych, optymalnych warunkach treningowych będzie dodatkowym czynnikiem motywującym.
Jedynym problemem był brak środków finansowych z instytucji państwowych na których spoczywa wspieranie sportu. Cel jaki postawiliśmy sobie – jak najlepszy występ na Mistrzostwach Świata realizowaliśmy od początku roku organizując sobie samemu wszystko aby nasz zawodnik zgromadził tyle punktów rankingowych, żeby uzyskać rozstawienie w losowaniu MŚ.
Sportowo zrobiliśmy wszystko, informacja o zdobyciu dofinansowania, które pokryłoby udział zawodnika i trenera przyszła do nas 22 października. Wspólne działania pana posła Zbigniewa Dolaty i Zarządu PZBad w MSiT zostały uwieńczone sukcesem.
Sukces Bartka Mroza to suma działań wielu osób. Dzisiaj dziękujemy Wam:

Grupa Azoty
Advatech
PCC Synteza
PCC Energetyka
Zamkon

Zbigniew Dolata
Ewa Buzo-Dziedzic
Agnieszka Pugacewicz
Bartosz Szafran
Janusz Rudziński
Waldemar Szynol
Ewelina i Gregor Heyda
Robert Korzeniowski
Artur Siódmiak

Łukasz Baran - fizjoterapeuta
Trenerzy SMS Głubczyce
Trenerzy KW OOZBad
Trenerzy KN

Zarząd i pracownicy PZBad
Yonex
MOSiR Kędzierzyn-Koźle
UM Kędzierzyn-Koźle
MSiT

Badmintonzone.pl
Badmintonnews.pl
Igrzyska24.pl

Sukces Bartka powinien być teraz okazją do zachęcenia Polaków, którzy siedząc na wózku czy będąc w inny sposób niepełnosprawnym, do uprawiania sportu. Miło nam będzie jeśli wybór padnie na badmintona. Bartek bardzo chętnie uczestniczy w spotkaniach w szkołach i przedszkolach z grupami integracyjnymi, popularyzując nasz sport. Wsparcie tych działań to już na pewno zajęcie dla osób odpowiedzialnych za wizerunek i promocję badmintona w Polsce.
Dzięki działaniom Zarządu PZBad i firmy Yonex, otrzymując stroje reprezentacyjne, pierwszy raz bardziej czuliśmy, że reprezentujemy na zawodach Polskę. Jesteśmy dumni z tego.
Wiele ważnych wniosków i propozycji na pewno pojawi się jeszcze, bo ta sfera badmintona cały czas się dopiero rozwija, ale najważniejszy, który powinien być uwzględniony już przy kolejnych startach Bartka Mroza, to udział w ekipie reprezentacyjnej pana Łukasza Barana – fizjoterapeuty naszego zawodnika.
Na pełnym przygotowaniu zawodnika do gry oszczędzać nie można.
________________________________________________________________________________________________________

Natan z dwoma dyplomami.
Kolejny raz do Głubczyc na turniej w kategorii młodzików i młodzików młodszych pojechali nasi zawodnicy. Młodzicy młodsi : Marcin Wołkowicz, Kasia Bomba, Mateusz Juda i Dawid Słotwiński, zakończyli zmagania turniejowe na etapie grup. Marcin zajął 11 m., Kasia 6m, Mateusz 11m, Dawid 6m.
Najlepiej spisał się Natan Vogt, który wygrał swoją grupę w singla. Pierwszy przeciwnik łatwy i szybka wygrana. Drugi, bardziej waleczny i Natan musiał rozegrać 3 sety. W finale uległ Kordianowi Kobylnikowi z Głubczyc w 2 setach.
Pod nieobecność Pauliny Klimek, Natan zagrał mixta ze swoją partnerką z poprzedniego, medalowego sezonu - Karoliną Szubert. W pierwszym pojedynku grupowym szczęście bardziej sprzyjało rywalom. Nasi w 3 secie prowadzili już 16:11, by przegrać 21:19. Jednak przeciwnicy zdobywali punkty po akcjach, które kończyły się upadkiem lotki po siatce.
Kolejny mecz pokazał, że Natan z Karoliną nie zapomnieli wspólnych ustawień i rozgromili rywali nie dając wiele pograć. Ostatecznie Natan mógł się cieszyć dyplomem za 3 miejsce wręczanym przez panią prezes OOZBad Bożenę Bąk.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Wywiady TV.
Bartek dzięki tytułom wywalczonym w Dortmundzie stoi przed dużą szansą uzyskania dobrego sponsora, a także pozyskania wielu życzliwych mu osób. Mają w tym pomóc wywiady udzielone naszym lokalnym mediom, oraz ogólnopolskim. Wczoraj odbyły się 2 nagrania. Jedno dla TVM - telewizji miejskiej, a drugie dla TVP Opole na zlecenie TVP Polonia.
Również Radio Park zaprosiło wczoraj Bartka na wywiad. Wszystko się skumulowało w jednym dniu, ponieważ po Mistrzostwach Świata Bartek miał tylko jeden dzień odpoczynku i od środy wraca do normalnego rozkładu dnia, czyli: zajęcia na AWF i treningi.
Już na adres klubu przyszło kolejne zaproszenie do telewizji, do programu na żywo w porannej porze. Szczegóły wkrótce.
TVP OPOLE, TVM Kędzierzyn-Koźle
________________________________________________________________________________________________________

Najmłodsi w Głubczycach.

W cieniu Mistrzostw Świata w Parabadmintonie najmłodsi nasi zawodnicy startowali w najwięksym w Polsce turnieju dla zawodników kategorii U-9 i U-11. Zawody mają rangę międzynarodową. Tym razem na turniej Mini Silesia Cup przyjechali zawodnicy z Klimkovic, Opavy i Czeskiego Cieszyna. Nasz klub reprezentowała czwórka badmintonistów.
Każdy walczył najlepiej jak potrafił. W grupie U-9 Laura Nippe była bliska awansu do rundy pucharowej, ale na drodze stanęła jej przeciwniczka z Głubczyc, która wygrała bardzo zacięty, trzysetowy pojedynek. Dobrze spisał się Patryk Daroń, który w grupie zajął 2 miejsce, minimalnie przegrywając z rywalem do 12 i 13 pkt.
Ola Żygadło po grach w grupie zajęła 3 miejsce. Oba mecze rywalki wygrały. Co ciekawe, przed tygodniem Ola z Veroniką Dejlovą w Klimkovicach wygrała gładko w 2 setach. Teraz koleżanka z Czech wzięła rewanż. Z drugą zawodniczką w grupie , która zdobyła ostatecznie brązowy medal, Ola przegrała w 3 secie wynikiem 15:14 (pech, pech, pech).
Powód do dumy ma Mateusz Strzelczyk, który najpierw rozgromił rywali w grupie, a potem jeszcze 2 w rundzie pucharowej i obu w 3 setach. Dzięki temu mieliśmy naszego zawodnika na podium z brązowym medalem.
Szczególne podziękowania dla pana Adama Daronia i pana Piotra Nippe za opiekę nad naszym zawodnikami.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Bartek drugim parabadmintonistą Świata.

WYNIKI

MEDIA: Badmintonzone , igrzyska24, lokalna24, nto.pl, Gazeta.pl , tylkoigrzyska.pl
________________________________________________________________________________________________________

Bartek Mróz wicemistrzem Świata w singla.
Srebrny medal wywalczył w singla Bartek w pojedynku z Malezyjczykiem rozstawianym z nr 1. Bartek walczył jak równy z równym i do przerwy było 11:10 dla rywala. Dopiero w końcówce seta Malezyjczyk uzyskał przewagę. W drugim Bartek objął prowadzenie i po 5 punkcie nasilił sę ból przedramienia, który uniemożliwił tak dynamiczną grę jak wczoraj. W całym meczu dał z siebie wszystko. Mezc zakończył się w pięknym stylu przy gromkiej owacji publiczności.

Bartek Mróz został Wicemistrzem Świata w Parabadmintonie.


________________________________________________________________________________________________________

W niedzielę finały, nasze finały!!!.

Niesamowita energia i wola zwycięstwa wychodziła z Bartka w obu półfinałowych meczach. Najpierw zawodnik Singapuru Wei Ming Tai był na rozkładzie. Bartek spokojnie rozpoczął rozgrzewkę, a po paru minutach został zapowiedziany mecz - 20 minut przed czasem. Sędziowie stolikowi mocno sę zdziwili, kiedy prosiłem ich o wyjaśnienie. Byli wyraźnie zakłopotani, bo nie spojrzeli na aktualny czas. Bartek był już na korcie, na który przyszła też główna sędzina. Po krótkich konsultacjach Bartek zgodził się na grę w przyspieszonym terminie, a rozgrzewka na korcie mogła potrwać dłużej niż regulaminowe 3 minuty.
Od początku Bartek dominował. Szybka i urozmaicona gra wprawiała Singapurczyka w osłupienie.

Rywal w końcówce seta odrobił pare punktów ale przegrał 21: 19. W drugim wszystko szło dobrze do 13 punktu. Nagle Bartek stracił dynamizm bardziej bronił niż atakował. Rywal to wykorzystał i wygrał 21:14. Na trzeci set taktyka była jedna - szybkie wymiany i koniec gry przy siatce po skrótach Singapurczyka. Od razu było widać rezultat, na przerwę 11:4. Przewagę Bartek utrzymał do końca, pokonując Azjatę 21:13.
Zewsząd spływały do nas gratulacje i życzenie, aby w finale w niedzielę było podobnie.

W drugim półfinale na drodze Ilkera i Bartka stanęli Japończycy Gen Shogaki / Tetsuo Ura Z jednym wcześniej Bartek już grał. Wiedzieliśmy, że znów trzeba odrzucić rywali od siatki i atakować do ostatniego uderzenia. Japończycy byli bezradni, gdy Bartek smeczował. Mieli doskonałe obrony, ale przy 5-6 smeczu nie dawali rady. Pierwszy set to 21:14, a drugi 21:17. You Tube Bojowe nastroje u nas i w obozie tureckim dają nadzieję, że w niedzielę walka będzie do ostatniej lotki.

________________________________________________________________________________________________________

Mamy nie jeden, a dwa medale.

Bartek jako jedyny Europejczyk wystąpi w półfinale Mistrzostw Świata w Dortmundzie. Ma już zapewniony medal po zwycięstwie w ćwierćfinale nad Japończykiem Gen Shagoki. Rywal starał się bardzo, ale Bartek był w takiej doskonałej dyspozycji, że pierwszy set zakończył się 21:12. w drugim cały czas kontrolował grę nie dając rywalowi objąć prowadzenia. Świetne smecze z wyskoku i szybkie zagrania po przekątnych były w tym wypadku receptą na sukces. W oglądaniu tego fantastycznego pojedynku nie byliśmy sami. Odwiedził nas Janek Rudziński, który wpadł na halę chwilę przed Bartka meczem. Jako zawodnik, zawodnikowi gratulował Bartkowi po zwycięstwie i życzył powodzenia w półfinale. Są z nami również i gorąco dopingują Bartka, Państwo Heyda z Dortmundu, u których w ubiegłym roku gościliśmy podczas Mistrzostw Europy.

________________________________________________________________________________________________________

Mamy medal.
Już wiadomo, że:

Bartek Mróz wróci z Dortmundu z medalem

Na razie wiemy, że będzie to conajmniej brązowy. Po bardzo zaciętym meczu Bartek z Ilkerem pokonali debel z Wietnamu Tran Minh Nhuan / Pham Hong Tuan w setach 21:16 i 21:19. W drugim secie nasi przegrywali już 19:16, ale przy dopingu tureckiej drużyny zagrali koncertowo zdobywając 5 punktów z rzędu i awansowali do półfinału, który odbędzie się o16.30.


________________________________________________________________________________________________________

Sobotnie fakty.

Bartlomiej Mroz [2] [POL] Ilker Tuzcu [TUR] - [HKG] Cho Leung Chan [HKG] Tak Kwan Lam 21:10, 21:12

Hong Kong pokonany!!!

Mecz grany był pod dyktando naszej pary. Przeciwnicy w pierwszym secie byli miażdżeni. Na przerwę szliśmy z wynikiem 11:3, a cały set zakończył się 21:10. Drugi set przebiegał podobnie i skończył się 21:12. Ilker i Bartek wygrali swoją grupę i za chwilę zmierzą się w ćwierćfinale z rywalami. Stawką będą już minimum brązowe medale.
Organizatorzy trochę się pogubili, bo drabnka losowania wskazuje, że zwycięzcy grup są już w półfinale. Na stronie meczy, też nie ma ćwierćfinałów. Można jednak będzie śledzić mecz Ilkera i Bartka, jeśli będzie rozgrywany na korcie z elektronicznymi tablicami na VISUAL Live Score.
________________________________________________________________________________________________________

Deble na koniec dnia.


Pierwszego debla duet polsko-turecki: Bartłomiej Mróz/Ilker Tuzcu rozegrał krótko przed 18.00. Przeciwnicy z Indii: Rakesh Pandey / Rajkumar Rajkumar nie byli łatwymi rywalami. Hindusi grali doskonale przy siatce, zbijając każdą lotkę która była choćby centymetr nad nią. Również skróty grane jako odbiór serwu, były bardzo trudne do odbicia, bo lotka spadała jakby lecąc po siatce. Na początku Bartek z Ilkerem mieli trochę kłopotu z dokładnością i szybkością rywali, ale to po chwili się zmieniło. Taktyka, na odrzucenie rywali od siatki była na tyle skuteczna, że pierwszy i drugi set nasi wygrali. Było trochę nerwowej gry w drugim secie, ale najważniejsze jest zwycięstwo 21:14, 21:15

W kolejnym pojedynku, na przeciwko Bartka i Ilkera stanęli: Eyal Bechar z Izraela oraz Colin Kerouanton z Francji. Francuz, podobnie jak Bartek trenuje badmintona od dawna i sartuje z pełnosprawnymi zawodnikami. Od tego roku natomiast dowiedział się o możliwości gry w parabadmintonie i skorzystał z tego. Colin jest wysokim zawodnikiem, o dużym zasięgu ręki. Widać było w grach singlowych, że rywalom sprawia to dużo kłopotu.
Bartek i Ilker w pierwszym secie dużo atakowali starając się unikać gry na siatce, co przyniosło zwycięstwo 21:17. Drugi set to sporo błędów przy odbiorze smeczy rywali i tym razem przeciwnicy triumfowali 21:16. W ostatnim secie wspólnie ustalona taktyka zakładała częstsze smecze na niższego Eyala i serwy krótkie, a wysokie na Colina. Rezultatem był wynik na przerwę 11:5 dla Bartka z Ilkerem. Potem się coś zacięło i 5 punktów zdobyli rywale. Prowadzili już nawet 17:15. Nasi się jednak wzięli w garść i odrobili stratę. Prowadząc 20:17, oddali rywalom jeszcze 2 punkty i zrobiło się nerwowo. Lepiej tę sytuację wytrzymali Ilker i Bartek, bo rywale dość łatwą lotkę posłali w aut.
Mecz do obejrzenia na youtube czI , czII
Drugie zwycięstwo w grupie oznacza, że awans do strefy medalowej jest blisko, ale trzeba pokonać jeszcze w sobotę rywali z Hong Kongu.

Mecz o 10.10.
________________________________________________________________________________________________________

Bartek w ćwierćfinale singla.


Kolejny, już w rundzie pucharowej, mecz ma za sobą Bartek Mróz. W pojedynku na korcie nr 4 spotkał się z zawodnikiem Niemiec. Frank Dietel, to utytułowany parabadmintonista, medalista mistrzostw Europy i ćwierćfinalista mistrzostw świata sprzed kilku lat.
Przed rokiem Bartek grał z nim w grupie podczas mistrzostw Europy i wygrał w dwóch setach.
Dzisiejszy mecz był bardzo podobny do tego rannego z Koreańczykiem. W pierwszym secie Bartek gonił rywala po korcie, zdobywając punkty seriami. Ten set zakończył się 21:8. W drugim, Frank Dietel poprawił taktykę gry i od początku prowadził. Był moment , że odskoczył Bartkowi na 4 punkty. Jednak po częstszych zagraniach w stronę bekhendu rywala, ten zaczął popełniać więcej błędów stwarzając naszemu zawodnikowi okazje do wygrywania akcji. Remis zobaczyliśmy dopiero przy stanie 17:17. Od tego momentu już Bartek nie wypuścił szansy na zwycięstwo. Rywal zdobył jeszcze jeden punkt i po chwili Bartek schodził z meczu jako zwycięzca 21:18. Po chwili przenieśliśmy się na kort nr 1 gdzie bardzo zacięty pojedynek toczyli: Japończyk Gen Shogaki [3/4] oraz Tajwańczyk Lee Meng-Yuan [5/8]
Zwycięzca będzie grał z Bartkiem w ćwierćfinale
________________________________________________________________________________________________________

Grupa wygrana.
Doskonały mecz zagrał Bartek z Koreańczykiem Kim Giyeon. W Hiszpanii w finale Spain International Parabadminton mecz, który Bartek wygrał, trwał 3 sety.
Dziś pierwsze lotki pokazały kto będzie dominował. W pierwszym secie Koreańczyk nie prowadził ani razu. Bartek dał mu ugrać 12 punktów.
Pamiętając hiszpańską lekcję, od razu w drugim secie była pełna koncentracja i walka o każdy punkt. Kim też nie odpuszczał i zaczął grać lepiej. Po stronie Bartka teraz było nieco przeszkadzające oświetlenie i przy wysokich lotkach oślepiało zawodnika. Pierwszy raz w meczu Koreańczyk objął prowadzenie przy stanie 9:8. Potem prowadził 2, 3 punktami. Pod koniec seta Bartek odzyskał pewność i dokładność i po dwóch efektownych smeczach doprowadził do remisu 18:18. Kolejne 2 lotki również dla Bartka. Koreańczyk po błędzie Bartka zdobył 19 punkt. Doping zawodników Francji i Anglii zmobilizował jeszcze mocniej Bartka do ostatniej lotki. Meczową długą wymianę wygrał nasz zawodnik i cały mecz 21:12, 21:19. Tym samym Bartek wygrał swoją grupę.
Mecz do obejrzenia na youtube


Kolejnym rywalem w 1/16 będzie Frank Dietel z Niemiec. Mecz o 14.50
________________________________________________________________________________________________________

Czwartkowy pech.


Dobrze rozpoczął się czwartek. Obaj nasi zawodnicy byli w bojowych nastrojach i postanowili jak najlepiej rozegrać swoje mecze. Pierwszy Bartek został wywołany na kort z Anglikiem Jamesem Binnie. Darek w tym czasie jeszcze się rozgrzewał i narzekał trochę na bolące kolano. W punkcie masażu wykonano mu taping, który miał zmniejszyć ból. Gdy Bartek grał drugiego seta, Darek rozpoczął swój pierwszy mecz z Gwatemalczykiem Dawidem Moralesem. Bartek gładko zwyciężył 21:7, 21:9 i poszliśmy szybko na kort Darka.
Kończył się właśnie 1 set, w którym Darek doganiał rywala na 2 punkty do stanu 17:15. Potem nastąpiło kilka błędów i set wygrał Morales 21:17. Darek uskarżał się na silny ból w kolanie i momentami w czasie akcji trudno mu było stanąć na bolącej nodze. W drugim secie początek był dobry, objęcie prowadzenia 2:0 i nadzieja na zmianę gry. Jednak kolejne akcje wygrane przez Gwatemalczyka, pokazały, że Darek walczy nie tylko z rywalem ale i z kolanem. Przy stanie 9:2 nasz zawodnik nie był w stanie kontynuować gry i podziękował rywalowi za spotkanie. Sędziowie w takiej sytuacji, pozostałe grupowe mecze Darka zweryfikowali jako walkowery.
Musieliśmy jeszcze sędziom powiedzieć, czy Darek Supel będzie grał w debla. Ponieważ mecze dopiero jutro, więc postaramy się nie zawieść i mecze deblowe zostaną rozegrane wszystkie. Po meczu zapanowała smutna atmosfera, bo jak widać ekipa powinna mieć jeszcze swojego fizjoterapeutę, który by podczas meczu, jak dzisiaj w kilku przypadkach, interweniować szybko na korcie, aby zawodnik dograł mecz do końca.


WYNIKI z czwartku
________________________________________________________________________________________________________

Mistrzostwa otwarte.

Środa była ostatnim dniem organizacyjnym przed meczami. Rano nasza ekipa wspólnie z Turkami miała trening od godz. 10.00. Każdy kraj miał do dyspozycji kort przez godzinę. O 12.00 miała odbyć się odprawa potwierdzająca listę zgłoszeń oraz losowanie poszczególnych kategorii.
Jednak wszystko się opóźniło z powodu braku oficjalnego podsumowania klasyfikacji medycznych. Dla zawodników, którzy zostali odrzuceni w tym postępowaniu, regulamin daje prawo do protestu, który jest rozpatrywany w ciągu godziny od wydania postanowienia. Kolejne terminy odprawy się przesuwały i ostatecznie o 16.00 rozpoczęło się sprawdzanie list startowych i dobieranie w grach podwójnych wolnych zawodników.
Zarówno Bartek Mróz jak i Darek Supel będą grali singla i debla. Partnerami w deblu są: Bartka – Ilker Tuzcu z Turcji a Darka – Rosjanin Oleg Dontsov. W mixta niestety nie udało się dobrać partnerek, ponieważ mało jest zawodniczek. Z powodów regulaminowych Bartek będący w kategorii SU 5 może mieć partnerkę tylko z SL 3, Natomiast Darek, grający w SL 4 może mieć partnerkę z SL 4 lub SL 3. Zasada jest taka: suma cyfr kategorii partnerów nie może być wyższa niż 8. Większość mixtów to pary narodowe.
Po odprawie odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem pani Minister Zdrowia oraz burmistrza Dortmundu. Po przemowach oficjalnych, każda ekipa została przywitana, otrzymując od gospodarzy drobne upominki. Po chwili, pierwsze lotki mistrzostw zostały odbite przez panią minister i zawodnika japońskiego Yusuke Yamaguchi przy aplauzie wszystkich zawodników i publiczności.
Potem dla uczestników mistrzostw przygotowano poczęstunek i przyszedł czas na wspólne zdjęcia, rozmowy oraz wymianę doświadczeń trenerskich i zawodniczych.
Koniec dnia to oczywiście mecz Borussia Dortmund – Arsenal London rozgrywany tuż obok hali naszych mistrzostw. Zostaliśmy zaproszeni na sobotę na zwiedzanie stadionu.
________________________________________________________________________________________________________

Wreszcie gramy.

.

.

.

. Nareszcie wiemy jak gramy (na razie w singlach). Losowanie zostało opublikowane o 1.20, ale jeszcze nie we wszystkich grach.

.
Dzisiejsze mecze Darka:
12:30 PM SL 4 MS - Group J David Morales [9/10] [GUA] - [POL] Dariusz Supel
5:45 PM SL 4 MS - Group J Luis Jose Farina [VEN] - [POL] Dariusz Supel

Bartek natomiast ma dzisiaj tylko jeden pojedynek:
12:30 PM SU 5 MS - Group C Bartlomiej Mroz [3/4] [POL] - [ENG] James Binnie

tournamentsoftware.com
________________________________________________________________________________________________________

Mistrzostwa Świata Dortmund wtorek.
Po 8 godzinach dotarliśmy do Dortmundu. Na hali Helmut-Körnig-Halle byliśmy żeby dokonać potwierdzenia obecności. Czekał już na nas nasz kolega Dariusz Supel, który oczekiwał na badania klasyfikacyjne.
Najlepsza wiadomość z wtorku:

Dariusz Supel jest drugim polskim para badmintonistą,

który wystąpi w Mistrzostwach Świata. We wtorek od rana odbywały się klasyfikacje medyczne. Trójka lekarzy specjalistów badała każdego zawodnika pod kątem określonych wymogów stawianych w regulaminie dopuszczenia zawodnika do gry w para badmintonie. Dokonywano szczegółowych pomiarów, analizowano dokumentację medyczną, by na końcu głosować o dopuszczeniu bądź odrzuceniu zawodnika. Darek miał wyznaczony termin badań na 16.30, więc cały dzień żył w niepewności czy jego wyjazd do Niemiec nie okaże się daremny. Dolegliwość, którą ma Darek – zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa nie jest tak jednoznaczna do zakwalifikowania jak przypadki zawodników na wózkach, czy np. po amputacjach. Stąd tyle wątpliwości i niepewności. Ale się zakończyło dla Darka pozytywnym werdyktem i cieszymy się, że mamy kolejnego zawodnika w para badmintonie. Darek Supel wystąpi w kategorii SL 4
Darek jest zawodnikiem amatorem, który trenuje bez trenera, ale w dobrym towarzystwie kędzierzyńsko-kozielskich zawodników. Wielokrotnie miał okazję spotykać się na sparingach z młodymi zawodnikami MMKS Kędzierzyn-Koźle grając jak równy z równym. Jeździ na turnieje amatorskie odnosząc sukcesy zarówno w singlu jak i deblu.
O sobie i o tym dlaczego gra w badmintona Darek napisze wkrótce.


________________________________________________________________________________________________________

Przygotowania zakończone.
W poniedziałek rano Francuzi wyjadą już do Dortmundu. Bardzo im się podobało u nas. Z zadowoleniem wyrażali się o miejscu, gdzie trenujemy. Są tu doskonałe warunki do zorganizowania turnieju parabadmintona. Na koniec napisali nam dedykację i życzyli aby klub odnosił kolejne sukcesy.
My spotkamy naszych kolegów w Dortmundzie we wtorek, ponieważ nie musimy być tam podczas klasyfikacji medycznych. Drugi nasz reprezentant Dariusz Supel już jest na miejscu i jutro oraz we wtorek rano dowie się, czy przejdzie pozytyw-
nie klasyfikację i czy wystąpi w Mistrzostwach Świata w kategorii SL 4.
W kategorii SU 5, w której gra Bartek Mróz w singla zgłoszonych jest 29 zawodników z 19 krajów, a w deblu, gdzie będzie grał z Ilkerem Tuzcu z Turcji na liście startowej jest 20 par.
W grupie SL 4 razem z Darkiem jest 31 zawodników.
Razem zgłoszonych jest do Mistrzostw Świata 252 zawodników i zawodniczek. Losowanie i mecze będą od środy wieczór tu

Krótkie relacje codziennie na naszej stronie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana posła Zbigniewa Dolaty oraz życzliwych ludzi w MSiT, którzy sprawili, że wyjazd na Mistrzostwa Świata do Dortmundu staje się rzeczywistością.Kliknij
Lokalna24.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie