Witamy na stronie klubu badmintona MMKS Kędzierzyn-Koźle, działającego od 1994r. Klub nasz specjalizuje się głównie w treningach z dziećmi od 6 lat i młodzieżą do 16 lat

Jesteś naszym Internetowe liczniki GOŚCIEM

.

.

Tom październik 30 2011 20:56:23 0 ˇ 2351
Dzieci i Żak

Najmłodsi nasi zawodnicy po 8 miesięcznej przerwie zainaugurowali rozgrywki. Tradycyjnie w październiku w Komprachcicach rozgrywany jest turniej, któremu patronuje Marian Krasowski - wybitny trener. VIII Memoriał Mariana Krasowskiego to Opolski Turniej Dzieci i Żaków. Mieliśmy tam dwójkę dzieci i jednego żaka.

Krzysiu Paczuła w tym sezonie przeszedł do kategorii U11 i na dzisiejszym turnieju rozegrał dwa mecze. Rywale byli mocniejsi, a jeden z nich wygrał cały turniej.
Lepiej poszło w U9, gdzie w obu finałach grali nasi zawodnicy. Wśród dziewcząt Weronika Gucwa pewnie wygrała grupę, potem półfinał, by w meczu o złoto ulec przeciwniczce z Kobierzyc. Natomiast Marcel Kupiec miał dziś skuteczność 100%. Zdobył złoty medal, dając przeciwnikom ugrać w sumie w 10 setach 36 punktów.

WYNIKI

Tom październik 17 2020 18:58:55 0 ˇ 2
IMPMM 2020 - dzień trzeci

W singlu do przodu.

W deblu niestety przegrana. Gra w drugim secie dawała nadzieję na trzeci, bo było prowadzenie 14-10 i 16-14, ale potem się już popsuło.

I ćwierćfinał nie dla Hani... przewaga rywalki spora.
Ostatecznie Hania uplasowała się w Mistrzostwach Polski tuż za podium, w singla i debla zajmując miejsce 5.

WYNIKI

Tom październik 03 2020 16:10:08 0 ˇ 12
IMPMM 2020 - dzień drugi

W piątek rozpoczęły się mecze w turnieju głównym.
W singla grała swój pierwszy pojedynek Hania Banaszak. Od początku było widać, że nerwy są powodem wielu błędów. Rywalka grała bez presji i bardziej korzystała z potknięć Hani niż z własnych dobrych akcji. Ostatecznie w końcówkach przeważyło doświadczenie naszej zawodniczki 23-21, 21-19.
Losowanie mixta przyniosło Jackowi i Lilianie rywali, którzy choć nie byli rozstawiani, to ich pozycje singlowe pozwalają przypuszczać, że są kandydatami do złota. Nasz mixt był właściwie bezradny, jakby wcześniej pogodził się z poziomem przeciwników 7-21, 2-21.
Trzeci nasz mecz to debel H. Banaszak/Sonia Żwan AZSUW Warszawa. Pierwszy set trochę nerwowy, ale wygrany 21-19, a drugi zagrany dużo pewniej 21-9.

Tom październik 03 2020 01:50:48 0 ˇ 13
IMPMM 2020

Nie będzie miło wspominał Jacek Matula swojego udziału w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych. Miał być faworytem, bo zabrakło jednego miejsca, aby być od razu w turnieju głównym. Był przez to rozstawiony z nr 1 w eliminacjach. Niestety odpadł już w pierwszym meczu, po 3 setach 21-19, 19-21, 23-25.
Szczególnie 3 set będzie zapamiętany. 11 pierwszych punktów rywal zdobył z 6 zagrań Jacka w aut i 5 w siatkę. Po doprowadzeniu do wyrównania pod koniec seta 20-20, i wygraniu przez przeciwnika kolejnej akcji na 21-20, sędzia postanowił mecz zakończyć, bo wcześniej zapomniał Jackowi dodać 20 punkt. Doszło do kuriozalnej sytuacji, gdzie zawodnicy znając wynik pozostali na boisku, a sędzia zszedł ze stanowiska i pomaszerował z wynikiem do sędziego głównego. Interwencja taty Jacka przywróciła sędziego na kort. Niestety wynik na bieżąco już nie był widoczny dla grających i obserwatorów.
Czy miało to wpływ na końcowy wynik. Trzeba by zapytać zawodnika. Na pewno nie była to sytuacja obojętna.
Pytanie Wydziału Gier i Regulaminów PZBad o to, co młodzieniec siedzący w roli sędziego na stanowisku sędziowskim robił podczas meczu, wydaje się bezprzedmiotowe.
Łatwiej przychodzi nałożenie kar za napis POLSKA niż egzekwowanie obowiązków sędziowskich.
Regulamin mówi:
XV.OGÓLNE SPRAWY SĘDZIOWSKIE.
Zaleca się,aby wszystkie turnieje miały zapewnioną obsadę sędziowską (sędziowie prowadzący)
1.Obowiązkową obsadę sędziowską turniejów rangi1-4 określają regulaminy szczegółowe.
4.Sędziowie obowiązani są do noszenia właściwego emblematu podczas pełnienia swoich funkcji.
A ten szczegółowy regulamin mówi:
Kolegium Sędziów powołuje obsadę sędziowską po konsultacji z organizatorem i zgodnie zumową PZBad–organizator tak,aby zapewnić,co najmniej po 2 sędziów na boisko (prowadzący).

Tak więc, mecz sędziował ktoś bez uprawnień, bez emblematu. Organizator nie różnicuje wielkości wpisowego, od tego czy ktoś gra w głównym turnieju czy w eliminacjach, więc również nie może być tłumaczeń, że w eliminacjach to może sędziować sobie każdy, to chce. Ciekawe, czy sędzia główny odnotuje to w protokole a WGiR w osobie słynnego Marka Idzikowskiego, nałoży na winnego zaniedbań jakąś karę.

Tom październik 01 2020 21:48:23 0 ˇ 13
Nowy

Łukasz Dąbrowski to siatkarz, trenujący siatkówkę na siedząco. Jest zawodnikiem kadry narodowej. Od niedawna próbuje swoich sił w parabadmintonie. Gra na stojąco stwarza trochę problemów, więc przymierzamy się do gry w klasie WH2 - na wózku. Sprzęt na testy wypożyczyła nam firma Ottobock z Poznania. Pierwsze zajęcia wypadły obiecująco.

Tom wrzesień 26 2020 22:44:15 0 ˇ 16
12 medali

II Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie przeszły do historii. Dla naszych zawodników były bardzo udane. Zdobyli łącznie 12 medali.
Złoto w singlu zdobyli: Denis Grzesiuk SL4 oraz Dominika Tomańska SU5. Złoto w deblu WH1-WH2 zdobyła Julia Bolibrzuch. W singlowej klasyfikacji Juniorów złote medale przypadły Zuzannie Jerzyk i Kamilowi Tarandzie, oboje SL4. Srebrne medale zdobyli: Zuzanna Jerzyk w singlu SL4 oraz Denis Grzesiuk w deblu SL3-SL4. Brązowe medale uzyskali: Denis Grzesiuk i Zuzanna Jerzyk w mikście SL3-SU5, Kamil Taranda w singlu SL4 i w deblu SL3-SL4 oraz Julia Bolibrzuch w mikście WH1-WH2.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FUNDACJI PIERSI ORAZ PANI JUSTYNIE CHARAŚNEJ-BLACHUCIK I WAK TRANS

WYNIKI

Tom wrzesień 21 2020 14:30:20 0 ˇ 25
II MP w Parabadmintonie

Po raz drugi Podhale gości parabadmintonistów. W Zakopanem odbywają się II Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie. Zawody są rozgrywane na 6 kortach. Nasi zawodnicy pierwszego dnia rozegrali sporo meczy, przybliżając się do pozycji medalowych w swoich klasach parabadmintona. Największy maraton meczowy zalicza wózkarka Julia Bolibrzuch, która w dwudniowych zawodach ma do rozegrania 13 meczy.
Rozpoczęcie Mistrzostw uświetnił Stasiek Karpiel-Bułecka z Future Folk, dając mini koncert dla wszystkich uczestników zawodów.

Tom wrzesień 19 2020 11:50:31 0 ˇ 26
MMM

Z udziałem zawodników województwa opolskiego i śląskiego, w sobotę 12 września w Głubczycach, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Nasi dwaj zawodnicy grali singla i mixta z dziewczynami z Wrzosowej. Jacek Matula niestety odpadł już po pierwszych meczach. Natomiast Karol Krzych w singlu uległ po 3 setach w drugiej rundzie, a w mixta z Urszulą Wojtysiak uplasował się na 5 miejscu, przegrywając w ćwierćfinale z późniejszymi zwycięzcami turnieju.

WYNIKI

Tom wrzesień 17 2020 03:17:15 0 ˇ 30
Urodziny

8 urodziny w sobotę obchodził Marcel. Na tą okazję w domu dostał piękny tort. Życzymy, aby spełniły się marzenia.

Tom wrzesień 13 2020 16:50:23 0 ˇ 28
Jacek w Krakowie

Świetnie spisał się Jacek Matula na swoich pierwszych zawodach po wakacjach. W niedzielę pod Wawelem odbywał się turniej Grand Prix Małopolski w Badmintonie. W singla Jacek pewnie wygrał grupę, potem półfinał i dopiero w finale uległ przeciwnikowi z Krakowa. W mixta z Lilianą Zgryzą, było podobnie. Grupa wygrana zdecydowanie, potem zwycięski półfinał i w finale walka w 3 setach w której lepsi okazali się rywale z Krakowa. Po zawodach Jacek stawał dwukrotnie na drugim stopniu podium.