Idzie nowe w parabadmintonie
Dodane przez Tom dnia Styczeń 22 2019 01:38:21

Rok 1997 - piątoklasista Jarek Suwała startuje w swoich pierwszych zawodach w Głubczycach.

Rok 2000 - ósmoklasista Jarek Suwała i Wojtek Poszelężny zdobywają złoto w deblu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w Piotrkowie Trybunalskim.

Rok 2019: Jarosław Suwała Trenerem Kadry Parabadmintona

PZBad napisał: Jarosław Suwała objął stanowisko Trenera Kadry Parabadmintona. Będzie dzielił tą funkcję z byciem asystentem Trenera Kim Young Mana w zakresie Reprezentacji U-15. Pan Jarosław jest byłym, wieloletnim zawodnikiem badmintona. Swoje doświadczenie trenerskie zdobył m.in. w Anglii w latach 2007 do 2011. Powadził także klub badmintona w Lublinie. Jest on jednym z bardziej cenionych ekspertów w zakresie szkolenia trenerów w kraju.

I do tego wszystkiego my dodajemy: wychowankiem MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Znalezione w internecie: Wywiad z Jarkiem z 2015r.:
A dlaczego ty zacząłeś uprawiać ten sport?

Ja poszedłem za większością…

Żartujesz? To chyba powinieneś teraz grać w piłkę nożną i prowadzić szkółkę piłkarską!

Jednak większość moich znajomych zapisało się na badmintona. W mojej szkole podstawowej, gdzie uczęszczałem na wychowanie fizyczne, badminton był bardzo rozwinięty. Mój nauczyciel prowadził też sekcje sportową w badmintona, gdzie właśnie większość moich znajomych poszło grać. Na początku miałem problemy, żeby dostać się do tej sekcji, bo w cudzysłowie już byłem trochę “za stary”, mimo, że byłem dopiero w czwartej klasie podstawowej. Jednak trener zaufał mi i potem kiedy pojawiły się pierwsze sukcesy to razem śmialiśmy się, że na początku musiałem przychodzić kilka razy w tygodniu i prosić, żeby móc się zapisać (śmiech).