MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 10.12.2019r.

SINGLE
DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#3
wydana po 11.05.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Igor w Sianowie

Do Sianowa na turniej Grand Prix Młodzików pojechał Igor Jasek. Trofea wyłożone przed stolikiem sędziowskim stanowią dodatkową motywację dla każdego zawodnika. Może, któraś z turkusowych lotek przypadnie Igorowi w niedzielę. Po grach piątkowych, gdzie zagrał 2 single i jednego debla, zachował 100% skuteczności w statystykach.

Tom wrzesień 14 2019 00:13:01 0 ˇ 65
+20

Denisowi Grzesiukowi przybyło po Mistrzostwach Świata kolejne 20 punktów w rankingu Race to Tokyo 2020. Następna szansa na dodanie nowych punktów nadarzy się już za miesiąc w Odense podczas Victor Denmark Para-Badminton presented by Danisa.

Tom wrzesień 13 2019 01:49:20 0 ˇ 58
Ruszyli do boju

Na pierwszy turniej w tym sezonie do Żyrakowa pojechała 3 zawodników. Niestety Hani przytrafiła się kontuzja w czwartek i jaj wyjazd został odwołany. Była faworytką tych zawodów i rywalki skorzystały z jej nieobecności. W kategorii U13 startował Jacek Matula, który w singlu wygrał grupę, a następnie stoczył 3-setowy mecz z zawodnikiem z Węgier. Pierwszy set był dla Jacka, ale w kolejnych rywal był lepszy. Ostatecznie w grze pojedynczej Jacek uplasował się tuż za podium. W mixta było to 3 miejsce w grupie, a w deblu drugie w grupie.
W U15 Karol Krzych grał tylko w singla i zajął 2 miejsce w swojej grupie.
Z dwoma medalami ukończył start w Żyrakowie Igor Jasek. Organizatorzy postanowili rozegrać turniej jednego dnia, więc Igor na kortach spędził łącznie 5 godzin i 55 min. Rozegrał 28 setów w 11 meczach. Prawdziwy supermaraton. Z tego wysiłku ma: złoty medal w deblu, brązowy w singlu i 3 miejsce w grupie w mixta.

WYNIKI

Tom wrzesień 08 2019 13:45:53 0 ˇ 75
Dobry refleks

Dziś Denis podarował na treningu swojemu młodszemu koledze, Marcelowi koszulkę mistrza świata klasy SL3. Historia wejścia w posiadanie tej koszulki jest bardzo prosta. Pramod Bhagad, po ostatniej, zwycięskiej akcji rzucił swoją koszulkę w stronę widowni. Najlepszym refleksem popisał się Denis, który był najszybszy w jej złapaniu.

Tom wrzesień 05 2019 21:19:13 0 ˇ 74
Sezon rozpoczęty

Sezon 2019/2020 rozpoczęty. Jedni po obozach i zawodach inni po 2-miesięcznym odpoczynku. Najlepiej integruje wszystkich unihoc. Szybkość, wytrzymałość, koordynacja i trochę strategii. Potem rakietki, bo we wrześniu zawody x3. Już w sobotę pierwsze w Żyrakowie.

Tom wrzesień 05 2019 00:23:35 0 ˇ 63
Precyzja się opłaca

Mija już drugi tydzień od Mistrzostw Świata w parabadmintonie i w dalszym ciągu brak materiału video, który może pobrać z BWF tylko trener kadry. Nieśpieszność działań w tym zakresie wywołuje raczej zaskoczenie. Mając do dyspozycji fragmenty meczu Denisa z Japończykiem, widać, że własne błędy przyczyniły się do porażki w tym spotkaniu. Początek meczu pokazuje dużą przewagę i bardzo dobrą grę, wynik 10-3 i 11-6. Po przerwie na wsparcie ze strony trenera, następuje seria błędów i zmiana w taktyce. Wyraźny jest brak wysokich serwów forhendowych, które odsunęłyby rywala na tył kortu. Po dobrych akcjach nie ma kontynuacji a jest szukanie czegoś innego i w konsekwencji przegrywanie wymian.
Przyczyny mogą być różne. Przede wszystkim znaczenie ma ostatnia faza przygotowań. A ona wydaje się była nieprzygotowana. Brak podczas zgrupowania trenera, który wyjeżdża później z zawodnikami na zawody jest mało profesjonalne. Aby udzielać rad, trzeba znać dobrze zawodnika i jego potencjał. W trakcie zgrupowania, nasz zawodnik grywał sparingi z przeciwnikami na 1/2 kortu. To też wskazuje na to, że tego typu pomysły na kilka dni przed zawodami były chybione.
Denis na mistrzostwach nie wygrał meczu. To się zdarza, bo losowanie odgrywa ważną rolę. Ale tu zawiodło coś innego. Patrząc na inne reprezentacje, to widać, że sztaby trenerskie są złożone z wielu osób. Na pewno trener, który spotyka zawodnika raz na pół roku nie jest w stanie wykrzesać z niego optymalną postawę meczową.
Objawieniem tych mistrzostw była w klasie SS6 Carmen Poveda z Peru. W 2016r na zawodach w Kolumbii była przeciętną zawodniczką. W 2017r, na MŚ w Korei doszła do finału i była druga. W tym roku została mistrzynią świata, pokonując Angielkę Rachel Choong - wielokrotną złotą medalistkę MŚ i ME, niepokonaną od wielu, wielu lat. To pokazuje, że chcieć to móc. Że każdy, kto ciężko na treningach pracuje odniesie na końcu sukces.
Statystyki medalowe Polaków i ilość reprezentantów uczestniczących, od naszych pierwszych mistrzostw poniżej:
2013 Dortmund 2 srebrne - 1 zawodnik
2015 Stoke Mandeville 2 srebrne, 2 brązowe - 5 zawodników
2017 Ulsan 1 srebrny, 3 brązowe - 8 zawodników
2019 Basel 3 brązowe - 7 zawodników

Oprócz meczów w Szwajcarii, organizatorzy zachęcali do udziału w konkursach sportowych. W konkursie precyzyjnego serwowania wystartował Denis, który za celne zagrania zdobył koszulkę Shuttletime Switzerland.

Tom wrzesień 03 2019 17:40:09 0 ˇ 80
Pod okiem Kima

Od 26 do 30 sierpnia na zaproszenie PZBad Hanna Banaszak i Igor Jasek trenowali w ośrodku kadry narodowej w Józefosławiu. Zajęcia z młodymi zawodnikami prowadził Kim Young Man, trener główny kadry narodowej. Choć zgrupowanie trwało zaledwie 5 dni, to wiadomości i ćwiczenia na pewno będą wsparciem codziennych szkolnych i klubowych treningów.

Tom sierpień 31 2019 11:14:06 0 ˇ 80
I się skończyło

Sprawy w Szwajcarii przyjęły inny obrót niż spodziewaliśmy się. W drugim meczu Denis uległ Antonemu Forsterowi 21-9, 21-8. Tym samym stracił możliwość awansu. Nawet wygrana w kolejnym spotkaniu z Japończykiem, mając podobny stosunek meczów, to do dalszych rozgrywek przeszedłby Anglik.
Nie wiemy czy wśród dopingujących Denisa w meczu z Takahito Takeyamą byli Anglicy, ale mocny doping swojemu zawodnikowi urządziła reprezentacja Japonii, która stanowi zawsze na zawodach bardzo zwartą i wspierającą się grupę, w odróżnieniu od innych. Denis w trzecim meczu mógł już jedynie powalczyć o honorowe zwycięstwo. Tego jednak nie było, choć uzyskany wynik jest lepszy niż w Turcji z tym zawodnikiem w marcu. 21-15, 21-19 tak zakończył się ten mecz, po którym Takahito uzyskał awans do najlepszej szesnastki.
Ocenę występu naszego zawodnika będzie można dokonać na pewno dopiero po obejrzeniu meczów, które tym razem są reglamentowane przez BWF. Ale z zapisu punktowego przebiegu tego ostatniego meczu widać że nasz zawodnik w pierwszym secie prowadził 10-3 i 11-6, w drugim znów odrabiał stratę z 8-15.

WYNIKI

Tom sierpień 23 2019 23:02:26 0 ˇ 77
Pierwszy mecz

We wtorek Denis rozegrał swój pierwszy mecz grupowy. Było to spotkanie z najsilniejszym zawodnikiem tej grupy i jednocześnie numerem 2 na świecie. Hindus Tarun Tarun, to także były Mistrz Świata. Nie dał Denisowi wiele pograć, ale każdy punkt zdobyty z takim rywalem ogromnie cieszy. W sumie miał Denis 8 okazji do zadowolenia ze swojej gry. Wynik 21-5 i 21-3 pokazuje dystans do mistrza, ale najważniejsze, że dokonało się przetarcie i na kolejne mecze nasz zawodnik wyjdzie już po przetestowaniu kortu i lotek.

Tom sierpień 20 2019 22:59:18 0 ˇ 65
Szwajcaria

We wtorek 20 sierpnia, rozpoczynają się gry na Mistrzostwach Świata w parabadmintonie. W Bazylei Denis Grzesiuk zagra w grupie z zawodnikiem Indii Tarun Tarun, który jest 2 w rankingu światowym i pretendentem do złotego medalu. Dwaj pozostali rywale to Anglik Antony Forster, który lata świetności ma już za sobą i Japończyk Takahito Takeyama, jeden ze starszych zawodników grających czynnie. Antony w rankingu o jedno miejsce wyprzedza Denisa, natomiast Takahito jest 3 pozycje za Denisem. Wynika z tego, że losowanie miał nasz zawodnik bardzo korzystne, a teraz na korcie powinien to zdyskontować.

Tom sierpień 19 2019 14:11:57 0 ˇ 67
Przygotowania

W Blachowni pod Częstochową trwa obóz klubu UKS Lotka Olsztyn, którego uczestnikiem jest Jacek Matula. Od 4 do 14 sierpnia biega, ćwiczy, doskonali się. Również z Jackiem miał ćwiczyć Denis, ale w ostatniej chwili przyszło z Warszawy powołanie na zgrupowanie kadry narodowej parabadmintona z trenerem kadry narodowej. Oczywiście w tej sytuacji Denis od soboty 10 sierpnia trenuje w Józefosławiu pod Warszawą w hali z 12 kortami w ośrodku sportowym LAVO. Trochę inaczej wyobrażaliśmy sobie ten ostatni fragment przygotowań do Mistrzostw Świata. Przede wszystkim zawodnicy nie trenują z trenerem kadry, ani z żadnym z trenerów z oficjalnego sztabu szkoleniowego PZBad. Można też powiedzieć, że miesięczne przyzwyczajanie się do typu lotki, którą Denis będzie grał w Szwajcarii, nie jest kontynuowane, gdyż treningi są prowadzone z użyciem zupełnie innych lotek. A to czas już wyłącznie na ostatnie szlify techniczne, gdzie precyzja jest najważniejsza. Trening taktyczny i sparingi. Ale jak widać nie bardzo jest z kim.
18 sierpnia odbędzie się losowanie mistrzostw, po raz pierwszy bez obligatoryjnego udziału przedstawicieli państw, uczestniczących w zawodach.

Tom sierpień 13 2019 19:20:03 0 ˇ 87
Strona 4 z 9 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 346
Najnowszy Użytkownik: sumjqbaebe
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie