Najlepsi z Najlepszych
Dodane przez Tom dnia Wrzesień 13 2018 16:59:23

W czwartek 13 września w Gogolinie po raz 25 - jubileuszowy, odbyła się Gala Plebiscytu sportowców niepełnosprawnych - Najlepsi z Najlepszych. Tym razem impreza odbyła się w hali sportowej, a nasi zawodnicy nie tylko byli jako goście i laureaci, ale też jako wykonawcy w dzisiejszej uroczystości.

Po odebraniu wyróżnień przez uczniów szkół specjalnych, zaprezentowaliśmy krótki trening, pokazujący grę na wózku i współpracę z zawodnikiem stojącym. W głównych rolach wystąpili: Julia Bolibrzuch i Denis Grzesiuk.
Potem zostaliśmy zaproszeni wszyscy na scenę, gdzie odbieraliśmy wyróżnienia w kategorii stowarzyszeń sportowych. Oprócz już wymienionych, dyplomy i nagrody otrzymali Kamil Taranda, Zuzanna Jerzyk i trener Tomasz Zioło, oraz nieobecni Dominika Tomańska i Jakub Sikorski.
Potem impreza przeniosła się na stadion, gdzie dla uczestników zorganizowano zawody "Bez barier" . Każdy wziął udział w pięciu konkurencjach: rzucie piłką lekarską, trafianiu do kosza, skokach, rzutach ringo do celu i slalomie piłkarskim. Nasza ekipa otrzymała puchar i każdy medal za uczestnictwo, a Denis dodatkowo nagrodę rzeczową za miejsce w pierwszej dziesiątce po podsumowaniu wszystkich wyników. W rzucie ringo do celu był bezbłędny 5/5. W zawodach brało udział blisko 300 sportowców.
Na zakończenie na wszystkich czekał obiad i już na sam koniec wjechał ogromny tort jubileuszowy ze sztucznymi ogniami.