MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 30.05.2018r.

SINGLE

DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 21.04.2018r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Grand Prix Polski w Żyrakowie

Żyraków to po Głubczycach najczęściej odwiedzana miejscowość przez naszych zawodników. Podczas, gdy Denis walczył w Ugandzie, trójka naszych próbowała swoich sił w Grand Prix Polski Młodzików 28 i 29 kwietnia. Na swoim koncie zanotowali: Igor Jasek - 3 zwycięstwa, Jacek Matula - pojedynek z kolegą klubowym, Hanna Banaszak - skręcenie nogi w kostce.

WYNIKI

Tom maj 06 2018 20:47:46 0 ˇ 38
sherehe ya medali

W niedzielę ostatni akord Uganda Para-Badminton International. Na trzech kortach odbywały się finały, a po nich ceremonia medalowa z udziałem Denisa Grzesiuka. Medale i dyplomy wręczali przedstawiciele Ugandyjskiego Komitetu Olimpijskiego oraz wiceprezydent BWF Poul Kurzo.
W grze pojedynczej w klasie SL4 złoto dla Sukanta Kadama z Indii, srebro dla Francuza Guillaume'a Gailly'ego, brązowe medale odebrali Denis Grzesiuk i Rafio Oyebanji Bello z Nigerii.

WYNIKI

Tom kwiecień 29 2018 17:54:55 0 ˇ 41
nusu fainali

Sobota była ostatnim dniem turniejowym dla Denisa. Jako trzeci w kolejności na korcie nr 1 odbył się półfinał z udziałem Polaka i Hindusa . Sukant Kadam z Indii, jest drugim zawodnikiem na świecie w klasie SL4. Denis natomiast zajmuje w rankingu dopiero 61 miejsce. To co zobaczyliśmy na korcie po losowaniu, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Do 6 punktu prowadził Denis, a na przerwę było 11-9 dla Hindusa. Pierwszy set zakończył się 21-11 dla rywala. W drugim secie sytuacja się powtórzyła. Świetna gra na siatce, bardzo dokładne skróty ocierające się o siatkę sprawiały duży kłopot zawodnikowi z Indii. Na przerwę było 11-10 dla Sukanta. Mniejsze doświadczenie Denisa dało o sobie znać w drugiej części tego seta, kilka niewykorzystanych sytuacji dałoby jeszcze parę punktów. Wyniku 21-17 nikt przy tak dużej różnicy umiejętności i doświadczenia się nie spodziewał, więc tym bardziej należą się Denisowi gratulacje za ten mecz i za cały turniej. Nasz zawodnik do każdego pojedynku podchodził pewny tego co potrafi i tak też było w ostatnim meczu o finał. Denis po meczu zebrał wiele pochlebnych recenzji ze strony zawodników i trenerów oglądających ten pojedynek. Punkty zdobyte za 3 miejsce w turnieju Uganda Para-Badminton International przesuną Denisa na pewno o ponad 20 pozycji w górę.

Tom kwiecień 28 2018 16:57:56 0 ˇ 46
tuna medali !!!

Mamy medal !!!

Denis Grzesiuk kontynuował w piątek wspinaczkę na kolejne szczeble drabinki turniejowej. Mecz ćwierćfinałowy odbył się krótko po godzinie 13. Ustalona taktyka od początku spotkania z Egipcjaninem Zakareią Ayoubem przynosiła doskonałe efekty. Na przerwę Denis prowadził 11-2. Zakareia nie był w stanie poradzić sobie z dokładną grą Denisa przy siatce oraz z obroną bardzo silnych smeczy. Set skończył się wynikiem 21-7.
W drugim secie Egipcjanin zaczął od prowadzenia 2-0, ale potem już nasz zawodnik kontrolował grę i na kolejną przerwę mieliśmy 11-6. Denis w ostatniej części meczu był bardzo skoncentrowany i wykorzystywał każdą okazję do zaatakowania lotki. Rywal do końca zdobył tylko 1 punkt, a Denis po smeczu kończącym mecz z radości rzucił się na kort okazując radość ze zdobycia swojego pierwszego medalu w parabadmintonie.
Po niespełna godzinie odbył się drugi ćwierćfinał z udziałem Denisa. Tu w pierwszym secie dominowała para francusko-kameruńska, wygrywając 21-8. W drugim secie Denis i Kofi Acheampong z Ghany zagrali lepiej, realizując dokładniej taktykę. Od początku objęli prowadzenie i było 5-1 a potem 11-8. Kilka niewykorzystanych okazji do zdobycia punktów w środku seta, pozbawiło ich możliwości powalczenia o zwycięstwo w trzeciej części, bo prowadzili już 18-17. Kilka kolejnych niedokładnych zagrań z naszej strony i niestety przegrany mecz 21-18.
Podsumowując start Denisa w deblu, należy podkreślić dużą waleczność, umiejętność wzięcia na siebie ciężaru gry i chwalić wynik – 5 miejsce, to najlepsza dotychczas lokata naszego zawodnika w turniejach.

Tom kwiecień 27 2018 17:59:14 0 ˇ 45
siku ya pili

Czwartek był również dobrym dniem dla Denisa Grzesiuka. Każdy pewnie po 2 dniach chciałby mieć taką statystykę.
Dzisiaj grano deble we wszystkich klasach i pierwszą rundę pucharową w SL3. Przed grami kilku zawodników i trenerów wsparło sprzętem najmłodszych zawodników z Ugandy. Była to akcja spontaniczna, nie związana z Solibadem. Widać, że wszystkiego im brakuje, a mecze grają na boso i są szczęśliwi z powodu udziału w takich zawodach. My też mieliśmy sprzęt dla jednego chłopca.

Pierwsi na kort wyszli dzisiaj Denis i Kofi Acheampong z Ghany, którzy następnie wygrali wszystkie mecze grupowe i awansowali do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. W swojej grupie nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, przez co uzyskali najlepszy bilans punktowy. Dobrze uzupełniali się na korcie. Denis oczywiście ciężar gry brał na siebie, a Kofi kończył wszystkie okazje na siatce. Był to efekt porannego wspólnego treningu, na którym ustaliliśmy ustawienie i przećwiczyliśmy kilka zagrań, które warte były zastosowania w meczu.

Znamy już rywali Denisa w obu ćwierćfinałach. W singlu będzie to Egipcjanin Zakareia Ayoub, który jest w zasięgu naszego zawodnika. W deblu sytuacja jest trudniejsza, bo wylosowano Denisowi i Kofiemu najmocniejszych z możliwych rywali: grającego trenera francuskiego Guillaume’a Gailly i Kameruńczyka Emmanuela Pinochet Amouguiego.
Gry w czwartek skończyły się wcześniej, więc była okazja po południu pospacerować po Kampali.

Tom kwiecień 26 2018 22:12:54 0 ˇ 46
siku ya kwanza

We wtorek jak zwykle ostatnim punktem związanym z organizacją turnieju było spotkanie trenerów z sędziami i delegatem technicznym. Okazało się, że wielu zawodników nie stawiło się na klasyfikację, albo nie przeszło jej pomyślnie. Ze 121 pierwotnie zgłoszonych, do turnieju zakwalifikowano 84 zawodników. Frekwencyjnie ucierpiała też klasa SL4, w której gra Denis. Z 21 pozostało 13.
Denis w losowaniu trafił do grupy D, w której miał trzech Ugandyjczyków. Dziś jednak na Denisa nie było mocnych. Tabelka obrazuje skalę dokonań naszego zawodnika.

W czwartek okaże się z kim Denis zagra w ćwierćfinale. W czwartek również początek zmagań deblistów.
Denis gra w parze z zawodnikiem z Ghany: Kofi Acheampong. Mają jeszcze trzy inne pary, dwie ugandyjskie i kameruńską. Na zdjęciu, po pierwszym singlowym meczu z Charlesem Kizzą.

Tom kwiecień 25 2018 21:51:36 0 ˇ 49
Uganda

Po 22 godzinach podróży z Kędzierzyna-Koźla, dotarliśmy do Kampali. Od Amsterdamu wspólnie z nami leciał nasz przyjaciel z Francji Richard Perot. Pomału wkręcamy się w rytm Ugandyjskiego dnia. O 12 trening i trochę po południu czasu wolnego.

Tom kwiecień 24 2018 09:25:19 0 ˇ 43
Tomek mistrz, Kamil mistrz

W sobotę 21 kwietnia w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Województwa Dzieci, Żaków, Młodzików młodszych i Parabadmintona.
Dwa złote medale przywieźli nasi zawodnicy. W kategorii dzieci świetnie spisał się Tomek Mikołajczyk, który od początku roku ma dobrą passę i wygrywa wszystko. Tomek wywalczył złoto bez straty seta. W grupie, najlepszy z rywali zdobył w secie 7 punktów. Drugi złoty medal i tytuł Mistrza Opolszczyzny zdobył w parabadmintonie Kamil Taranda. Jemu trudniej przyszło zwycięstwo, bo po trzysetowych, wyrównanych pojedynkach.
Kolejnymi osobami na podium były dziewczyny - parabadmintonistki: Dominika Tomańska 2 miejsce, Julka Bolibrzuch i Zuzia Jerzyk obie 3 miejsce.
5 miejsce w U-13 zdobyła Hania Banaszak. Przegrała jedynie z finalistkami turnieju, Jacek Matula był 9, a Miłosz Mikołajczyk uplasował się na 11 pozycji.

WYNIKI

Tom kwiecień 21 2018 20:55:20 0 ˇ 42
Nasi w Kępnie

Do Kępna po raz pierwszy w historii pojechała dwójka naszych zawodników: Igor i Karol. Odbywa się tam Grand Prix Młodzików.
W pierwszym dniu tylko Igor odniósł zwycięstwo. Wygrany mecz deblowy z kolegą klasowym Jakubem Knihinickim z rywalami ABRM z Warszawy trwał 3 sety 24-22, 14-21, 21-14. Mniej szczęścia mieli obaj w singla, przegrywając swoje pojedynki. W sobotę była okazja do kolejnych gier. Niestety nasi nie sprostali rywalom ale walczyli na 100%.

Linki do relacji video: KORT 1 , KORT 2

WYNIKI

Tom kwiecień 20 2018 10:27:50 0 ˇ 42
Grand Prix Polski

W Żyrakowie w sobotę i niedzielę odbywał się turniej Grand Prix Polski młodzików młodszych. To po mistrzostwach Polski najwyżej punktowany turniej. Na zawody, które były rozgrywane tylko w grach pojedynczych, pojechali Hania Banaszak i Jacek Matula. Turniej jest rozgrywany najpierw w grupach, a następnie systemem pucharowym dla zawodników z jednakowych miejsc.
Pecha miał Jacek, który odniósł kontuzję w drugim mecz grupowym. Niestety nie dokończył pojedynku i został wycofany z pozostałych gier.
Natomiast Hania po wygraniu jednego meczu w grupie, walczyła w niedzielę o 9 miejsce. Nasza zawodniczka pokonała rywalki i 9 pozycja czyli maximum zostało osiągnięte.
Na pewno dzięki temu wpadło Hani sporo punktów do rankingu i już w środę zobaczymy o ile miejsc awansuje. Hania obecnie zajmuje 17 miejsce w rankingu MM PZBad.

WYNIKI

Tom kwiecień 15 2018 20:51:58 0 ˇ 49
Kierunek Uganda

23 kwietnia Denis Grzesiuk rusza na swój kolejny międzynarodowy turniej parabadmintona. Tym razem będzie to Uganda Para-Badminton International. Przez Amsterdam i Kigali do Entebbe nad jeziorem Wiktorii wiedzie trasa lotu do Afryki. Potem czeka nas jeszcze 1,5 godziny busem do Kampali, stolicy Ugandy. Co ciekawe odległość z lotniska do hotelu to 37 km. Jednak drogi i ruch na nich są zdecydowanie inne niż w Polsce.
W klasie SL4 oprócz Denisa wystartuje jeszcze 20 innych zawodników. Reprezentować będą Ghanę, Kamerun, Egipt, Nigerię Ugandę, Francję, Malezję, Indie, Kongo i Kenię.
Oprócz faworytów z Malezji i Indii, pozostali rywale są w zasięgu naszego zawodnika. Podobnie jak on, trenują dopiero 2-3 lata. Zawody w Ugandzie odbywają się po raz drugi. Rok temu wzięło udział 36 zawodników, a teraz będzie 121. Zmieni się też obiekt, na którym rozegrany zostanie turniej. Poprzednio była to salka przy ośrodku edukacyjnym, z kamienną podłogą, na której położono 2 maty do gry i wyklejono 1 kort dla wózkarzy. Teraz to będzie Hala Lugogo Sport Complex.
Udział Denisa Grzesiuka w tym turnieju jest możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz głównego sponsora naszego klubu, firmy WAK trans.

Tom kwiecień 14 2018 22:15:58 0 ˇ 49
Strona 4 z 6 < 1 2 3 4 5 6 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praga

Hrachovo IlavaNeerpeltFredericiaAntalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda BeekBirmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie