MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 30.08.2017r.

SINGLE

DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#2
wydana po 09.09.2017r.

dzieci U-9, żacy U-11

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Niedziela to Pazar

W niedzielę zgodnie z planem Bartek gra o dwa złote medale.
Pierwszy mecz o 9:00 czasu polskiego z Ilkerem Tuzcu. Jak do tej pory Bartek tylko raz wygrał z Turkiem, a Turek pięć razy z Bartkiem.
I wspaniała wiadomość przyszła z Turcji: Bartek wygrał finał singla i tym samym został Międzynarodowym Mistrzem Turcji . Potrzebował na to 25 mnut.

Bartłomiej Mróz - Ilker Tuzcu 21-14, 21-12

Debel, który o 10.45 Bartek i Ilker stoczą z rosyjską parą: Anton Ivanov/Pavel Kulikov, powinien być tylko formalnością.
Tak też było:

Bartłomiej Mróz/Ilker Tuzcu - Anton Ivanov/Pavel Kulikov 21-8, 21-9

Do tytułu w singla Bartek dorzucił tytuł Międzynarodowego Mistrza Turcji w deblu.

WYNIKI

Tom maj 06 2017 20:19:02 0 ˇ 87
Sobota to Cumartesi

Bartek zagrał w sobotę:
półfinał singla:

Bartłomiej Mróz - Pricha Somsiri (THA) 21-13, 21-16
Tom maj 05 2017 21:35:18 0 ˇ 85
Piątek to Cuma
Mecze:

Bartłomiej Mróz - Burak May (TUR) 21-10, 21-8

Bartłomiej Mróz/Ilker Tuzcu - Mikhail Chiviksin/Oleg Dontsov (RUS) 21-14, 17-21, 21-4
Tom maj 05 2017 10:12:36 0 ˇ 48
Czwartek to Perşembe

Co tam w Turcji? Jak widać chłopaki w dobrych humorach. Bilans meczy dodatni +4.
Jeden z Turków - Muzaffer Cimenli doznał kontuzji i nie przystąpił do dzisiejszych meczy. Dwa z nich miał zagrać Bartek. Mecze sie nie odbyły, czyli siły nie zostały użyte i zachowane na jutro.
Dzisiejsze wyniki:

Bartłomiej Mróz - Narinchort Khowbunyarasri (THA) 21-9, 21-4

Bartłomiej Mróz - Muzaffer Cimenli (TUR) 21-0, 21-0 (walkover)

Bartłomiej Mróz/Ilker Tuzcu - Muzaffer Cimenli/Burak May (TUR) 21-0, 21-0 (walkover)

Bartłomiej Mróz/Ilker Tuzcu - Narinchort Khowbunyarasri/Pricha Somsiri (THA) 21-8, 21-11
Tom maj 04 2017 10:31:48 0 ˇ 47
Bartek w Antalyi

W poniedziałek pranie, suszenie, znowu pakowanie i we wtorek na lotnisko. Chwile przed 13.00 rozpoczął się lot, którego pierwszy etap był do Stambułu, a drugi po 3 godzinach przerwy do Antalyi. W Antalyi już byliśmy, więc podróż nie jest tu czymś nowym. Hala za to i hotel, gdzie mają zakwaterowanie zawodnicy, są inne niż poprzednio. Tym razem do hali, parabadmintoniści wychodzą prosto z hotelu.
Pierwszy dzień Bartek Mróz poświęcił na trening, działania z fizjoterapeutą kadry Turcji i wieczorem oczywiście, ponieważ jest sam, wziął udział w odprawie z sędzią głównym i delegatem technicznym wraz z trenerami wszystkich przybyłych reprezentacji.
W czwartek pierwsze gry. Bartek gra 2 single i dwa deble. Pierwszy mecz o 9.30 czasu polskiego z zawodnikiem z Tajlandii.

Tom maj 03 2017 23:22:12 0 ˇ 48
Medali za dhahabu
Czyli złote medale. Te z Ugandy to 14 i 15 medal złoty w karierze, a 36 i 37 w ogóle.

WYNIKI

Tom maj 02 2017 17:17:23 0 ˇ 53
Jumapili

Na halę startujemy po 12, a tu pod hotelem sprzedawcy z chodników przenieśli się na ulicę - niedziela handlowa.
Wyjazd z hotelu z pewnymi komplikacjami udał się, a po dotarciu na miejsce zastaliśmy ekipę sprzątającą krzesełka i podesty, które chwile wcześniej były używane podczas mszy świętej, odprawionej w hali turniejowej.

W pierwszym finale Bartek Mróz walczył o złoto w singlu SU5. Rywalem był Pankaj Singh. Mecz był jednostronny a dominacja Polaka bezsprzeczna. Wynik 21-9, 21-6 zapowiadał, że w deblu Bartek również nie da wiele szans przeciwnikom. Tak też się stało i tytuł mistrzów Ugandy w deblu zdobyli Bartłomiej Mróz i Nilesh Balu Gaikwad, choć rezultat tego finału 21-19, 21-12 pokazał, że Pankaj Singh i Sugil Abbas łatwo skóry nie sprzedali.

Do tytułów podwójnego mistrza Irlandii, Peru i Kolumbii, Bartek Mróz dorzucił tytuł podwójnego mistrza Ugandy. Turniej w Kampali, był pierwszym turniejem parabadmintona w Afryce i pierwszym turniejem, gdzie podczas ceremonii medalowej były odgrywane hymny narodowe. Pierwszy raz Bartkowi, stojącemu na podium towarzyszył dźwięk Mazurka Dąbrowskiego.

Nasz najlepszy parabadmintonista po powrocie do kraju ma tylko dzień odpoczynku i już we wtorek leci do Antalyi na 3rd Turkish Para-Badminton International Enes Cup, zdobywać kolejne medale.

Tom kwiecień 29 2017 23:53:29 0 ˇ 45
Jumamosi

Sobota przywitała nas obfitymi opadami deszczu, który zamienił boczne ulice w grzęzawiska, a dolne części miasta w rozlewiska. Chodnikowi sprzedawcy szybko dostosowali się do sytuacji i zamiast odzieży czy owoców,natychmiast pojawiły się w ofercie parasolki. Pogoda miała również wpływ na przebieg turnieju. Nie odbyły się dwa poranne mecze, jeden z udziałem Bartka. Niestety rywale ugandyjscy nie dotarli do hali na czas. Po stromych ulicach samochody po błocie nie były w stanie podjechać, więc stąd nieobecność m.in. Isy Kasadhy w półfinale singla SU5.

Reszta meczy z udziałem Bartka Mroza zakończona zwycięstwem. Były to dwa mixty. W pierwszym o godz. 10, zostali pokonani 21-11, 21-11 Sugil Abbas (IND)/Rose Nansereko (UGA), a w drugim godzinę później 21-11, 21-17 Nilesh Balu Gaikwad (IND)/Khadija Khamuka (UGA). Tym samym Bartek Mróz i Elizabeth Mwesigwa, zapewnili sobie zwycięstwo w grze mieszanej SL3-SU5 w Uganda Para-Badminton International.
W niedzielę czekają na Polaka dwa kolejne tytuły w singla i debla. Rywalem w drodze do złota Ugandy będzie w siglu Pankaj Singh, z którym już w grupie nasz zawodnik wygrał, a w deblu również Pankaj Singh z Sugilem Abbasem.

Tom kwiecień 29 2017 23:47:59 0 ˇ 49
Ijumaa

W piątek w Kampali było gorąco. Jednak nie ze względu na mecze, ale na temperaturę. Hala dobrze znosi duże nasłonecznienie i dzięki drewnianej konstrukcji, gorące powietrze nie jest tak bardzo odczuwalne. Hala nie ma okien jakie znamy z Polski, tylko drewnianą żaluzję od wewnątrz zasłoniętą grubymi kotarami. Jednak dzisiaj wielu zawodników potrzebowało więcej wody, robiąc częstsze przerwy w grze. Na tym tle Bartek Mróz razem z partnerem deblowym z Indii nie namęczyli się za bardzo, odprawiając oba ugandyjskie deble z grupy: parę Hussein Kato/Anthony Opoka 21-3, 21-7, oraz George Byarugaba/Isa Kasadha 21-3, 21-2.

Po wszystkich meczach odbyło się spotkanie z Francoisem Perotem z Francji, zawodnikiem grającym na wózku(4 lata temu był u nas na treningach), uczestnikiem turnieju, który jest przewodniczącym rady zawodników para badmintona w BWF. Francois przedstawił cele funkcjonowania rady oraz aktualnie odbywające się działania. To m.in. program badawczy, nakierowany na wsparcie naukowe klasyfikacji, w którym niedawno w Malezji uczestniczyła polska zawodniczka Maria Bartusz, oraz szeroko pojęte plany związane z organizacją eliminacji do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020.
W sobotę zobaczymy naszego zawodnika w 3 meczach: jednym singlu i dwóch mikstach.

Tom kwiecień 29 2017 23:28:20 0 ˇ 54
Alhamisi

Pierwszy dzień turniejowy pokazał, że dominującymi zawodnikami w Kampali będą reprezentanci Indii oraz Bartek Mróz. Zawodnicy Nigerii i Ugandy mają ogromne pokłady ambicji i wolę walki do końca, ale to nie wystarcza, aby toczyć równe boje z Hindusami czy Polakiem. Czwartkowe mecze Bartek rozstrzygnął szybko. Z Pankajem Singhiem (IND) 21-10, 21-9, a z George Byarugabą (UGA) 21-2, 21-2. Na korcie wśród Ugandyjczyków pojawiła się Elizabeth Mwesigwa, grająca na kolanach. W jednym z pojedynków, który trwał 58 min zagrała 3 sety, przegrywając ostatniego 21-19. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, z jaką determinacją ta zawodniczka walczyła o zwycięstwo i jak te ostatnie punkty zdobyte przez rywala pozbawiły ją tej radości z wygranej. Ale gromkie brawa, które usłyszała schodząc z kortu były taką ogromną dawką wsparcia po przegranym meczu.

W trakcie turnieju, holenderski sędzia Freek Karel Mathieu Cox, który jest ambasadorem Solibadu, przekazał koszulki oraz rakietki dzieciom i młodzieży z Kampali, która brała udział w Shuttle Time i dalej będzie uprawiać badmintona.
My natomiast po grach mieliśmy okazję zobaczyć centrum stolicy. Miejscem szczególnym jest plac taksówkowy, gdzie w jednym miejscu stoi kilkaset busów, czekających na pasażerów. Pojazdy te, jak i motocykle to najczęściej używane środki komunikacji w Ugandzie, służące również jako taksówki tzw. boda-boda. W piątek kolejne nasze mecze. Tym razem dwa deblowe.

Tom kwiecień 29 2017 22:11:44 0 ˇ 60
Habari za asubuhi Uganda

Tak ranne powitanie brzmi w suahili. Lot bez problemów, choć przesiadka w Brukseli w biegu z powodu opóźnienia startu z Warszawy. O 19.20 tu już jest po zachodzie słońca, więc jak wylądowaliśmy to do samochodu, który po nas przyjechał szliśmy po ciemku. Oszczędności energii elektrycznej. Droga do Kampali asfaltowa, ale ruch taki, że 40 km jechaliśmy 1,5 godziny, co jakiś czas hamując żeby nie potrącić pieszych przechodzących w każdym możliwym miejscu na drugą stronę. Brak latarni raczej utrudniał naszą jazdę. Wjazd do stolicy odnotowaliśmy tym, że korek był jeszcze większy. 5 minut, które zostało do hotelu pokonaliśmy w 20 minut.
W środę okazało się, że hala zawodów została zmieniona na mniejszą. Były 2 maty i jeden kort dla wózków na posadzce. Trening ranny pokazał, że lotki które zabraliśmy ze sobą (szybkość 77) są na tą temperaturę i wilgotność powietrza za szybkie, a turniej będziemy grać lotkami o szybkości 73.
Wieczorem odprawa z sędziami i organizatorem i Uganda Para-Badminton International 2017 można zaczynać.

Tom kwiecień 29 2017 21:46:35 0 ˇ 48
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 233
Najnowszy Użytkownik: lxeyvupqgp
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Kobylnica Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín

Hrachovo IlavaNeerpeltFredericiaAntalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda BeekBirmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão Paulo

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie