Wiedeń zdobyty
Dodane przez Tom dnia Grudzień 02 2019 06:14:20

Po raz drugi odbył się we Wiedniu turniej parabadmintona dla wózkarzy. Do stolicy Austrii na 3 Nationen Para-Badminton Turnier presented by Coloplast , pojechała Julia Bolibrzuch. Zawody odbywały się w niedzielę 1 grudnia w kompleksie sportowym Tenis Point. W sobotę wieczorem można było poczuć świąteczną atmosferę na największym jarmarku bożonarodzeniowym. Na tą okazję zjeżdżają do Wiednia tłumy turystów.
Na turnieju Julka wylosowała grupę z późniejszą zwyciężczynią i jednocześnie partnerką deblową Natalią Grzyb. Pokonała pozostałych rywali i zajmując 2 miejsce w grupie mogła już tylko walczyć o 3 miejsce. Tym razem organizatorzy finał zaplanowali tylko dla zwycięzców grup. W meczu o "brąz", Julka pewnie pokonała reprezentantkę gospodarzy Christinę Jakl 21-3, 21-6.
W debla młode parabadmintonistki: Julia i Natalia pokonały rywali i pewnie zajęły 1 miejsce.
Szkoda, że za zajęte miejsca nie było medali. Zawodnicy występujący do ceremonii (zwykle medalowej) otrzymali pamiątkowe, świąteczne puszki z pachnącymi świątecznymi wypiekami oraz sprzęt firmy babolat.