Brązowe Peru
Dodane przez Tom dnia Sierpień 10 2017 01:34:42

Półmetek turniejów międzynarodowych parabadmintona za nami. 6 na liście było Peru.
Dwa lata temu Bartek zdobył podwójne złoto. W tym roku poleciał bronić jednego tytułu - mistrza w singlu. Dla swobodniejszej gry, postanowił zrezygnować z udziału w grze podwójnej.
Do Limy przyleciała też ekipa Japonii, w której składzie był Taiyo Imai, z którym Bartek toczył już dwa razy trzysetowe mecze, niestety przegrane. Teraz miało być inaczej. Trzecie starcie miało być rewanżem.
Po losowaniu w grupie Bartka znalazł się Brazylijczyk Genivaldo Duarte Da Silva i Japończyk Gen Shogaki. Pierwszy mało znany, a z drugim Bartek grał już dwukrotnie, wygrywając zdecydowanie.
Tym razem Japończyk okazał się przeszkodą nie do przebycia. Pierwszy mecz w grupie zakończył się 21-19, 18-21, 21-16. Brazylijczyk natomiast został pokonany przez Bartka w setach do 1 punktu. Taka sytuacja oznaczała, że nasz zawodnik w rundzie pucharowej zostanie dolosowany do jednego z 4 Japończyków. Los padł na Tetsuo Ura i mecz wygrany 21-14, 21-19 zapewnił Bartkowi już medal. Kolejnym rywalem był znów Gen Shogaki, który w spotkaniu o finał potrzebował już tylko 2 setów, wygrywając oba do 18 punktów.
Z Limy Bartek wrócił z brązowym medalem i cennymi przemyśleniami do kolejnego turnieju, który już na początku września w Tokio.

WYNIKI