Trzcianka cd.
Dodane przez Tom dnia Październik 07 2017 09:11:28
Plan gier deblowych:

W sobotę rano Denis dowiedział się o zmianie dotyczącej jego planu gier singlowych. Stało się to po proteście złożonym przez jednego z trenerów pokonanych wcześniej zawodników. Uznano, że sędziowie po "grach obserwowanych" podjęli niewłaściwą decyzję, nie lokując Denisa w grupie najmocniejszej.
Komisja arbitrażowa podjęła decyzję o przesunięciu Denisa wyżej i anulowała poprzednie wyniki. Tak więc w sobotę rozpoczął się dla naszego zawodnika turniej singlowy na nowo.
Pierwszym rywalem był Krzysztof Sołtysiak z Trzcianki, z którym Denis rozegrał bardzo dobre spotkanie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 21-11 dla przeciwnika. W drugim również zawodnik gospodarzy był lepszy, tym razem 21-4, ale wynik nie odzwierciedla gry. Długie wymiany, dużo biegania, silne smecze i obrony, to mogli podziwiać kibice w hali. Wiele razy Denis był blisko lotki, jednak problemy z poruszaniem się w przeciwieństwie do zdrowego rywala, były wielokrotnie w tym secie powodem utraty okazji do zdobycia punktu.

Drugi mecz singlowy Denis zagrał z Damianem Cieślą z Mazowieckiego. W obu setach Denis górował nad przeciwnikiem, zwyciężając 21-17 i 21-14. Tym samym zapewnił już sobie co najmniej brązowy medal.

W deblu natomiast, w meczu o srebro, pierwszy set z kolegami z Opolszczyzny wygrany 21-8, drugi przegrany 18-21, a w trzecim do ostatniej chwili decydował się los kto zwycięży. Przy stanie 20-20 Łukasz zaserwował w aut i ponieważ tu 21 punkt jest ostatnim, to rywale zdobyli srebrne medale.
Denis i Łukasz tuż po meczu odbierali na podium brązowe.