MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 09.11.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum newsów 2013 czerwiec-październik

Sparingi i zabawa.
Piątek i sobota to wytężone treningi rano i po południu. Trochę techniki i więcej gier sparingowych. Był również czas na zabawy badmintonowe z najmłodszymi.
Julka miała okazję poodbijać i z Richardem i z Francoisem. Na pamiątkę Francuzi podarowali naszej zawodniczce koszulkę klubu Thonon Badminton Club.
Nasi goście w sobotę zostali zaproszeni na mecz Plus Ligi ZAKSA-Jastrzębski Węgiel. W trakcie meczu zostali przedstawieni kilkutysięcznej widowni przez spikera. Kędzierzyńska publiczność przyjęła ich obecność oklaskami.


________________________________________________________________________________________________________

Wspólny trening.

W środę Francois i Richard trenowali z naszymi zawodnikami. Najpierw "szlifowali" swoje własne zagrania pod okiem Bartka, a potem udzielali się wspomagając najmłodszą grupę.
Grupa ta ćwiczy dopiero od połowy października i ma charakter integracyjny. Uczestniczą w tych zajęciach dzieci na wózkach oraz przedszkolaki i uczniowie z klasy pierwszej i drugiej.
Treningi tej grupy są wspólnym działaniem naszego klubu i MOSiRu. Bardzo przychylna postawa pani dyrektor Zenony Kuś sprawiła, że hala treningowa zapełniła się dzieciakami, które rozpoczęły przygodę z badmintonem. Najbardziej zaawansowana w umiejętnościach jest Julka, dziewczynka na wózku, która już podczas wakacji przyjeżdżała na zajęcia prowadzone przez Bartka. Obu Francuzom podoba się nasza hala i warunki w jakich trenujemy. Cieszy ich to, że obiekt jest dostępny dla ludzi na wózkach i to, że osoba niepełnosprawna ma tu do dyspozycji wszystkie potrzebne udogodnienia. Dla naszych dzieci, obeznanych już z osobami na wózkach, wizyta zawodników z Francji nie była sensacją. Jednak było to wyjątkowe wydarzenie, bo zawodników z innego kraju jeszcze nie gościliśmy na naszych zajęciach. Dzięki porozumieniu i otwartości pani dyrektor Zenony Kuś hala na wspólne treningi obu naszych reprezentantów: Bartłomieja Mroza i Dariusza Supla z Francuzami została udostępniona nieodpłatnie.

________________________________________________________________________________________________________

Goście, goście.

Już dotarli do Kędzierzyna-Koźla nasi goście z Francji: Richard Perot oraz Francois Nalborczyk - zawodnicy parabadmintona grający na wózkach. Przyjechali wczoraj, a dzisiaj mieli spotkanie z młodzieżą z Gimnazjum nr 3. W spotkaniu brał również udział Bartek Mróz i trener Tomasz Zioło, który jest nauczycielem wf w tymże gimnazjum. Na widowni zasiedli uczniowie klas integracyjnych oraz klasy medialnej, która przygotowuje m.in. do pracy dziennikarskiej.
Spotkanie rozpoczęło przedstawienie przez Tomasza Zioło zawodników oraz idei parabadmintona. Po chwili odbył się pierwszy w historii mecz parabadmintona na wózkach w Polsce. Zawodnicy stoczyli, mimo towarzyskiego charakteru meczu, bardzo zacięty, z wieloma fantastycznymi akcjami pojedynek, który dostarczył kibicom wielu wyjatkowych wrażeń. Akcje były nagradzane gromkimi brawami.
Kolejny pokaz w wykonaniu Bartka Mroza poprzedziła krótka gra pomiędzy trenerem i panią dyrektor gimnazjum, zachęcająca uczniów do gry w badmintona w czasie wolnym. Następnie uczniowie mogli zobaczyć to, z czego Bartek słynie - czyli szybkość odbić. Zagrania na siatce oraz smecze wzbudzały autentyczny podziw.
Po prezentacjach uczniowie mogli się sprawdzić w kilku konkursach.
Chętnych było wielu. Wszyscy się świetnie bawili próbując podbijać lotkę siedząc na wózku, jeżdżąc na czas na wózku pokonując najszybciej wahadłowo 4 długości kortu oraz próbując odbić smecze Bartka. Na koniec w konwencji konferencji prasowej goście odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów i nauczycieli. Było wiele bardzo dojrzałych pytań m.in. o psychiczne przystosowanie się do wózka inwalidzkiego po wypadku, który spowodował uszkodzenie kregosłupa. zawodnicy opowiadali o swoich sukcesach, o podróżach po świecie i o ewentualnym starcie w igrzyskach paraolimpijskich. Blisko dwugodzinne spotkanie zrobiło spore wrażenie na obecnych i spełniło swoją rolę, bo tuż po zakończeniu dopytywali, czy na wuefie będziemy grać w badmintona.
Po raz kolejny okazało się, że badminton jest dziecinnie prosty. Oliwka o tym wie.

________________________________________________________________________________________________________

Zamiast do szkoły na zawody.
W Polsce 11 listopada, a w Czechach 28 października świętowana jest rocznica odzyskania niepodległości. W Klimkovicach tego dnia już po raz 11 odbył się turniej dzieci Klimkovicky Placal U-9, U-10 i U-11. Już 6 raz zawody te rozgrywane były z naszym udziałem. Przez ten czas od 2008r. wiele razy stawalśmy na podium. Nasi rywale z tamtych lat to obecnie czołówka zawodników Republiki Czeskiej indywidualnie w kategorii U-17 i U-15 i mistrzowie Czech w grze drużynowej U-15. Co ciekawe, to w Klimkovicach są 2 sale gimnastyczne z 2 kortami każda.
Tym razem, zamiast na lekcje, do Czech na turniej wybrali się ci sami, którzy przed tygodniem byli w Komprachcicach.
Dziś z medalem (brązowym) wróciła z Klimkovic Ola Żygadło, która przed 2 laty triumfowała w kategorii U-9.
Pozostali uplasowal się tuż za podium. Laura Nippe - 5m, Patryk Daroń - 4m, Wiktor Zimny - 7m, Mikołaj Juda - 9m, Mateusz Strzelczyk - 5m.
Na zakończenie każdy uczestnik zawodów otrzymał drobny upominek. Mieliśmy też okazję, by zaprosić czeskie kluby na nasz turniej dzieci Mini Silesia Cup 9 listopada w Głubczycach.
________________________________________________________________________________________________________

Komprachcice.


W mglisty, sobotni poranek szóstka naszych najmłodszych pojechała na turniej U-9 i U-11 do Komprachcic. Miejscowość ta, pierwszy raz była organizatorem turnieju. Tak więc na mapie odwiedzanych miejsc w Polsce przez naszych zawodników, przybyło nowe miejsce.
Po ostatnim turnieju, była to okazja do sprawdzenia postępów, poczynionych przez ostatnie 3 tygodnie.
Podobnie jak w Azotach, z medalami wrócili Laura Nippe i Mateusz Strzelczyk. Tym razem "zamienili" się miejscami. Laura po wygraniu meczy w grupie i zwycięstwie w półfinale już poprawiła poprzednią, trzecią pozycję. W finale musiała uznać wyższość przeciwniczki - Anny Czuchry BKS Kolejarz Katowice.
Mateusz, choć tym razem zajął 3 miejsce, była to na tę chwilę optymalna pozycja. Wyprzedzili go jedynie 2 najlepsi rywale, mający wysokie pozycje w rankingu PZBad. Podobnie jak w poprzednim turnieju, Mateusz gładko pokonał przeciwników w grupie, a następnie stoczył 3-setowy mecz z Dominikiem Kłaputem UKS Unia Bieruń. Pierwszego seta wygrał Dominik 15:13, tu nerwy przeszkodziły Mateuszowi w zwycięstwie. W kolejnych setach wygranych 15:10 i 15:11, Mateusz pokazał świetną grę i kolejny raz potwierdził, że należy do czołówki województwa w U-11.
Ola Żygadło wygrała 3 mecze i odniosła jedną porażkę, zajmując 5 miejsce. Patryk Daroń nie miał szczęśliwego losowania i trafił do grupy #1, w której było 2 silnych przeciwników. Z jednym z nich mimo przegranej zdobył więcej punktów niż ostatnio. Zajął 13 miejsce. Mikołaj Juda w grupie #2 wygrał 2 mecze, awansował do rundy pucharowej i zakończył turniej na 9 miejscu. Również na 9 pozycji uplasował się Wiktor Zimny.
Kolejnym sprawdzianem będzie Międzynarodowy Turniej Dzieci i Żaków Mini Silesia Cup 9.11.2013r. w Głubczycach.
I na koniec ciekawostka, cena 1 godziny korzystania z hali w Komprachcicach to 1 zł. I co pan na to, panie prezydencie?
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Wieści z Bredy.

Turniej ParaGames Breda, który jest Międzynarodowymi Mistrzostwami Holandii w Parabadmintonie już za nami. Punktualnie od 10.00, zawody otworzył Albert Valentijn . Po ceremonii rozpoczęły się mecze singlowe wózkarzy a potem zawodników stojących. Bartek jak przystało na wicemistrza Europy i zwycięzcę z Hiszpanii, w mistrzostwach był rozstawiany z nr 1. We wszystkich rozegranych spotkaniach singlowych nie stracił seta. Dopiero w meczu finałowym udało się rywalowi zdobyć więcej niż 10 punktów w secie. Poniżej wyniki meczów singlowych Bartka:

Bartłomiej Mróz [1] - Piet van Wingerden 21-1 21-7 0:21
Bartłomiej Mróz [1] - Leon Frissen 21-6 21-3 0:18
Bartłomiej Mróz [1] - Guus Maassen 21-3 21-4 0:30
Bartłomiej Mróz [1] - Eddy Boerman 21-7 21-12 0:30

Po południu rozpoczęły się zmagania w grach podwójnych. Pierwszy mecz dość gładko wygrany, ustawiał Bartka i Patricka w roli faworytów. Jednak w kolejnym spotkaniu przeciwnicy nie sprzedali tanio skóry. Drugi set skończył się dopiero przy stanie 28:26 dla debla polsko-holenderskiego. Trzeci i czwarty mecz też do łatwych nie należały, ale znów były zwycięskie.
W ostatnim deblowym pojedynku Bartek z Patrickiem mieli jako przeciwników parę nr 1 tego turnieju. Tylko w pierwszym secie rywale stawiali opór i skończyło się 21:16, natomiast drugi set należał już zdecydowanie do Bartka i Patricka, którzy wygrali 21:8. Przebieg meczy deblowych:

Bartłomiej Mróz/ Patrick Vrouwenvelder - Hans Michielsen/ Axel Nieuwenhuyse 21-9 21-7 0:24
Bartłomiej Mróz/ Patrick Vrouwenvelder - Leon Frissen [2]/ Guus Maassen 21-18 28-26 0:31
Bartłomiej Mróz/ Patrick Vrouwenvelder - Carmen van Kester/ Tess Scheele 21-19 21-13 0:30
Bartłomiej Mróz/ Patrick Vrouwenvelder - Tomeck Nijland/ Piet van Wingerden 21-11 21-11 0:24
Bartłomiej Mróz/ Patrick Vrouwenvelder - Bob Biesmans [1]/ Eddy Boerman 21-16 21-8 0:30

To oznacza, że :

Bartek Mróz został mistrzem Holandii w grze pojedynczej i deblowej!!!

Kolega z pary deblowej - Patrick Vrouwenvelder w swojej kategorii zajął w singlu 3 miejsce.
badmintonzone.pl , igrzyska24.pl , wywiad dla igrzyska24.pl , badmintonnews.pl
________________________________________________________________________________________________________

Głubczyce 12.10.2013.

Z jednym miejscem na podium wróciliśmy po Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych. W grze pojedynczej Natan Vogt uplasował się na 3 pozycji.
W mixta z Pauliną Klimek MKS Strzelce Opolskie zajęli 4 miejsce. Zagrali bardzo nierówno. Pierwsze dwa mecze przegrali z teoretycznie słabszymi rywalami. Ostatni mecz grali z najmocniejszą parą, którą w pierwszym secie rozgromili 21:9. W drugim secie kontrolowali grę, by od stanu 18:17 stracić punkty z własnych błędów i przegrać 21:17. W trzecim zagrali jak w pierwszych meczach i przegrali 21:13. Para ma spory potencjał, ale również sporo do zrobienia.
Młodsi też się dobrze spsali. Kasia Bomba zajęła 4 miejsce, po drodze pokonując przeciwniczkę, z którą dotychczas przegrywała. Kasia była blisko zajęcia 3 miejsca, ale zagrała na 70% możliwości. Mateusz Strzelczyk debiutował w turnieju. Nie wygrał jeszcze żadnego pojedynku, ale walczył świetnie i zdobywał potrzebne doświadczenie. Dawid Słotwiński w grupie pokonał jednego rywala, co ostatecznie dało mu 9 miejsce.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Para Games Breda! 2013.


Przed Bartkiem 1100 km jazdy busem firmy Grand Tour Venus do Bredy. Organizatorzy "zmieścili" wszystkie gry w jednym dniu. Turniej zatem zostanie rozegrany w niedzielę od 10.00 w Racket Centrum Breda. Oprócz badmintona, zawody Para Games Breda w swoim programie mają blisko 30 innych dyscyplin sportu, które rozgrywane są od 10 do 13 października.
W związku z tym, że turniej badmintona z dwudniowego stał się jednodniowy, organizatorzy pomyśleli o gościach i w sobotę wszycy chętni pojadą do Almere oglądać największy turniej w Holandii: Yonex Dutch Open z udziałem wielu zawodników azjatyckich.
Bartek w Bredzie będzie grał singla oraz debla. Partnerem w deblu jest Patrick Vrouwenvelder.
Wyniki można śledzić tu
________________________________________________________________________________________________________

Integracja z badmintonem.

Nasz klub wspólnie z MOSiR zorganizuje regularne treningi badmintona dla dzieci na wózkach.
Po zajęciach, które odbywały się w wakacje, teraz uruchamiamy treningi do końca roku. Bardzo korzystna jest podczas zajęć obecność dzieci pełnosprawnych, które wspólnie ćwiczą i bawią się. Oprócz wózkersów będą maluchy 6-8 letnie.

Startujemy w poniedziałek 14 października o 16.00 w Hali Azoty

________________________________________________________________________________________________________

PZBad też zbiera pieniądze dla Bartka.
Na stronie PZBad ukazała się wiadomość, że związek również prosi o wpłaty:
Fundusze z projektu zostaną przeznaczone na wydatki związane z mistrzostwami między innymi pobyt, transport, wyżywienie dla Bartka i jego Trenera oraz nowy sprzęt sportowy. Udzielając Bartkowi wsparcia dajesz mu możliwość startu w Mistrzostwach Świata.
________________________________________________________________________________________________________

Czas minął.
2155 zł

To 20% tego co Bartek miał uzbierać, żeby ze spokojem i pewnością przygotowywać się do 2 turniejów parabadmintona, w tym Mistrzostw Świata. Bartka projekt na portalu wspieram.to wsparło 35 osób.
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Główna zasada crowdfoundingu to zbiórka całości albo nic. Ponieważ nie uzyskaliśmy wymaganej kwoty, wszyscy otrzymają przelewem z powrotem wpłacone pieniądze.
Teraz każdy, kto chce mimo to wesprzeć Bartka może dokonać wpłaty na konto klubowe:

38 1060 0076 0000 3300 0036 8960
( tytułem: Darowizna na klub sportowy MMKS Kędzierzyn-Koźle - BADMINTON B. Mróz )
MMKS Kędzierzyn-Koźle, 47-220 Kędzierzyn-Koźle, ul. Grunwaldzka 71

Każdy zachowa prawo do wybranych nagród.


Olimpijczycy - Robert Korzeniowski i Artur Siódmiak (ten od zwycięskiego gola Norwegii na 4 sekundy przed końcem)

________________________________________________________________________________________________________

Puchar Gór Świętokrzyskich.
Największy młodzieżowy turniej w Polsce, który odbywał się w Suchedniowie, po trzech dniach zmagań wyłonił zwycięzców. Od piątku 27 września 363 zawodników z Polski, Czech, Litwy, Łotwy, Białorusi i Bułgarii rozgrywało mecze w 4 kategoriach wiekowych na 2 halach sportowych. W tym gronie był nasz jedynak - Natan Vogt.
Tym razem Natan na zawodach był jako reprezentant klubu, ale jednocześnie Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Niestety nie poszło najlepiej. W singla Natan uplasował się na 19 miejscu, wygrywając jeden mecz grupowy. W debla uzyskał 9 miejsce. Jego kolegą w deblu był Patryk Róg MKS Nowa Dęba. Występując w grze mieszanej Natan z Pauliną Klimek MKS Strzelce Opolskie byli blisko sukcesu w pierwszej grze. Niestety rywale okazali się lepsi i w decydującym trzecim secie wygrali 21:19.
Okazją do poprawy dorobku punktowego będzie turniej w Głubczycach 12-13 października.

WYNIKI
.


________________________________________________________________________________________________________

II Kłodnica Open.

96 najmłodszych zawodników i zawodniczek zgromadził na starcie II Turniej Dzieci i Żaków Kłodnica Open. Organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły pomocne w sprawnym przeprowadzeniu zawodów, a kawiarenka serwująca gorące napoje i ciasto dawała rodzicom i opiekunom chwile odprężenia między meczami ich podopiecznych.
W gronie uczestników mieliśmy 6 naszych graczy. Wszyscy świetnie się spisali. Miejsca tuż za podium zajęli Patryk Daroń, Mikołaj Juda, Janusz Osipa i Ola Żygadło.
Najlepiej z naszej grupy wypadli Laura Nippe w U-9 oraz Mateusz Strzelczyk w U-11. Laura zdecydowanie pokonała rywalki w grupie i odniosła zwycięstwo w ćwierćfinale. W półfinale uległa przeciwniczce z Bierunia i ostatecznie zdobyła brązowy medal.
Mateusz również w grupie wygrał swoje mecze. Kolejne spotkania były najlepszymi, jakie dotąd Mateusz rozegrał. Najpierw w ćwierćfinale rywalem był Dominik Kłaput UKS Unia Bieruń. Pierwszy set był bardzo wyrównany i przy stanie 20:20 Mateusz zagrał w aut i ta akcja zakończyła set, ponieważ 21 punkt był ostatnim. Poprawienie taktyki już od początku drugiego seta dało Mateuszowi prowadzenie i zwycięstwo 21:13. Trzeci set był już formalnością. Obaj chłopcy byli już bardzo zmęczeni, ale więcej sił zachował Mateusz, który zwyciężył 21:11.
W półfinale również trudny mecz, tym razem rywal miejscowy, ale leworęczny. W koncówce pierwszego seta Mateusz był odporniejszy i wygrał 21:19, a drugi set Mateusz rozstrzygnął również na swoją korzyść, wygrywając do 17.
W finale Mateusz uległ w dwóch setach Piotrkowi Stachowiczowi MKS Strzelce Opolskie. Walczył bardzo zawzięcie, ale już sił zabrakło. Mecz finałowy był ostatnim pojedynkiem tego turnieju i wszyscy kibice i zawodnicy zgromadzili się wokół tego kortu. Po ostatniej akcji, obaj finaliści otrzymali gromkie brawa.
Mateusz zdobywając srebrny medal, zaprezentował bardzo wysokie umiejętności w każdym dzisiejszym spotkaniu.
Cieszy nas także obecność na turnieju 3 zawodników z zaprzyjażnionego z nami klubu TJ Sokol Klimkovice. Pierwszy ich udział w turnieju w Kędzierzynie-Koźlu również zakończył się zdobyczami medalowymi.
Kolejny turniej w tych kategoriach 19 października w Komprachcicach.
Radio Park
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Nagroda Rady Powiatu.
Jak już wcześniej informowalismy, Bartek Mróz został laureatem nagrody przyznawanej przez Radę Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dziś w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Kędzierzynie odbyła się uroczystość wręczenia statuetek "Małe Koziołki" .
Na wstępie przewodniczący Rady Powiatu, pan Piotr Jahn przedstawił sylwetki nagrodzonych, pogratulował im ich dokonań oraz złożył gratulacje rodzicom i opiekunom, którzy mieli swój udział w sukcesie laureatów. Przyznał, że spośród zgłoszonych kandydatur do kapituły nagrody, dzisiejsi laureaci są wyjątkowymi mistrzami w swoich dziedzinach.
Nagrody wręczała pani starosta Małgorzata Tudaj, która dziękując, mówiła o wielkiej dumie naszego powiatu, że ma tak zdolnych młodych mieszkańców.
Uroczystość uświetnił wspaniały koncert, w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej.
Radio Opole , Radio Park, Lokalna24,
TVM, NGL

________________________________________________________________________________________________________

Nagrody prezydenta.

We wtorkowe popołudnie w Domu Kultury w Koźlu odbyła się uroczystość wręczenia nagród prezydenta w dziedzinie kultury i sportu.
W gronie nagrodzonych byli Tomasz Zioło i Bartłomiej Mróz. Słowa sekretarza miasta skierowane do zaproszonych i wyróżnionych, w których gratulował, życzył sukcesów i podkreślał, że dzięki naszej pracy i wynikom rozsławiamy miasto, miło było słuchać. Pięknie, a z drugiej strony w realu mamy zmniejszanie nakładów na sport dzieci i młodzieży.
Prezydent, ani jego zastępca nie zaszczycili swoją obecnością wydarzenia pod nazwą: wręczenie nagród prezydenta.
TVM, kedzierzynkozle.pl
________________________________________________________________________________________________________

Debiut.
Bartek Mróz debiutował na Polish International w Lubinie. Przeciwnikiem był Primoz Flis. Mecz trwał ok. 20 minut. W pierwszym secie Słoweniec rozbił Bartka 21:8. Najwięcej punktów rywal zdobył clearami (długimi odbiciami). Drugi set to już zupełnie inna hstoria. Od stanu 5:5 prowadzenie objął Bartek. Od remisu 8:8 Słoweniec zdobył kolejne 3 punkty i schodził na przerwę z przewagą. Coraz lepsza gra Bartka przy siatce, zaowocowała kolejnym remisem 17:17. Jednak bardziej ofensywna gra rywala, doprowadziła go do zwycięstwa 21:17. Patrząc na statystyki widać, że Primoz Flis jest zawodnikiem wygrywającym akcje po smeczach i clearach, natomiast Bartek był lepszy w akcjach przy siatce, które wymagają większej dokładności.
Primoz Flis jest 2 lata starszy od Bartka, w rankingu BWF przesunął się od lutego o 300 pozycji, zajmując obecnie 1042 miejsce. 666 miejsce, to najlepsza pozycja w rankingu tego zawodnika. Ranking zawiera 1793 nazwiska.
________________________________________________________________________________________________________

Nagroda "Małe Koziołki".
Nowa Gazeta Lokalna poinformowała o przyznaniu przez Zarząd Powiatu nagród "Małe Koziołki". Jednym z trzech laureatów został Bartek Mróz.
GRATULACJE!!!
Uroczyste wręczenie odbędzie się wkrótce.

Samorządowcy nagradzają młodzież: Małe Koziołki przyznane Rada Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego przyznała statuetki Małych Koziołków. Powędrują one do rąk uczniów i absolwentów, którzy wykazali się ponadprzeciętnymi umiejętnościami, przynosząc dumę nie tylko swoim szkołom. Rada powiatu przyznała statuetki Małych Koziołków na sesji 10 września. Otrzymali je Angelika Korgel, Filip Zygmunt i Bartłomiej Mróz, którzy wcześniej znaleźli się w gronie osób wytypowanych przez kapitułę nagrody. Każdy z laureatów musiał spełnić wymóg określony w regulaminie przyznawania statuetek, a więc być finalistą olimpiad na szczeblu centralnym oraz konkursów międzynarodowych. Statuetki zostaną wręczone podczas osobnych uroczystych obrad. Angelika Korgel to uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu. Dwukrotnie reprezentowała szkołę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia. W tym roku zdobyła na niej pierwsze miejsce w kraju w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Otrzymała indeks na wybrany kierunek wydziału nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Bartłomiej Mróz jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Głubczycach i zawodnikiem sekcji badmintona Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Kędzierzynie-Koźlu. Niepełnosprawność nie przeszkadza mu w osiąganiu sukcesów sportowych na najwyższym szczeblu w kraju i za granicą. Także rywalizując z osobami pełnosprawnymi. W tym roku zdobył dwa złote medale podczas międzynarodowych mistrzostw Hiszpanii w parabadmintonie. Filip Zygmunt jest uczniem III klasy technikum informatycznego Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Jest zafascynowany grafiką komputerową. Zdobył pierwszą nagrodę na ogólnopolskim konkursie informatycznym „Edukacja z Panem T.I.K.-iem”. W szkole i poza nią szeroko angażuje się w życie społeczne.
GMS

RADIO PARK
________________________________________________________________________________________________________

POLISH INTERNATIONAL.


Już w czwartek rozpoczyna się w Lubinie największy polski turniej. Bartek Mróz startuje w eliminacjach w 7 grupie. W pierwszym meczu rywalem Bartka będzie Słoweniec Primoz Flis. W razie zwycięstwa, przeciwnikiem będzie kolejny Słoweniec Alen Roj.
Mecze można śledzić tu w visual live score .
Czwartek 11.25
________________________________________________________________________________________________________

Marzenia sie spełniają.
To powiedzenie w przypadku Bartka Mroza sprawdza się w 100%.
Nie tak dawno rozpoczynał naukę w liceum ogólnokształcącym w SMS w Głubczycach, a dziś już jest absolwentem tej szkoły. Świetnie zdał maturę, ukończył kurs instruktora badmintona i został przyjęty do Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Egzaminów nie musiał zdawać, bo przepustką na studia jest międzynarodowa mistrzowska klasa sportowa, którą Bartek uzyskał w ubiegłym roku.
Od 1 września mimo wakacji studenckich, Bartek rozpoczyna treningi w ośrodku kadry narodowej pod okiem trenera Jacka Hankiewicza.
Cieszy nas, że starania klubowe, aby tak właśnie potoczyła się kariera sportowa naszego najlepszego zawodnika, powiodły się całkowicie. Pierwszym startem Bartka będzie udział w najbardziej prestiżowym turnieju: POLISH INTERNATIONAL w trzecim tygodniu września w Lubinie. O udział w turnieju głównym będzie walczył w eliminacjach.
Jednak najważniejszymi zawodami Bartka w tym roku będą Paragames Breda! oraz Mistrzostwa Świata w Dortmundzie. Środki są zbierane poprzez crowdfunding. Czy zbiórka się powiedzie, zobaczymy za miesiąc.
Prosimy o powiadomienie o tej akcji jak najwięcej osób.

Grosz do grosza a ... wyślemy Bartka na mistrzostwa.


________________________________________________________________________________________________________

Pierwsze punkty.
Miedzynarodowy Turniej Silesia Cup w Głubczycach zgromadził na starcie blisko 130 zawodników w 4 kategoriach wiekowych. W ciągu zawodów rozegrano prawie 250 meczy, w tym wiele 3-setowych. Po raz pierwszy na naszym terenie graliśmy wg nowych przepisów dopuszczających udział zawodnika w 3 grach. Jest to bardzo męczące dla zawodników lepszych, bo w końcówce turnieju grają mecz za meczem. Czasowo też turniej jest dłuższy.
Nasi zawodnicy wywalczyli w tych zawodach 2 brązowe medale. Karolina Żygadło występując w deblu z Lucie Krpatovą oraz Natan Vogt w mikście z Pavliną Krpatovą. Obie siostry reprezentują TJ Sokol Polabiny Pardubice, klub zaprzyjaźniony z nami.
Pierwsze punkty do rankingu oprócz Karoliny, uzyskali Dawid Słotwiński i Katarzyna Bomba. Całej trójce udało się wygrać po jednym spotkaniu. Piąty nasz zawodnik - Marcin Wołkowicz niestety bez zwycięstwa ukończył turniej.
Blisko awansu do półfinału był Natan Vogt, który z najmocniejszym rywalem w grupie, pierwszego seta wygrał po wyrównanej grze, a w drugim prowadził już 11:3. Wydawało się, że zwycięstwo ma w kieszeni, ale jednak karta się odwróciła i to przeciwnik uzyskał awans.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Nowa lista #82.
W nocy 12 września ukazała się w końcu lista klasyfikacyjna. 2 maile, które w tej sprawie wysłałem do prezesa PZBad poskutkowały. Ale byłoby zbyt pięknie, gdyby obyło się bez kolejnych błędów. Sędzia turnieju Silesia Cup odwołał zapowiedziane losowanie z czwartku na piątek.
Po przejrzeniu listy w kategorii MM widać, że medaliści Mistrzostw Polski są nie na czele tabel, tylko zajmują miejsca dalsze.
Powodem jak można zauważyć jest doliczenie tym z najwyższych miejsc punktów z kategorii młodzików. A jest to niedopuszczalne w świetle regulaminu.
Można przenosić punkty ale jedynie do kategorii wyższej i tylko zawodnikom, którzy przechodzą ze względu na wiek do wyższej kategorii. Ze straszej do młodszej punktów się nie przenosi.
Jeszcze jest jeden dziwny przepis dotyczący punktów nowych par. Jeśli obie osoby są na liście ale w innych parach, to do nowej pary wnoszą po 1/2 dotychczasowych punktów z gry podwójnej, ale jeśli jednego z partnerów nie ma na liście, to para ma 0 punktów.
Sytuacja dotyczy Natana, który przechodząc do młodzików, na liście mixta nie widnieje, bo grał z partnerką rok młodszą, która pozostała w kategorii młodzików młodszych. Zarówno ona w MM i Natan w M rozpoczynają wg sędziów od zera, choć Natan z nową partnerką z MKS Strzelce Opolskie Pauliną Klimek powinni zajmować 8 miejsce w Polsce.
Jak widać Zarząd PZBad uchwalając regulaminy nie zastanawia się nad swoimi pomysłami, które w zderzeniu z rzeczywistością okazują się absurdalne i przede wszystkim szkodliwe dla zawodników.
W obecnej sytuacji w mało komfortowej sytuacji jest sędzia, który ma wykonać losowanie naszego sobotniego turnieju. Losować wg listy (która jest bez sensu), czy ... Mam nadzieję, że w sobotę nie będzie kolejnej awantury.
________________________________________________________________________________________________________

Urodziny strony.

Minęły już 2 lata od założenia naszej strony internetowej. Statystyki pokazują, że jest ona często odwiedzana. Przez ten czas mieliśmy blisko 20 tysięcy odsłon ( w pierwszym roku 8 tysięcy). W jednej chwili nie ma tłoku, bo jednocześnie przegląda stronę po 2-4 osoby. Od połowy sierpnia funkcjonuje informacja o tym skąd są nasi goście. Wartości pokazują ilość komputerów łączących się z naszą stroną. Bisko 300 należy do Polaków, na drugim miejscu jest 46 z USA. Mieliśmy też gościa z Kataru.
Strona nasza też promuje parabadminton i jest miejscem do którego zaglądają przyjaciele Bartka Mroza z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Danii i Turcji.
Jest też żródłem informacji dla naszych czeskich znajomych o turniejach, które organizuje nasz OOZBad.
Wszystkich internautów odwiedzających naszą stronę pozdrawiamy.
________________________________________________________________________________________________________

Sędzia Kalosz.
To typowo piłkarskie określenie pasuje jak ulał do arbitra turnieju w Bieruniu. Mamy nowy sezon i nowy regulamin sportowy. Zmiany regulaminowe, zawodnikom przechodzącym do wyższej kategorii, pozwalają zsumować punkty zdobyte w tej niższej z punktami posiadanymi w aktualnej kategorii wiekowej, zachowując zasadę sumy 5 najlepszych wyników. Również tworząc nową parę w grach podwójnych, każdy z partnerów wnosi połowę zdobytych wcześniej punktów. To wszystko od 1 września powinno być uwzględnione na nowej liście klasyfikacyjnej PZBad. Jest już 8 września a PZBad do tej pory funkcjonuje tak jakby były jeszcze wakacje. W każdym turnieju losowanie poprzedza ustalenie, kto ma być rozstawiony. Robi się to właśnie na podstawie listy. Nowy regulamin opublikowany 16 lipca, gwarantuje zmieniającym kategorię, zachowanie punktów. Jednak, po otrzymaniu losowania, okazało się, że sędzia nie zastosował w ustaleniu siły zawodników tego nowego przepisu i oparł się jedynie na "aktualnej" liście klasyfikacyjnej z maja 2013r. Sędzia powiadomiony przed turniejem o tej sytuacji, stwierdził jedynie, że on nie będzie niczego przeliczał, a parom też nie będzie sumował punktów. Decyzja sędziego, w związku z tym wypaczyła całkowicie ideę rozstawiania zawodników i całe losowanie bardziej przypomina wyciąganie losów z kapelusza.
Cała ta sytuacja dotyczyła m.in. Natana, który w singla i mixta powinien być rozstawiony z nr 2. W związku z zaistniałą sytuacją Natan został wycofany z tych gier, a jedynie wystąpił w deblu, w którym zagrał z Konradem Kulawikiem z Bierunia, jednak bez sukcesu.
Pozostali nasi walczyli ze zmiennym szczęściem.
Karolina Żygadło zagrała 2 bardzo dobre spotkania. Choć nie wygrała, to wyraźnie poprawiła wszystkie elementy techniczne i taktyczne. W grupie żaków Ola Żygadło wygrała 2 mecze i tyle też przegrała, i zajęła ostatecznie 13 miejsce, Patryk Daroń miał 3 porażki i 1 zwycięstwo, co dało 15 miejsce. Najlepiej wypadł Mateusz Strzelczyk, który zdobył brązowy medal i bon na sprzęt yonexa na 25 zł.
A każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz smakołyki z firmy Dannone.

.

.
________________________________________________________________________________________________________

Odpowiedź???.
I mamy odpowiedź na list otwarty, który opublikowałem w połowie czerwca. Pismo jest datowane 11 lipca i przesłane nie do mnie a do prezesa klubu. Niestety prezydent Tomasz Wantuła zlecił odpowiedź swojemu zastępcy.
W moim liście padło wiele wątpliowści i pytań, do których niestety w odpowiedzi, jej autor Paweł Rams nie raczył się odnieść. Wyjaśnił, że podpisanie umowy nastąpiło niezwłocznie, a nie po 2 miesiącach od dnia ogłoszenia konkursu. Wyjaśnia, że rozstrzygnięto konkurs dopiero po rozliczeniu i złożeniu sprawozdań przez kluby za 2012r.
Otóż co innego pisze w tekście konkursu:
2. Umowy na realizację zadań publicznych z podmiotami, które realizowały zadania w roku 2012, będą zawierane po złożeniu przez te podmioty sprawozdań końcowych z realizacji wspieranych zadań publicznych oraz ich zatwierdzeniu. .
Z tego jasno wynika, że konkus to jedno a podpisanie umowy to drugie. Termin rozliczenia się klubu za 2012 r. nie blokował rozstrzygnięcia konkursu, ponieważ zgodnie z umowami podpisywanymi przez kluby, sprawozdania za 2012r. musiały wpłynąć do urzędu w terminie 30 dni po zakończeniu zadania. Czyli licząc od 20 grudnia 2012, 30 dzień to 20 stycznia 2013, więc to 5 dni przed ogłoszeniem konkursu.
Dalej p. Rams był łaskaw wyjaśnić, że mogliśmy nie płacić od razu rachunków za okres styczeń-kwecień, a jedynie brać faktury z odroczonym terminem (jakim?) i jak dostaliśmy pieniądze, to wtedy te faktury zapłacić.
Tak oczywiście może mówić osoba, która nie ma pojęcia o realiach sportowych. Regulamin udziału w zawodach nakazuje zapłatę wpisowego najpóźniej na odprawie. Nieopłacenie oznacza niedopuszczenie do startu. Gdzie pan Rams zapłacił rachunek w restauracji czy za katering z odroczonym terminem np. na miesiąc? Przecież ten, który przygotowuje posiłki też musi kupić produkty. To samo jeśli chodzi o noclegi.
Pan Rams wyjaśnił, że kwoty są takie, ponieważ 3 kluby realizują szkolenie w badmintonie. W innych dyscyplinach też zdarza się kilka podmiotów, a różnice widać gołym okiem, np siatkówka MMKS 38 tys., a SS Kaman Volley 6 tys. Czyli kolejny argument nietrafiony.
Jedyna troska pana Ramsa dotyczy tego, czy prezes klubu podtrzymuje stanowisko o rezygnacji z przyznanej zniżki 30% na opłatę za halę. Widać, że troska jest podszyta próbą poróżnienia nas z prezesem. Przypomnę, że podziękowaliśmy p. Wantule za obniżkę, ale nie skorzystamy, bo sezon kończy się w czerwcu, a zniżka oferowana nam zaczęła obowiązywać w lipcu. Jeśli pan Rams to zrozumiał inaczej, to już nie nam to komentować.
Czy mogliśmy się spodziewać innej odpowiedzi? Myślę, że tak, ale zostaliśmy potraktowani niepoważnie. Bardzo się pan prezydent rozminął z deklaracjami zaprezentowanymi 3 lata temu.
________________________________________________________________________________________________________

Letnia Akademia Badmintona.


Już zajęcia w Letniej Akademii Badmintona zakończone.
Spośród wszystkich uczestników najbardziej wytrwałą była Julia Bolibrzuch, która przez miesiąc opanowała podstawowe umiejętności. Systematyczny udział w zajęciach zaowocował również dyplomem pamiątkowym wręczonym przez Bartka Mroza, prowadzącego lipcowe treningi.
Dla dzieci na wózkach było to zupełnie nowe doświadczenie. Żadne z nich do tej pory nie brało udziału w tak zorganizowanej formie zajęć sportowych skierowanych właśnie na nich. Oprócz dzieci na wózkach w treningach uczestniczyły też dzieci trenujące na codzień. Chodziło o integrację i wspólne ćwiczenia.
Również opiekunowie i rodzeństwo naszych wózkarzy brali za rakiety i sami próbowali odbijać, bo kto wysiedzi przez 2 godziny bezczynnie w hali?
Jeśli będzie wola ze strony MOSiRu na kontynuacje takich zajęć od września, to na pewno będziemy chcieli 1 lub 2 razy w tygodniu się spotykać.
Sami uczestnicy i ich opiekunowie mogli ocenić zajęcia podczas ostatniego spotkania, na którym pojawił się dziennikarz NGL. W wydaniu z 30 lipca została zamieszczona obszerna relacja. Również w wersji internetowej na portalu lokalna.com.pl . W piątek jeszcze nasze zajęcia odwiedziła ekipa TVP Opole, która swoją relację przedstawiła w programie 8 sierpnia.
VIDEO TVP OPOLE
Zdjęcia z treningów.
________________________________________________________________________________________________________

Program o badmintonie.

Portal Badmintonzone podał, że 3 lipca ruszył nowy, cykliczny program poświęcony badmintonowi. W każdym odcinku zaprezentowane zostaną aktualności ze świata badmintona, informacje o aktualnych turniejach, ciekawostki oraz fragmenty dotyczące historii tej dyscypliny. W obu pierwszych odcinkach są również informacje związane z naszym klubem. Miło, że to co robimy i sukcesy Bartka są dostrzegane i prezentowane w skali ogólnopolskiej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Badminton Polska.pl.
Odc. 1 , Odc. 3 , Odc. 4
________________________________________________________________________________________________________

Badminton na wózkach.
Wspólnie z MOSiRem organizujemy po raz pierwszy w Polsce zajęcia dla dzieci na wózkach. Trudno przebić się z informacją w krótkim czasie, aby do każdego ona dotarła. Główna trudność, to chyba źle rozumiana tzw. "ochrona danych osobowych".
Ale mamy sojuszników w mediach. Lokalna24.pl oraz badmintonzone.pl na swoich portalach zamieściły informację. We wtorkowych, papierowych wydaniach NGL oraz NTO ukażą się artykuły poświęcone tej sprawie.


________________________________________________________________________________________________________

Zakończenie sezonu.
W piątek odbył się ostatni trening, połączony z zakończeniem sezonu. Z klubem żegnała się Weronika Kościółek, która od września będzie chodzić do gimnazjum w Głubczycach i reprezentować klub LKS Technik Głubczyce.

Z rąk prezesa klubu Piotra Nippe i trenera Tomasza Zioło otrzymała podziękowania oraz pamiątkowy puchar z dedykacją za reprezentowanie klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle w latach 2008-2013.

Prezes klubu również każdemu zawodnikowi wręczył dyplom z wynikami, takie nasze świadectwo ukończenia sezonu.
Ostatnim treningiem były towarzyskie gry podwójne.
Po grach odbyło się jeszcze spotkanie, przygotowane przez rodziców z napojami i ciastem. Rodzice Weroniki podziękowali trenerowi za 5-letnią pracę szkoleniową, a Weronika podarowała na pamiątkę foto album, dokumentujący jej klubowe sukcesy.Poniżej znamienne 2 strony tego albumu.

Wszystkim rodzicom składamy serdeczne podziękowania za wzięcie na swoje barki praktycznie całej odpowiedzialności za funkcjonowanie naszej sekcji.
________________________________________________________________________________________________________

List otwarty.
Przesłałem do NGL list otwarty do prezydenta Tomasza Wantuły. Odpowiedź na pismo rodziców o zwolnienie z opłat za halę jest kpiną z nas wszystkich. Propozycja aby od 1 lipca nam obniżyć cenę o 30% i opowieści Kazimierza Pietrzyka - doradcy ds. sportu o konieczności udostępniania hal dzieciom i młodzieży przelała czarę goryczy. Upublicznienie naszego problemu, gdy zabiegi dyplomatyczne nie dają efektu, może zwróci uwagę mieszkańców naszego miasta, na fakt niszczenia kolejnej dziedziny życia Kędzierzyna-Koźla przez tą szkodliwą ekipę, sprawującą władzę dla swoich rodzin i znajomych, nie liczącą się z efektami wieloletniej pracy a w szczególności zaangażowaniem naszych najmłodszych mieszkańców w występowaniu i odnoszeniu sukcesów reprezentując Kędzierzyn-Koźle NASZE MIASTO, a nie miasto urzędników.
NGL opublikowała go w najnowszym numerze (25 czerwca) . List jest od tygodnia na
FORUM NTO
List również opublikował na swojej stronie kurierkk.pl
________________________________________________________________________________________________________

Ostatni turniej sezonu 2012/2013.
W Głubczycach, na zakończenie sezonu odbyły się Mistrzostwa Województwa Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych. Wystartowało w nich 12 naszych zawodników.
Podczas otwarcia pani prezes OOZBad Bożena Bąk uhonorowała medalistów ostatnich Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych z Ostrowa Wlkp. Wśród nich podziękowanie odebrał Natan Vogt. Następnie gratulacje, wyrażone w uznaniu pracy szkoleniowej, zwieńczonej medalem wychowanków otrzymali trenerzy, Przemysław Krawiec LKS Technik Głubczyce, Jarosław Bąk MKS Strzelce Opolskie i Tomasz Zioło MMKS Kędzierzyn-Koźle.
Kolejną grupą wyróżnioną byli rodzice, którzy będąc w roli gospodarzy turniejów, przygotowywali poczęstunek oraz rodzice pomagający pozyskiwać nagrody rzeczowe.
Po tej miłej części rozpoczęły się gry. Wszyscy nasi walczyli jak najlepiej potrafią. Efektem tego jest 5 medali.
Złoty medal i tytuł Mistrza Województwa Dzieci zdobył Patryk Daroń, który dopiero w październiku 2012 rozpoczął treningi.
Pozostałe medale zostały zdobyte w kategorii młodzików młodszych. Srebrne, w mixta zdobyli Natan Vogt i Karolina Żygadło. Druga para: Mateusz Juda i Paulina Grzelak uzyskała brązowe krążki. Takie same na podium odebrały dziewczęta w deblu: Aleksandra Rams i Aleksandra Żygadło.
Drugi medal na tych zawodach- brązowy zdobył Natan Vogt w grze pojedynczej.
Po blisko 9 godzinach ostatnie zawody sezonu zostały zakończone. Miejsca pozostałych naszych:
U-9 Janusz Osipa 5, Mikołaj Juda 7,
U-11 Mateusz Strzelczyk 5, Marcin Wołkowicz 9, Katarzyna Bomba 5, Aleksandra Żygadło 9
U-13 Mateusz Juda 11, Paulina Grzelak 7, Karolina Żygadło 7, Aleksandra Rams 7.

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Bartek Mróz w Sejmie.
We wtorek Bartek Mróz spotkał się z posłami Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona, Zbigniewem Dolatą, Andrzejem Derą, Kazimierzem Moskalem i Arkadym Fiedlerem. Bartek do Warszawy pojechał z tatą, a w spotkaniu brała udział jeszcze Edyta Richter - przedstawicielka PZBad ds. parabadmintona. Bartek opowiadał o swojej karierze sportowej, sukcesach i planach na najbliższy czas. Bardzo serdecznie i ciepło posłowie przyjęli naszego zawodnika, ciesząc się, że mamy tak utalentowanego sportowca.
Podczas spotkania padła propozycja większej promocji parabadmintona, w trakcie turniejów ogólnodostępnych. W Sejmie, wizytę Bartka dokumentował fotoreporter badmintonzone Paweł Staręga. Więcej o wizycie na portalu badmintonzone

PS.
Po podziękowaniu, które skierowałem do p. Zbigniewa Dolaty za zaproszenie Bartka do Sejmu, otrzymałem maila tej treści:
Dzień dobry,
to my dziękujemy za możliwość poznania Bartka, który zasługuje na wielkie słowa uznania i wsparcie. W naszej rozmowie wielokrotnie przewijało się Pana nazwisko, jako trenera i wychowawcy, któremu Bartek wiele zawdzięcza... Z zawodu jestem nauczycielem i wiem, jak wiele satysfakcji przynoszą sukcesy wychowanków... Serdecznie Panu gratuluję... Podczas spotkania pojawił się pomysł naszej wizyty w Kędzierzynie - Koźlu. W imieniu kolegów zapewniam, że jesteśmy zainteresowani realizacją tego pomysłu - oczywiście pod warunkiem, iż widzielibyście sens takiego przedsięwzięcia...
Pozdrawiam
Zbigniew Dolata

Mamy już koncepcję, którą zrealizujemy jesienią przed Bartka MŚ.
GALERIA ZDJĘĆLogowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie