Para - Rousinov
Dodane przez Tom dnia Maj 06 2018 21:22:53

Julia Bolibrzuch (MOSiR Kędzierzyn-Koźle) w kategorii juniorów na Czech Para-Badminton Open zdobyła dwa złote medale: w singlu oraz w deblu w parze z Magdaleną Kozerą z Imielina. Natomiast wśród dorosłych zawodników najlepszy był również nasz zawodnik Jakub Sikorski, który do złota w singlu dorzucił brąz w deblu. Zawody w Rousinovie koło Brna, które odbyły się w sobotę 5 maja, to pierwsze w Czechach międzynarodowe zmagania parbadmintonistów. Okazuje się, że u naszych południowych sąsiadów gra sporo osób w badmintona na wózkach. Czesi stanowili najliczniejszą grupę zawodników na turnieju. Było jeszcze troje Austriaków i pięcioro graczy z Polski.
Wśród juniorów najlepiej spisała się Julia Bolibrzuch, która pokonała wszystkich sześcioro swoich rywali nie tracąc nawet seta. Jakub Sikorski, najtrudniejszy pojedynek stoczył z Austriaczką Henriett Koosch, licencjonowaną zawodniczką. Henriett urwała naszemu wózkarzowi jednego seta, ale resztę pojedynków Jakub rozstrzygnął zdecydowanie na swoją korzyść.
Całemu turniejowi przyglądał się ambasador Japonii ( gospodarz igrzysk w 2020) w Czechach pan Toru Furugohri, który wręczał na koniec turnieju medale i nagrody.

WYNIKI: Junior singiel, Senior singiel