nusu fainali
Dodane przez Tom dnia Kwiecień 28 2018 16:57:56

Sobota była ostatnim dniem turniejowym dla Denisa. Jako trzeci w kolejności na korcie nr 1 odbył się półfinał z udziałem Polaka i Hindusa . Sukant Kadam z Indii, jest drugim zawodnikiem na świecie w klasie SL4. Denis natomiast zajmuje w rankingu dopiero 61 miejsce. To co zobaczyliśmy na korcie po losowaniu, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Do 6 punktu prowadził Denis, a na przerwę było 11-9 dla Hindusa. Pierwszy set zakończył się 21-11 dla rywala. W drugim secie sytuacja się powtórzyła. Świetna gra na siatce, bardzo dokładne skróty ocierające się o siatkę sprawiały duży kłopot zawodnikowi z Indii. Na przerwę było 11-10 dla Sukanta. Mniejsze doświadczenie Denisa dało o sobie znać w drugiej części tego seta, kilka niewykorzystanych sytuacji dałoby jeszcze parę punktów. Wyniku 21-17 nikt przy tak dużej różnicy umiejętności i doświadczenia się nie spodziewał, więc tym bardziej należą się Denisowi gratulacje za ten mecz i za cały turniej. Nasz zawodnik do każdego pojedynku podchodził pewny tego co potrafi i tak też było w ostatnim meczu o finał. Denis po meczu zebrał wiele pochlebnych recenzji ze strony zawodników i trenerów oglądających ten pojedynek. Punkty zdobyte za 3 miejsce w turnieju Uganda Para-Badminton International przesuną Denisa na pewno o ponad 20 pozycji w górę.