Złoto i srebro w Głubczycach
Dodane przez Tom dnia Marzec 03 2019 00:04:49

2 marca w Głubczycach odbył się turniej dzieci, żaków młodzików młodszych i parabadmintona. Rekordowa ilość zawodników zgłoszonych - ponad 150, rekordowa ilość meczy - 265. Po ponad 9 godzinach rozdane zostały medale, dyplomy i upominki ufundowane przez FZ Forza.
Wcześniej, bo ok. południa, swoje zmagania zakończyli parabadmintoniści. Dziś srebrny medal wywalczyła Julia Bolibrzuch, pokonując 2 rywalki a ulegając minimalnie jednej przeciwniczce.
W turnieju w kategorii żaków debiutował Olek Tokarczyk, zdobył swoje pierwsze 15 punktów. Dla Weroniki i Marcela to był już drugi turniej U9. Zdobyczą Weroniki było 31 punktów, a Marcel natomiast wygrał swój pierwszy mecz w życiu i awansował do rundy pucharowej. Duży niefart miał Tomek Mikołajczyk, który gładko wygrał grupę, a w pierwszym pojedynku pucharowym, dopadła go niemoc i tym razem podobnie jak Marcel, zakończył turniej na 9 miejscu. Również 9 pozycję w U13 zajął Miłosz Mikołajczyk.

Najlepiej spisała się Hania w U13. W półfinale i finale musiała się sporo nabiegać, aby oba mecze rozstrzygnąć na swoją korzyść. Nasza zawodniczka stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal.