Parabadminton Kids
Dodane przez Tom dnia Październik 01 2017 00:30:52

Turniej Kłodnica Open był inauguracją sezonu dla najmłodszych parabadmintonistów. W hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu wystartowała czwórka zawodników, trenujących na co dzień w ramach zajęć zorganizowanych przez MOSiR Kędzierzyn-Koźle. Na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Taranda, który wyraźnie poprawił elementy techniki, a szczególnie serw i nikt z pozostałych nie był w stanie mu zagrozić. Druga była Dominika Tomańska, a na trzeciej pozycji uplasowały się Zuzanna Jerzyk oraz wózkarka Julia Bolibrzuch.
Świetnie spisała się na tym turnieju też trójka młodszych zawodników klubowych. Każdy odnotował lepszy występ niż na początku miesiąca w Głubczycach. Na podium w U-9 stanął Tomek Mikołajczyk, który zdobył brązowy medal. Tuż za podium uplasowali się w U-11 Hania Banaszak oraz Jacek Matula. Oboje walczyli, zostawiając sporo sił na korcie. Doświadczenie zdobyte w tą sobotę, powinno przynieść już wkrótce kolejne dobre rezultaty.
Były też medale za sędziowanie. W tej "kategorii" krążek zdobył Denis Grzesiuk, który sędziował mecze parabadmintonistów oraz inne w kategoriach U-9 i U-11.
Każdy z naszych zawodników otrzymał jeszcze na koniec od trenera wachlarz z niedawno rozegranych Mistrzostw Japonii w Parabadmintonie.