MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 21.12.2017r.

SINGLE

DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#6
wydana po 10.12.2017r.

dzieci U-9, żacy U-11

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Parabadminton Kids

Turniej Kłodnica Open był inauguracją sezonu dla najmłodszych parabadmintonistów. W hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu wystartowała czwórka zawodników, trenujących na co dzień w ramach zajęć zorganizowanych przez MOSiR Kędzierzyn-Koźle. Na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Taranda, który wyraźnie poprawił elementy techniki, a szczególnie serw i nikt z pozostałych nie był w stanie mu zagrozić. Druga była Dominika Tomańska, a na trzeciej pozycji uplasowały się Zuzanna Jerzyk oraz wózkarka Julia Bolibrzuch.
Świetnie spisała się na tym turnieju też trójka młodszych zawodników klubowych. Każdy odnotował lepszy występ niż na początku miesiąca w Głubczycach. Na podium w U-9 stanął Tomek Mikołajczyk, który zdobył brązowy medal. Tuż za podium uplasowali się w U-11 Hania Banaszak oraz Jacek Matula. Oboje walczyli, zostawiając sporo sił na korcie. Doświadczenie zdobyte w tą sobotę, powinno przynieść już wkrótce kolejne dobre rezultaty.
Były też medale za sędziowanie. W tej "kategorii" krążek zdobył Denis Grzesiuk, który sędziował mecze parabadmintonistów oraz inne w kategoriach U-9 i U-11.
Każdy z naszych zawodników otrzymał jeszcze na koniec od trenera wachlarz z niedawno rozegranych Mistrzostw Japonii w Parabadmintonie.

Tom październik 01 2017 00:30:52 0 ˇ 47
3 dni w Imielinie

Od czwartku 21 września przez trzy dni w Imielinie trwał, obok Polish International, turniej dla dzieci i młodzieży z udziałem naszej dwójki singlowo-mixtowej: Igor Jasek/Hanna Banaszak.
W grze mieszanej MM nasi uplasowali się na 8 pozycji. W singlu Igor zajął 19 miejsce, ale niektóre sety kończył ze stratą 2 punktów 28-26 albo 24-22.
Hania natomiast miała swój najlepszy turniej. Wygrała gry dla drugich z grup i zajęła 6 miejsce. W drodze do tej pozycji pokonywała rywalki, z którymi dotychczas przegrywała.
Na turnieju pojawił się też Bartek Mróz w związku z pokazami parabadmintona. Nasi zawodnicy mieli okazję skorzystać z jego rad podczas jednego z meczów mixta.

WYNIKI

Tom wrzesień 23 2017 19:05:16 0 ˇ 38
Młodzi w Suchedniowie

W Suchedniowie walczyli młodzicy młodsi. Najbliżej podium był Igor Jasek, który dotarł do ćwierćfinału. 6 miejsce zajęła Hania Banaszak wygrywając 2 mecze grupowe. Na 9 pozycji uplasował się Jacek Matula, który wygrał jeden mecz w grupie.
Ponadto Igor w deblu zajął 4 miejsce a Hania z Jackiem w mixta 9 pozycję.

WYNIKI

Tom wrzesień 17 2017 22:09:05 0 ˇ 42
Domingo

Pierwszym finałem w niedzielę był mecz singlowy, w którym Bartek zmierzył się z Eduardo Oliveirą. Po 15 minutach Mistrzem Brazylii został Bartłomiej Mróz wygrywając 21-2, 21-5.
Po dwugodzinnej przerwie przyszedł czas na mixta. Partnerka Bartka oprócz rozgrzewki potrzebowała przygotowania fryzury. W tym pomogła jej koleżanka z reprezentacji. W pierwszym secie poszło gładko 21-11, w drugim rywale Rogerio Oliveira/Danielle Carvalho, po kilku udanych akcjach nabrali pewności siebie i wygrali 21-12. Trzeci set już należał zdecydowanie do Bartka i Maraisy 21-8. Czwarte zwycięstwo oznaczało tytuł Mistrza Brazylii w mixta. Bardzo cieszył się z tego trener Maraisy, która pochodzi z Pernambuco. To jej pierwsze zawody i od razu taki sukces. Maraisa miała ze sobą baner ze swoim zdjęciem i tekstem:
W tym życiu nic nie jest łatwe. ale wszystko jest nieskomplikowane, gdy masz siłę i determinację nigdy nie zrezygnuj z celów. Zawsze idź do przodu, nigdy nie opuszczaj głowy.
Podczas ceremonii kończącej Brazil Para-Badminton International na szyi Bartka zawisły dwa złote medale. 18 i 19 medal złoty w karierze, a 44 i 45 w ogóle.

WYNIKI

Tom wrzesień 17 2017 21:21:41 0 ˇ 43
Sábado

Sobota turniejowa upłynęła od zwycięstwa do zwycięstwa. Pierwsze w mixta z parą brazylijską, najlepszą spośród rywali: Leonardo Zuffo/Cintya Silva Oliveira. Przeciwnicy bardzo się starali, ale kolejną wygraną odnotowali Bartek i Maraisa 21-15, 21-14.
Po południu odbył się półfinał singla SU5 ze znanym już z grupy Geraldo Silva Oliveira. I tym razem górą był Bartek wygrywając 21-9, 21-6. Wobec tego, w niedzielę finał z Eduardo Regis Oliveirą.

Tom wrzesień 16 2017 23:27:56 0 ˇ 44
Sexta-feira

Piątek był dniem gier podwójnych. Dla nas oczywiście najważniejsze były dwa mecze mixta Bartłomiej Mróz/Maraisa Santos.
W pierwszym meczu rywale z Brazylii ustawili taktykę aby wyłączyć Bartka z gry. Początkowo to się udawało, tak że Ricardo Cavalli/Abinaecia Maria Silva wygrali seta 21-15. Potem losy meczu się odwróciły drugi set dla Bartka i Maraisy 21-17 a trzeci 21-18.
W drugim meczu z parą peruwiańsko-brazylijską Pedro Pablo De Vinatea Estrada/Mikaela Costa Almeida, gra się już lepiej układała i prowadzenie objęte na początku każdego seta, bezpiecznie zostało dowiezione do końca. Mieliśmy drugie zwycięstwo, tym razem dwusetowe: 21-10, 21-11.

Tom wrzesień 16 2017 00:44:51 0 ˇ 40
Quinta-feira

Pierwszy dzień Brazil Para-Badminton International za nami. Bartek rozegrał oba mecze grupowe singla z Brazylijczykami. Najpierw z Geraldo Silva Oliveira 21-6, 21-5, z którym również dwa lata temu w Peru zagrał w grupie, a potem w finale. Drugim rywalem był nowy młody zawodnik, Felipe Costa, który widać było, że jest zestresowany z powodu przeciwnika. Ten mecz dla Bartka 21-5, 21-3.
Ci, których zdziwiło, że Bartek ostatnio na 2 turniejach grał tylko single, będą mogli jutro śledzić jego poczynania w mixta. Partnerką będzie Brazylijka Maraisa Santos, zawodniczka klasy SL3, która tu w Sao Paulo przeszła klasyfikację.

Tom wrzesień 14 2017 23:09:05 0 ˇ 35
São Paulo

Cztery dni, każdy w innym kraju: niedziela - Tokio, poniedziałek - Warszawa , wtorek - Zurich , środa -Sao Paulo, tak wyglądała podróż do Brazylii. Przywitała nas bardzo mglista pogoda na lotnisku, ale czym bliżej centrum tym więcej słońca. Wszystkim, którym doskwiera chłód prawie jesienny, przesyłamy ciepło stąd gdzie dzisiaj mieliśmy 34 a jutro jeszcze ma być cieplej.
Za nami trening, hala ogromna, jednak trochę problemów sprawia oświetlenie i jedna ze ścian, która jest zbyt biała. Zawody odbędą się w Centro Paraolímpico Brasileiro, olbrzymim kompleksie sportowym dla osób niepełnosprawnych.
Pogoda na wschodnim wybrzeżu USA gdzie szaleje orkan Irma, nie pozwoliła na przylot sędziego głównego z Kuby oraz całej ekipy USA.

Tom wrzesień 13 2017 22:46:51 0 ˇ 34
Początek sezonu

Przyszedł czas na rozpoczęcie sezonu krajowego. Do Głubczyc w sobotę 9 września pojechała trójka z młodszej grupy. Był to pierwszy w tym sezonie Opolski Turniej Dzieci i Żaków. Nasi zajęli tam: Tomek Mikołajczyk 5 miejsce, Hania Banaszak 5 miejsce i Jacek Matula 9 miejsce.

WYNIKI

Tom wrzesień 13 2017 20:29:58 0 ˇ 38
日曜日

Ceremonia medalowa już za nami. Przed nią jeszcze odbyły się dwa mecze z udziałem Marii Bartusz. Maja, która do nas czasem przyjeżdża na trening, tym razem wypadła lepiej od Bartka i z Japonii przywozi 2 medale, złoty w debla i srebrny w singla.
Bartek kończy japońską wyprawę z jednym, brązowym medalem.

WYNIKI

Tom wrzesień 10 2017 08:48:21 0 ˇ 39
土曜日

Sobota stała pod znakiem meczów Bartka Mroza. Decydowały się losy medalu. Po wyjściu z grupy, dzięki rozstawieniu miał wolny los. W pierwszym meczu o 12:10 zmierzył się z zawodnikiem z Tajpej. Mecz był trudny, bo przeciwnik cały czas na każdą lotkę był gotowy. Na każdą z przerw w setach wynik brzmiał 11:10. W pierwszym secie rywal wypracował sobie pod koniec 3-punktową przewagę, jednak zryw Bartka najpierw doprowadził do wyrównania, a potem do zdobycia jednopunktowej przewagi. Po stanie 20:20 Tajpejczyk miał wygraną akcję i lotkę setową, ale 3 kolejne punkty i zwycięstwo w secie było dla Bartka. W drugim secie lepsza gra taktyczna zmieniła obraz gry i wynik brzmiał 21-13.
W meczu o finał przeciwnikiem był Japończyk Tetsuo Ura, z którym wielokrotnie Bartek wygrywał. Pierwszy set to potwierdził wynikiem 21-8. Niestety z dynamicznej, kontrolowanej gry w drugim secie nie wiele pozostało i widać że rywal z dopingiem publiczności zaczął wykorzystywać częstsze błędy Bartka. Ten set 21-14. W trzecim Bartek znów objął prowadzenie i trochę uporządkował grę, ale trwało to tylko do przerwy. Po zmianie stron, znów było pasmo zagrań które bezwzględnie Japończyk wykorzystał. Przewaga była już tak duża, że chyba brak wiary, że można odwrócić bieg zdarzeń powodował, że kolejne lotki lądowały po za kortem.
Tetsuo odniósł historyczne zwycięstwo w 3 secie wygrywając 21-13.
A spoza sportowych wydarzeń, to mieliśmy okazję zobaczyć sztukę ikebany oraz parzenia zielonej herbaty. Wszystko to odbywało się w holu hali i było prezentowane przez osoby odpowiednio na tą okazję ubrane.

Tom wrzesień 09 2017 10:46:20 0 ˇ 36
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 287
Najnowszy Użytkownik: qvzflaegee
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Kobylnica Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín

Hrachovo IlavaNeerpeltFredericiaAntalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda BeekBirmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsan

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie