Wrześniowy weekend
Dodane przez Tom dnia Wrzesień 29 2018 11:12:17

Ostatni wrześniowy weekend obfituje w turnieje. Do Zielonki pojechali Jacek Matula i Hania Banaszak. Odbywa się tam Mazovia Junior Cup. Turniej jest międzynarodowy, z udziałem zawodników z Białorusi. Przekonała się o tym Hania, która w pierwszym pojedynku trafiła na Arynę Nikalayevą. Nasza zawodniczka potrzebowała 41 minut aby zwyciężyć, a przede wszystkim pozbierać się po pierwszym secie. Wynik: 8-21 21-19 21-18.
Pozostałe piątkowe mecze nasza dwójka też powygrywała, a pierwszy sobotni mecz deblowy Jacka podtrzymał 100% skuteczność od początku turnieju.
Jeden mecz jeszcze Hania wygrała i z pierwszego miejsca, podobnie jak Jacek awansowała do kolejnej rundy. Tu już rywale byli mocniejsi i nasza dwójka została zatrzymana zarówno w singlach jak i grach podwójnych.

WYNIKI

Na Słowację natomiast pojechał Igor Jasek, aby zaprezentować się w Slovak Youth International U15 2018 W swojej grupie wygrał jeden mecz z Czechem Petrem Hnilicą 21-13, 24-22. W deblu natomiast węgierscy rywale Igora i Słoweńca Matica Žagara byli mocniejsi.