MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 21.12.2017r.

SINGLE

DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#6
wydana po 10.12.2017r.

dzieci U-9, żacy U-11

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Quinta-feira

Pierwszy dzień Brazil Para-Badminton International za nami. Bartek rozegrał oba mecze grupowe singla z Brazylijczykami. Najpierw z Geraldo Silva Oliveira 21-6, 21-5, z którym również dwa lata temu w Peru zagrał w grupie, a potem w finale. Drugim rywalem był nowy młody zawodnik, Felipe Costa, który widać było, że jest zestresowany z powodu przeciwnika. Ten mecz dla Bartka 21-5, 21-3.
Ci, których zdziwiło, że Bartek ostatnio na 2 turniejach grał tylko single, będą mogli jutro śledzić jego poczynania w mixta. Partnerką będzie Brazylijka Maraisa Santos, zawodniczka klasy SL3, która tu w Sao Paulo przeszła klasyfikację.

Tom wrzesień 14 2017 23:09:05 0 ˇ 44
São Paulo

Cztery dni, każdy w innym kraju: niedziela - Tokio, poniedziałek - Warszawa , wtorek - Zurich , środa -Sao Paulo, tak wyglądała podróż do Brazylii. Przywitała nas bardzo mglista pogoda na lotnisku, ale czym bliżej centrum tym więcej słońca. Wszystkim, którym doskwiera chłód prawie jesienny, przesyłamy ciepło stąd gdzie dzisiaj mieliśmy 34 a jutro jeszcze ma być cieplej.
Za nami trening, hala ogromna, jednak trochę problemów sprawia oświetlenie i jedna ze ścian, która jest zbyt biała. Zawody odbędą się w Centro Paraolímpico Brasileiro, olbrzymim kompleksie sportowym dla osób niepełnosprawnych.
Pogoda na wschodnim wybrzeżu USA gdzie szaleje orkan Irma, nie pozwoliła na przylot sędziego głównego z Kuby oraz całej ekipy USA.

Tom wrzesień 13 2017 22:46:51 0 ˇ 41
Początek sezonu

Przyszedł czas na rozpoczęcie sezonu krajowego. Do Głubczyc w sobotę 9 września pojechała trójka z młodszej grupy. Był to pierwszy w tym sezonie Opolski Turniej Dzieci i Żaków. Nasi zajęli tam: Tomek Mikołajczyk 5 miejsce, Hania Banaszak 5 miejsce i Jacek Matula 9 miejsce.

WYNIKI

Tom wrzesień 13 2017 20:29:58 0 ˇ 43
日曜日

Ceremonia medalowa już za nami. Przed nią jeszcze odbyły się dwa mecze z udziałem Marii Bartusz. Maja, która do nas czasem przyjeżdża na trening, tym razem wypadła lepiej od Bartka i z Japonii przywozi 2 medale, złoty w debla i srebrny w singla.
Bartek kończy japońską wyprawę z jednym, brązowym medalem.

WYNIKI

Tom wrzesień 10 2017 08:48:21 0 ˇ 48
土曜日

Sobota stała pod znakiem meczów Bartka Mroza. Decydowały się losy medalu. Po wyjściu z grupy, dzięki rozstawieniu miał wolny los. W pierwszym meczu o 12:10 zmierzył się z zawodnikiem z Tajpej. Mecz był trudny, bo przeciwnik cały czas na każdą lotkę był gotowy. Na każdą z przerw w setach wynik brzmiał 11:10. W pierwszym secie rywal wypracował sobie pod koniec 3-punktową przewagę, jednak zryw Bartka najpierw doprowadził do wyrównania, a potem do zdobycia jednopunktowej przewagi. Po stanie 20:20 Tajpejczyk miał wygraną akcję i lotkę setową, ale 3 kolejne punkty i zwycięstwo w secie było dla Bartka. W drugim secie lepsza gra taktyczna zmieniła obraz gry i wynik brzmiał 21-13.
W meczu o finał przeciwnikiem był Japończyk Tetsuo Ura, z którym wielokrotnie Bartek wygrywał. Pierwszy set to potwierdził wynikiem 21-8. Niestety z dynamicznej, kontrolowanej gry w drugim secie nie wiele pozostało i widać że rywal z dopingiem publiczności zaczął wykorzystywać częstsze błędy Bartka. Ten set 21-14. W trzecim Bartek znów objął prowadzenie i trochę uporządkował grę, ale trwało to tylko do przerwy. Po zmianie stron, znów było pasmo zagrań które bezwzględnie Japończyk wykorzystał. Przewaga była już tak duża, że chyba brak wiary, że można odwrócić bieg zdarzeń powodował, że kolejne lotki lądowały po za kortem.
Tetsuo odniósł historyczne zwycięstwo w 3 secie wygrywając 21-13.
A spoza sportowych wydarzeń, to mieliśmy okazję zobaczyć sztukę ikebany oraz parzenia zielonej herbaty. Wszystko to odbywało się w holu hali i było prezentowane przez osoby odpowiednio na tą okazję ubrane.

Tom wrzesień 09 2017 10:46:20 0 ˇ 43
金曜日

W piątek wózkarze grali rundę pucharową mixtów. Tutaj Jakub Sikorski i Tatiana Guriejeva trafili na Koreańczyka z Francuzką. Koreańczycy to najlepsi na świecie zawodnicy w tej klasie parabadmintona. Jedyną szansą było granie na panią, tak by wyeliminować z gry mistrza. Nie było to łatwe, bo Koreańczyk jeździł praktycznie po całym korcie i wielokrotnie ratował już prawie przegrane lotki. Mimo przegranej naszego mixta, to wrażenie jakie po sobie pozostawili było budujące.
Jakub miał dzisiaj jeszcze mecz singlowy. Tu zawodnik z Tajlandii Chatchai Kornpekanok był zdecydowanie mocniejszy: 21-5, 21-7.
W deblu też nie poszło dobrze. Wraz z partnerem z Australii Richardem Englesem przegrali oba mecze w grupie: z Francuzami Laurent Bellia/Stephen Durand 21-12, 21-9 i z Koreańczykami An Gyeong Hwan/Lee Dong Seop 21-10, 21-4.
Bartek Mróz w 16-minutowym pojedynku pokonał Hiszpana Ekaitza Martina, 21-3, 21-2

Tom wrzesień 08 2017 18:06:46 0 ˇ 40
木曜日

Turniej rozpoczęty.
W czwartek (木曜日) nasi zawodnicy grali mixty i single. Jakub Sikorski wspólnie z Tatianą Gureevą z Rosji wygrali dwa spośród trzech meczy grupowych i awansowali do rundy pucharowej. Pokonali pary: Gobi Ranganathan(ENG)/Laura Lee Jenkins(IRL) 21-16, 21-11 oraz Alessandro Bernardi(ITA)/Ammu Mohan (IND) 21-8, 21-5.
W singlu Jakub uległ w dwóch meczach rywalom z Japonii i Francji.
Bartek Mróz natomiast miał jeden mecz w czwartek i pokonał Tak Kwan Lama z Hong Kongu 21-6, 21-9.
Pierwszy dzień też pokazał, jak organizatorzy perfekcyjnie wszystko przygotowali. Ogromna ilość wolontariuszy i pracowników obsługi turnieju dba o każdy szczegół. Począwszy od transportu do i z hali, organizacji posiłków na hali, a skończywszy na przygotowaniu zawodników do wyprowadzenia na korty.

Tom wrzesień 08 2017 02:26:52 0 ˇ 40
Kierunek Tokio

Po blisko 10 godzinach lotu dreamlinerem z Warszawy do Tokio, reprezentacja Polski w parabadmintonie wylądowała w Japonii na lotnisku Narita. W składzie mamy 3 przedstawicieli naszego klubu: trener Tomasz Zioło i zawodnicy - Jakub Sikorski i Bartłomiej Mróz. Różnica czasu do Polski to +7 godzin. Aby zniwelować zmęczenie z tego wynikające, trzeba w ciągu 2 dni aklimatyzacji przestawić swój zegar biologiczny na tą strefę czasową. Turniej będzie się odbywał w Machida, miejscowości odległej od centrum Tokio o kilkadziesiąt kilometrów. Jednak dzisiaj jadąc z lotniska do hotelu mieliśmy okazję podziwiać japońską stolicę z okien autobusu.

Tom wrzesień 05 2017 10:15:52 0 ˇ 41
40-lecie PZBad

W Głubczycach w miejscu, gdzie formalnie w 1977r powstał Polski Związek Badmintona odbyło się rocznicowe spotkanie, na które zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich klubów oraz osoby, które tworzyły badmintona przed prawie półwieczem.
PZBad na tą okazję wybił pamiątkowy medal 40-lecia, który otrzymało wiele osób. W gronie pierwszych wyróżnionych, wraz z najbardziej zasłużonymi dla polskiego badmintona Andrzejem Szalewiczem i Jadwigą Ślawską -Szalewicz, medal otrzymał nasz trener i jednocześnie trener kadry narodowej parabadmintona - Tomasz Zioło
Spotkanie było również okazją do rozmów po latach zawodników, trenerów i działaczy sportowych.
Więcej zdjęć, których autorem jest Piotr Kopyt do zobaczenia tu

Tom wrzesień 03 2017 23:42:32 0 ˇ 41
Denis pracuje na mistrzostwa

Od tygodnia Denis Grzesiuk trenuje w Olszanicy w Bieszczadach na obozie Summer Camp 2017, pod okiem m.in. trenera Jarosława Suwały, który jest wychowankiem naszego klubu. Z zawodnikami zajęcia prowadzi również Anthony Clark, który przygotowywał polski mixt do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.
Treningi techniczne odbywają się 2 razy dziennie i są nakierowane na doskonalenie uderzeń oraz pracy nóg. Oprócz zajęć w hali zawodnicy korzystają na co dzień z basenu, a także mieli okazję pojechać nad Solinę.
Za 3 miesiące Denis wystartuje w Mistrzostwach Świata w parabadmintonie w Korei. Jego start wspiera Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle.
A my... od poniedziałku zaczynamy treningi.

Tom sierpień 21 2017 02:48:06 0 ˇ 46
Brązowe Peru

Półmetek turniejów międzynarodowych parabadmintona za nami. 6 na liście było Peru.
Dwa lata temu Bartek zdobył podwójne złoto. W tym roku poleciał bronić jednego tytułu - mistrza w singlu. Dla swobodniejszej gry, postanowił zrezygnować z udziału w grze podwójnej.
Do Limy przyleciała też ekipa Japonii, w której składzie był Taiyo Imai, z którym Bartek toczył już dwa razy trzysetowe mecze, niestety przegrane. Teraz miało być inaczej. Trzecie starcie miało być rewanżem.
Po losowaniu w grupie Bartka znalazł się Brazylijczyk Genivaldo Duarte Da Silva i Japończyk Gen Shogaki. Pierwszy mało znany, a z drugim Bartek grał już dwukrotnie, wygrywając zdecydowanie.
Tym razem Japończyk okazał się przeszkodą nie do przebycia. Pierwszy mecz w grupie zakończył się 21-19, 18-21, 21-16. Brazylijczyk natomiast został pokonany przez Bartka w setach do 1 punktu. Taka sytuacja oznaczała, że nasz zawodnik w rundzie pucharowej zostanie dolosowany do jednego z 4 Japończyków. Los padł na Tetsuo Ura i mecz wygrany 21-14, 21-19 zapewnił Bartkowi już medal. Kolejnym rywalem był znów Gen Shogaki, który w spotkaniu o finał potrzebował już tylko 2 setów, wygrywając oba do 18 punktów.
Z Limy Bartek wrócił z brązowym medalem i cennymi przemyśleniami do kolejnego turnieju, który już na początku września w Tokio.

WYNIKI

Tom sierpień 10 2017 01:34:42 0 ˇ 61
Strona 5 z 7 << < 2 3 4 5 6 7 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 297
Najnowszy Użytkownik: ljjtzacoaz
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Kobylnica Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín

Hrachovo IlavaNeerpeltFredericiaAntalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda BeekBirmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsan

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie