MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton


wydany 21.12.2017r.

SINGLE

DEBLE i MIXTY

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#6
wydana po 10.12.2017r.

dzieci U-9, żacy U-11

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Żyraków 11 listopada

Dwa turnieje zaplanowano w Żyrakowie w dniu święta narodowego 11 listopada. W turnieju dzieci i żaków wystartowali Hania i Jacek w U-11, a w turnieju młodzików młodszych Igor.
W grupie chłopców U-11 Jacek wygrał jeden mecz, a w drugim rywal był lepszy. Do dalszej części turnieju awansował tylko zwycięzca grupy. Za to Jacek mógł kibicować nasze pozostałej dwójce, która wygrywała kolejne spotkania.
Najlepiej spisała się Hania Banaszak, która 3 ostatnie mecze zagrała z ogromną walecznością. W ćwierćfinale pokonała swoją przeciwniczkę w dwóch setach, oba zakończyły się 11:10. Półfinał i finał, to jeszcze większa walka, bo zwycięstwo w obu przypadkach zostało odniesione w trzecim secie.
O pechu może mówić Igor Jasek, który w trakcie półfinału doznał kontuzji stawu skokowego i niestety nie był w stanie dokończyć meczu. Na osłodę pozostał mu brązowy medal.

WYNIKI ŻACY, WYNIKI MM

Tom listopad 12 2017 17:45:23 0 ˇ 17
Grand Prix w Suchedniowie

Grand Prix to turnieje, gdzie można zdobyć więcej punktów, ale też rywale są mocniejsi. Przekonali się o tym Jacek i Hania, którzy wraz z Igorem i rodzicami pojechali do Suchedniowa na 3 dni. Wszyscy grali single i mixty a Igor dodatkowo jeszcze debla. Najlepiej poszło Igorowi w mixta. Jego partnerką była zawodniczka z Ukrainy Sofia Chernomorova. W piątek Igor i Sofia zagrali dwa mecze, oba wygrywając. Trzeci pojedynek ćwierćfinałowy zagrali późnym wieczorem w sobotę, przeciwko parze ze Straszęcina i tu musieli uznać wyższość rywali, ulegając 21-11, 21-12. Tak więc polsko-ukraiński mixt uplasował się tuż za podium na 5 miejscu. Jacek i Hania natomiast zebrali cenne doświadczenie.

WYNIKI

Tom listopad 05 2017 11:44:38 0 ˇ 16
Deble w Słowenii

W sobotę rano Igor zagrał ostatni mecz singlowy w grupie. Wygrał Włoch Simone Piccinin 11-8 11-6 11-6. Od południa rozpoczęły się gry podwójne. Gra się systemem K/O. Pierwszy mecz Igor z Tymkiem zagrali z gospodarzami, parą Dan Križman/Anže Šimić. Pierwsze trzy sety dość wyrównane, a ostatni zdecydowanie zwycięski dla Polaków. Po prawie pół godzinie wynik brzmiał 11-9 11-9 11-13 11-4 .
W kolejnej rundzie zagrali z Austriakami rozstawionymi z nr 2, Pascal Cheng/Luis Pongratz, którym ulegli 11-6 11-7 11-5.

WYNIKI

Tom październik 28 2017 15:47:22 0 ˇ 19
Mokronog

Po polsku mokra noga, a po słoweńsku Mokronog. Nazwa miasta, gdzie rozgrywany jest turniej 23. TEM Youth International 2017. Główny sponsor turnieju to firma TEM, zajmująca się produkcją przełączników elektrycznych.
Do Słowenii pojechał Igor Jasek, który oprócz singla zagra debla z Tymoteuszem Cybulskim. W grze pojedynczej ma 3 rywali, dwóch Słoweńców i Włocha. Ze Słoweńcami bilans meczów wyszedł na zaro. Pierwszy przegrany, a drugi wygrany. Na turnieju zastosowano punktację do 11. Przy stanie 10-10 gra się do 13, bez konieczności dwupunktowej przewagi. To pierwszy pobyt zawodnika z naszego klubu na turnieju w Słowenii.
Igor Jasek - Richard Pavlik (SLO) [5-8] 3-11, 8-11, 9-11
Igor Jasek - Tadej Jelenc (SLO) 11-4, 11-13, 11-9, 11-4

Można oglądać gry na żywo TU

.

W sobotę 10:40 BS U13 - Group H Simone Piccinin Italy - Poland Igor Jasek

.

                

Tom październik 27 2017 21:06:55 0 ˇ 21
Olimpiady Specjalne

W Leśnicy 18 października odbyły się Regionalne Mistrzostwa Olimpiad Specjalnych w badmintonie. Wyłoniono medalistów w 8 grupach panów i 3 grupach pań. Grupy, jak już pisaliśmy w newsie o MP w Trzciance, tworzy się po tzw. grach obserwowanych, lokując w grupie max. 5 zawodników o zbliżonym poziomie umiejętności. Gry obserwowane dla ponad 20 zawodników przeprowadził trener Tomasz Zioło, który wraz z grupą uczniów zrzeszonych w klubie Koziołek działającym przy Gimnazjum nr 3 i Szkole Podstawowej nr 11, uczestniczył w zawodach.
W grupie o największych umiejętnościach wystąpił Denis Grzesiuk, który zdeklasował swoich rywali, bezapelacyjnie zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Opolszczyzny Olimpiad Specjalnych. Grupa złotych medalistów, a wśród nich Denis, wystąpi w przyszłym roku na Multi Olimpiadzie Specjalnej w Katowicach.

Tom październik 23 2017 22:55:46 0 ˇ 28
Memoriał w Komprachcicach

Memoriał Mariana Krasowskiego - zasłużonego trenera i działacza Opolszczyzny, to turniej na którym gościmy zawsze. Mieliśmy swoich zawodników w kategorii dzieci i parabadmintona. Sportowo poszło nieźle, w grupie dzieci U-9, Tomek Mikołajczyk zdobył brązowy medal. To już drugi brąz w tym sezonie. U parabadmintonistów, podobnie jak w Kedzierzynie-Koźlu, na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Taranda, druga była Dominika Tomańska a trzecia Zuzanna Jerzyk. Medale wręczali zawodnicy Maria Barusz, Denis Grzesiuk oraz trener Tomasz Zioło, którzy już za miesiąc wystąpią na Mistrzostwach Świata w parabadmintonie w Korei.
Tradycją tego turnieju jest słodki poczęstunek. I tym razem o godzinie jedenastej na halę wjechał tort badmintonowy, który po chwili został podzielony pomiędzy wszystkich uczestników dzisiejszych zawodów. Smakował pysznie.

WYNIKI

Tom październik 21 2017 20:55:38 0 ˇ 26
Mazovia Junior Cup

Do Warszawy, a właściwie do Zielonki, pojechała trójka naszych: Hania, Jacek i Igor. Każdy w singla w piątek wygrał swój mecz. Szczególnie cieszą te wygrane po ciężkich bojach jak Hani, gdzie walczy się do ostatniej lotki: 22-20 19-21 22-20

WYNIKI

Tom październik 21 2017 11:01:31 0 ˇ 23
Finały w Trzciance
Ekipa Opolszczyzny w komplecie.

W dzisiejszym meczu, którego stawką był srebrny medal lepszy okazał się zawodnik z Trzcianki, Mateusz Wawrzyniak. Ale jak na mecz tej fazy, obaj zawodnicy nie zawiedli i rozegrali trzysetowe bardzo wyrównane spotkanie, którego wynik brzmiał: 21-15, 14-21, 21-16.

O TURNIEJU

Tom październik 08 2017 09:23:12 0 ˇ 35
Trzcianka cd.
Plan gier deblowych:

W sobotę rano Denis dowiedział się o zmianie dotyczącej jego planu gier singlowych. Stało się to po proteście złożonym przez jednego z trenerów pokonanych wcześniej zawodników. Uznano, że sędziowie po "grach obserwowanych" podjęli niewłaściwą decyzję, nie lokując Denisa w grupie najmocniejszej.
Komisja arbitrażowa podjęła decyzję o przesunięciu Denisa wyżej i anulowała poprzednie wyniki. Tak więc w sobotę rozpoczął się dla naszego zawodnika turniej singlowy na nowo.
Pierwszym rywalem był Krzysztof Sołtysiak z Trzcianki, z którym Denis rozegrał bardzo dobre spotkanie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 21-11 dla przeciwnika. W drugim również zawodnik gospodarzy był lepszy, tym razem 21-4, ale wynik nie odzwierciedla gry. Długie wymiany, dużo biegania, silne smecze i obrony, to mogli podziwiać kibice w hali. Wiele razy Denis był blisko lotki, jednak problemy z poruszaniem się w przeciwieństwie do zdrowego rywala, były wielokrotnie w tym secie powodem utraty okazji do zdobycia punktu.

Drugi mecz singlowy Denis zagrał z Damianem Cieślą z Mazowieckiego. W obu setach Denis górował nad przeciwnikiem, zwyciężając 21-17 i 21-14. Tym samym zapewnił już sobie co najmniej brązowy medal.

W deblu natomiast, w meczu o srebro, pierwszy set z kolegami z Opolszczyzny wygrany 21-8, drugi przegrany 18-21, a w trzecim do ostatniej chwili decydował się los kto zwycięży. Przy stanie 20-20 Łukasz zaserwował w aut i ponieważ tu 21 punkt jest ostatnim, to rywale zdobyli srebrne medale.
Denis i Łukasz tuż po meczu odbierali na podium brązowe.

Tom październik 07 2017 09:11:28 0 ˇ 38
Pierwsze mecze Olimpiad Specjalnych

W piątek rozpoczęły się już pierwsze mecze o zwycięstwa w grupach. Denis ma grupę 5 osobową w singla. Będzie też grał w debla w parze z Łukaszem Janoszką z Leśnicy.

Pierwsze spotkanie w singla z Krystianem Popielą ze Śląskiego, wygrane 21-6, 21-5, a debel z parą z Trzcianki, niestety przegrany (to najmocniejszy debel na turnieju), 21-11, 21-6.

Drugi dzisiejszy singiel też wygrany zdecydowanie jak poprzedni: 21-6, 21-10. Rywalem był Damian Wiloczyński z Kujawsko-Pomorskiego.

Tom październik 06 2017 11:56:59 0 ˇ 43
Denis w Trzciance

Po 6 godzinach jazdy dotarliśmy z Opola do Trzcianki. Na Mistrzostwa Polski Olimpiad Specjalnych pojechała 6 zawodników, 5 chłopaków i 1 dziewczyna, oraz 2 trenerów ze szkoły w Leśnicy - Tomasz Siciak i Marek Walichowski.
Zawody są rozgrywane pod nazwą X Ogólnopolski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych i gromadzą na starcie reprezentantów z 16 województw wyłonionych z eliminacji regionalnych (wojewódzkich). Zawody te są jedynymi w roku na takim szczeblu, a co za tym idzie nie ma żadnych list klasyfikacyjnych i rankingów. Zawodników jednak należy jakoś rozlosować, a wcześniej rozstawić. To mozolna praca sędziów na początku turnieju. Na 3 kortach odbywają się tzw. gry obserwowane, jedna trwa ok. 4 minut. Sędziowie podczas nich oceniają poziom umiejętności technicznych poszczególnych zawodników. Osobno singlistów i osobno par zgłoszonych do gier podwójnych. Gry obserwowane zajmują kilka godzin, a po nich zawodnicy są łączeni w grupy od 3 do 5 osób i grają każdy z każdym o zwycięstwo, osobno mężczyźni i osobno kobiety.

Tom październik 06 2017 10:47:23 0 ˇ 38
Strona 3 z 8 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 287
Najnowszy Użytkownik: qvzflaegee
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Kobylnica Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín

Hrachovo IlavaNeerpeltFredericiaAntalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda BeekBirmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsan

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie