Nic
Dodane przez Tom dnia Kwiecień 18 2020 06:58:15
Właśnie dzisiaj 18 kwietnia miały odbyć się dla naszych najmłodszych Mistrzostwa Województwa. Dla wielu pierwsze tej rangi zawody, a dla garstki pierwsze w ogóle zawody w życiu. Na pewno we wspomnieniach kiedyś przypomną sobie, że miały być zawody, ale zostały odwołane i nikt nie pojechał.

Rok temu startowaliśmy do Ugandy z bagażami wypełnionymi butami sportowymi dla tamtejszych zawodników parabadmintona. W tym roku turniej w Kampali planowany był na przełomie kwietnia i maja. Po raz czwarty nasz zawodnik miał tam wystąpić. Niestety ostatni dzień turnieju przypadał na 3 maja, więc powrót do Polski nastąpiłby 4 maja, kiedy to rozpoczynają się matury. Tak więc z uwagi na egzaminy start Denisa Grzesiuka w Uganda Parabadminton International 2020 musiał być odwołany. Nasi ugandyjscy przyjaciele żałowali, że się w tym roku nie zobaczymy.
Życie jednak sprawiło, że nie odbędzie się w terminie ani jedno, ani drugie wydarzenie. Obserwując z daleka ugandyjskie zmagania z pandemią, widać kolosalne zmiany w ich rzeczywistości. Na co dzień gwarne, pełne ludzi blisko 2-milionowe miasto, stało się z dnia na dzień jak wymarłe. Wprowadzono zakaz poruszania się boda-boda czyli taksówek motocyklowych oraz busów. Szczególnie widać to, na charakterystycznym dla Kampali Old Taxi Park, który teraz jest całkowicie pusty.

2019

2020