MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 09.11.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum newsów 2012 I półrocze

Koniec sezonu.
Dziś spotkaliśmy się na ostatnim treningu. Choć jeszcze nasza dwójka zagra w turnieju. Turniej odbywa się w naszej hali. Ale organizatorzy z uks15 robili wszystko żeby nasi zawodnicy w nim nie wystąpili. Kierowali ustne zaproszenia do klubów w Strzelcach i Głubczycach (Kietrz też pominęli). Wysłali zaproszenia do wielu klubów w Polsce, jak mówił w Radiu Park prezes uks. Tylko do nas jakoś przypadkiem nic nie trafiło. A jak już dowiedzieliśmy się, to robiono trudności w przyjmowaniu zgłoszeń, tak że Natan nie został przez nich dopuszczony. W polskim badmintonie tylko brak licencji lub brak badań może być przyczyną niedopuszczenia do gry. Jak widać widzimisię nauczyciela z SP nr 1 również może być zastosowane. Te puchary i skandal mogą jak najbardziej sobie zatrzymać.

Ten ostatni tydzień był bezrakietowy. Dzisiaj królowała piłka nożna, unihoc i baseball. Ta ostatnia gra sprawiła naszym zawodnikom największą frajdę. Kto nie potrafił na początku trafić pałką piłeczkę, pod koniec gry robił to doskonale.
Każdy kto był otrzymał dyplom z informacjami, które również są na stronie w profilach zawodników. Dodatkowo była informacja o ilości odbytych treningów. W paru przypadkach, słabsze wyniki są odzwierciedleniem rzadszego w tym roku chodzenia na zajęcia.
Dwa podziękowania zostały w formie pisemnej skierowane do państwa Juda oraz Kościółek, rodziców, którzy pomogli w zorganizowaniu wyjazdu dzieci na turnieje w Klimkovicach i Pardubicach oraz wielu turniejach krajowych.
Ilościowo był to słabszy sezon, bo zdobyliśmy 12 medali w różnych mistrzostwach ( w ubiegłym sezonie 23), ale jakościowo sezon był lepszy . Medal Bartka i wysokie pozycje w mistrzostwach Polski są najlepszą promocją tego co robimy.
Wszystkim życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.
________________________________________________________________________________________________________

Mistrzostwa Województwa Młodzików i Dzieci 2012.
Najdłuższa sobota dla dzieci w tym sezonie wypadła 16 czerwca.
Na otwarciu zawodów Weronika Kościółek otrzymała z rąk trenera kadry wojewódzkiej pana Przemysława Krawca koszulkę, ufundowaną przez nasz klub, jako dla najlepszej zawodniczki województwa opolskiego podczas Mistrzostw Polski Młodzików.
Głubczycki turniej trwał 9 godzin. Rozegrano 174 mecze. Część zawodników z U-11, którzy mają już licencje grało również w kategorii młodzików. To sprawiło, że na koniec nazwiska finalistów powtarzały się i przez to turniej przedłużył się do godz. 18. Jeden z głubczyckich zawodników rozegrał tego dnia 11 meczy singlowych i 2 deblowe. Wysiłek ogromny, tym bardziej, że temperatura na hali, od rana wzrosła z 19 C do 25 C na koniec turnieju. Do zdobyczy medalowej tego sezonu, dorzuciliśmy jeszcze parę nowych.
Trzy brązowe medale zdobyła Karolina Żygadło: singiel U-11, singiel młodzików oraz mixt młodzików wraz z Kubą Wawrzyniakiem. Dwa medale zdobył Natan Vogt - singiel młodzików (brązowy), mixt (złoty) . Jeden - brązowy w deblu młodziczek wywalczyły najmłodsze w tej kategorii:

Ola Rams i Kasia Gołąbek.
Największy sukces odniosła Weronika Kościółek, która wraz z Natanem została mistrzynią województwa w grze mieszanej, oraz mistrzynią województwa w grze pojedynczej.
Były to ostatnie mistrzostwa Weroniki w kategorii młodzików, bo od nowego sezonu będzie już juniorką młodszą. Kolejny sezon potwierdziliśmy, że w kategorii dziewcząt mistrzostwo należy do MMKS Kędzierzyn-Koźle.

.

.
________________________________________________________________________________________________________

MMM i Český Krumlov U-15.
Gdy Bartek walczył o medal w Dortmundzie inni nasi zawodnicy rywalizowali w Głubczycach i Českým Krumlovie.
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobyliśmy tylko jeden medal. Brązowe krążki wywalczył mixt Natan z Weroniką. Pozostałe mecze nam nie wyszły. Z grupy, która pojechała do Głubczyc wszyscy z wyjątkiem Weroniki będą również w przyszłym roku startować w kategorii młodzików.
Inny nasz ślad został zaznaczony w Czechach. W jednym z najstarszych czeskich miast z pięknym średniowiecznym zamkiem był organizowany drużynowy międzynarodowy turniej U-15 pod patronatem RSL. Polskę reprezentował zespół pod nazwą Technik Głubczyce, do którego dołączyła nasza badmintonistka Magda Korejba. Polacy walczyli jak mogli najlepiej, ale inne zespoły okazały się lepsze. Na 12 drużyn, nasi zajęli 9 miejsce. Więcej informacji na stronie klubu SKB Český Krumlov
________________________________________________________________________________________________________

Wywiady po ME .
Dzisiaj podczas Mistrzostw Województwa Młodzików i Dzieci, TVP Opole przygotowywało materiał do wiadomości regionalnych na 18.30. Bartek Mróz oraz trener Tomasz Zioło opowiadali o sukcesie - wicemistrzostwie Europy w parabadmintonie.
. .
Kurier Opolski 16.06.2012r. 18.30 od 4:57 do 6:51
Sport Opolski 18.06.2012r. od 2:57 do 3:41
________________________________________________________________________________________________________

Mistrzostwa Europy w Parabadmintonie już za nami.
Dwa dni już minęły od naszego powrotu z Dortmundu. Jadąc tam, na mistrzostwa nikt z nas nie spodziewał się tak fantastycznego wyniku. Teren dla nas zupełnie nieznany. Zdobyte w internecie informacje o zawodnikach – rywalach Bartka nie były tak jednoznaczne, aby ocenić poziom ich umiejętności. Każdy mecz to była wielka niewiadoma.
Bartek do wszystkich meczy wychodził dobrze rozgrzany i skoncentrowany. Sędziowie dokładnie przestrzegali planu gier, co dobrze wpływało na przygotowanie zawodnika do kolejnych spotkań.
Bartka spotkało również wyróżnienie. W niedzielę już po swoim finale, zagrał w pokazowym meczu mixta. Partnerką Bartka była Dunka Julie Thrane, a za siatką byli Ilker Tuzcu oraz Kathrin Seibert. Spotkanie obfitowało w wiele świetnych wymian. Trzysetowy pojedynek wygrali rywale, ale cały mecz podobał się publiczności, szczególnie kilka końcowych akcji w wykonaniu Turka oraz Bartka.

Jesteśmy pod wrażeniem wysiłku zawodników z innych kategorii.
Bardzo trudna jest gra na wózku. Wprawdzie boiskiem jest połowa kortu, ale trzeba jednocześnie dojechać do uderzenia, odbić lotkę i zatrzymać wózek. Również na połówce grają zawodnicy z dysfunkcją nóg. Waleczność, ambicja i radość z wygranej akcji robi ogromne wrażenie.
Najbardziej widowiskowe były mecze zawodników tzw. małego wzrostu. Biorąc pod uwagę proporcje zawodnika i kortu, to dla nich boisko jest takie, jak by każdy zwykły zawodnik grał na korcie dwa razy większym i siatce zawieszonej na 3,10 m. Jeden z grających, rekompensował dystans do lotki efektownymi padami, czym wzbudzał zachwyt i uznanie publiczności.
Zawody odbywały się na dwóch rodzajach nawierzchni. 5 kortów to typowe boiska z matami, natomiast drugie 5 było przygotowanych na specjalnej podłodze, wykonanej z płyt drewnianych, przystosowanej do wózków, zapewniając dobrą przyczepność oponom.
Sukces Bartka nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie wielu osób.
To przede wszystkim trenerka Bartka w SMS-ie : pani Bożena Haracz. Trenerzy OOZBad, z którymi Bartek jeździł na obozy sportowe latem.
Dziękujemy za wsparcie ze strony Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz PZBad.
Szczególne i bardzo od serca płynące podziękowania dla państwa Heyda z Dortmundu. Pan Gregor i pani Ewelina opiekujący się nami podczas całego pobytu, dbali o nas zapewniając prawdziwą, rodzinną atmosferę. I oczywiście dziękujemy panu Waldemarowi Szynolowi – członkowi naszej ekipy odpowiedzialnemu za rozgrzewki oraz sprawy logistyczne. Cieszymy się, że o sukcesie Bartka jest teraz głośno w mediach.
Radio Park
Nowa Gazeta Lokalna
BADMINTONZONE
BADMINTONNEWS
Za rok w Rodez we Francji Mistrzostwa Świata. Będziemy tam. Może większą reprezentacją.
________________________________________________________________________________________________________

BARTEK WICEMISTRZEM EUROPY.


________________________________________________________________________________________________________

Sobota pod znakiem debla.

Dzisiaj jednak tylko gramy debla. Szkoda, że już w pierwszym meczu Bartek z Magnusem zagrali z najmocniejszą parą turecko-rosyjską. Mecz przegrany minimalnie. Kolejne spotkanie z deblem niemieckim było bardzo zacięte. Pierwszy set dla nas, drugi zdecydowanie dla Niemców. W trzecim od pocztku nasi wypracowali kilkupunktową przewagę, która rosła do końca zwycięskiego seta.
W trzecim meczu Bartek z Magnusem wyrażnie lepsi, pokonali debel niemiecko-angielski.
Czwarty mecz zakończył się porażką Bartka i Magnusa, co oznacza, że zajęli 4 miejce.
________________________________________________________________________________________________________

Mamy pólfinał w singla.

. . . .
Dwa ciężkie mecze za Bartkiem. Frank Dietel to doświadczony zawodnik, wielokrotnie startujący w takich zawodach. Stawiał duży opór, ale szybkość Bartka, była dla przeciwnika sporym kłopotem.
Drugi pojedynek to 44 minutowy horror. Pierwszy set minimalnie dla zawodnika z Izraela, w drugim był wyrażnie lepszy Bartek. W trzecim było 5:0 dla Bartka , by za chwilę 5:7 dla przeciwnika. Rywal prowadził już 17:10. Jednak doping kibiców sprawił, że Bartek odzyskał pewność i wygrał 21:19.
Jutro zobaczymy Bartka w pólfinale oraz we wszystkich (4) meczach deblowych.
Jutro również Bartek wystąpi w pokazowej grze mixtowej wspólnie z zawodniczką z Danii.
________________________________________________________________________________________________________

Jest piątek - startujemy.
Dzisiejsze mecze Bartka.
Przeciwnicy:
13:20 Frank Dietel - NIEMCY
16.15 Eyal Bechar - IZRAEL (rozstawiany #2).

Strona turnieju
________________________________________________________________________________________________________

Czwartek 7.06.2012r.
Rano o 9.00 jako trzecia ekipa zostaliśmy przyjęci przez klasyfikatorów. Wszystko przebiegło sprawnie i Bartek może już oficjalnie startować w grupie SU5. Od 10.00 trenując mogliśmy się zapoznać z halą.
W deblu Bartek zagra z zawodnikiem ze Szwecji Magnusem Veigasem, który również jest debiutantem na tych mistrzostwach.


________________________________________________________________________________________________________

Jesteśmy w Dortmundzie.
Dojechaliśmy do Dortmundu po 9 godzinach. Wieczorem odbyło się spotkanie trenerów z Silvią Albrecht odpowiedzialną za badania klasyfikacyjne. Mogliśmy zobaczyć halę, w której odbędą sie mistrzostwa. W czwartek rano o 9.00 badania przez lekarzy klasyfikatorów z Malezji, a potem trening 2-godzinny z zawodnikami z Rosji. Był też czas na krótki spacer przy stadionie Borussii Dortmund - mistrza Niemiec w piłce nożnej.


________________________________________________________________________________________________________

Nasze EURO 2012.
W środę rozpoczynamy operację Dortmund. Wieczorem ustalenie planu z trenerami dotyczącego klasyfikacji medycznej. A w czwartek treningi w WESTFALEN HALLE od 10.00 do 16.00.
Codziennie widomości w naszych newsach.
Każdy od piątku trzyma mocno kciuki za Bartka, nawet jedząc posiłki, czy idąc do toalety. Od 19.00 można zwolnić palce.
________________________________________________________________________________________________________

Mistrzowie Pabianic.
Na naszej mapie odwiedzanych miejscowości po raz pierwszy znalazły się Pabianice. Od dwóch lat trenerzy propagują tam badmintona wśród mieszkańców. Tym razem w ramach dni miasta odbył się Ogólnopolski Festiwal Badmintona. W sobotę rywalizowali dorośli a w niedzielę dzieci i młodzież. Do Pabianic pojechała 6 naszych najmłodszych. Trójka z nich została mistrzami Festiwalu. W grupie dzieci z klas I-II wygrał Mateusz Strzelczyk, pokonując wszystkich rywali i rywalki, bo tu nie było podziału na dziewczęta i chłopców. Trzecia była Ola Żygadło a szósty Kuba Bajdiuk. Wśród chłopców klas III-IV tryumfował Dawid Słotwiński. A w gronie V-VI klasistów w finale Natan Vogt pokonał Kubę Wawrzyniaka. Zwycięzcy wrócili z Pabianic z pucharami, a oprócz tego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal Festiwalu oraz dyplom. Będziemy miło wspominać pobyt w Pabianicach oraz przesympatycznych organizatorów turnieju, których wraz z zawodnikami zaprosiliśmy na nasz międzynarodowy turniej dzieci do Głubczyc w listopadzie.

PS. Paulinka ma się coraz lepiej. Życzymy zdrówka.
________________________________________________________________________________________________________

Wszyscy jesteśmy z Paulinką.
Smutno nam z powodu wypadku Paulinki. Słowa otuchy dla Paulinki, rodziców i dziewczynek, które razem szły na trening.
WSZYSCY JESTEŚMY Z PAULINKĄ
Radio Park
________________________________________________________________________________________________________

Weronika 7 młodziczką Polski.
I wróciliśmy szczęśliwie do domu, po trzydniowych zmaganiach w Mistrzostwach Polski Młodzików w Kobylnicy k/Słupska. Sukces połowiczny. Z dwójki naszych reprezentantów, tylko Weronika potwierdziła przynależność do czołówki krajowej. Natan, niestety już w piątek, zakończył zawody po dwóch porażkach.
W piątek Weronika rozegrała jeden mecz, który wygrała z zawodniczką z Suwałk, miasta, które jest aktualnym drużynowym mistrzem Polski.
Kolejne, sobotnie dwa mecze, również poszły po naszej myśli. W pierwszym pokonała Karolinę Sznurowską z Sobótki, z którą ostatnio przegrywała, a potem rozgromiła Dorotę Matysiak z Zalesia Górnego. W niedzielę na drodze do czwórki, skutecznie stanęła naszej zawodniczce, Wiktoria Adamek z Dąbrowy Górniczej - późniejsza wicemistrzyni Polski.
Jeszcze jedną szansę na poprawę lokaty, Weronika miała w meczu z Idą Wiśniewską z Warszawy. Niestety brak wiary we własne umiejętności pogrzebał tę szansę. Pierwszy set przegrany na własne życzenie, nie dawał nadziei na lepszą grę. Jednak trochę motywacji ze strony trenera sprawiło, że Weronika złapała wiatr w żagle i do przerwy prowadziła 11:10. Do stanu 16:16 dziewczyny walczyły punkt za punkt. W koncówce odporniejsza była Ida i to ona świętowała zwycięstwo.
Wynik Weroniki jest najlepszym miejscem w historii startów naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Młodzików. Również, co zasługuje na szczególną pochwałę, nasza młodziczka wypadła najlepiej z zawodników województwa opolskiego.
Miło będziemy wspominać pobyt w Kobylnicy. Oprócz sportowych wrażeń był czas na zwiedzanie starówki Słupska, krótki pobyt na plaży w Ustce a także wspólny grill zawodników, trenerów, sędziów z wesołymi konkursami.
Nowością tych zawodów był bezpośredni przekaz meczów w internecie. Dzięki temu rodzina Weroniki mogła na żywo śledzić jej pojedynki na "transmisyjnym" korcie.
Strona Mistrzostw
________________________________________________________________________________________________________

Reprezentant Polski na ME.
Bartek Mróz właśnie otrzymał strój reprezentacyjny, jak każdy zawodnik kadry narodowej.
Już za miesiąc dowiemy się czy Mistrzostwa Europy w Parabadmintonie do swojej historii medalistów dołączą polskie nazwisko.
Będziemy mocno kibicować Bartkowi, który jest pierwszym polskim zawodnikiem startującym w zawodach parabadmintona. Niedawno pierwszy historyczny medal w Mistrzostwach Europy w badmintonie w Szwecji w Karlskronie, zdobyła para mixtowa: Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak. Może ten rok dla polskiego badmintona jeszcze coś przyniesie...
Dzisiaj na treningu najmłodsi klaskali Bartkowi z tej okazji. Wszyscy mieli okazję zobaczyć, że aby osiągnąć choćby nominację reprezentanta Polski i otrzymać strój sportowy z nazwą kraju, trzeba systematycznie ćwiczyć, zmagać się z porażkami i cieszyć ze zwycięstw. A przede wszystkim mieć cel w tym co się robi.
Każdemu życzę takiej wytrwałości.
________________________________________________________________________________________________________

Dwa turnieje w Lublińcu.
W czsie gdy najmłodsi rywalizowali w Strzelcach Opolskich, starsi w Lublińcu walczyli o start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz punkty w Krajowym Turnieju Młodzików.
Niestety ani Magda Korejba, ani Dominika Mróz nie uzyskały awansu do OOM, a startowały w singla i debla. Nieco lepiej poszło młodzikom, choć rewelacji nie było. Rozstawiany z nr 1 nasz mixt, Weronika Kościółek/Natan Vogt uległ mało znanej parze złożonej z singlistów AZS AGH Kraków, którzy w rankingu są poza pierwszą trzydziestką. Ostatecznie nasi zajęli 3 miejsce. W grach pojedynczych też jakieś dziwne wyniki. Weronika po jednej porażce w grupie straciła szansę na podium. Grając z rywalkami z drugich miejsc z pozstałych grup, odniosła dwa zwycięstwa i na koniec porażkę, co przekłada się na zajęcie 8 miejsca. Natan trochę lepiej zagrał, zajmując 5 pozycję. Oglądając mecz ćwierćfinałowy i akcje, po których rywal Natana już ledwo zipał, widać jak nasz zawodnik musiał się namęczyć żeby to spotkanie przegrać. Tak więc Lubliniec, może to bliskość Częstochowy, również miastem cudów jest. Tylko czy o to chodzi? Wyniki El OOM oraz Wyniki KTM
________________________________________________________________________________________________________

WTD Strzelce Opolskie.
4 razy na podium stawali najmłodsi nasi zawodnicy podczas Wojewódzkiego Turnieju Dzieci w Strzelcach Opolskich w sobotę 28 kwietnia. Ola Żygadło w U-9 zajęła 2 miejsce, Ola Rams i Karolina Żygadło w U-11 miały 3 miejsca, a wśród chłopców U-11 Dawid Słotwiński również zakończył turniej na 3 miejscu.
16 dzieci, czyli prawie wszyscy nasi brali udział w turnieju. Dwójce najmłodszych debiutantów: Oliwii Binkowskiej i Wiktorowi Zimnemu udało się w swoim pierwszym turnieju wojewódzkim wygrać po jednym meczu. Jak zwykle godnym podkreślenia jest fakt doskonałej organizacji zawodów z uroczystą oprawą otwarcia i zakończenia turnieju. Po tak wyczerpujących zawodach, kiedy na dworze +29C, jak zapewniały dzieci wracające z zawodów, najlepiej wyskoczyć z rodzicami na lody.
Kolejny- już ostatni turniej dzieci, rozgrywany w formie mistrzostw województwa- 16 czerwca w Głubczycach.
Wyniki
________________________________________________________________________________________________________

Wybory w MMKS.
W środę 25.04.2012r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle. Została podsumowana 3-letnia kadencja ustępującego Zarządu.
Delegaci dokonali wyboru nowych władz klubu, które w zasadzie pozostały w dotychczasowym składzie. Jedyną zmianą jest obsada funkcji sekretarza klubu. Zenonę Kuś, która obecnie pełni funkcję dyrektora MOSiR-u i nie może być jednocześnie członkiem zarządu, zastąpił Bronisław Kisielewski.
Wybrany Zarząd klubu będzie pełnił swoje funkcje przez kolejne 3 lata.
________________________________________________________________________________________________________

Sobotnie spotkanie.
W sobotnim treningu brali udział prawie wszyscy zawodnicy. W przerwie między I i II turą treningu odbyła się uroczystość z udziałem pana Jerzego Kowalewskiego z ZAK S.A.
W obecności zawodników, trenerów oraz rodziców, prezes MMKS Piotr Nippe wręczył panu Jerzemu złotą odznakę PZBad przyznaną na wniosek klubu za zasługi w rozwoju badmintona w naszym mieście.
Od 4 lat ZAK S.A. wspiera naszą sekcję finansowo. Współpraca obu stronom daje wiele satysfakcji. Klub postanowił się zrewanżować i zgłosił do zarządu PZBad wniosek o od razu złotą odznakę, gdyż osoba odznaczana z dużym zaangażowaniem przygotowuje dla nas umowy, które są później akceptowane bez poprawek przez Zarząd ZAK S.A.
Pan Jerzy Kowalewski nie krył wzruszenia dziękując za to wyróżnienie, wszystkim zawodnikom życzył wielu sukcesów sportowych. Brawa a później wspólne zdjęcie zakończyło tą sobotnią uroczystość.
W czwartek w Urzędzie Miasta na zaproszenie pana Prezydenta Bartek Mróz uczestniczył w spotkaniu, które było dalszym ciągiem gali sportowej NGL. Tam wtedy padła deklaracja nagrody 500 zł dla Bartka- reprezentanata Polski na ME w parabadmintonie. Z rąk Prezydenta Miasta, Bartek otrzymał tą obiecaną nagrodę. Cieszymy się wraz z Bartkiem, że badminton jest zauważany i doceniany.
________________________________________________________________________________________________________

IMPM w grach podwójnych w Medyce.
Po raz drugi w historii odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w grach podwójnych. Tym razem Medyka – przy granicy z Ukrainą, gościła najlepszych badmintonistów w tej kategorii. Klub MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowała trójka zawodników: Weronika Kościółek, Jakub Wawrzyniak oraz Natan Vogt. Każdy grał debla oraz mixta. Ponieważ nie mieliśmy drugiej dziewczyny, w deblu z Weroniką i w mixta z Kubą, grała zawodniczka z Przemyśla Klaudia Kordek. Kuba z Klaudią po dwóch porażkach zakończyli udział w turnieju, natomiast Weronika z Klaudią dotarły do 9 miejsca. Debel J. Wawrzyniak/ N.Vogt odnotował jedno zwycięstwo, co dało 13 miejsce. Najwyżej z naszych został sklasyfikowany mixt Weronika Kościółek/Natan Vogt. Nasi badmintoniści dopiero w meczu o 5 miejsce ulegli po trzysetowym pojedynku i ostatecznie odebrali dyplomy za 7 miejsce.
Podsumowując nasz start śmiało można powiedzieć, że nie był to szczyt naszych możliwości, a doznane porażki nie zawsze były spowodowane lepszą grą przeciwników. Wyniki
piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w grach podwójnych.
Od soboty, 14 kwietnia w Medyce, trójka naszych młodzików: Natan, Weronika i Kuba bierze udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w grach podwójnych.
Mecze naszych:
mixty Weronika Kościółek/Natan Vogt, Karolina Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl)/Jakub Wawrzyniak;
debel dziewcząt Karolina Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl)/Weronika Kościółek;
debel chłopców Natan Vogt/Jakub Wawrzyniak.
Jak widać, żeby wszyscy mogli zagrać w dwóch grach, musieliśmy szukać partnerów w innych klubach, mimo że u nas młodzików mamy.
LOSOWANIE
________________________________________________________________________________________________________

Wielkanocny Berlin.
Tradycyjnie - już od 1998r. - kolejny raz Wielkanoc spędzaliśmy na turnieju w Berlinie. Victor Junior Cup to jeden z największych turniejów młodzieżowych w Niemczech. Jak co roku, Polacy, Czesi, Duńczycy i Niemcy przez 3 dni rywalizowali w kategoriach od U-11 do U-26.
W piątek zawody odbywały się w grach mieszanych. 3 miejsce wywalczyli Weronika z Natanem, Olga z młodszym od siebie Markiem Orosem z Czech grała w wyższej kategorii (U-13) i niestety nie dali rady swoim rywalom, choć walczyli bardzo ambitnie. Bartek zagrał w parze z zawodniczką gospodarzy Vivien Stojanov. Po wyjściu z grupy, w ćwierćfinale, stoczyli bardzo emocjonujący trzysetowy mecz, w którym ulegli rywalom i zajęli 5 miejsce.
Sobota to gry pojedyncze. Weronika w grupie uległa Czeszkom, przegrywając oba mecze minimalnie. Przeciwniczki zagrały bardziej zdecydowanie i Weronika na tym single zakończyła. Natan natomiast gładko pokonał rywali w grupie, wygrał kolejne spotkanie i w ćwierćfinale, choć do zwycięstwa było blisko, przegrał z zawodnikiem z Liberca, zajmując ostatecznie 5 miejsce.
Pierwsze miejsca w singlach wywalczyli: debiutantka Olga oraz "weteran" Bartek. Olga grała w U-13 wraz z innymi jedenastolatkami. Nasza zawodniczka w tej grupie najlepiej wypadła z młodszych zawodniczek i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Bartka zwycięstwo w kategorii U-19 jest tym bardziej wielkie, bo rywale o rok starsi i wygrana z Vlastimilem Valtrem z Teplic, z którym nasz zawodnik do tej pory zawsze przegrywał.
Niedzielne deble naszym nie przyniosły sukcesów. 4 miejsce zajęła Weronika grająca w parze z Czeszką z Budziejowic,a 5 Bartek z zawodnikiem z Berlina. Natan oraz Olga ze swoimi partnerami zakończyli grę na fazie grupowej.
piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Dwa turnieje.
W ostatnią sobotę marca rozgrywane były w Głubczycach Eliminacje wojewódzkie do Indywiadualnych Mistrzostw Polski Młodzików oraz Wojewódzki Turniej Dzieci. 4 razy nasi zawodnicy stawali na podium.
Bliski awansu do IMPM był Kuba Wawrzyniak. Po wyjściu z grupy dotarł do półfinału, gdzie poległ w meczu z Jakubem Gireniem. Ostatecznie Kuba stanął na 3 stopniu podium. Takie samo miejsce wywalczyła Ola Żygadło w U-9 oraz Ola Rams w U-11.
Na wyżyny swoich możliwości wspięła się Karolina Żygadło, która rozegrała najlepszy swój turniej w życiu, pokonując po raz pierwszy Zuzię Jankowską ze Strzelec Opolskich w dwóch setach. Na finał już sił trochę brakło i Karolina z Głubczyc wróciła ze srebrnym medalem.
Pozostali, choć bez medalowych zdobyczy zagrali bardzo walecznie, zdobywając niejednokrotnie lepsze miejsca niż w poprzednim turnieju przed 2 tygodniami. Przed najmłodszymi teraz 2 i pół miesiąca wytężonej pracy, aby w Mistrzostwach Województwa 16 czerwca wypaść jak najlepiej.
Dziękujemy Auto-Komisowi Woś za bezpłatne użyczenie busa na zawody, a tacie Mateusza Judy za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na turniej.
Wyniki
________________________________________________________________________________________________________

Panie: Ania i Edyta na KOMSER Cup.
W niedzielę 24 marca w Głubczycach kolejny raz odbył się turniej amatorów KOMSER Cup. W tej imprezie brały udział dwie panie związane z naszym klubem. Pani Ania i pani Edyta (mama Olgi). Wyniki super, choć nie one są w takich zawodach najważniejsze. Ruch, zabawa, przyjemne zmęczenie i spotkanie znajomych oraz poznanie nowych osób to druga strona amatorskich zawodów. Polecam również innym rodzicom. Łatwiej wtedy zrozumieć sukcesy i porażki własnych dzieci.
W Kategorii pojedynczej kobiet Open w finale wygrała pani Agnieszka Kmiecik (Głubczyce) pokonując panią Annę Drążek-Szczerską (Krapkowice). Brązowy medal zdobyła pani Edyta Piestrak. W grach mieszanej i podwójnej kobiet (kategorie te zostały połączone ze sobą ,co spotkało się z miłą aprobatą zawodników i fajną zabawą) w finale spotkały się mieszane pary, para mixtowa kontra para deblowa kobiet Agnieszka Kmiecik/Marzena Łazuta (Głubczyce) przeciwko Annie Drążek-Szczerska/Zenonowi Gil. Po długim i wyrównanym pojedynku wygrały panie z Głubczyc.
Gratulujemy też panu Zenkowi, który nawet naszych juniorów młodszych, na boisku rozstawia po kątach.
________________________________________________________________________________________________________

Awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików.
Dwójka naszych młodzików ma już zapewniony udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w grach pojedynczych, które odbędą się w dniach 18-20 maja w Kobylnicy k/Słupska. Awans uzyskali w gronie 16 najlepszych młodziczek i 16 najlepszych młodzików: Weronika Kościółek (6 w rankingu PZBad) oraz Natan Vogt (8 w rankingu PZBad). O kolejne 2 miejsca dla dziewcząt i 2 miejsca dla chłopców w sobotę 31 marca walczyć będą pozostali młodzicy naszego województwa w Głubczycach. Ze startu w eliminacjach oprócz naszej dwójki, zwolnieni są również 3 zawodnicy Technika Głubczyce: M. Matusz, P. Kobeluch, M. Siemiginowski.
Lista zakwalifikowanych przez PZBad
________________________________________________________________________________________________________

Gala sportu Nowej Gazety Lokalnej.
Dziś (22.03.2012r.) rozstrzygnął się plebiscyt na 10 najpopularniejszych sportowców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Gala, na której podsumowano rywalizację, odbyła się w restauracji Athena. Wśród zaproszonych gości byli: senator RP Aleksander Świeykowski, starosta Artur Widłak oraz prezydent Tomasz Wantuła.
Przed podaniem wyników w kategorii sportowców, odbyła się uroczystość, w której Bartek Mróz z rąk prezes OOZBad Bożeny Bąk, otrzymał nominację reprezentanta Polski na Mistrzostwa Europy w parabadmintonie w Dortmundzie przygotowaną przez prezesa PZBad Marka Krajewskiego. Oprócz tego zapewnienie o przekazaniu sprzętu reprezentacyjnego. Ubiory trafią do Bartka niebawem, gdyż jeszcze były w trakcie wykonywania nadruków.
Trener Tomasz Zioło przedstawił uczestnikom gali sylwetkę Bartka, który jest pierwszym polskim zawodnikiem biorącym udział w zawodach w parabadmintonie. Spotkało się to ze spontaniczną reakcją prezydenta Tomasza Wantuły, który zaprosił Bartka do urzędu miasta, aby tak jak wszyscy laureaci plebiscytu, odebrał nagrodę w wysokości 500 zł.
Drugą osobą, którą PZBad postanowił uhonorować jest pan Jerzy Kowalewski - specjalista w dziale marketingu ZAK S.A. - naszego sponsora. Pan Kowalewski przygotowuje umowy sponsorskie z naszym klubem, które potem przedkłada zarządowi ZAK S.A. Niestety pan Jerzy nie mógł być obecny ze względu na sprawy zawodowe, ale trener Tomasz Zioło poinformował o przyznaniu p. Kowalewskiemu złotej odznaki PZBad za zasługi dla rozwoju badmintona. W imieniu zawodników, trenerów oraz zarządu klubu MMKS podziękował za dotychczasowe zaangażowanie.
W kolejnej odsłonie wyników plebiscytu, już w gronie sportowców wystąpił Bartek Mróz. Nasz zawodnik uplasował się na doskonałej drugiej pozycji. Wszystkim, którzy głosowali dziękujemy za wsparcie kandydatury Bartka.
Wyniki oraz zdjęcia z gali będą na stronie Lokalna24 . Zapraszamy do lektury.
Relacja również w TVM - program Telemix z 27.03.2012r.
________________________________________________________________________________________________________

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów.
Dla naszych mistrzostwa już się skończyły. Teraz pozostało oglądanie tych lepszych. Paweł został pokonany 21:9 ; 21:3. Wynik choć miażdżący, to nieodzwierciedla gry. W pierwszym secie Paweł do przerwy stawiał silny opór. Prowadzenie w tej części obejmował raz jeden, raz drugi. Drugi set, to niestety pasmo własnych błędów. Najczęściej lotka lądowała w aucie. Bartek również doznał porażki w pierwszej rundzie. Pierwszy set był dla Bartka 22:20, natomiast 2 kolejne 21:16 wygrał przeciwnik. Mecz obfitował w wiele ciekawych i długich wymian. I na koniec, po uroczystym otwarciu zawodów, nasz debel nie dał rady przeciwnikom, ulegając 21:9 ; 21:10.
WYNIKI
________________________________________________________________________________________________________

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów.
Od piątku 16 marca odbywają się w Głubczycach najważniejsze zawody sezonu dla juniorów i młodzieżowców. W gronie najlepszych juniorów wystapią dwaj nasi zawodnicy:
Paweł Rzeszotalski i Bartłomiej Mróz.
W losowaniu Paweł trafił na Wojciecha Zaborowskiego z Suwałk, a Bartek na Tomasza Saguna z Białegostoku. Nasz debel natomiast w pierwszej rundzie zmierzy się z parą Przemysław Jabłoński/Bartosz Klimowicz UKS Hubal Białystok.
LOSOWANIE
________________________________________________________________________________________________________

Dziewczyny lubią brąz.
W sobotę 10.03. po dłuższej przerwie odbył się kolejny Wojewódzki Turniej Dzieci. Wróciliśmy z 3 brązowymi medalami. W kategorii U-9 rywalki Oli Żygadło zrobiły spore postępy i mecze nie są już tak jednostronne jak do tej pory. Ola tym razem na 3 miejscu. Na tym samym miejscu ale w U-11 stanęły Olga Piestrak oraz Karolina Żygadło. Cała 14 walczyła bardzo bojowo, dzięki czemu było wielu tuż za podium. Jedno z takich miejsc przypadło debiutantowi - Maćkowi Donajskiemu. Sprawnie przeprowadzone zawody sprawiły, że już o 14 byliśmy w domu.
Kolejny turniej pod koniec marca. Wyniki
________________________________________________________________________________________________________

2 dni na Podkarpaciu.
Trójka naszych brała udział w wyjeździe kadrowym do Straszęcina i Ropczyc. W obu miejsowościach odbywały się krajowe turnieje. W pierwszej młodzików a w drugiej juniorów. W sobotę 3.03. w singla Jakub Wawrzyniak zajął 9 miejsce, Weronika Kościółek uplasowała się na 3 miejscu. Oboje grając mixta zdobyli 4 pozycję. Wyniki.
W niedzielę grał Bartek Mróz. W singla odpadł w pierwszej rundzie, natomiast w debla wraz z Mateuszem Miernikiem z Suchedniowa dotarli do ćwierćfinałów zajmując 5 miejsce. Turniej w Ropczycach był turniejem preferowanym, więc startowała czołówka krajowa juniorów. W singla nie wszyscy ze zgłoszonych mogli w nim wystąpić, gdyż regulaminowe ograniczenie dopuszczało udział tylko 32 zawodników. Wyniki.
________________________________________________________________________________________________________

Serial "Antyramy 4" trwa.
Jak wiadomo było, kierownik hali A. Gnat, po interwencji wydziału sportu, już pieniędzy za umieszczone antyramy z naszymi medalistami nie chce, ale skonsultował się ze swoim szefem D. Brojem i nie wyraził zgody na umieszczenie w korytarzu hali zdjęć naszych medalistów z poprzednich lat. Urzędnicy z wydziału sportu, po wcześniejszej akceptacji naszego pomysłu, wyjaśnili nam, że mieli co innego na myśli. Czyli byli na TAK, co wcale nie oznaczało TAK, a wręcz należało to rozumieć jako NIE. Kiedyś urzędnik mógł powiedzieć: nie, bo nie. Teraz musi podać podstawę prawną. I o to się zwróciłem zuważając, że powinna ona zawierać stwierdzenia o prezentowaniu niedozwolonych treści lub antyramy stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa lub łamią przepisy przeciwpożarowe. Po kolejnym miesiącu ,otrzymaliśmy z wydziału sportu kopię pisma, skierowanego do D. Broja, aby uzasadnił swoje stanowisko i nam udzielił odpowiedzi.
I to na razie tyle w kwestii wspierania sportu w mieście tzw."możliwości".
________________________________________________________________________________________________________

Parabadminton EURO 2012.
Bartek Mróz jako pierwszy polski zawodnik weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Para - Badmintonie, które odbędą się w dniach 6-10 czrwca w Dortmundzie. Będzie to pierwszy start Bartka w zawodach z rywalami, którzy tak jak Bartek są zakwalifikowani do grupy SU 5. Do wsparcia sprzętowego naszego zawodnika włączył się Polski Związek Badmintona. Udział w takich zawodach jest dość kosztowny i jak zwykle w takich przypadkach na wysokości zadania stanie ZAK S.A., który wspiera talent sportowy naszego juniora. Na pomoc ze szczebla centralnego nie ma co liczyć, ponieważ badminton nie jest w programie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Ale w przyszłym roku ma zapaść decyzja o włączeniu badmintona do dyscyplin, które w 2020 roku będą rozgrywane na Igrzyskach Paraolimpijskich. piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Weekend niemocy.
Niemoc opanowała naszych zawodników w miniony weekend. W Strzelcach Opolskich w Krajowym Turnieju Młodzików rozstawiany nr 1 Natan, po wygraniu pojedynków grupowych, w kolejnym meczu 1/16 finału uległ mało znanemu zawodnikowi w 3 setach i zakończył turniej na 9 miejscu. Nie zdarzyło mu się to od września 2011r. Weronika doszła do finału i po ostatnim turnieju ostrzyliśmy apetyt na zwycięstwo z Hanią Szymańską z Lublińca. Niestety, poprzedzające finał 3 setowe pojedynki, wygrane przez Weronikę "w bólach", odsunęły jej szanse na pokonanie rywalki. Było blisko bo 21:16 i 21:19 ale jeszcze forma nie jest ustabilizowana żeby wygrywać w dłuższym okresie. Mixta, nasza najlepsza para młodzików też nie może zaliczyć do sukcesu po porażce w finale z rywalami ze Ślęzy. Juniorzy: Bartek i Paweł w deblu też poniżej potencjału. W singla Paweł zagrał to co mógł (5 miejsce), natomiast Bartek tak jak Natan nr 1 w singla powinien wygrać , a już w półfinale przegrał 23:21 i 21:19.
Najmłodsi z Liberca wrócili bez szczególnych sukcesów. Trochę pecha i tremy sprawiło, że do rundy pucharowej po grupach przeszli Filip i Olga. Dawid "spalił się" w pierwszych dwóch pojedynkach i pogrzebał szanse na awans, mimo wygrania następnych 2 gier. Karolina miała w grupie tylko jedną porażkę, ale za mała różnica punktów w grach sprawiła, że to jej dwie rywalki (też miały po 1 przegranej) awansowały dalej. Filip po przegranej zajął 9 miejsce. Bliska awansu do półfinału była Olga, która prowadziła 11:6 by mecz przegrać 21:18. Szkoda. Pecha dopełniła sarna przebiegająca przez drogę (nr 13) gdy wracaliśmy. Jedyne co nam wyszło to dwugodzinna wizyta w aquaparku Babylon z super atrakcjami, których dzieci jeszcze na oczy nie widziały.
Wyniki Strzelce Opolskie ........... Wyniki Liberec: dziewczyny- grupy , dziewczyny-puchar , chłopcy-grupy , chłopcy-puchar
________________________________________________________________________________________________________

Gościnny Suchedniów.
Już w czwartek 9 lutego, kadra województwa opolskiego, a wraz z nią Bartek Mróz, Weronika Kościółek i Magda Korejba pojechali do Suchedniowa na Krajowy Turniej Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. To jeden z dwóch, poza mistrzostwami Polski, najwyżej punktowanych turniejów. Na zawody zgłoszeni byli zawodnicy z czołówki każdej kategorii wiekowej. Najlepiej z naszych spisała się Weronika, która zdobyła brązowy medal. W półfinale dopiero uległa najlepszej obecnie młodziczce - Wiktorii Dąbczyńskiej z Suchedniowa. Pod nieobecność Natana, Weronika grała debla z Wiktorią Niemiec ze Strzelec Opolskich. Dziewczyny uplasowały się na 5 miejscu. W juniorkach młodszych Magda niestety nie miała dobrego losowania i w pierwszym meczu trafiła na dwukrotną mistrzynię Polski.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie