MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 09.11.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum newsów 2013 styczeń-maj

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży .

W czwartek nasza trzecia uczestniczka Mistrzostw Polski Magdalena Korejba wraz z innymi reprezentantami Opolszczyzny wyjechała do Piotrkowa Trybunalskiego. W kategorii juniorów młodszych mistrzostwa są rozgrywane pod patronatem organizacyjnym Ministerstwa Sportu i dlatego noszą nazwę Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W zawodach uczestniczyć będzie blisko 200 zawodników. Magda wystąpi w singlu oraz w deblu.
Mistrzostwa są rozgrywane systemem pucharowym, pozwalającym grać dalej tylko zwycięzcom meczy.
Gry rozpoczynają się w piątek. Magda gra rano mecz deblowy. Wraz z Kingą Barną UKS 2 Sobótka, zmierzą się z Agatą Tomaczak/Klaudią Zagajewską OTB Lotka Ostrów Wielkopolski. Po południu natomiast mecz nr 29 z Katarzyną Kutachą UKS Start Widełka (piąta zawodniczka w rankingu PZBad).
Wszystkie mecze już za Magdą
Na początek w debla pokonały swoje rywalki 21:16, 21:17. W singla natomiast przeciwniczka Magdy była silniejsza: 21:15, 21:8.
W drugiej rundzie debla, niestety Magda Korejba i Kinga Barna UKS 2 Sobótka nie dały rady rywalkom 21:14, 21:10. Przegrały z pretendentkami do tytułu mistrzowskiego Emilią Jaworską i Edytą Mietłą MKS Spartakus Niepołomice rozstawionymi z nr 1

WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Bartek promuje badmintona.
Nasz najlepszy zawodnik, Bartek Mróz brał udział w ostatnich tygodniach w kilku przedsięwzięciach sportowych. Był to projekt gimnazjalny w Blachowni, udział w akcji Polska Biega i festynie gimnazjum na Pogorzelcu, otwarcie w Lublińcu urządzeń street workout oraz festyn w SP nr 6.
Wszędzie gdzie Bartek był zaproszony, organizatorzy prezentowali osiągnięcia i sukcesy naszego badmintonisty. Wielu z uczestników tych imprez, po raz pierwszy miało okazję z bliska zobaczyć profesjonalny sprzęt do badmintona. A szczęśliwiec z szóstki nawet zdobył koszulkę, w której Bartek występował na turniejach m.in. w Berlinie. Więcej tu
________________________________________________________________________________________________________

Dzień Dziecka z badmintonem.
Wrocławski klub City Sports był organizatorem pierwszych na swoim terenie mistrzostw w kategoriach od U-9 do U-19. W naszym klubie znalazła się 5 chętnych, którzy wzięli udział w tych zawodach.
W U-9 Patryk Daroń zajął 3 miejsce, a w deblu z Mateuszem Strzelczykiem uplasowali się na 7 pozycji. Mateusz w singlu U-11 był 9. Dawid Słotwiński w U-11 zajął 3 miejsce oraz w mixta z Olą Żygadło również byli trzeci. Także Ola w singla U-11 ukończyła zawody na 3 miejscu.
W grupie U-15 Weronika Kościółek 3 razy stawała na podium, zajmując w singlu 2 miejsce, a w deblu i mikście 3.


WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Zaproszenie do Sejmu.
Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Promocji Badmintona poseł Zbigniew Dolata zaprosił Bartka Mroza na spotkanie do Sejmu. Wsparcie ze strony posłów, dla których badminton jest sportem uprawianym po obowiązkach parlamentarnych, będzie ważnym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi para badmintona, a w szczególności pomoże Bartkowi w budowaniu przychylnej atmosfery wokół jego przygotowań do Mistrzostw Świata.
Ostatnim etapem przygotowań do startu w Dortmundzie jesienią tego roku miał być udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Tajlandii we wrześniu. Piszemy "miał" ponieważ 30 maja ukazał sie komunikat na stronie BWF, że niestety turniej został odwołany. Szkoda, bo przygotowania do wyjazdu, do Bangkoku rozpoczęliśmy już po powrocie z Hiszpanii.
PZBad też zmienił po zawodach w Turcji i Hiszpanii stosunek do para badmintona, powołując Edytę Richter na funkcję koordynatora ds. para badmintona. Jej zadaniem jest przygotowanie ścieżki rozwoju sportowego Bartka, na końcu której ma być start w Igrzyskach Paraolimpijskich w 2020 roku.
________________________________________________________________________________________________________

Natan Vogt brązowym medalistą IMPMM.

W piątek rano wyruszyliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego na Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. Z pewnymi nadziejami jechaliśmy tam, wiedząc, że Natan i w mixta i sinlga plasuje się w czołówce krajowej. Mistrzostwa jednak zawsze są pełne niespodzianek. Tak też było w Ostrowie.
Piątkowy plan gier Natana zawierał 2 single i 3 mixty. Poszło doskonale, wszystko wygrane. O 22.15 wychodziliśmy jako ostatni z hali. W sobotę kolejne gry grupowe. W mixta grając wspólnie z Karoliną Szubert KS Match Point Ślęza, czwarte zwycięstwo i awans do rundy pucharowej od razu do niedzielnych ćwierćfinałów. W singla najpierw porażka z Janem Lewandowskim, z którym ostatnio Natan wygrywał bardzo gładko, a następnie zwycięstwo w meczu kończącym fazę grupową. W konsekwencji Natan awansował do rundy pucharowej z drugiej pozycji w swojej grupie.
Okazało się, że porażka wyszła mu na dobre, bo trafili mu się następni rywale teoretycznie łatwiejsi niż w innych ćwiartkach. Mecz o wejście do ósemki, Natan wygrał zdecydowanie i w kolejnym meczu, już w niedzielę, miał zagrać z Michałem Matysiakiem, z którym niedawno w Łodzi wygrał w 2 setach.
W niedzielę rozpoczęło się od meczu mixta o wejście do czwórki. Natan z Karoliną szybko uporali się z rywalami i zapewnili sobie już brązowe medale. Kolejne spotkanie Natan grał singla. W pierwszym secie przegranym, zdobył zaledwie 11 punktów. W drugim poprawił strategię i już prowadził od początku. Przy stanie 16:12 coś się stało z dokładnością i taktyką, i Natan niestety przegrał drugiego seta 21:18. Na osłodę tej porażki jest to, że rywal Natana zdobył srebrny medal eliminując w półfinale rozstawionego z nr 1 Patryka Kobelucha z Głubczyc.
Szansa na grę w finale mixta była ogromna. Natan z Karoliną mając już spore doświadczenie, w półfinale walczyli bardzo ofiarnie. W końcówce seta widać było, że obie pary czują wagę tego spotkania i niestety wkradła się nerwowość. W najważniejszym momencie błędy serwowe zaważyły, że set został przegrany 23:21. W drugim secie do przerwy przy 11 pkt. było dobrze, by za chwilę po kilku prostych błędach przegrać też drugiego seta 21:16.
Rywale Natana i Karoliny zostali mistrzami Polski w finale gładko zwyciążając parę ze Strzelec Opolskich.
Reasumując start w mistrzostwach, podkreślić trzeba, że medal Natana jest kolejnym po ok. 10-letniej przerwie krążkiem zdobytym dla naszego klubu na najważniejszych zawodach krajowych. Pytani o trudną sytuację finansową sekcji po obcięciu dotacji, dowiadywaliśmy sie od innych trenerów, że ich kluby inaczej niż w naszym "mieście możliwości", nie płacą za korzystanie z hal treningowych wogóle, a jak już to symboliczne 1 zł za godzinę. Nasza prośba skierowana do prezydenta miasta miesiąc temu o zwolnienie z opłat i umorzenie zapłaconych faktur jak dotąd nie spotkała się z odpowiedzią.
MEDIA: wlkp24.info


WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

IMPM Suchedniów.

Pierwsza i od razu dobra wiadomość z Mistrzostw Polski Młodzików w Suchedniowie.
Weronika Kościółek grająca w parze z Radkiem Wróblem KB Vol-Trick Kępno w pierwszym meczu grupowym pokonali Piotra Gajdę (KS Chojnik Jelenia Góra) i Aleksandrę Legięć (UKS Smecz Bogatynia) 21:10, 21:16.
W drugim meczu wygrali z Kamilem Kulskim i Danielą Bielińską (UKS Unia Bieruń) 21:10, 22:20.
Ostatni, piątkowy mecz z najmocniejszą parą w gr. 4, był pierwszą porażką naszego mixta. Maciej Wadowski (AZS AGH Kraków) i Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów) wygrali w dwóch setach: 21:7, 21:16.
W sobotę w ostatnim meczu grupowym, który decydował o tym, kto zajmie 2 miejsce w grupie Weronika z Radkiem niestety nie dali rady parze Łódzkiej Michał Kikosicki/Aleksandra Kołodziej (KSR Wolant Łódź) ulegając 21:14, 22:20. Jak widać pojedynek był bardzo zacięty.
Prawdopodobnie grupa Weroniki i Radka była najsilniejszą grupą z której jedna, a nawet obie awansujące pary do dalszego etapu mistrzostw staną na podium.
Teraz, w niedzielę, jak już wszystko się rozstrzygnęło, potwierdza się, że nasi trafili do najsilniejszej grupy, mimo że tylko jedna z par ich rywali stanęła na podium. Jeśli Weronika i Radek będą w przyszłym sezonie dalej grać razem, to ich doświadczenie w kolejnych mistrzostwach w kategorii młodzików będzie procentowało.
Dziękujemy tacie Weroniki za wyjazd i opiekę nad naszą zawodniczką podczas zawodów.


WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

MMM.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to druga pod względem rangi impreza sportowa w ramach współzawodnictwa młodzieży (wyżej są Mistrzostwa Polski). W tym roku startują roczniki 1998 i młodsi. Na turniej do Głubczyc pojechała nasza dwójka, zajmująca wysokie pozycje w rankingu PZBad: Natan Vogt i Weronika Kościółek.
Widać wyraźnie, że zawodnicy województwa śląskiego zdominowali te mistrzostwa. Nasi po raz pierwszy od wielu lat wracają bez medalu z MMM.
W singlu Natan uległ przeciwnikowi z Pszczyny już w pierwszej rundzie. Również nasz mixt przegrał już pierwszy mecz, choć walczył 3 sety.
Do ćwierćfinału singla młodziczek doszła Weronika, by tam przegrać z zawodniczką z Lublińca. Na pocieszenie Weronika była jedyną reprezentantką województwa opolskiego w tej fazie turnieju.
Miejsca: Weronika 5m, Natan 17m, mixt Natan/Weronika 9m.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Nasi na Mistrzostwa Polski.
Trójka naszych zawodników wystąpi w Mistrzostwach Polski. Każdy w innej kategorii wiekowej. Tylko kluby, gdzie jest ciągłość szkolenia i odpowiednio wysoki poziom, mogą pochwalić się występem własnych reprezentantów na najważniejszej imprezie sportowej w kraju. Zaczynając od najmłodszej kategorii:
Natan Vogt - Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Ostrowie Wielkopolskim 24-26.05.2013r.
Weronika Kościółek - Mistrzostwa Polski Młodzików w Suchedniowie 17-19.05.2013r.
Magdalena Korejba - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim 14-16.06.2013r.
W gronie naszych reprezentantów mieli jeszcze być Paweł Rzeszotalski i Bartek Mróz, którzy za sprawą opieszałości naszych urzędników, wstrzymujących przyznanie dotacji do połowy kwietnia, nie pojechali na Mistrzostwa Polski Juniorów do Solca Kujawskiego.


________________________________________________________________________________________________________

Bartek Mróz - podwójnym mistrzem Hiszpanii.
Już w środę (bo tylko w środy są loty) polecieliśmy z Wrocławia do Alicante. Na miejscu na lotnisku spotkaliśmy naszych przyjaciół z Anglii i Holandii. Wspólnie, po 40 minutach dojechaliśmy do Villajoyosa, gdzie w rezydencji Ballesol był oficjalny hotel dla uczestników IV Spanish International Parabadminton. Był to jedyny słoneczny dzień podczas tych zawodów. Wykorzystaliśmy go na obejrzenie malowniczej okolicy z wieżowcami przy plaży w Benidorm.
Już w Turcji dowiedzieliśmy się, że do Hiszpanii przyjadą Koreańczycy. Czekaliśmy z niecierpliwością, żeby zobaczyć ich poziom gry. Pierwsza okazja do wspólnego treningu była w czwartek. Wtedy też, wspólnie z trenerką Myo-Jung Kim, postanowiliśmy o wystawieniu w deblu pary polsko-koreańskiej. Na odprawie przed losowaniem zgłosiliśmy debla: Bartłomiej Mróz/Gi Yeon Kim. Koreańczyk gra prawą ręką. Jego umiejętności oceniliśmy wysoko. Czyli:" łatwo nie będzie".
Tym razem w zawodach uczetniczyło 41 zawodników z 13 krajów. Jeden przedstawiciel Afryki: Jimoh Adisa Folawiyo z Nigerii, grający w SL3. Fragment gry.
W piątek Bartek rozegrał 2 single z Hiszpanami, z którymi nie miał żadnych problemów. Widać było, że Bartek ma niedosyt, bo namówił trenera reprezentacji Anglii (czynnego jeszcze zawodnika w grach podwójnych) na mecz. Po ostatnim pojedynku tego dnia odbył się zapowiadany pojedynek. Było to wydarzenie tego wieczoru. Bartek przegrał, ale zyskał wielu sympatyków, dla których od tego momentu został Bartolomiu.
W sobotę graliśmy deble. 3 spotkania i wszystkie zdecydowanie wygrane. I znów Bartek nie mógł usiedzieć i tym razem zachęcił jeszcze innych i odbył się pojedynek, w którym po jednej stronie Bartek z trenerem Anglików, a z drugiej trener Francuzów i trenerka Koreańczyków. Sporo widowiskowych zagrań, rozgrzało widownię. Dobry pomysł, który rozszerzył obraz naszych zawodów.
W niedzielę przed Bartkiem były dwie okazje do mistrzostwa. Najpierw był debel i zdobyty pierwszy tytuł mistrza Hiszpanii wywalczony wspólnie z Gi Yeon Kim. Po godzinie obaj stanęli naprzeciw siebie. Widać było stres rywala, który pierwszego seta przegrał 21:9. W drugim wziął się do gry i w pewnym momencie nawet wygrywał 15:11. Bartek jednak tym razem był bardziej skupiony i nastawiony na zwycięstwo. Po kilku akcjach doprowadził do remisu, by po chwili poczuć smak zwycięstwa, pokonując rywala 21:16.
Podczas uroczystego zakończenia podziwialiśmy występ niepełnosprawnych perkusistów , których gra zrobiła na nas ogromne wrażenie.
Punkty zdobyte w tym turnieju sprawią, że Bartek przesunie się na 2 miejsce w światowym rankingu SU5.
Ogromne podziękowania dla pana Piotra Mroza za dowóz na lotnisko we Wrocławiu i odbiór z lotniska z Pyrzowic.
Piszą w: , badmintonnews, badmintonzone, badmintonzone #2, Radio Park, Lokalna24.pl, Opolska Federacja Sportu, Igrzyska24.pl, elperiodic.com (E), dxtadaptado.com (E) , estoesdxt.es, elperiodic.com (E) #2, villajoyosa.com (E) , kedzierzynkozle.pl , Radio Opole
WYNIKI


________________________________________________________________________________________________________

Sobota w Strzelcach Opolskich.
Do Strzelec Opolskich 20 kwietnia pojechała 7 naszych najmłodszych. Mimo trwającej już miesiąc przerwy w treningach, wypadli dobrze. Po kontuzji odniesionej w lutym, pierwszy start zaliczył Dawid Słotwiński. Na pozycjach medalowych turniej zakończyli Patryk Daroń i Kasia Bomba. Oboje z brązowymi krążkami. Na 22 miejscu uplasował się Marcin Wołkowicz, a pozostali: Dawid Słotwiński, Mateusz Strzelczyk, Ola Żygadło i Mikołaj Juda zajęli, każdy w swojej kategorii, 5 miejsce.


WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Bez awansu.
Podczas eliminacji do Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych rozgrywanych 13.04.2013r. w Głubczycach, trójka naszych zawodników nie zdołała awansować. Do mistrzostw w każdej z gier kwalifikowała się najlepsza dwójka. Nasi mimo dużej determinacji zakończyli zmagania na 3 miejscach. W singlu młodziczek startowała Weronika Kościółek, a w mixta młodzików młodszych Mateusz Juda i Karolina Żygadło.
Na mistrzostwach, które odbędą się w Suchedniowie 17-19 maja (młodzicy) i w Ostrowie Wielkopolskim 24-26 maja (młodzicy młodsi), będziemy mieć swoich reprezentantów, którzy dzięki wysokim pozycjom w rankingu byli zwolnieni z eliminacji: Weronika Kościółek w mixta, oraz Natan Vogt w singla i mixta.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Turcja - to bardzo dobrze się nam kojarzy. .
Po raz pierwszy na swoje zawody, reprezentanci naszego klubu musieli lecieć samolotem . Do tureckiej Antalyi wyprawa na
1st International Turkish Parabadminton Enes Cup, rozpoczęła się w środę w nocy wyjazdem Bartka wraz z trenerem na lotnisko Schwechat we Wiedniu. Lot do Antalyi odbywał się z przesiadką w Istanbule. Początek wyjazdu to sceneria zimowa z padającym śniegiem, by za parę godzin nastapiła totalna zmiana na słońce i ponad 20 stopni ciepła. Dzięki dobrej pogodzie, wspaniałe widoki na Bosfor i miasto zawodów z samolotu, były początkiem wspaniałej przygody. Warunki pobytu, które przygotowali nam gospodarze turnieju były doskonałe.
W zawodach startowali badmintoniści z 11 krajów, po raz pierwszy z Indii i Norwegii.
Ogromnym sukcesem zawody zakończyły się dla Bartka Mroza, który wrócił z Turcji z dwoma tytułami: mistrza w debla SU5 (w parze z Ilkerem Tuzcu - Turcja) oraz wicemistrza w singla SU5. Zawody pokazały spory postęp w umiejętnościach Bartka, a przegrana w finale singla po trzysetowym pojedynku, jest raczej efektem większego doświadczenia i spokoju przeciwnika z finału Ilkera Tuzcu z Turcji.
Była też okazja do zwiedzania, co rzadko zdarza się podczas zawodów. W sobotę Bartek miał tak zaplanowane gry, że już o 12 zagrał ostatnie spotkanie.
Starówka Antalyi robi ogromne wrażenie. Przejście po wąskich uliczkach prowadzących do mariny jest sporym wyzwaniem, gdyż każdy sklepikarz woła i zachęca do kupienia swoich towarów. Szczególnie ważnym zabytkiem odwiedzanym przez turystów jest Brama Hadriana wybudowana w 2 wieku n.e. Na koniec zwiedzania była jeszcze wizyta na starym bazarze, gdzie dominują owoce, przyprawy, stroje i pamiątki. Cen oczywiście nie ma, a aby coś kupić należy się targować.
I jeszcze na koniec. Przypadkowo zrobione zdjęcie w terminalu lotniska w Istambule (ostatnie) oby było prorocze.
Kolejne zawody już za 3 tygodnie w Hiszpanii w Villajoyosa (Alicante).
Piszą w: Dogru SES (TR) , Anadolu da Bugün (TR) , Konya (TR) , Hakimiyet (TR) , Haberler (TR) , Konhaber (TR) , Paraolympic.pl, badmintonnews, badmintonzone, badmintonzone #2,Opolska Federacja Sportu , nto.pl, kedzierzynkozle.pl
WYNIKI

________________________________________________________________________________________________________

1 miesiąc pracy prezydenta miasta=1rok działalności sekcji.
Komisja pod przewodnictwem wiceprezydenta Pawła Ramsa dokonała podziału środków na dotacje, a prezydent Tomasz Wantuła podpisał stosowne zarządzenie, którego treść można przeczytać tu
Nasza sekcja otrzymała 10.000 zl. Jest to 3 razy mniej niż w ubiegłym roku. Co to znaczy dla nas? Koszt lotek na rok - 4.000 zł, opłata za halę - 5.800, licencja klubu - 500 zl, to już są pozycje, które o 300 zł przekraczają wielkość dotacji. A udział w zawodach? Czy w urzędzie prezydenci społecznie wykonują swoje obowiązki, nie biorąc za pracę wynagrodzenia? W 2012 roku aby zmieścić się w kosztach, aby zawodnicy mogli w listopadzie i grudniu trenować i jechać na zawody, przez okres styczeń-marzec oraz listopad-grudzień pracowaliśmy jako wolontariusze. Ale wszystko ma swoje granice.
Pasja nie może być alibi do angażowania własnych pieniędzy i poświęcania czasu kosztem rodziny, gdy obok urzędnicy przyznają sobie wysokie nagrody i biorą sowite pensje, albo akceptują wydatki, tak powszechnie krytykowane, jak choćby schody do parku za 310.000 zł, albo tzw. skalniak na wyspie za 40.000 zł.
Jedno jest pewne, że w chwili wyczerpania się dotacji działalność nasza zostanie zawieszona albo zakończona. Bo widocznie tego oczekują wybrani przez nas radni i prezydent.
________________________________________________________________________________________________________

Plebiscyt Nowej Gazety Lokalnej.

W czwartek wieczorem, w restauracji Athena, jak co roku już po raz 11 odbyła się gala tygodnika NGL podsumowująca plebiscyt na 10 sportowców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wśród laureatów znaleźli się nasi zawodnicy. Na 4 miejscu uplasował się Natan Vogt, a na 6 Bartłomiej Mróz. Podczas wręczania okolicznościowych tabliczek laureatom, obecni byli: prezes MMKS Piotr Nippe, oraz wiceprezes Marek Skrzydlewski. Prezesi odebrali również wyróżnienie dla naszego klubu, który w gronie najpopularniejszych klubów powiatu zajął 3 miejsce.
Piszą w Lokalna24.pl
________________________________________________________________________________________________________

Bartek Mróz wśród laureatów Plebiscytu SZS.
W sali posiedzeń Sejmiku Województwa Opolskiego odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Plebiscytu Na Najlepszych Sportowców – Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Opolskiego w 2012 r.
Triumfatorką została łuczniczka Obuwnika Prudnik – Karolina Farasiewicz, która z rąk prezesa Szkolnego Związku Sportowego „Opolskie” Andrzeja Buły odebrała okolicznościową statuetkę. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się Katarzyna Siewruk (UKS MOS Opole) i Natalia Szponder (Klub Karate Nidan Zawadzkie). Dziesiątkę laureatów uzupełniają kolejno: 4. Patryk Dworczyk (Orzeł Namysłów)
5. Bartłomiej Mróz (MMKS Kędzierzyn-Koźle)
6.Witold Prociak (Orzeł Namysłów) 7.Olga Kossmann (MUKS Chrobry Głuchołazy) 8.Bartosz Dobranowski (KJ Opole) 9. Mathias Jambor (Opolski Klub Taekwondo) i na dziesiątym miejscu Grzegorz Wnuk (MKS Kluczbork).Uroczystość uświetnili swoją obecnością byli znakomici opolscy sportowcy.
Bartek stosowne nagrody i dyplom odbierze w innym terminie. Powód prozaiczny: klub nie został powiadomiony o uroczystości.
________________________________________________________________________________________________________

Turniej w Bieruniu 17 marca.
Już dawno nie byliśmy w Bieruniu. Tym razem odbywał się tam Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych. W pierwszej grupie wystąpiła Magdalena Korejba, która w singla niestety nie potrafiła utrzymać przewagi, którą miała podczas gry w każdym secie. W jednym z meczy przegrywając już 20:18, odrobiła stratę i wygrała 21:23. Gdyby taka mobilizacja była przez cały turniej, to z pewnością stanęłaby na podium. W części pucharowej Magda z trzecimi z grup odniosła 2 zwycięstwa.
Grając w debla ze swoją koleżanką z Sobótki, wzięły rewanż za porażkę z soboty z Głubczyc. Po bardzo dobrej grze, przy świetnej współpracy pokonały deblistki z SMS Szklarska Poręba Anetę Niklas i Klaudię Sochę. W kolejnym spotkaniu, niestety brak współpracy bardzo się uwidocznił, co przełożyło się na porażkę z rywalkami ze Śląska. Ostatecznie deblistki Kinga Barna/Magdalena Korejba zdobyły srebrne medale.
Różnie potoczyły się losy naszych młodzików młodszych. 5-klasiści schodzili ze swoich meczów częściej pokonani. Jedynie Karolina Żygadło po 2 porażkach w grupie, 2 następne mecze wygrała, zajmując 11 miejsce. Paulina Grzelak była 13, a Mateusz Juda uplasował się na 9 pozycji.
6-klasista Natan Vogt nie dał za wiele pograć rywalom. W singla, dopiero został zmuszony do intensywniejszej gry w finale z Konradem Motylem z Częstochowy, z którym też wygrał wspólnie turniej deblowy. Tym razem Natan mixta nie grał z powodu lekkiej kontuzji, której nabawiła się Karolina Szubert w sobotę w Głubczycach.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Turniej w Głubczycach 16 marca.
Blisko 100 zawodników wzięło udział w Krajowym Turnieju Elity, Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych. Wśród nich dwójka naszych: Magdalena Korejba i Natan Vogt
W singlu Magda uległa obu rywalkom w grupie, po wyrównanych meczach. W deblu razem z Kingą Barną UKS-2 Sobótka, wygrały jedno spotkanie oraz drugie minimalnie przegrywając zajęły 5 miejsce.
Kategoria młodzików młodszych zgromadziła na starcie całą czołówkę. Z pierwszej ósemki było siedmiu najlepszych w kraju. Natan rozstawiany z nr 4, w ćwierćfinale pokonał po raz pierwszy Maćka Siemiginowskiego - Technik Głubczyce. Mecz został rozstrzygnięty dopiero w 3 secie, który Natan wygrał zdecydowanie 21:11. W półfinale, niestety już nie dał rady najlepszemu - Patrykowi Kobeluchowi - Technik Głubczyce, uzyskując brązowy medal.
Drugi medal Natan zdobył w mixta wraz z Karoliną Szubert KS Match Point Ślęza. Po kolei pokonywali rywali dochodząc do finału. Mecz o złote medale niestety się nie odbył, gdyż Karolina, odniosła chwilę wcześniej kontuzję, uniemożliwiającą grę w tym ostatnim spotkaniu. Tak więc mixt musiał zadowolić się srebrnymi krążkami.
Podczas turnieju rozegrano 193 mecze, co sprawiło, że nasza ekipa wróciła do domu przed 22.00. Tym razem szefem był tato Magdy, któremu dziękujemy za poświęcony czas i opiekę nad zawodnikami.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Turniej Ślężański .
Do Sobótki na 14 Ślężański Turniej pojechała trójka: Paweł Rzeszotalski, Weronika Kościółek i Natan Vogt. W kategorii juniorów, rywale Pawła okazali się nie do przejścia, i nasz zawodnik zakończył turniej na 10 miejscu.
W kategorii młodzików Weronika pewnie wygrała swoją grupę a kolejny mecz z Agnieszką Forytą z Lublińca okazał się ostatnim pojedynkim, który zadecydował o zajęciu 5 pozycji.
8 miejsce zajął Natan, który jeszcze jest w kategorii młodszej. W grupie uległ Kamilowi Bartkiewiczowi z Dąbrowy Górniczej, który później okazał się zwycięzcą całych zawodów. W zmaganiach zawodników z jedną porażką zagrał dwa dobre mecze, oba trzysetowe jeden wygrany i jeden przegrany.
W grze mieszanej, nasi grali przeciwko sobie i lepiej z tej rywalizacji wyszła Weronika, która tym razem zagrała z Krystianem Hrabikiem z Dąbrowy Górniczej, zajmując 3 miejsce. Natan z Karoliną Szubert z KS Match Point Ślęza , mimo zajętego 5 miejsca, zagrali 4 bardzo dobre spotkania.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

3 Wojewódzki Turniej Dzieci i Żaków.
W sobotę, 9 marca po raz 3 w tym sezonie odbył się Turniej Dzieci i Żaków. W zawodach wziął też udział jeden zawodnik z Czech: Matej Rzeplinski - TJ Slavoj Czeski Cieszyn. Podobnie jak w listopadzie podczas turnieju Mini Silesia Cup, nie miał sobie równych w kategorii U-9 i zdobył złoty medal.
Po drodze jeszcze pokonał naszych dwóch zawodników: Patryka Daronia i Wiktora Zimnego. Wyniki obu pojedynków pokazują, że nasi stawili największy opór koledze z Czech. W tej kategorii mamy brązowy medal, zdobyty przez Wiktora Zimnego oraz 5 miejsce zdobyte przez Miołaja Judę.
Młodsze dziewczynki : Laura i Hania walczyły bardzo dzielnie, każda ma jedno zwycięstwo na swoim koncie.
W grupie U-11 chłopców, blisko podium byli Mateusz Strzelczyk i Maciek Donajski. Obaj mimo starań musieli uznać wyższość rywali. W tej kategorii Marcin Wołkowicz odniósł jedno zwycięstwo.
Kolejny medal dla klubu - brązowy, zdobyła Kasia Bomba, wygrywając swoje mecze z wyraźną przewagą. Zbyt duży spokój w półfinale sprawił, że o złoto walczyła potem jej rywalka. Druga z naszych jedenastek, Ola Żygadło uplasowała się na 9 miejscu.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Babolat Kids Tour.
Na zaproszenie z klubu TJ Slavoj Český Těšín do udziału w turnieju dla dzieci Babolat Kids Tour pojechało do Czech czworo naszych najmłodszych. W kategorii U-10 zagrali: Ola Żygadło i Mateusz Strzelczyk, a w U-9 Mikołaj Juda i Patryk Daroń
Duże zainteresowanie turniejem sprawiło, że na zawodach pojawiło się 72 dzieci. Organizatorzy udostępnili jeszcze jedną halę, aby turniej przebiegł sprawnie. W sumie grało się na 9 kortach, mecze 2 setowe do 11 pkt. Najmłodsi mieli dodatkowo zmniejszone boisko do przedostatniej linii z tyłu kortu.
Trochę mieszało to szyki naszym chłopakom, szczególnie podczas serwów.
Nikt z naszych tym razem na podium nie stanął, ale start zaliczy każdy jako ważne doświadczenie. Ostatecznie Patryk 9 m., Mikołaj 10 m., Mateusz 6 m., i Ola 5 m.
Każdy uczestnik turnieju otrzymał od organizatorów słodycze oraz gadżety firmy Babolat - sponsora turnieju.
________________________________________________________________________________________________________

Plebiscyt NGL .
Zakończone zostało głosoawanie w 11 Plebiscycie NGL na najpopularniejszych sportowców powiatu kęddzierzyńsko-kozielskiego. W głosowaniu sms-owym wszyscy nasi nominowani zawodnicy znaleźli się w pierwszej dziesiątce. O tym kto, które miejsce zajął, ostatecznie dowiemy się podczas gali na uroczystym podsumowaniu plebiscytu. Do głosów oddanych sms-em zostaną jeszcze dodane głosy z kuponów z gazety.
________________________________________________________________________________________________________

Drużynowa Gimnazjada.
Tydzień po zmaganiach szkół podstawowych, w Głubczycach rozegrano Gimnazjadę w badmintonie drużynowym.
Złoty medal zdobyły reprezentantki Publicznego Gimnazjum nr 10 - Magdalena Korejba i Dominika Mróz,

stając się mistrzyniami województwa. Magda i Dominika powtórzyły sukces sprzed 3 lat, kiedy to po zwycięstwie nad tymi samymi rywalkami 3:1 stały się mistrzyniami województwa opolskiego w kategorii szkół podstawowych. W tym roku były dużo mocniejsze od przeciwniczek i wszystkie spotkania wygrywały 3:0.
Brązowy medal przypadł Publicznemu Gimnazjum nr 1, które reprezentowały

Weronika Kościółek, Beata Król oraz Natalia Czarnowska (od wczoraj pierwszy raz grająca w badmintona).
Zawody w Głubczycach mogli obserwować i cieszyć się z sukcesów swoich uczennic, nauczyciele wf:
Izabela Iwanejko z PG 10 oraz Przemysław Pawlik z PG 1.
________________________________________________________________________________________________________

Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
W czwartek 21 lutego w Głubczycach odbył się finał wojewódzki zawodów drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W gronie medalistów znalazły się dziewczęta, reprezentujące swoją szkołę: Publiczną Szkołę Podstawową nr 3. Medale brązowe zdobyły: Karolina Żygadło i Aleksandra Rams wraz z opiekunem - nauczycielem wf, panią Izabelą Iwanejko.
Jest to kolejny medal i puchar zdobyty przez naszych zawodników dla swojej szkoły.


________________________________________________________________________________________________________

Młodzicy Młodsi w Ślęzy.
Sobota 23 lutego była pracowita dla naszych młodzików młodszych (U-13). 5 osobowa grupa pojechała na turniej krajowy do Ślęzy. Na 8 kortach walczyliśmy o najlepsze rezultaty. Katarzyna Gołąbek, Aleksandra Rams i Karolina Żygadło przegrały ze swoimi rywalkami w grupach, choć Karolina była blisko (22:20) pokonania przeciwniczki rozstawianej z nr 2. Jedno zwycięstwo odniosła Paulina Grzelak, ale w grupie 4 osobowej, co oznacza zajęcie 11 miejsca przez wszystkie nasze dziewczyny .
Nie zawiódł Natan Vogt. Najpierw w mixta wraz z zawodniczką gospodarzy - Karoliną Szubert wygrali rywalizację mimo jednej porażki. Przed ostatnią rundą gier 3 najmocniejsze pary miały po jednej porażce i od meczu rozgrywanego z udziałem Natana i Karoliny zależała końcowa kolejność. Nasi zagrali z ogromną determinacją, uzyskując wynik dający 1 miejsce.

.

.

W singla Natan dotarł do finału, w którym spotkał się z Patrykiem Kobeluchem Technik Głubczyce (nr 1 w Polsce) . Mecz rozpoczął się pod dyktando Natana, który cały czas miał prowadzenie kilkupunktowe. Pierwszy set wygrany 21:18.
W drugim secie podobna gra i prowadzenie 15:10. Od tego momentu nastapiła jakaś metamorfoza i zwycięska taktyka gdzieś zniknęła, a rywal odrobił straty i wygrał 21:17. Trzeci set już bez emocji, przegrany zdecydowanie 21:10. Mecz, jak przystało na finał był na przyzwoitym poziomie.
Piszą w lokalna.com.pl
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Turniej w Głubczycach 16 lutego.
Po raz pierwszy można było w internecie śledzić przebieg turnieju organizowanego w Głubczycach przez OOZBad. Sędzia p. Marek Łysakowski skorzystał z licencji, zakupionej przez PZBad, umozliwiającej zapisywanie wyników meczów na witrynie tournamentsoftware.com. Z czasem, doświadczenie w użytkowaniu tej nowinki sprawi, że każdy pozna wyniki meczu w chwili jego zakończenia. Każdy turniej organizowany przez OOZBad będzie już w ten sposób publikowany.
Wracając do części sportowej tych zawodów, mieliśmy tu 4 zawodników. W kategorii juniorów, Bartek Mróz był bliski wygrania swojej grupy. W decydującym meczu przegrał 3-setowy pojedynek z rywalem wyżej notowanym. Bartek miał grać jeszcze debla, ale partner z Przemyśla nie dojechał na turniej.
W grupie juniorów młodszych mieliśmy Magdę Korejbę , która podobnie jak Bartek w jednym spotkaniu przegrała po 3 setach i ostatecznie zajęła 9 miejsce. Magda w deblu, grając z Kingą Barną z UKS Sobótka była blisko awansu do półfinałów. I podobnie jak w singla, rywalki w decydującym 3 secie wygrały 25:23
Młodzicy młodsi mieli 2 naszych zawodników. Karolina Żygadło nie dała rady przeciwniczkom w grupie i na tym etapie zakończyła turniej. Natan Vogt w singla uplasował się na 5 miejscu. W mixta wraz z Karoliną Szubert KS Matchpoint Ślęza w finale ulegli niespodziewanie parze skleconej przypadkowo na ten turniej. Natan i Karolina w 3 secie prowadzili już 14:8, by w sobie wiadomy sposób oddać zwycięstwo rywalom.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Konkurs.
UM ogłosił wreszcie konkurs na wspieranie sportu. Wzięto pod uwagę nasze opinie, aby dotacja obejmowała cały rok, a nie czas od podpisania umowy. Konkurs jest na okres od 2 stycznia do 20 grudnia 2013r. Szkoda, że urzędnicy nie podzielili się tą informacją z klubami wcześniej, bo inaczej zaplanowalibyśmy ferie oraz starty w turniejach styczniowych nie byłyby tylko dla zawodników sponsorowanych indywidualnie. Sugerowaliśmy również, aby postępowanie dotyczyło 2 kolejnych lat, aby możliwe było planowanie sportowe w sekcjach. Pominięcie tego postulatu pokazuje, że nie wszystkie argumenty praktyków sportu docierają do teoretyków. Również kwota, która została przedstawiona do podziału, nie jest imponująca i stanowi prawie równowartość schodów do parku w Koźlu, o których rozpisywały się nasze media. Kluby na ten rok mają zadowolić się kwotą 400 tys. zł, z możliwością zwiększenia jej przez radnych, dokonujących zmian w budżecie miasta. W ubiegłym roku przeznaczono na sport 600 tys. zł.
________________________________________________________________________________________________________

Po raz pierwszy Łódź.
W świetnej formie jest Natan Vogt, który tak jak przed tygodniem w Ostrowie, teraz w Łodzi wygrał Krajowy Turniej Młodzików Młodszych. W finale pokonał Michała Matysiaka z KS Hubertus Zalesie Górne, wyżej od siebie notowanego w rankingu PZBad. Dzięki temu Natan powinien przesunąć się na 4 miejsce.
W Łodzi, w której byliśmy po raz pierwszy, startowała jeszcze Radkiem Wróblem KS Match Point Ślęza stanęli na podium odbierając brązowe medale.
Wyniki:
KTM single
KTM deble
KTMM single
KTMM deble


________________________________________________________________________________________________________

Śnieżny Ostrów Wielkopolski.
Mimo niesprzyjającej aury, po raz drugi zawitaliśmy 12 stycznia do Ostrowa Wielkopolskiego. Trójka naszych zawodników walczyła o punkty rankingowe, aby utrzymać oraz poprawić swoje lokaty w rankingu PZBad. Wszystkim udało się to drugie. 5 razy stawaliśmy na podium.
W kategorii juniorek młodszych Magdalena Korejba dotarła do finału, wcześniej pokonując rywalki. W ostatnim meczu musiała uznać wyższość przeciwniczki z Sarbic, po bardzo wyrównanym meczu. Zdobyty srebrny medal to o 2 pozycje lepszy wynik, niż ostatnio uzyskany w Ostrowie.
W grupie młodzików startowała Weronika Kościółek . I tu też poprawa. W singla była blisko urwania seta 4 zawodniczce w kraju, Anecie Niklas z Bytowa. Ostatecznie Weronika zdobyła brązowy medal w singla oraz srebrny w mixta po wyrównanym trzysetowym finałowym pojedynku. Po tym turnieju Weronika i Radek Wróbel (KS Match Point Ślęza) powinni o jedną pozycję awansować do pierwszej czwórki.
Najlepiej w turnieju wypadł Natan Vogt ,który w singlu rozgromił swoich rywali, choć lekko nie było. W mixta z Karoliną Szubert (KS Match Point Ślęza) również nie mieli sobie równych, tym samym kolekcja Natana powiększyła się o kolejne dwa duże puchary.
Wyniki


________________________________________________________________________________________________________

Weronika i Natan laureatami plebiscytu SZS.

W Grodkowie po raz kolejny odbył się finał Plebiscytu na 10 Sportowców Szkół Podstawowych i Gimnazjów Województwa Opolskiego. Impreza odbywa się pod patronatem SZS, Kuratorium Oświaty, Urzędu Marszałkowskiego i władz samorządowych Grodkowa i powiatu brzeskiego. Na uroczystość z naszego klubu zaproszenie otrzymali Weronika Kościółek i Natan Vogt wraz z trenerem. Wysokie wyniki uzyskane w 2012r. (m.in. 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików) przez naszą parę dawały nadzieję na wysokie miejsce. W tym plebiscycie ocenie podlegają wyłącznie wyniki sportowe.
Natan, który w ubiegłorocznej edycji otrzymał wyróżnienie, tym razem uplasował się bliżej podium zajmując 5 miejsce.
Gdy pozostały juz tylko dwa miejsca wolne na podium wywołano ostatnią dwójkę sportowców: lekkoatletę z Namysłowa i naszą Weronikę. Chwila napięcia i ... Weronika została laureatką, zwyciężając plebiscyt. Okazały puchar, dyplom i nagrody rzeczowe oraz gratulacje od olimpijczyków, to wszystko spotkało w jednej chwili naszą zawodniczkę. Cała gala była okraszona pięknymi występami artystycznymi uczniów SP 3 - gospodarza tej uroczystości.
Po sukcesie był jeszcze wywiad dla TVP OPOLE, do Kuriera Opolskiego (od 14min.27sek). A na koniec obecni podczas gali olimpijczycy wpisali się Weronice do książki o historii polskiego olimpizmu.
RADIO PARK FM , TVP.PL
________________________________________________________________________________________________________

Nowy Rok.


Po przerwie świątecznej wznowiliśmy treningi. Mimo nowego roku, sport funkcjonuje po staremu. Czyli brak dotacji od 1 stycznia. I nie wiadomo kiedy zostanie ogłoszony konkurs ofert. Na sport, znów budżet został obcięty, ale po ostatnich doniesieniach prasowych dotyczących podwyżek dla urzędników widać, gdzie te pieniądze trafiają. Urzędnicy różnicują dzieci w naszym mieście na lepsze, te które sport uprawiają w szkołach i te gorsze, które ćwiczą w klubach sportowych. Jedni mają hale sportowe za darmo i inne korzyści z tego płynące, a drudzy mają ... rodziców, którzy za to zapłacą. Może o to chodzi aby hale stały puste?
PS
Sąsiednie gminy: Cisek i Polska Cerekiew zdążyły już ogłosić konkursy na wsparcie zadań sportowych.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie