MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton

ON-LINE Ranking

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#5
wydana po 7.12.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Ktoś zwariował...
Ten pan na zdjęciu (foto. Paweł Staręga) obok to Marek Idzikowski. Ze strony PZBad wynika, że to Specjalista ds. Współzawodnictwa sportowego. Ten oto człowiek 31 marca zawiesił nasze członkostwo w Polskim Związku Badmintona, czyli na tą chwilę jesteśmy klubem, nie będącym w strukturach polskiego badmintona. Pan ten oczywiście tą wiedzę trzymał dla siebie, nie informując o tym naszego klubu, ani jak mniemam innych pracowników PZBad.
Na początku kwietnia odnawialiśmy licencję Denisa Grzesiuka. Opłata 50 zł zrobiona, faktura z datą 10.04.2020r. otrzymana i... 16.04.2020r. pan Idzikowski aktualizuje licencje na stronie PZBad, ale Denis dalej ma nieważną. Wysyłamy zapytanie: dlaczego? Po tygodniu (!!!) przychodzi odpowiedź: MMKS Kędzierzyn-Koźle ma nieaktualne członkostwo (o czym była informacja w połowie lutego). Dla aktualizacji członkostwa należy (jak zwykle) przesłać do mnie aktualny wydruk z organu rejestrowego klubu zawierający skład władz i skontaktować się ze mną telefonicznie (najlepiej poniedziałek, czwartek). Po aktualizacji członkostwa będzie możliwe zgłoszenie wniosku o rejestrację zawodnika. Z pisma wynika, że trzeba przesłać wydruk. Chodzi o pobranie ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości wydruku aktualnego KRS i przesłanie go do PZBad. Proste. Ale KRS musi najpierw zaktualizować dane po wyborach w klubie i od stycznia tego nie zrobił. Wiadomo, reforma wymiaru sprawiedliwości, dobra zmiana i skrócenie procedur w sądach, widać w tym przypadku gołym okiem, że jest gorzej niż było. Więc na razie nie ma dokumentu, który można by było pobrać i wysłać panu Idzikowskiemu. Ale należy zadać ważne pytanie: po co panu Idzikowskiemu wydruk z KRS? To jest dokument jedynie wymagany w postępowaniach konkursowych o dotacje,a my nic z PZBad nie dostajemy, a wręcz płacimy składkę roczną, dzięki której jest m.in. utrzymywany w PZBad pan Idzikowski. Pan Idzikowski może sam sobie takie dokumenty pobierać, bo nie są one zastrzeżone. Więc o co chodzi? Ano chodzi o biurokrację. Przed powrotem tego pana do pracy w PZBad, wystarczyło po wyborach w klubie przesłać informację o aktualnym składzie władz klubu. Wartość informacyjna ta sama co wydruku KRS.
Jeszcze 2 lata temu pan Idzikowski, przy wznowieniu ważności licencji żądał ponownego wypełnienia wniosku na licencję. Nie wystarczyło tak jak teraz zrobić przelew i w tytule wpisać nazwisko zawodnika i nr licencji, ale trzeba było wypełnić wszystkie dane: adres, pesel, miejsce i datę urodzenia itd. Jeśli w klubie większym od naszego odnawiało się 30-40 licencji, to widać ile bezsensownej pracy się wykonywało. W imię czego? W imię biurokratycznego zadowolenia pana Idzikowskiego. Przyszedł w 2018r. nowy zarząd PZBad i jednym ruchem zmiótł to, szkoda że nie razem z panem Idzikowskim. Pan Idzikowski w 2013r. delikatnie mówiąc, rozstał się z pracą w PZBad po wielu, wielu latach takiego właśnie zarządzania. Były osoby, które miały już tego dość i wydawałoby się, że człowieka nie do ruszenia, ku radości wielu, pożegnano z pracy w biurze PZBad. Niestety parę lat temu znów, poprzedni prezes postanowił dać mu szansę. Jak ją wykorzystał, widać.
W 2011roku mieliśmy podobną sytuację. Więc jeśli ktoś myślał, że ten człowiek jest reformowalny, to był naiwny.
Poniżej pismo z klubu do prezesa PZBad z roku 2011, po tym jak 3 zawodników nie otrzymało licencji, podobnie jak teraz Denis.
Zgłaszam niedopuszczalne działania ze strony pana Marka Idzikowskiego dotyczące „wezwania” rodziców do uzupełnienia braków w związku z wnioskiem na licencje. Po pierwsze słowo „wzywam’ należałoby zastąpić zwrotem grzecznościowym „proszę o uzupełnienie braków” Dziecko tych państwa jest chłopcem, a M. Idzikowski pisze „zawodniczce” Po drugie pieniądze na opłatę 3 licencji zostały przelane 12.01.2011, więc na koncie PZBad są nazajutrz. Sprawdzenie tego przeze mnie trwało 1 minutę. Natomiast M. Idzikowski 18.01.2011r. wzywa rodziców do uiszczenia stosownej opłaty. Co gdyby rodzice wpłacili? Korekty, noty księgowe, przelewy i całe zamieszanie z powodu braku staranności człowieka, który w PZBad pełni jakąś rolę. Po trzecie, wzywa się rodziców do aktualizacji licencji klubu. W jaki sposób rodzic ma ją zaktualizować. Takie pismo powinno być najpierw skierowane do klubu. Powodów braku aktualizacji może być kilka, i teraz rodzic czy klub ma się domyśleć o co chodzi, czy podanie konkretów wykracza poza możliwości M. Idzikowskiego? Czy też jest to objaw arogancji i buty, która uwidacznia się, za każdym razem w kontakcie z M. Idzikowskim. Klub może być powiadamiany mailem o wszelkich brakach czy innych istotnych sprawach dot. współpracy ze Związkiem. Wielokrotnie wysyłane były na pocztę mailową Związku, czy M. Idzikowskiego listy, w których oczekiwaliśmy odpowiedzi na zadane pytania, lecz tylko w jednym przypadku od p. H. Pikuły doczekaliśmy się odpowiedzi. Jeśli macie w Związku procedury nie odpowiadania pocztą mailową, to proszę to upowszechnić, tak, byśmy nie korzystali z tego wynalazku w kontakcie z PZBad. Proszę o podjęcie jakichś działań, aby kolejni zwracający się o coś do Związku nie byli tak traktowani jak my.
Tom kwiecień 25 2020 06:19:38 0 ˇ 62
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 347
Najnowszy Użytkownik: Grzesiek
PARTNERZY


CENNIK KLUBOWY - OD 2014
KATALOG

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Chęciny Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Zagnańsk Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


NeerpeltFredericia Odense


Antalya KonyaVillajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

SoloPekinDublinLimaMedellinKampalaBangkokTokioSão PauloMokronogUlsanOpatija ZagrebRodezGeelongWiedeńOttawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie