รอบชิงชนะเลิศ
Dodane przez Tom dnia Czerwiec 04 2017 10:43:20

Ostatni akord dzisiejszych finałów to mecz o złoto w wykonaniu aktualnych mistrzów świata Malezyjczyków Liek Hou Cheah/Hairol Fozi Saaba i wicemistrzów Bartłomieja Mroza i Ilkera Tuzcu. Tylko pierwszy set był bardzo wyrównany. Gdyby nie kilka błędów w środku seta, to mecz pewnie potoczyłby się inaczej. Malezyjczycy wygrali pierwszą partię 21-19. W drugim secie więcej lotek miało być granych na Hairola, ten jednak przyjmował wszystkie smecze, a skróty z końca kortu grał tak mylące, że prawie 2-metrowy Ilker nie był w stanie dojść do siatki, po tych zagraniach. Drugi z Malezyjczyków natomiast wykorzystywał każdą niedokładną lotkę z naszej strony, kończąc silnym smeczem lub kąśliwym zagraniem przy linii bocznej. Ten set dla Malezyjczyków 21-14. Tak więc kolejna okazja do pokonania odwiecznych rywali nie powiodła się. Kolejne spotkanie możliwe we wrześniu w Tokio.
Z Bangkoku Bartek Mróz wraca z 40 i 41 medalem. Te z Tajlandii są jak do tej pory największe i najcięższe i co najważniejsze, kosztowały naszego zawodnika najwięcej wylanego potu.