MMKS  Kędzierzyn-Koźle  badminton
Nawigacja
Strona Główna
Struktura Klubu
Parabadminton
OPP 1%
Sponsorzy
Treningi
Obozy
Linki
Zdjęcia
TV MMKS
Zawodnicy
Kontakt
Piszą o nas
OGŁOSZENIA kupię-sprzedam serwis rakiet - wymiana naciągu
Archiwum
RANKINGI

Aktualny Ranking BWF Parabadminton

ON-LINE Ranking

LISTA KLASYFIKACYJNA PZBAD

Aktualna w każdą środę.

młodzicy młodsi
młodzicy
juniorzy młodsi
juniorzy
elita
Turnieje do list

LISTA KLASYFIKACYJNA OOZBAD Głubczyce

#5
wydana po 7.12.2019r.

dzieci U-9, żacy U-11, młodzicy młodsi U-13

PARTNERZY-MEDIA

REKLAMA

Panel AMATORÓW
Turnieje Krajowe Amatorów

Turnieje Zagraniczne Amatorów

Jak dobrać rakietkę.

Witamy

Witamy na stronie klubu badmintona MMKS Kędzierzyn-Koźle, działającego od 1994r. Klub nasz specjalizuje się głównie w treningach z dziećmi od 6 lat i młodzieżą do 16 lat

Jesteś naszym Internetowe liczniki GOŚCIEM
od 8.09.2011r.
Najbliższe turnieje

SBL CUP GRAND Prix Juniorów i Młodzików Bieruń 28-29.11.2020r.


.

.


Tom październik 30 2011 20:56:23 0 ˇ 2378
Dobrze zorganizowany dzień
W obecnie trudnych czasach, tak można sobie zorganizować dzień:

rano wizyta w Opolu w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa żeby oddać osocze, które może uratować 3 osoby.

A wieczorem trening z nieco lżejszą aktywnością.
Każdy kto spełnia warunki aby stać się dawcą osocza, powinien podjąć decyzję, która może uratować życie innym.

Tom listopad 24 2020 04:15:43 0 ˇ 2
Podkarpackie brązy

Na drugim turnieju w cyklu Podkarpacki Cup, wystartowała czwórka naszych najmłodszych. Do Krzysia, Marcela i Weroniki, dołączyła Oliwia Szczerska, która debiutowała tu w kategorii U9. Debiut udany, bo jedna przeciwniczka pokonana, a druga choć wygrała, to miała z Oliwią sporo problemów. W kolejnych zawodach, w grudniu powinno być jeszcze lepiej.
Krzysiu Paczuła walczył z dużym poświęceniem, ale jeszcze nie zwyciężył przeciwników w U11.
Za to Marcel Kupiec i Weronika Gucwa stanęli dziś na podium odbierając brązowe medale. Bardzo blisko finału była Weronika, która najpierw gładko pokonała w grupie rywalki, w ćwierćfinale ponad 30 minut w 3-setowym pojedynku grała i pokonała przeciwniczkę 21-15 20-22 21-15. Potem w półfinale mając lotkę meczową nie wykorzystała świetnej okazji stworzonej pod siatką przez rywalkę i niestety po dobrej walce schodziła pokonana 10-21 21-8 21-23.

WYNIKI

Tom listopad 22 2020 06:42:24 0 ˇ 3
Szczucin zamiast Głubczyc

Nasi zawodnicy, bardzo często w poprzednich latach, brali udział w turniejach o wspólnej nazwie Podkarpacki Cup. Tym razem w sobotę 7.11.2020, do Szczucina na taki turniej pojechali najmłodsi. Wcześniej zaplanowany był w tym terminie start w tradycyjnym turnieju Mini Silesia Cup w Głubczycach, ale ten w ostatniej chwili został odwołany. Tak więc zamiast 30 km, musieli pokonać prawie 270 km aby zagrać w zawodach.
Tym razem konkurencja była dużo mocniejsza, ale nasi poradzili sobie nieźle. Marcel Kupiec w grupie pokonał dwóch rywali, w tym rozstawianego z nr 2. W półfinale uległ późniejszemu zwycięzcy, ostatecznie zajmując 3 miejsce. Weronika Gucwa również wywalczyła 3 pozycję, a mecz o medal był bardzo zacięty. Był to pojedynek 3-setowy, trwający 33 minuty. To spotkanie wygrała Weronika 21-19 14-21 21-16.
Krzysiu Paczuła w U11 miał bardzo silnych rywali, jeden z nich wygrał cały turniej. Ale nasz zawodnik bardzo się starał, nie oddając łatwo skóry.

WYNIKI

Tom listopad 08 2020 04:14:26 0 ˇ 15
Medale u Smoka Wawelskiego

Po ostatnim sukcesie, najmłodsi nasi zawodnicy spróbowali swoich sił pierwszy raz poza Opolszczyzną. Pojechali do Krakowa na Otwarte Mistrzostwa Małopolski IV Grand Prix U9, U11, U13. Do pomocy młodszym kolegom i koleżance, pojechał Denis Grzesiuk, wspierając ich podczas meczów.
Cała trójka grała w swojej kategorii wiekowej oraz w jednej wyżej, co miało z zamierzenia charakter treningowy. W U9 Weronika Gucwa zdecydowanie wygrała swoją grupę, a następnie kolejne mecze, dochodząc do finału. Tu rywalka była mocniejsza, wygrywając 15-11, 15-5. W tej samej kategorii Marcel Kupiec, odniósł podobny rezultat zdobywając srebrny medal.
Krzyś Paczuła w U11 też spisał się na medal. Po bardzo wyrównanym, wygranym ćwierćfinale, zawody ukończył na 3 miejscu.

WYNIKI

Tom październik 26 2020 00:43:18 0 ˇ 29
Dzieci i Żak

Najmłodsi nasi zawodnicy po 8 miesięcznej przerwie zainaugurowali rozgrywki. Tradycyjnie w październiku w Komprachcicach rozgrywany jest turniej, któremu patronuje Marian Krasowski - wybitny trener. VIII Memoriał Mariana Krasowskiego to Opolski Turniej Dzieci i Żaków. Mieliśmy tam dwójkę dzieci i jednego żaka.

Krzysiu Paczuła w tym sezonie przeszedł do kategorii U11 i na dzisiejszym turnieju rozegrał dwa mecze. Rywale byli mocniejsi, a jeden z nich wygrał cały turniej.
Lepiej poszło w U9, gdzie w obu finałach grali nasi zawodnicy. Wśród dziewcząt Weronika Gucwa pewnie wygrała grupę, potem półfinał, by w meczu o złoto ulec przeciwniczce z Kobierzyc. Natomiast Marcel Kupiec miał dziś skuteczność 100%. Zdobył złoty medal, dając przeciwnikom ugrać w sumie w 10 setach 36 punktów.

WYNIKI

Tom październik 17 2020 18:58:55 0 ˇ 36
IMPMM 2020 - dzień trzeci

W singlu do przodu.

W deblu niestety przegrana. Gra w drugim secie dawała nadzieję na trzeci, bo było prowadzenie 14-10 i 16-14, ale potem się już popsuło.

I ćwierćfinał nie dla Hani... przewaga rywalki spora.
Ostatecznie Hania uplasowała się w Mistrzostwach Polski tuż za podium, w singla i debla zajmując miejsce 5.

WYNIKI

Tom październik 03 2020 16:10:08 0 ˇ 49
IMPMM 2020 - dzień drugi

W piątek rozpoczęły się mecze w turnieju głównym.
W singla grała swój pierwszy pojedynek Hania Banaszak. Od początku było widać, że nerwy są powodem wielu błędów. Rywalka grała bez presji i bardziej korzystała z potknięć Hani niż z własnych dobrych akcji. Ostatecznie w końcówkach przeważyło doświadczenie naszej zawodniczki 23-21, 21-19.
Losowanie mixta przyniosło Jackowi i Lilianie rywali, którzy choć nie byli rozstawiani, to ich pozycje singlowe pozwalają przypuszczać, że są kandydatami do złota. Nasz mixt był właściwie bezradny, jakby wcześniej pogodził się z poziomem przeciwników 7-21, 2-21.
Trzeci nasz mecz to debel H. Banaszak/Sonia Żwan AZSUW Warszawa. Pierwszy set trochę nerwowy, ale wygrany 21-19, a drugi zagrany dużo pewniej 21-9.

Tom październik 03 2020 01:50:48 0 ˇ 47
IMPMM 2020

Nie będzie miło wspominał Jacek Matula swojego udziału w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych. Miał być faworytem, bo zabrakło jednego miejsca, aby być od razu w turnieju głównym. Był przez to rozstawiony z nr 1 w eliminacjach. Niestety odpadł już w pierwszym meczu, po 3 setach 21-19, 19-21, 23-25.
Szczególnie 3 set będzie zapamiętany. 11 pierwszych punktów rywal zdobył z 6 zagrań Jacka w aut i 5 w siatkę. Po doprowadzeniu do wyrównania pod koniec seta 20-20, i wygraniu przez przeciwnika kolejnej akcji na 21-20, sędzia postanowił mecz zakończyć, bo wcześniej zapomniał Jackowi dodać 20 punkt. Doszło do kuriozalnej sytuacji, gdzie zawodnicy znając wynik pozostali na boisku, a sędzia zszedł ze stanowiska i pomaszerował z wynikiem do sędziego głównego. Interwencja taty Jacka przywróciła sędziego na kort. Niestety wynik na bieżąco już nie był widoczny dla grających i obserwatorów.
Czy miało to wpływ na końcowy wynik. Trzeba by zapytać zawodnika. Na pewno nie była to sytuacja obojętna.
Pytanie Wydziału Gier i Regulaminów PZBad o to, co młodzieniec siedzący w roli sędziego na stanowisku sędziowskim robił podczas meczu, wydaje się bezprzedmiotowe.
Łatwiej przychodzi nałożenie kar za napis POLSKA niż egzekwowanie obowiązków sędziowskich.
Regulamin mówi:
XV.OGÓLNE SPRAWY SĘDZIOWSKIE.
Zaleca się,aby wszystkie turnieje miały zapewnioną obsadę sędziowską (sędziowie prowadzący)
1.Obowiązkową obsadę sędziowską turniejów rangi1-4 określają regulaminy szczegółowe.
4.Sędziowie obowiązani są do noszenia właściwego emblematu podczas pełnienia swoich funkcji.
A ten szczegółowy regulamin mówi:
Kolegium Sędziów powołuje obsadę sędziowską po konsultacji z organizatorem i zgodnie zumową PZBad–organizator tak,aby zapewnić,co najmniej po 2 sędziów na boisko (prowadzący).

Tak więc, mecz sędziował ktoś bez uprawnień, bez emblematu. Organizator nie różnicuje wielkości wpisowego, od tego czy ktoś gra w głównym turnieju czy w eliminacjach, więc również nie może być tłumaczeń, że w eliminacjach to może sędziować sobie każdy, to chce. Ciekawe, czy sędzia główny odnotuje to w protokole a WGiR w osobie słynnego Marka Idzikowskiego, nałoży na winnego zaniedbań jakąś karę.

Tom październik 01 2020 21:48:23 0 ˇ 48
Nowy

Łukasz Dąbrowski to siatkarz, trenujący siatkówkę na siedząco. Jest zawodnikiem kadry narodowej. Od niedawna próbuje swoich sił w parabadmintonie. Gra na stojąco stwarza trochę problemów, więc przymierzamy się do gry w klasie WH2 - na wózku. Sprzęt na testy wypożyczyła nam firma Ottobock z Poznania. Pierwsze zajęcia wypadły obiecująco.

Tom wrzesień 26 2020 22:44:15 0 ˇ 47
12 medali

II Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie przeszły do historii. Dla naszych zawodników były bardzo udane. Zdobyli łącznie 12 medali.
Złoto w singlu zdobyli: Denis Grzesiuk SL4 oraz Dominika Tomańska SU5. Złoto w deblu WH1-WH2 zdobyła Julia Bolibrzuch. W singlowej klasyfikacji Juniorów złote medale przypadły Zuzannie Jerzyk i Kamilowi Tarandzie, oboje SL4. Srebrne medale zdobyli: Zuzanna Jerzyk w singlu SL4 oraz Denis Grzesiuk w deblu SL3-SL4. Brązowe medale uzyskali: Denis Grzesiuk i Zuzanna Jerzyk w mikście SL3-SU5, Kamil Taranda w singlu SL4 i w deblu SL3-SL4 oraz Julia Bolibrzuch w mikście WH1-WH2.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE FUNDACJI PIERSI ORAZ PANI JUSTYNIE CHARAŚNEJ-BLACHUCIK I WAK TRANS

WYNIKI

Tom wrzesień 21 2020 14:30:20 0 ˇ 55
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WAŻNE WIADOMOŚCI

Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 348
Najnowszy Użytkownik: Marcin
PARTNERZY


KATALOG 2020/21

GOŚCIE
Flag Counter
Tam byliśmy
Głubczyce Baborów Kietrz Strzelce Op. Opole Komprachcice Krapkowice Racibórz Lubliniec Częstochowa Konin Bieruń Kielce Spała Lublin Ropczyce Pszczyna Garwolin Sochocin Płońsk Białystok Suwałki Miastko Suchedniów Łączna Sobótka Ślęza Jelenia Góra Sulęcin Płock Oborniki Szamotuły Zamość Rzeszów Słupsk Kobylnica Koszalin Solec Kujawski Piotrków Tryb. Małogoszcz Mścice Orneta Ostojów Straszęcin Medyka Lubin Pabianice Ostrów Wielkopolski Łódź Olsztyn k/ Częstochowy Poraj Poczesna Arłamów Zakopane Słupca Chęciny Mazańcowice Imielin Kobierzyce Trzcianka Żyraków Zielonka Wieliczka Kępno Polanów Poznań Katowice Mysłowice Zagnańsk Kraków Warszawa

Tröbitz Elsterwerda Dortmund Berlin

Liberec Orlova Pardubice Klimkovice Český Krumlov Český Těšín Rousínov Brno Praha

Hrachovo Ilava Trenčín


Neerpelt



Fredericia Odense


Antalya Konya



Villajoyosa Los Alcázares Alcúdia

Breda Veenendaal Beek

Birmingham Loughborough Stoke Mandeville Antrim Lisburn Glasgow

Solo



Pekin



Dublin



Lima



Medellin



Kampala



Bangkok



Tokio



São Paulo



Mokronog



Ulsan



Opatija Zagreb



Rodez



Geelong



Wiedeń



Ottawa

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Linki
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie