Badminton wystartował
Dodane przez Tom dnia Czerwiec 10 2018 23:37:22

Zmagania badmintonistów na OLIOS 2018 poprzedziły jak zwykle tzw. gry obserwowane, mające na celu ocenę poziomu zawodników i utworzenie grup w składzie których będą zawodnicy o podobnych umiejętnościach. W tym roku już nie będzie niespodzianki i Denis trafi do najmocniejszej grupy. Rywalami będą 4 inni zawodnicy - 3 z Trzcianki i jeden z Warszawy.
Pierwszy mecz Denis stoczył z Krzysztofem Sołtysiakiem z Trzcianki. To zwycięzca zawodów OS sprzed 9 miesięcy. Wtedy Denis przegrał 21-11, 21-4. Dzisiaj był bliski zwycięstwa. Mimo prowadzenia w trzecim secie 13-11 nie udało się dowieżć do końca przewagi. Rywal miał nieco więcej szczęścia w końcowej części meczu i wygrał 15-13 (grało się krótszy 3 set). Cały mecz zakończył się wynikiem 15-21, 21-17, 13-15. Denis po meczu zbierał pochwały za postęp i wiele udanych akcji, które przeciwnikowi sprawiały sporo problemów.
Oprócz części sportowej, zawodnicy uczestniczą w programie zdrowotnym. W naszej części Igrzysk znajdował się mobilny gabinet stomatologiczny z wysokiej klasy sprzętem diagnostycznym i dalszą ofertą bezpłatnego leczenia zębów w ... Ostrawie.
Ostatnim punktem programu niedzielnego był udział w koncercie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w filharmonii katowickiej. Dla wielu zawodników był to pierwszy kontakt z muzyką poważną na żywo i w ogóle z filharmonią.