MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 09.11.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Archiwum newsów 2012 II półrocze

Lubliniec kończył rok.
Ostatni turniej w tym roku z udziałem naszych zawodników odbył się w Lublińcu. Zawody były w kategorii juniorów młodszych i młodzików młodszych.
W każdej mieliśmy jedną osobę. W grupie juniorek młodszych Magda Korejba w singlu uplasowała się na 5 pozycji. W kategorii młodzików młodszych rewelacyjnie spisał się Natan Vogt. Wygrał cały turniej pokonując rywali bez straty seta. Mecze grupowe to była czysta formalność. Rywale byli rozstawiani po kątach kortu, nie nadążając za lotką. W półfinale, w pierwszym secie gra była wyrównana, natomiast w drugim, Natan pozbawił przeciwnika wszelkich złudzeń, wygrywając 21:8.
W finale Natan zmierzył się z Janem Lewandowskim z Częstochowy, z którym do tej pory nie wygrał. I tu również okazało się, że rywal może tylko momentami pokazać swoje umiejętności. Przewaga Natana była ogromna. W drugim secie nawet 11:2.
Ostatnie treningi miały duży wpływ na poprawę gry Natana. Już Warszawski Festiwal pokazał, że zmiany idą w dobrym kierunku. Szkoda, że w tym turnieju Natan nie grał mixta. Nieobecność Karoliny Szubert - koleżanki mixtowej była jednak usprawiedliwiona udziałem w Mistrzostwach Dolnego Śląska.
Wyniki Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Mikołajki 2012.
________________________________________________________________________________________________________

9 Warszawski Festiwal Badmintona.
Po raz 9 Warszawa gościła najlepszych badmintonistów Polski oraz jak co roku gości z Ukrainy i Białorusi. Wśród tej elity badmintonowej od 13 do 19-latków mieliśmy 3 zawodników.
Po ostatnim dobrym występie w Ślęzy, Natan Vogt mógł sprawić sporą niespodziankę. I tak też się stało: mixt z Karoliną Szubert Match Point Ślęza okazał się najlepszy w tym turnieju. Po drodze pokonali dość łatwo parę warszawską Fijałkowski/Różycka i rozstawionych z #1 badmintonistów z Suchedniowa Adam Garbala/Aleksandra Pająk 21:15, 21:19. W finale zmierzyli się z białoruskim mixtem Siergej Nevgen/Angelina Yeramiejeva, zwyciężając 21:16, 18:21, 21:7.
W singlu Natan gładko wygrał grupę, również pokonał rywala w rundzie pucharowej. Kolejne spotkanie miał z Maćkiem Matuszem LKS Technik Głubczyce , rozstawianym z #2 . Wynik meczu trzysetowego wygranego przez Maćka mówi sam za siebie : 18:21, 22:20, 22:20. Natan był już jedną nogą w półfinale. Świetny mecz pokazuje jaki ogromny skok do przodu zrobił Natan.
W kat. U-15 Weronika Kościółek w singla wygrała w grupie z Białorusinką i przegrała z Magdą Świerczyńską , medalistką mistrzostw Polski młodzików z 2011r. Kolejne gry stoczyła z innymi rywalkami z 2 miejsc, i tu odniosła zwycięstwo, i trzysetową porażkę, co ostatecznie dało 18 miejsce.
Lepiej poszło w mixta, wraz z Radkiem Wróblem Match Point Ślęza. Pokazali, że należą do czołówki krajowej, zajmując 4 pozycję.
Trzecim reprezentantem naszego klubu był Bartek Mróz, który nie miał dobrego dnia. W grupie przegrał oba mecze, natomiast w debla z Kamilem Korbelem MKS Dwójka Blachownia zajął 5 miejsce.
WYNIKI
U-13, U-15 single
U-13, U-15 deble
U-17 single
U-17, U-19 deble
U-19 single
Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Elita i Młodzicy Młodsi w Ślęzy.
W sobotę 24.11.2012r. zjechali do Ślęzy badmintoniści dwóch kategorii: elita (najstarsi) oraz młodzicy młodsi (U-13). W tym gronie mieliśmy 3 zawodników.
Bartek Mróz będący ostatni rok juniorem, zdobywa punkty na kolejny sezon, w którym będzie już grał tylko w turniejach elity. W tym turnieju poszło mu całkiem nieźle. Zajął w grupie (czteroosobowej) 2 miejsce, co ostatecznie dało mu w zawodach 7 pozycję.
Młodzicy młodsi natomiast stawali na podium zdobywając medale. Brąz w mixta uzyskała Karolina Żygadło grająca z Kamilem Maciołkiem MKS Strzelce Opolskie. Srebrny medal stał się własnością Natana Vogt i Karoliny Szubert Match Point Ślęza. Złoto ta para miała na wyciągnięcie ręki. Po raz trzeci ulegli parze ze Strzelec Opolskich. Ta porażka jednak pokazała spory postęp naszej pary. Dotychczas przegrywali, tracąc sporo do rywali. Tu przez większą część meczu dyktowali warunki i prowadzili w pierwszym secie 20:19, a w drugim nawet 20:16, ale nie potrafili zagrać tej decydującej lotki. Ostatecznie pierwszy set 22:20 a drugi 24:22 dla rywali. Wierzymy wszyscy, że teraz już tylko będzie lepiej. Najbliższy sprawdzian w Warszawie podczas Festiwalu badmintona.
W grach pojedynczych Karolina Żygadło zajęła 4 miejsce, natomiast Natan Vogt do kolekcji medali dorzucił kolejny- brązowy.
W Ślęzy była również okazja, by sfinalizować starania o pozyskanie sponsora dla Bartka Mroza na zawody w parabadmintonie. Z dużym zadowoleniem przyjęliśmy propozycję pana Jacka Szuberta - prezesa firmy informatycznej Adva tech z Wrocławia. Teraz na strojach Bartka pojawi się obok ZAK również logo Adva tech
________________________________________________________________________________________________________

Juniorzy młodsi i młodzicy młodsi w Głubczycach.
Juniorka Młodsza - Magda Korejba oraz troje młodzików młodszych - Natan Vogt, Karolina Żygadło i Katarzyna Gołąbek w sobotę 17.11.2012r. walczyło w Głubczycach o kolejne punkty do rankingu w swoich kategoriach wiekowych.
Na podium w tym turnieju stawała Magda Korejba zajmując 3 miejsce. Mało brakowało aby Magda zagrała w finale, bowiem w grupie z rywalką stoczyła 3 setowy pojedynek minimalnie przegrywając. Drugi brązowy medal przypadł Natanowi Vogt w grze mieszanej z Karoliną Szubert Match Point Ślęza. Niestety kolejny raz nie znaleźli sposobu na pokonanie rywali ze Strzelec Opolskich. W grze pojedynczej, Natan po wygraniu grupy, znów był blisko pokonania Patryka Kobelucha z Głubczyc, który ostatecznie zdobył złoty medal. Natan uplasował się na 5 miejscu.
Dziewczęta: Karolina Żygadło i Kasia Gołąbek zakończyły zawody na 9 pozycji.
Wyniki
________________________________________________________________________________________________________

Międzynarodowe Mistrzostwa Czech Juniorów 2012.
Od czwartku 15.11.2012r. w Orlovej w Czechach trwa największy międzynarodowy turniej juniorów w tym kraju: Thwack Czech Junior International Orlová 2012 Wśród zawodników reprezentujących Polskę był Bartek Mróz.
W grze pojedynczej rywal Bartka został wyłoniony z pojedynku pomiędzy zawodnikami: [CZE] Tomas RIEDL - [CRO] Fran GALJER. Bartek stoczył 3 setowy pojedynek z Chorwatem, którego pokonał w setach 18:21, 21:16, 21:15. Kolejnym przeciwnikiem był Słowak David Balucha, rozstawiany w tym turnieju. Niestety przeciwnik był mocniejszy i tu Bartek przegrał do 13 i 12.
Debla nasz zawodnik grał z Michałem Kaźmierczakiem, a ich przeciwnikami byli Austriacy (rosyjskiego pochodzenia) Alexander i Andrej Serov . Rywale okazali się lepsi wygrywając 21:17 i 21:9.
W mixta Bartek grał w parze z Aleksandrą Białek, a ich rywalami byli zwycięzcy meczu: Gleb Ageenko/Anastasia Ronzhina [RUS] - Matej Svab/Ivana Zychova [CZE] . Czesi okazali się mocni pokonując naszych 21:15, 21:12 WYNIKI:
singiel juniorów
debel juniorów
mixt
________________________________________________________________________________________________________

Mixty na podium w Ostrowie.
Nowa miejscowość dodana została do odwiedzanych przez naszych zawodników. Po raz pierwszy pojechaliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego. W hali z 5 boiskami rozegrany został Krajowy Turniej Młodzików Młodszych, Młodzików i Juniorów Młodszych. Spora obsada zawodników i 216 pojedynków dla wielu ekip było zaskoczeniem. Każdy poszukiwał w związku z tym noclegów, aby nazajutrz rozgrywać kolejne mecze. Nam z pomocą przyszli rodzice Radka Wróbla, z którym Weronika gra mixta. Serdecznie dziękujemy za gościnność.
Wspomniany już mixt Radek z Weroniką wygrał swoją grupę i w finale uległ parze mixtowej z Przeźmierowa. Drugi nasz mixt w młodzikach młodszych, Natan Vogt i Karolina Szubert (Match Point Ślęza) pokonał wszystkich rywali i stanął na najwyższym stopniu podium.
Drugi złoty medal w tym turnieju zdobył Natan w grze pojedynczej. Finał był bardzo wyrównany. Trzysetowy pojedynek z przeciwnikiem z Chojnika Jelenia Góra Natan rozstrzygnął na swoją korzyść. Obaj zawodnicy schodzili z meczu bardzo wyczerpani.
Blisko podium na 4 miejscu uplasowała się Magda Korejba w juniorkach młodszych. Po wygraniu grupy, w półfinale i meczu o 3 miejsce walczyła z rywalkami i bólem po kontuzji odniesionej w spotkaniu grupowym. W każdym meczu jeden set kończył się na przewagę.
W singlu młodziczek Weronika Kościółek odniosła jedno zwycięstwo, co dało jej 11 pozycję, a Dominika Mróz z jedną porażką uplasowała się na 6 miejscu.
Wyniki Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

MINI Silesia Cup.


MINI Silesia Cup już za nami. Wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni. 7 godzin na hali, dla niektórych było zupełnie nowym doświadczeniem. Nasi 2 razy stawali na podium. W U-9 Wiktor Zimny zdobył brązowy medal, oraz taki sam krążek, ale w U-11 stał się własnością Filipa Prajsa.
Piszą na badmintonnews oraz badmintonzone
WYNIKI Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Co z tą halą?
W środę przed 17.00 zostałem mailem powiadomiony przez p. A Gnata (kierownika hali Azoty) o konieczności odwołania sobotniego treningu ze względu na mecz drużyn siatkarskich kadetów. Biorąc pod uwagę późną porę oraz dwa dni kolejne wolne ,nie jestem w stanie zmienić miejsca treningu, oraz powiadomić blisko 30 dzieci, bo w soboty mają zajęcia obie grupy od 9.00 do 13.00. O problemie zbyt późnego powiadamiania mnie o zmianach dot. naszych zajęć rozmawiałem wcześniej jeszcze z p. Brojem i prosiłem, żeby p. Gnat miał więcej wyobraźni związanej ze swoimi obowiązkami. Brak koordynacji był widoczny w innych przypadkach również.
Na obecną chwilę maile o odwołaniu treningu odebrało ok. 50% zawodników, do pozostałych będę zmuszony wysyłać SMS.
Czy nie można w hali umieścić terminarza planowych imprez aby z wyprzedzeniem wiedzieć i mieć możliwość zmiany hali lub odwołania zajęć? Takie terminarze z imprezami na 2 miesiące naprzód widziałem w innych obiektach gdzie byliśmy na turniejach.
Postanowiłem doszukać się przyczyn decyzji p. Gnata. I oto okazuje się, że mecz o 11.00 3.11. jest planowanym meczem ligi kadetów OZPS, czyli wiadomo to było p. Gnatowi od początku sezonu. Mecze są rozgrywane na Mostowej 1. Ale 3.11. jest również mecz ZAKSY. Więc MMKS musi zagrać na innym boisku. Nikt im nie zaproponował hali na Jana Pawła, a tam jest hala wolna do 12.30 od 10.00 a nawet może być wcześniej udostępniona. A od 13.00 Młoda ZAKSA gra z Resovią. Trener Chodakowski nawet wolałby, jak mi powiedział w piątek, zagrać na Jana Pawła, bo przyszłoby więcej kibiców.
W rozmowie z Sz. Chodakowskim poruszyłem również kwestię tego meczu w hali głównej w Azotach. Mecz miały rozegrać dwie drużyny kadetów klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle, to dlaczego nie mogłyby zagrać przed meczem ZAKSY np. godzinę wcześniej jako promocja naszej kędzierzyńskiej siatkówki młodzieżowej?
Tłumaczenie, że mogliby zniszczyć obuwiem reklamy naklejone, czy zrobić jakieś inne szkody jest nie na miejscu. Przypominam , że dwa lata temu przed ważnym meczem gdzieś w Polsce drużyna amatorów z Kędzierzyna-Koźla przed ogromną publicznością rozegrała finał turnieju zajmując 1 miejsce i zyskując rozgłos. Inaczej by się chyba nikt nie dowiedział, że jest w naszym mieście taka grupa zapaleńców tego sportu.
A tak w naszym mieście lepiej iść na łatwiznę i odwołać dzieciom zajęcia i wszystko w ocenie odpowiedzialnych za sport jest OK.
Nawet po meczu MMKS I-MMKS II czyli od 12.30 nikt nam nie zaproponował wolnej hali w sobotę na nasz trening.
________________________________________________________________________________________________________

List do doradcy. Doradca to ktoś, kto ma wiedzę, żeby doradzać temu, który przynajmniej przypuszcza, że jest laikiem w danej dziedzinie. Okazuje się, że doradca prezydenta naszego miasta p. Kazimierz Pietrzyk w sprawach związanych z naszym klubem i w szczególności z badmintonem, delikatnie mówiąc, mija się z prawdą. Pozwoliłem sobie na polemikę, wobec trylogii jak ukazała się w kolejnych wydaniach NGL. Poprosiłem zastępcę redaktora naczelnego o opublikowanie jej treści .

PS.
W zakładce turnieje krajowe amatorów zaproszenie na turniej w Gogolinie.
________________________________________________________________________________________________________

Kłodnica OPEN.
Ci którzy nie pojechali do Klimkovic mogli swoje umiejętności zaprezentować podczas turnieju, organizowanego przez UKS Kłodnica.
Mimo zapowiedzi prasowej, udziału kilkunastu klubów opolskich i z ościennych województw, na starcie stawili się tylko zawodnicy z kilku klubów opolszczyzny. Nasi uczestnicy to głównie początkujący zawodnicy, więc cieszą ich zwycięstwa choćby w jednym meczu. Za kilka lat będziemy się na pewno cieszyć z nimi z medali. Zawodnicy startowali w kategorii dzieci U-9 i żaków U-11.
Rewelacyjnie spisał się Patryk Daroń, który gładko pokonał rywali w grupie i dopiero w półfinale uległ zwycięzcy turnieju 11:9 i 11:10. Dla Patryka to były pierwsze zawody w życiu i już zakończone brązowym medalem. Drugi z naszych chłopaków Janusz Osipa (foto) też pokonał w grupie rywali i wygrał jeszcze jeden mecz w rundzie pucharowej co zaowocowało 5 miejscem. Dwie nasze dziewczynki trenujące od miesiąca odnotowały po jednym zwycięstwie. Laura Nippe wygrała w grupie , co dało jej 9 miejsce, a nasza 6 latka Hania Masalska wygrała w rundzie pucharowej i zajęła 14 miejsce.
Starsi chłopcy: Marcin Wołkowicz był 17, a Maciek Donajski 9.
Kolejną okazją do gry będzie Międzynarodowy Turniej MINI Silesia Cup 10.11.12.
Wyniki Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Klimkovický plácal.
5 raz nasi najmłodsi brali udział w sobotę 27.10.2012r. w turnieju dzieci Klimkovický plácal. Pierwszy raz (5 lat temu) w tych zawodach z sukcesami startowały m.in. z obecnie trenujących Magda Korejba i Dominika Mróz. Teraz w zawodach wzięło udział 7 naszych najmłodszych.
Podczas otwarcia turnieju z udziałem 55 zawodników z 15 klubów, prezes i organizator w jednej osobie, pan Jiří Halfar otrzymał z rąk trenera MMKS złotą odznakę PZBad, o którą klub wystąpił do Zarządu PZBad za współpracę czesko-polską w rozwoju badmintona w grupach dziecięco-młodzieżowych.
Zawody były rozgrywane systemem do dwóch przegranych. W grupie najmłodszej U-9 mieliśmy dwóch chłopaków. W ostatnim decydującym o zajętych miejscach meczu, spotkali się Wiktor Zimny i Mikołaj Juda. Po zaciętym pojedynku ostatecznie Wiktor zajął 4 a Mikołaj 5 miejsce.
Ola Żygadło i Mateusz Strzelczyk grali w U-10. Mateusz miał mocniejszych od siebie rywali, mimo zwycięstw, po dwóch porażkach zakończył na 5 miejscu. Natomiast Ola stanęła na podium odbierając brązowy medal i nagrody.
W gronie jedenastolatek Kasia Bomba zajęła 7 miejsce. Gdyby gra była bardziej wyrównana mogłoby być nawet podium.
Najlepiej wypadli chłopcy nasi w grupie U-11. Dawid Słotwiński gromił po kolei swoich rywali, dopiero w finale uległ minimalnie swojemu czeskiemu rywalowi. Filip Prajs też od pierwszego meczu zwyciężał czeskich rówieśników. W półfinale uległ przyszłemu zwycięzcy. W ostatnim pojedynku nasi chłopcy spotkali się ze sobą walcząc o 2 miejsce. Mecz, bardzo wyrównany, w 3 secie wygrał Dawid. Obaj na podium otrzymali medale: Filip brązowy a Dawid srebrny.
Turniej po raz kolejny należał do udanych. Gratulacje dla debiutantów w zagranicznych zawodach. Naszym zawodnikom podczas całych zawodów kibicowała oraz opiekowała się również mama Wiktora, za co serdecznie dziękujemy. Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Złotka, sreberka i brązy.
27.10. w Głubczycach w dwóch turniejach: Krajowym Juniorów i Krajowym Młodzików, trójka naszych zawodników Bartek Mróz, Dominika Mróz i Weronika Kościółek zdobyła 5 medali. 2 złote padły łupem Weroniki, która w singla pokonała wszystkie rywalki. Mimo kontuzji uda, walcząc z bólem, szczególnie ważne były wygrane trzecie sety w grach pojedynczych. Drugi złoty medal został zdobyty w mixta wraz z Radkiem Wróblem. To juz drugi wspólny występ tej pary. Bardziej zdecydowane zwycięstwa pokazują, że Weronika z Radkiem zaczynają się lepiej rozumieć.
Srebro w singla zdobyła Dominika Mróz. Jedyną porażkę odniosła z Weroniką.
Brat Dominiki, Bartek w singla zajął 3 miejsce, a w mixta z Nikolą Koszmider (SMS Głubczyce) - 1 miejsce.
Wyniki. Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Złota Sobota w Sobótce.
Duży sukces odniosła w Sobótce podczas Krajowego Turnieju Młodzików (U-15) Weronika Kościółek.
W ubiegłym sezonie Weronika mixta grała z Natanem Vogt. Przez 3 miesiące byli nawet na szczycie listy rankingowej. W tym sezonie Weronika musi szukać innego partnera do gry, ponieważ Natan występuje jeszcze rok w U-13 . Wspólne ustalenia trenerów sprawiły, że w Sobótce Weronika zagrała z Radosławem Wróblem KS Match Point Ślęza, który też do tej pory grał z młodszą koleżanką. Pierwszy wspólny start i pierwszy sukces. Łatwo nie było, ale wynikało to przede wszystkim z braku wspólnego grania. Z meczu na mecz widać było poprawę zgrania. Owocem tego występu był złoty medal. Do złota Weronika dorzuciła jeszcze srebro w singlu, wygrywając w półfinale w 3 setach z zawodniczką gospodarzy Jagodą Goldwasser. W Sobótce rozgrywany był jeszcze Krajowy Turniej Juniorów. Jeden medal w nim wywalczył Bartek Mróz wspierany przez ZAK S.A. Nasz badmintonista zajął 4 miejsce w singla. Natomiast w debla, grając z Marcinem Nowakiem (UKS Smecz Bogatynia) zdobył srebrny medal.
Dobrze, że mamy w klubie pana Radka. Wyniki KTM oraz KTJ Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Wielki Turniej Dzieci Pardubice.
Obok Wielkiej Pardubickiej i zawodów żużlowych Złoty Kask w sobotę 13.10.2012r. już po raz 11 odbył się turniej badmintona pod nazwą Wielki Turniej Dzieci. My pojechaliśmy 5 osobową grupą, po raz 9 zaznaczając swój udział. Przed zawodami po śniadaniu była okazja do krótkiego oglądnięcia zabytkowego rynku w miejscowości Chrudim, gdzie nocowaliśmy. Ciekawostką jest ulica prowadząca pod górę do rynku, na której jest 17 progów zwalniających.
W Pardubicach z roku na rok turniej się rozrasta. W tej edycji w 3 kategoriach wiekowych wystąpiło 153 zawodników z klubów z całych Czech i my. Grano 5 rund systemem szwajcarskim, który wymaga gry w ciągu całego seta, ponieważ nawet przegrywający zyskuje, pod warunkiem zdobycia min. 10 pkt. (grało się 2 sety do 15 pkt.) Najlepiej z całej ekipy wypadł Natan Vogt, który jak w ubiegłym roku uplasował się na 2 pozycji. Niestety nie rozegrał meczu ze zwycięzcą, więc nie przekonaliśmy się o sile tego zawodnika. Natomiast Natan uległ minimalnie zawodnikowi, który ostatecznie zajął 3 miejsce. Blisko podium był Dawid Słotwiński w U-11. W ostatnim 5 meczu trafił niestety na zawodnika, który zajmował 2 pozycję i uległ, choć jeden set wygrał, ku rozpaczy trenera czeskiego, gdzyż rywal Dawida wygrywał już 13:8. Pozostali nasi : Karolina Żygadło 2 mecze wygrała, 2 przegrała i jeden zremisowała, Filip Prajs podobnie i najmłodszy Mateusz Strzelczyk jeden mecz wygrał i był bliski 2 remisów .
Każdy uczestnik otrzymał nagrodę i dyplom ze zdjęciem wszystkich uczestników turnieju. Potem tradycyjny obiad w Globusie i wieczorna wizyta w zamku i na starówce pardubickiej. Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

KTMM KTJM KTJ Głubczyce 6.10.2012r.
Kolejny turniej krajowy w Głubczycach rozgrywany w 3 kategoriach wiekowych był jednym z kilku odbywających się tego dnia w Polsce.
Zmiana dokonana w regulaminie PZBad dotyczącego organizacji zawodów, sprawiła że teraz z wyjątkiem turniejów z tradycjami jak Mazovia Cup, czy Puchar Gór Świętokrzyskich w turniejach krajowych startują lokalni zawodnicy. Nie wpływa to na podnoszenie poziomu zawodników. Turniej z udziałem 2 lub 5 zawodników w jednym rodzaju gier, a nawet z jedną parą deblową, mający rangę turnieju krajowego jest nieporozumieniem.
W Głubczycach spośród naszych, tylko Natan Vogt grający mixta z Karoliną Szubert z Wrocławia znalazł się na podium na 3 miejscu. W pozostałych pojedynkach nasi doznawali porażek. Po jednym wygranym meczu odnotowali: Bartłomiej Mróz oraz Magdalena Korejba, zajmując w swoich kategoriach wiekowych 4 miejsce.
Wyniki
________________________________________________________________________________________________________

Zjazd delegatów PZBad.
W Warszawie w sobotę 6.10. odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy PZBad. W budynku Kolmex.S.A. zjawiło się 99 delegatów, reprezentujących wszystkie kluby oraz okręgowe związki. Obrady trwały od 11 do 20. Wynik wyborczy nikogo nie zaskoczył. Z małymi zmianami, Związkiem kieruje ta sama ekipa z Markiem Krajewskim na czele, wybrana przed rokiem podczas nadzwyczajnego zjazdu.
Wśród wybranych nasz OOZBad ma swojego przedstawiciela w Komisji Rewizyjnej - Zdzisławę Szałagan.
Zjazd był też miejscem, gdzie z ust członków Zarządu PZBad padły informacje, które dotyczyły innego niż do tej pory przydzielania punktów za turnieje. Niestety wielu obecnych było zaskoczonych tym, że zmiany będą obowiązywały od początku tego sezonu, czyli de facto obowiązują już od miesiąca, a kluby o nich nic nie wiedzą. Najistotniejszą zmianą jest to, że zawodnik ma punkty na liście swojej kategorii wiekowej tylko za turnieje w swojej kategorii, natomiast jeśli startował w wyższej grupie, to jest jego nazwisko również na liście klasyfikacyjnej w tej wyższej grupie. Zmiana ta jak określił ją przedstawiciel PZBad ma ukrócić tzw. punktomanię.
Listy klasyfikacyjne mają być wydawane raz w tygodniu - po turniejach. Wszystkie te zmiany wymagają jeszcze specjalnego oprogramowania, którego jeszcze PZBad nie ma. Wiele osób na sali nie aprobowało takich zmian, co w efekcie znalazło swój wyraz we wnioskach zgłaszanych w ostatniej części zjazdu. Postulowano o sumowanie punktów zdobywanych w różnych kategoriach. Inne ważne propozycje, to przywrócenie (po 20 latach) możliwości gry zawodników w 3 grach, jak to jest w całej Europie, oraz rozpatrywanie wszystkich wniosków o wpis do ewidencji (licencja), i informowanie klubów o błędach we wnioskach.
________________________________________________________________________________________________________

Puchar Gór Świętokrzyskich' 2012.
Największy młodzieżowy turniej w Polsce rozgrywany jest co roku w Suchedniowie pod nazwą Puchar Gór Świętokrzyskich. Zawsze startuje czołówka krajowa z każdej kategorii wiekowej oraz doskonali zawodnicy z zagranicy. W tym roku gościli badmintoniści z Rosji, Ukrainy, Łotwy, Białorusi, Bułgarii i Mołdawii.
W tym doborowym towarzystwie nie zabrakło naszych zawodników. W każdej kategorii mieliśmy swojego reprezentanta. W najstarszej grupie- juniorów Paweł Rzeszotalski w singlu zajął 23 miejsce i 5 miejsce w deblu z Mariuszem Bińkowskim - KKS Ruch Piotrków Trybunalski. Drugi nasz junior Bartek Mróz w singla był 12, minimalnie w grupie ulegając D. Stebnickiemu po trzysetowym meczu. Bartek grał jeszcze mixta w parze z Kariną Uszok z Unii Bieruń, i tu zakończył na 5 miejscu.
Wśród juniorów młodszych wystąpiła Magdalena Korejba, która wygrała jedno spotkanie w grupie i uplasowała się w singlu na 11 pozycji oraz w deblu grając z Martą Lyubinską - Lwów - Ukraina na 9.
W kategorii młodzików grała Weronika Kościółek, która podobnie jak Magda wygrała jedno spotkanie grupowe, a niewiele brakowało by zmieniła losy drugiego, przegranego meczu, ulegając w drugim secie dopiero 25:23. Dało to ostatecznie 14 miejsce. Znacznie lepiej poszło w deblu. Przed losowaniem, z dziewcząt, które poszukiwały partnerek do debla, trenerzy MMKS i Chojnika Jelenia Góra wspólnie zgłosili parę, która doszła do finału turnieju. Weronika wraz z Oliwią Sochą przeszły do walki o złoto, pokonując bez straty seta, swoje rywalki. Zostały pokonane, dopiero przez debel, również sklecony przed losowaniem, z medalistek złotej i srebrnej ubiegłorocznych mistrzostw Polski : Wiktorię Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza ) i Izabelę Pajek (MKS Orlicz Suchedniów).
Drugie medalowe miejsce wywalczył wśród młodzików młodszych Natan Vogt, który w grupie wygrał oba mecze, w szczególności z Arturem Rimbu z Mołdawii 23:21, 22:20. W meczu ćwierćfinałowym pokonał kolegę z okręgu, Kordiana Kobylnika w 3 setach 20:22, 21:17, 23:21. Widać w tych wynikach wyraźnie zmianę w grze Natana. Walka do ostatniej akcji, zdecydowanie przyniosła w obu spotkaniach zwycięstwo. Cieszy również zwycięstwo w 3 secie, który zwykle Natan przegrywał. W deblu wraz z Mateuszem Sapiechą - UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn. zajęli 9 miejsce.
W turnieju prowadzona była jeszcze klasyfikacja klubowa, w której zajęliśmy 23 miejsce na 50 startujących zespołów.
Wyniki i klasyfikacja klubowa Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Silesia Cup 2012.
22 września, to data kolejnego już Międzynarodowego Turnieju Silesia Cup, który wpisany jest w pejzaż opolskiego badmintona. Kiedyś Cypryjczycy, a dzisiaj Czesi skorzystali z naszego zaproszenia. Przyjechali zawodnicy z zaprzyjaźnionych Klimkovic, Koprivnicy i Czeskiego Cieszyna. I to oni zdominowali te zawody w kategoriach dziewcząt.
Nasza 7-osobowa reprezentacja też wróciła z medalami i pucharami. W kategorii młodzików młodszych mixt Natan i Karolina zajęli 2 miejsce, oraz w swoich singlach 7. W kat. juniorów młodszych bardzo dobry turniej rozegrała Weronika, która zdobyła 2 brązowe medale: w mixta z Janem Wolańczykiem z Match Point Ślęza, oraz w singla. Mecz półfinałowy z późniejszą zwyciężczynią Eliską Kelnarovą (4 zawodniczką U-17 w Czechach)był bardzo wyrównany, i mógł się podobać. Porażka do 16 i 17 pokazuje, że przeciwniczka łatwo nie miała, a Weronika zdecydowanie poprawiła dokładność uderzeń.
Na podium stanęły jeszcze Magda i Dominika zdobywając w deblu brąz. W grze pojedynczej Magda była 7, a Dominika 5.
W najstarszej kategorii - elita, Paweł po porażce z zawodnikiem z Częstochowy odpadł z turnieju zajmując 5 miejsce, natomiast Bartek wywalczył brąz w singlu oraz złoto w deblu z Michałem Szymczakiem z Chojnika Jelenia Góra, ale na codzień kolegą z SMS Głubczyce.
Wyniki Piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Siódemka na piątkę.
Siedmiu naszych najmłodszych pojechało 15.09. do Strzelec Opolskich, żeby walczyć w Wojewódzkim Turnieju Dzieci i Żaków. Cierpliwość tych, którzy w poprzednim sezonie przywozili dyplomy za miejsca poza pierwszą dziesiątką została nagrodzona. Przybyło doświadczenia i umiejętności, co zaowocowało miejscami medalowymi.
W kategorii dzieci nasi chłopcy pokonali rywali i we własnym pojedynku rozstrzygnęli kto gdzie stanie na podium. Na samej górze ze złotym medalem stanął Wiktor Zimny, a tuż obok zdobywając srebro - Mikołaj Juda.
W grupie żaków brązowy medal wywalczyła Kasia Bomba, pokonując po drodze 3 przeciwniczki. Ola Żygadło zajęła 5 miejsce, w drodze do półfinału, niestety trafiła na późniejszą zwyciężczynię turnieju, Zuzię Jankowską ze Strzelec Op.
Świetnie spisali się także chłopcy - żacy. Filip Prajs stanął na podium, odbierając brązowy medal. Dawid Słotwiński w drodze do podium rozegrał doskonałe spotkanie z Krzyśkiem Rył ze Strzelec Op. Mecz był bardzo wyrównany, pierwszego seta wygrał Dawid do 13, drugiego Krzysiek również do 13. W trzecim, dopiero w końcówce, przeciwnik odskoczył na 3 punkty prowadząc 14:11. Nie wiadomo skąd Dawid jeszcze wykrzesał siły, ale odrobił stratę i w decydującej akcji po krótkiej wymianie, miał lotkę w górze przy siatce i nie zmarnował okazji do zakończenia, mocno smeczując pod nogi rywala.
Kolejne spotkanie Dawid wygrał z Filipem. W finale, rywal Dawida już był za mocny i ostatecznie nasz zawodnik dorzucił do dzisiejszej zdobyczy srebrny medal. Trzeci z chłopców, młodszy o rok Mateusz Strzelczyk był tuż za podium, zajmując 5 miejsce.
5 medali i dwa 5 miejsca to bardzo dobre otwarcie sezonu przez nasze dzieci i żaków.
Wyniki
Piszą w lokalna.com.pl oraz piszą w NGL
________________________________________________________________________________________________________

Pierwszy turniej sezonu.
Strzelce Opolskie były naszym pierwszym celem turniejowym w tym sezonie. 8 września odbył się Krajowy Turniej Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych. 5-osobowa reprezentacja klubu wypadła nieźle. Debiutująca para mixtowa MM: Natan Vogt i Karolina Żygadło uplasowała się na 2 pozycji. Deble JM dziewcząt odpowiednio: Weronika Kościółek/Agata Iskra (Unia Bieruń) 2 miejsce, Magdalena Korejba/Dominika Mróz 4 miejsce. W grach pojedynczych wywalczyliśmy tylko jedno - 3 miejsce na podium. Zdobyła je Magdalena Korejba.
Wyniki.


________________________________________________________________________________________________________

Zmiany regulaminowe w nowym sezonie.
Od nowego sezonu nowe kategorie wiekowe:
dzieci U-9
żacy U-11
młodzicy młodsi U-13
młodzicy U-15
juniorzy młodsi U-17
juniorzy U-19
młodzieżowcy U-22

Kategorie od U-13 wymagają wpisu zawodnika do ewidencji PZBad (licencja zawodnicza). Inne zmiany związane z ustanowieniem nowych kategorii wiekowych dotyczą sposobu rozgrywania mistrzostw. Do wglądu w regulaminie sportowym PZBad
________________________________________________________________________________________________________

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie