MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 21.12.2017r.

SINGLE

DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#6
wydana po 10.12.2017r.

dzieci U-9, żacy U-11

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Jumamosi

Sobota przywitała nas obfitymi opadami deszczu, który zamienił boczne ulice w grzęzawiska, a dolne części miasta w rozlewiska. Chodnikowi sprzedawcy szybko dostosowali się do sytuacji i zamiast odzieży czy owoców,natychmiast pojawiły się w ofercie parasolki. Pogoda miała również wpływ na przebieg turnieju. Nie odbyły się dwa poranne mecze, jeden z udziałem Bartka. Niestety rywale ugandyjscy nie dotarli do hali na czas. Po stromych ulicach samochody po błocie nie były w stanie podjechać, więc stąd nieobecność m.in. Isy Kasadhy w półfinale singla SU5.

Reszta meczy z udziałem Bartka Mroza zakończona zwycięstwem. Były to dwa mixty. W pierwszym o godz. 10, zostali pokonani 21-11, 21-11 Sugil Abbas (IND)/Rose Nansereko (UGA), a w drugim godzinę później 21-11, 21-17 Nilesh Balu Gaikwad (IND)/Khadija Khamuka (UGA). Tym samym Bartek Mróz i Elizabeth Mwesigwa, zapewnili sobie zwycięstwo w grze mieszanej SL3-SU5 w Uganda Para-Badminton International.
W niedzielę czekają na Polaka dwa kolejne tytuły w singla i debla. Rywalem w drodze do złota Ugandy będzie w siglu Pankaj Singh, z którym już w grupie nasz zawodnik wygrał, a w deblu również Pankaj Singh z Sugilem Abbasem.

Tom kwiecień 29 2017 23:47:59 0 ˇ 69
Ijumaa

W piątek w Kampali było gorąco. Jednak nie ze względu na mecze, ale na temperaturę. Hala dobrze znosi duże nasłonecznienie i dzięki drewnianej konstrukcji, gorące powietrze nie jest tak bardzo odczuwalne. Hala nie ma okien jakie znamy z Polski, tylko drewnianą żaluzję od wewnątrz zasłoniętą grubymi kotarami. Jednak dzisiaj wielu zawodników potrzebowało więcej wody, robiąc częstsze przerwy w grze. Na tym tle Bartek Mróz razem z partnerem deblowym z Indii nie namęczyli się za bardzo, odprawiając oba ugandyjskie deble z grupy: parę Hussein Kato/Anthony Opoka 21-3, 21-7, oraz George Byarugaba/Isa Kasadha 21-3, 21-2.

Po wszystkich meczach odbyło się spotkanie z Francoisem Perotem z Francji, zawodnikiem grającym na wózku(4 lata temu był u nas na treningach), uczestnikiem turnieju, który jest przewodniczącym rady zawodników para badmintona w BWF. Francois przedstawił cele funkcjonowania rady oraz aktualnie odbywające się działania. To m.in. program badawczy, nakierowany na wsparcie naukowe klasyfikacji, w którym niedawno w Malezji uczestniczyła polska zawodniczka Maria Bartusz, oraz szeroko pojęte plany związane z organizacją eliminacji do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020.
W sobotę zobaczymy naszego zawodnika w 3 meczach: jednym singlu i dwóch mikstach.

Tom kwiecień 29 2017 23:28:20 0 ˇ 69
Alhamisi

Pierwszy dzień turniejowy pokazał, że dominującymi zawodnikami w Kampali będą reprezentanci Indii oraz Bartek Mróz. Zawodnicy Nigerii i Ugandy mają ogromne pokłady ambicji i wolę walki do końca, ale to nie wystarcza, aby toczyć równe boje z Hindusami czy Polakiem. Czwartkowe mecze Bartek rozstrzygnął szybko. Z Pankajem Singhiem (IND) 21-10, 21-9, a z George Byarugabą (UGA) 21-2, 21-2. Na korcie wśród Ugandyjczyków pojawiła się Elizabeth Mwesigwa, grająca na kolanach. W jednym z pojedynków, który trwał 58 min zagrała 3 sety, przegrywając ostatniego 21-19. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, z jaką determinacją ta zawodniczka walczyła o zwycięstwo i jak te ostatnie punkty zdobyte przez rywala pozbawiły ją tej radości z wygranej. Ale gromkie brawa, które usłyszała schodząc z kortu były taką ogromną dawką wsparcia po przegranym meczu.

W trakcie turnieju, holenderski sędzia Freek Karel Mathieu Cox, który jest ambasadorem Solibadu, przekazał koszulki oraz rakietki dzieciom i młodzieży z Kampali, która brała udział w Shuttle Time i dalej będzie uprawiać badmintona.
My natomiast po grach mieliśmy okazję zobaczyć centrum stolicy. Miejscem szczególnym jest plac taksówkowy, gdzie w jednym miejscu stoi kilkaset busów, czekających na pasażerów. Pojazdy te, jak i motocykle to najczęściej używane środki komunikacji w Ugandzie, służące również jako taksówki tzw. boda-boda. W piątek kolejne nasze mecze. Tym razem dwa deblowe.

Tom kwiecień 29 2017 22:11:44 0 ˇ 76
Habari za asubuhi Uganda

Tak ranne powitanie brzmi w suahili. Lot bez problemów, choć przesiadka w Brukseli w biegu z powodu opóźnienia startu z Warszawy. O 19.20 tu już jest po zachodzie słońca, więc jak wylądowaliśmy to do samochodu, który po nas przyjechał szliśmy po ciemku. Oszczędności energii elektrycznej. Droga do Kampali asfaltowa, ale ruch taki, że 40 km jechaliśmy 1,5 godziny, co jakiś czas hamując żeby nie potrącić pieszych przechodzących w każdym możliwym miejscu na drugą stronę. Brak latarni raczej utrudniał naszą jazdę. Wjazd do stolicy odnotowaliśmy tym, że korek był jeszcze większy. 5 minut, które zostało do hotelu pokonaliśmy w 20 minut.
W środę okazało się, że hala zawodów została zmieniona na mniejszą. Były 2 maty i jeden kort dla wózków na posadzce. Trening ranny pokazał, że lotki które zabraliśmy ze sobą (szybkość 77) są na tą temperaturę i wilgotność powietrza za szybkie, a turniej będziemy grać lotkami o szybkości 73.
Wieczorem odprawa z sędziami i organizatorem i Uganda Para-Badminton International 2017 można zaczynać.

Tom kwiecień 29 2017 21:46:35 0 ˇ 63
Pracowita sobota

22 kwietnia w dwóch miejscach nasi zawodnicy walczyli na kortach o medale. W Poczesnej Igor Jasek grał w turnieju I Puchar Jury w kategorii młodzików młodszych. Tu niestety rywale okazali się lepsi i mimo waleczności nie udało mu się wygrać meczu.
Lepiej poszło młodszym w Głubczycach na Mistrzostwach Województwa Dzieci, Żaków i Parabadmintona. W grupie dzieci Tomek Mikołajczyk stoczył dwa ambitne mecze, ale nie starczyło to na starszych rywali. Każdy z żaków natomiast awansował do rundy pucharowej. Najtrudniej miała Hania Banaszak, która miała okazję grać z obiema późniejszymi finalistkami.

Świetnie zagrał Jacek Matula, który wyeliminował wicemistrza województwa z ubiegłego roku wygrywając oba sety 15:14. Potem już trafił na silniejszych rywali i podobnie jak Miłosz Mikołajczyk i Hania, zakończył turniej na 9 miejscu.
Parabadmintoniści rozegrali również dwie fazy w swojej kategorii. Mecze były bardzo wyrównane i kończyły się zwycięstwem jedno lub dwupunktowym.
Mistrzem województwa został Kamil Taranda, druga była Dominka Tomańska, a na trzecim miejscu uplasowały się Julia Bolibrzuch i Zuzanna Jerzyk. Parabadmintoniści na zawodach reprezentują MOSiR Kędzierzyn-Koźle.

WYNIKI P , WYNIKI G

Tom kwiecień 27 2017 19:52:11 0 ˇ 63
Parabadmintoniści w Pabianicach

Po raz drugi w Pabianicach odbył się turniej, w którym była też kategoria parabadmintona. Od nas pojechała trójka zawodników. Dwójka reprezentująca MOSiR: Zuzanna Jerzyk i Dominika Tomańska oraz kadrowicz Denis Grzesiuk,a z Warszawy na turniej przyjechał Bartek Mróz.
W klasie połączonej SL3-SL4 Denis był pierwszy a Zuzia trzecia. Natomiast w klasie SU5 zwyciężył Bartek Mróz a na drugiej pozycji uplasowała się Dominika.
Oprócz gry w kategorii parabadmintona, zawodnicy mogli wziąć udział w turnieju pełnosprawnych. Tu w mixta triumfował Bartek w parze z Kasią Ziębik, natomiast Denis zarówno w debla, jak i mixta, odnotował po jednym zwycięskim meczu w grupie.

WYNIKI

Tom kwiecień 09 2017 19:32:10 0 ˇ 77
Igor w Katowicach

Mało grania, dużo czekania, tak można podsumować udział Igora w Grand Prix Polski w Katowicach. Pierwszy mecz singlowy w piątek, zaplanowany na 13:45 się nie odbył, bo przeciwnik nie przyjechał, kolejny o 19:35. W sobotę dwa deble. Pierwszy o 9:25, a kolejny za 8 godzin. Przy tak dużej ilości zgłoszeń, 14 kortów nie rozwiązuje płynności przebiegu turnieju.

WYNIKI

Tom kwiecień 09 2017 18:17:01 0 ˇ 82
Bartek podwójnym wicemistrzem Hiszpanii

Dzisiaj, w niedzielę Bartek przystąpił do obu finałów z ogromną determinacją i chęcią pokonania odwiecznego rywala, Malezyjczyka Liek Hou Cheah. Tym razem jeszcze nie. Znów było blisko, znów wiele doskonałych akcji, a Malezyjczyk nie wzruszony, gdzie postanowi tam lotka spada. Jedyne co mu sprawia kłopot to długość akcji. Ale na to ma sposób, by zyskać kilkadziesiąt sekund na regenerację. Długo ogląda lotkę, po czym podchodzi do sędziego aby ją wymienić. Ten po sprawdzeniu zwykle nie zezwalał na jej zmianę.
W finale debla była szansa na 3 set, ale perfekcyjni w końcówce rywale, dwa decydujące punkty zdobyli dla siebie.
Pierwszy w tym sezonie turniej parabadmintona przysporzył Bartkowi kolejne 2 medale, a całej ekipie jeszcze 3 kolejne.

WYNIKI

Tom marzec 12 2017 23:48:42 0 ˇ 91
Będą finały

Dzięki Bartkowi mamy 2 finały, w singla i debla. Będzie w niedziele okazja do rewanżu za mistrzostwa świata. Może tym razem Malezyjczycy polegną?

Tom marzec 12 2017 01:13:07 0 ˇ 88
VI Spanish Para-Badminton International

W czwartek rozpoczął się VI Spanish Para-Badminton International. Na starcie stanęło ponad 160 zawodników z 26 krajów.
Z naszych zawodników gra jeszcze Bartek Mróz, który po zwycięstwach grupowych w singla i debla zapewnił sobie ćwierćfinał singla i półfinał debla. Wózkarz Jakub Sikorski lepiej niż w singlu i deblu, zaprezentował się w mixta, gdzie wraz z Austriaczką Brigitte Seyer uplasował się na 5 miejscu i dzięki temu przesunie się w rankingu o kilka pozycji. Denis Grzesiuk w singla w grupie miał samych doświadczonych zawodników (9, 17 i 18 w rankingu). Mimo, że sam ma odległą, 46 pozycję w klasie SL4, to stoczył trzy dobre mecze, poprawiając rezultat punktowy w spotkaniu z Janem-Niklasem Pottem, z którym ostatnio grał w Irlandii.

Tom marzec 11 2017 10:37:18 0 ˇ 100
Nasi w Hiszpanii

We wtorek w Alcudii zameldowała się reprezentacja Polski w parabadmintonie, a wśród nich trener i 3 zawodników z naszego klubu. Po przylocie była okazja zobaczyć morze. W środę odbył się oficjalny 3 godzinny trening. Zawody będą odbywały się od czwartku. W dwóch halach przygotowano 11 kortów. W pierwszym dniu Polaków czeka 19 meczy, które rozpoczną się o 9:00, a zakończą po 19:00.

Tom marzec 09 2017 00:07:16 0 ˇ 88
Strona 7 z 8 << < 4 5 6 7 8 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 287
Najnowszy Użytkownik: qvzflaegee
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Kobylnica Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín

Hrachovo IlavaNeerpeltFredericiaAntalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda BeekBirmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsan

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie